Вълшебната аспиринова маска за лице

  • 56 759
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 802
ОфФф не ми отговорихте какъв крем да слагам... "Здраве" става ли?? И мога ли да я ползвам,обаче имам акне??? Rolling Eyes
Щом имаш акне, по-добре недей да си правиш експерименти!

Лично аз спрях да правя маската. След всяко поставяне на лицето на салицилова киселина или аспирин започна да ми изгаря кожата около носа и след това се бели по 2-3 дни. И боли...
За справка - Кожата ми е нормална към мазна на места.  Peace

# 121
  • Мнения: 2 229
Звучи интересно, но кожата ми е по-скоро суха и май не ми се рискува. Rolling Eyes
Или може да пробвам и ако ми щипе да я измия веднага. Thinking

# 122
  • Мнения: 1 267
със смесена кожа съм. вчера направих маската. смесих 3 аспирина, 2 с.л. кисело мляко и 1 с.л. хума. другият път ще добави и позволеното за моя тип кожа, масло от гроздови семена на Икаров. Направих маската не за цялостно избелване на лицето, а по-скоро заради ефекта върху черните точки. резултатът е страхотен. Според мен, за да не се получава изсушаващ ефект ( макар че не навсякъде е възможно), задължително трябва да се прибави към маската или витамин Е или масло за суха кожа, да речем бадемово, кайсиево и т.н. масла.
Какьв крем да слагам след това?Крем "Здраве" става ли,защото само него имам в момента??Ако не,препорьчайте друг?

Крем Здраве е изключително мазен. Не знам дали е подходящ за какъвто и да било тип кожа. за лицето говоря, де.

Много е важно след маската да не се излага лицето на слънчева светлина. По-скоро тази макса е препоръчателно да се прави през студения период на годината.

# 123
  • Мнения: 1 802
Анe, права си. Точно така си е за крем Здраве, както и за Бочко. Аз ползвам Бочко обикновено, когато ми излезе някоя пъпка, но слагам само върху нея, не по цялото лице. Знам че понеже е много гъст и мазен запушва порите, ако се ползва като крем за лицето. А и тези 2-та са си кремчета против подсичане  Peace

# 124
  • Мнения: 92
Направих маската втори път,много съм доволна от резултатите!Кожата ми е смесен тип!Явно се отразява добре!

# 125
  • Мнения: 289
Пробвах аспиринова маска по съвет на козметичката при която ходя.Приготвя се от аспирин белтък и кисело мляко.Има и избелващ ефект.Доволна съм от резултата.

Има ли някакви точни пропорции, в които се приготвя, или на око се смесват?
Приготвя се от 1 белтък разбит на пяна,3 стрити на прах аспирина/бълг. на Балканфарма/ и 3 лъж.кисело мляко.Забъркваш добре и изливаш сместа в/у филийка хляб да се прецеди хубаво.После внимателно обираш от филийката и мажеш лицето.Получамасе хубава кремообразна маска.Стоиш 30 мин.

Зарра , мерси  newsm51

# 126
  • Мнения: 880
Днес си направих маската с 2 аспирина и лъжица кисело мляко.Имам комбинирана чувствителна кожа,но ми подейства много добре.Мисля да пробвам и другите варианти,които сте описали.

# 127
  • Мнения: 289
Аз пробвах варианта на Зарра - с белтък, кисело мляко и аспирин. Страшно съм доволна от ефекта Peace

# 128
  • Мнения: 1 149
Ще я пробвам.Убедихте ме.Кожата ми е суха,не вярвам да има проблем.Ще докладвам Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 604
и аз си я направих, усещам си лицето как диша направо  Flutter

# 130
  • Мнения: 3 695
ще я пробвам и ще докладвам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт