Клюкините от деня

  • 22 213
  • 584
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 732
Та,ако имате някаква идея...да помагаме,че с това малко дете и абитуриентка...не знам как ще се справи без доходи... ooooh!

Аз освен скромна финансова помощ, друго не мога да предложа  Sad
Уф, и аз скоро ще трябва да си търся нова работа и ми се  Sick
И си мисля, че без връзки много трудно ще ми се получи да си намеря нещо сносно  Rolling Eyes

# 571
  • Мнения: 1 732
пенелопа замина за Варна - така решиха с мъжо т.е. той така реши и тя тъй или иначе искаше да се махне от него - та отиде там с децата в неговия апартамент - да се разделят да мислят поотделно дъра бъра

Малеее, сама ли ще е там? То не че в София нейният хубавец помага, ама...
Я пък тя...така съвсем го е освободила от всякакви ангажименти  #Cussing out
Сигурно въобще няма и да се прибира...

# 572
  • Мнения: X
Е не не - тя е там на негова територия - в неговия апартамент.
Иначе той като помощ грам не й помага така че с него и без него й е все тая - тя е 24 часа дежурна.

# 573
  • Мнения: 2 863
....ми да вземе да й даде апартамента, та поне за това да няма грижи и да се махне тъкмо по -далече от него... ох, приказвам си и аз с ушите, ама карай..
Каси, знам го тоя период, кошмарен е, искрено ти съчувствам, което знам, че не помага...... дано в работата ти са търпеливи.....

Сабина, а твоята майка що не ще да гледа Вяра, сега нали сте при тях?

# 574
  • Мнения: X
Е дано.
Аз в това поне вярвам - че ще са търпеливи - ама не ми помага за момента - ама хич. Какво като работя за трима - те си ми плащат работни дни. Хубавото е че в този ред на мисли имат голяма файда от мене - еФтинко им излизам.. та в дългосрочен план надявам се да ми се върне...  ooooh!
И с майка ми се скарах днеска - не можела тя да ми го гледа до края на седмицата - как така .. ма и пари не можела да ми дава щото те с баща ми не изкарвали нам си колко... пък иди после живей у тях - по-скоро ще умрЪ. Така че - глад и здрави нерви за мене - пък който се е отървал - блазе ви.

# 575
  • Мнения: 1 732
Сабина, а твоята майка що не ще да гледа Вяра, сега нали сте при тях?

Ми защото си има добре платена работа и до пенсия остават още десетина годинки  Rolling Eyes

# 576
  • София
  • Мнения: 17 300
Много е трудно сама да гледаш малко дете и да работиш, това си е направо приключение безкрай ...
Каси, Сабина, искрено ви съчувствам, но освен да ви кажа да имате търпение, че този период ще отмине, с друго не мога да ви разведря ...
Но минава - Иво в яслата много боледува, после като почна градината и спря от раз.
А за пенелопа не мога да се начудя как се е навила - тук поне си има среда, контакти, нет ако щеш, детската градина, детската стая ... Добре ли е тя там, Каси?
Да си беше намерил квартира нейния, вместо да я разнася с дете и бебе! Оффф, ама мъж. ...

# 577
  • Мнения: 289
Каси, сигурно се чувстваш на дъното... Sad аз до съвсем скоро бях така и те разбирам. Дано скоро влязат в синхрон нещата, малкия да се стабилизира, по-малко да боледува и ти да си по-спокойна.  Hug

# 578
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси ако мога да помогна парично - е не е много - но пиши

# 579
  • София
  • Мнения: 17 300
Хайде една тортичка с кафето от мен за ЧРД  bowuu
 newsm38 kaffeetrmker_2
Дано на всички така ви тръгне деня на сладичко  Heart Eyes

# 580
  • Мнения: X
А за пенелопа не мога да се начудя как се е навила - тук поне си има среда, контакти, нет ако щеш, детската градина, детската стая ... Добре ли е тя там, Каси?
Да си беше намерил квартира нейния, вместо да я разнася с дете и бебе! Оффф, ама мъж. ...
Там има роднини на нейния, които са добри хора и й обръщат внимание, канят ги на вечеря, взимат й поне едното дете. Дет се вика е по-добре от тука -тука няма кой и това да направи за нея.  ooooh!
Ехей - Бърди - ЧРД мила. Жива и здрава да си ни. Аз обичам късмет да пожелавам че мисля това е най-важното.   bouquet
Мисля си - и в чужбина да замина, проблема с детето стои същия. Тука няма на кой да го оставя да ми го гледа. Да не говорим, че пари за еднопосочен билет нямам даже. Но в тая държава - геноцид. Не може аз да гледам болно дете и да си получавам парите след месеци. Ето ме - здрава, права, работи ми се та две не виждам и гладна ходя. Нещо куца в цялата работа.  #Crazy И не - не ми обяснявайте че е период - няма такъв период - работиш и гладуваш. Значи задето съм поела риска да имам дете да карам на хляб и сол доживот. Ми кат ми се скъсат дънките - гола ли ще ходя???
И аз и работодателите ми внасяме баснословни суми за социално и здравно осигуряване, които къде отиват питам аз. Ето - сега са ми необходими, а съм си ги внасяла. И то не върху основа от 160 лева. Къде са? В нечия гуша. Ми не става така. И не - не искам заеми и подаяния. Искам си това което съм си заработила. Нали затова се внасят здравни осигуровки - за да можеш като се разболееш да имаш за хляб. Е да ама не.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 07:27 от Анонимен

# 581
  • София
  • Мнения: 17 300
Мила Каси, първо ти благодаря за пожеланията!
Второ искам да те питам - какво работиш? Може би е добре да споделиш, за да може ако някой някъде чуе за по-добро място, да те има предвид.
Наистина с болничните е гняс голяма, аз самата още си чакам болничния от варицелата на Иво и понеже ме осигуряват на пълната ми заплата, чакам доста пари, ама ... ще има да почакам
Но поне ако заплатата, която получаваш е добра, няма да ги усещаш толкова сериозно болничните, да не говорим, че ще можеш да ползваш бавачка и да не губиш болничен.
Аз лично се справям, но причината е, че работя в хубава фирма с хубава заплата - и съм сигурна, че и при теб може да се получи!

# 582
  • Мнения: 351
ЧРД, Birdy !
Бъди  жива, здрава и много търпелива
Simple Smile

И на мен Ния ми боледува, но аз няма какво да я правя и я пращам на ясла. Но мога да кажа, че не е имало случай, когато да е била много болна. За хрема и кашлица аз вкъщи не я държа. Просто не мога да си представа да ме уволнят... и без това искам сега 5 седмици отпуска и мисля, че ще се споразумеем да ми я дадат. Изобщо мога да кажа, че след 8 месечно мизерстване, най-после и на моята финансова улица изгря слънце:) Преди време не ми се вярваше , но е факт- рано или късно и при вас Каси, Сабина ще се наредят нещата. Може би всяко семейство минава през такъв период, независимо дали е двучленно, тричленно или 10-членно

# 583
  • София
  • Мнения: 4 493
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН Birdy  и от мен,
желая ти много изпълнени желания и положителни емоции   bouquet

# 584
  • Мнения: X
ЧРД, Birdy !
Бъди  жива, здрава и много търпелива
Simple Smile

И на мен Ния ми боледува, но аз няма какво да я правя и я пращам на ясла. Но мога да кажа, че не е имало случай, когато да е била много болна. За хрема и кашлица аз вкъщи не я държа.
ами на нас първия път ни беше хрема кашлица и антибиотик, после операцията и това третото му е конюнктивита - за който ни върнаха
т.е. аз по свое желание съм го гледала точно 3 дни - но после нещата някак излязоха извън контрол
а освен хубавата фирма и хубавата заплата имам възможност да си тръгна в 5 от работа - та не искам да мисля за други варианти - аз до 6 или до 7 за чужд човек не искам да работя - т.е. предпочитам да го избегна ако може - а то може ако държавата си върши работата
а аз болнични на цяла заплата няма да взема защото се смятат на база последните 6 месеца а аз 3 от тях съм била на 160 лв. - мизерните майчински - така че и болничните няма да ми оправят положението докато не направя 6 месеца стаж
та смяна на работа и да си продам душата- не става, мойта драма не е това, аз не искам много пари и екскурзии в чужбина- искам просто за хляб и да съм си до детето възможно най-много време - то има нужда от МЕН - и най-наивно ще попитам толкова много ли искам??? newsm78
а ако имате предвид детегледачка която е навита да работи от 8 до 8 - свиркайте - може да помисля повторно  ooooh!

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 12:08 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт