пак за парите-2 чАСТ

  • 5 794
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 383
Най-добре е да се намери златната среда. Ние след години /10/ работа смятам, че сме я намерили. Никога не съм обичала крайностите и винаги съм се стремяла нещо да променя, че да сме добре всички от семейството.
Преди време мъжът ми работеше от 9 до 5 и имаше време за нас, но не стигаха парите. После почнахме наш си бизнес с почти 24 часов работен ден - пак не стигаха парите. Мъжът ми се ориентира в друга сфера, където вече бяхме установили, колко е добър и полека лека от обикновен служител стана шеф на отдел, а сега е шеф на фирма в голям холдинг. Та това за мен е част от отговора на въпроса - никога да не се спира да се търси по-добрият вариант, да не се примиряваш с обстоятелства, които не те устройват.
Само за протокола, аз също не съм спирала да работя, освен за по една година покрай бременностите и ражданията, но и не си представям, че ще си седя в къщи и ще бъда домакиня, не е за мен този живот.

# 31
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Написах един пост и го изтрих.
Не мисля повече да се включвам в подобни, безсмислени за мен теми.

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 09:36 от Umma

# 32
  • Мнения: X
Хе хе - ма тия мъже май верно стават само за крачещи протмонета - поне така както ги изкарвате.
Уф, направо съм благодарна, че брат ми е сам и още не си е хванал някоя - веднага ще го прати събота и неделя да доработва, за да има за спа.  Laughing

# 33
  • в Низината
  • Мнения: 705
Най-добре е да са съчетани двата варианта - хем висока заплата, хем достатъчно време за нас.

# 34
  • София
  • Мнения: 888
Най-добре е да са съчетани двата варианта - хем висока заплата, хем достатъчно време за нас.
Е,така е най - добре, но при повечето семейства не е така - или има много пари и няма време, или парите не стигат и карат от заплата до заплата, пък време бол.Иначе златната среда е най - добрата,ако я има.

# 35
  • Мнения: 8 999
Ние сме в златната среда - мъжът ми работи повече от мен, но също има достатъчно свободно време. За себе си искам да намеря вариант с половин работен ден, защото времето не ми достига, за да мога да се грижа за дома ни и за децата ни така, както аз бих искала. Но най-ценното нещо за мен е свободата - предпочитам с по-малко пари /е, не да мизерувам все пак/ да живеем, но да имаме възможност и да се виждаме и да си обръщаме внимание. А най-безценното нещо са големите отпуски. Имам един приятел, който години наред наесен започва нова работа и когато дойде време за лятна отпуска, ако не го пуснат поне за два месеца - напуска. Завиждам му за смелостта, но той е материално осигурен реститут. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Мнения: 236
 Знаете ли какво ме подтикна да пусна тази тема и предната?една моя много добра приятелка,която е в щатите от 2-3 години,винаги е била материалистка към мъжете.Тя никога не би се омъжила за  мъж,на който доходите са под нейните,винаги когато си е хващала ново гадже все е бил човек с  пари.Според нея парите на мъжа са общи,а тези на жената са си само нейни...много жени разсъждават по този начин ,а това е доста тъжно.

# 37
  • France
  • Мнения: 726
До къде ли ше стигне твойта приятелка...?
И аз познавам такива жени,в повечето случаи са нахакани,арогантни и самонадеяни кучки.

# 38
  • Мнения: 4 555
Искамда ви питам 3000лв достатъчно ли са за едно семейство което живее в София на квартира-имам в предвид нормално с всичко необходимо за домакинството и по някоя дрешка всеки месец?
Сумата няма значение, зависи от семейството.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Искамда ви питам 3000лв достатъчно ли са за едно семейство което живее в София на квартира-имам в предвид нормално с всичко необходимо за домакинството и по някоя дрешка всеки месец?
Сумата няма значение, зависи от семейството.

хич не се хаби, Карина... няма сми  Whistling

От мъжката лотария съм грабнала мъж-работохолик. Изводите... сами си съставете...

# 40
  • Мнения: 1 172
Знаете ли какво ме подтикна да пусна тази тема и предната?една моя много добра приятелка,която е в щатите от 2-3 години,винаги е била материалистка към мъжете.Тя никога не би се омъжила за  мъж,на който доходите са под нейните,винаги когато си е хващала ново гадже все е бил човек с  пари.Според нея парите на мъжа са общи,а тези на жената са си само нейни...много жени разсъждават по този начин ,а това е доста тъжно.
Съгласна съм с мнението на приятелката ти, освен с "моето си е мое, чуждото е общо" по отношение на парите. Може и да изглеждам материалистка, но какъв ще е този мъж, който ще ме подкрепя в усилията ми да се развивам в професията си, ако няма приоритети близки до моите? Как аз ще се справям с неговото мъжко самочувствие, ако той перманентно печели много по-малко от мен? Отвори темите из този форум и виж какви стават отношенията в едно семейство, когато съпругът остане безработен или започне да печели по-малко. И тук не говорим как жената приема тази ситуация, а как мъжът ще се чувства комфортно, съответно какво става със отношенията им. Аз също не бих се обвързала с човек, който е постигнал много по-малко от мен (не само материално), защото съм убедена, че по-скоро такъв човек ще спъва моето развитие, вместо от любов към мен да вземе пък да се промени коренно.

# 41
  • Мнения: 1 432
Като се замисля не знам кое предпо4итам  Thinking
При нас е среден вариант,аз в май4инство ,той на добре палтена работа на смени и има време за нас всеки ден!  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 1 336
Когато двамата имаме еднакви приоритети, всичко е ОК.
Той работи страшно много, аз също. Не му се сърдя. Нито той на мен. И пари изкарваме... така че всичко е наред.
Работим едно и също, но на различни места и затова се разбираме.
И при нас е точно така, работим едно и също имаме еднакви интереси и амбиции, работим много, но имаме време за детето и за себе си  Peace, използваме всяка секунда да сме заедно и да се забавляваме  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 978
Аз предпочитам да не изкарваме много пари, но да прекарваме повече време тримата заедно и то пълноценно, а не само работата да ни е в главите.

Това е и моето мнение

# 44
  • Мнения: 2 556
И двамата работим много, само че аз към 18 се прибирам да поема децата. Мъжът ми почти винаги закъснява, защото няма друг начин. Лично аз предпочитам и двамата да работим много сега, защото стартирахме от нулата и не желая един ден да нямам нищо, защото съм си живяла ведро и съм имала време за семейството. Въобще не ме устройва мъжът ми да седи с мен и децата от 17 часа, донесъл заплатата си от 300 лева.

Общи условия

Активация на акаунт