Възмутена съм от практиката на НОЙ

  • 1 021
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Може първо да си оправиш заглавието Peace Пише се НОИ PeaceАз,нямам проблем с тази институция!

# 16
  • Мнения: 4 965
Няма нужда да протестирате по повод метода на плащане -месец за месец. Обезщетенията винаги са се изплащали така, дори и чрез работодателя - заедно с изплащане на заплатите за съответния месец !

...

Проблемът е, че сега те реално не плащат месец за месец, а забавянето е с минимум 2 месеца (месецът, когато си получаваш заплатата и следващия, когато вече разглеждат болничните) - т.е. през март получаваш парите за януари; през април за февруари и т.н.
И това с лихвите май е точно така, за съжаление.

Авторката се оплаква, че ще изплащат отделно обезщетенията за м.01, м.02 и м. 03 - затова го написах това по-горе  Thinking


Аааа, тогава съм съгласна  Peace.
Да, месец за месец.
Кофтито е само с това забавяне, особено при по-дълго боледуване, защото после 2 месеца може да се наложи да караш "на мускули".  Close

# 17
  • Мнения: 311
Практиката им е такава именно ЗАЩОТО не дължат лихви за забавянията. По този начин за сметка на лихвата, която при адекватно законодателство би била дължима на осигурените лица, НОИ реализира печалба, при това доста прилична.

Абсолютно си права. Е ако това не е грабеж в официална форма. На мен лично НОЙ ми дължи около 2500 лева, а не съм само аз. Това си е безлихвен кредитнаправо. Не съществува никъде (поне не се сещам) забавяне на плащания без неустойка. НО ако ние закъснеем с осигуровките НОЙ си начеслява лихва. Смотаните лелки работещи там трябва да си взимат заплатите за ДРЕМЕНЕТО по 8 часа на ден.

# 18
  • Мнения: 311
Може първо да си оправиш заглавието Peace Пише се НОИ PeaceАз,нямам проблем с тази институция!

Извинявам се за грешката, но пиша от компют. на съпруга ми и клавиатурта е без "червени"  Laughing букви и ми е малко по-трудно. 
Радвам се че е така, че ти плащат навреме и че се отнасят с теб като с човешко същество. Поздравления.

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Практиката им е такава именно ЗАЩОТО не дължат лихви за забавянията. По този начин за сметка на лихвата, която при адекватно законодателство би била дължима на осигурените лица, НОИ реализира печалба, при това доста прилична.

Абсолютно си права. Е ако това не е грабеж в официална форма. На мен лично НОЙ ми дължи около 2500 лева, а не съм само аз. Това си е безлихвен кредитнаправо. Не съществува никъде (поне не се сещам) забавяне на плащания без неустойка. НО ако ние закъснеем с осигуровките НОЙ си начеслява лихва. Смотаните лелки работещи там трябва да си взимат заплатите за ДРЕМЕНЕТО по 8 часа на ден.

Били ли сте лично в НОИ? Там ситуацията не е много свежарска да ви кажа - тесни и тъмни помещения, доста служители в тях, малко техника - компютри за обработка на постъпващата информация. Тези, които обработват данни от фирмите и в НОИ, и в НАП и работят с клиенти от всякакъв пол, възраст и занятие  Mr. Green не им завиждам изобщо за НАВРЕМЕННИТЕ заплати и 8 часовия работен ден. Честно  Peace

Сигурна съм ,че едва ли вашите обезщетения са / дори и 2500 лева / толкова важни за бюджета на НОИ и едва ли някой нарочно ви забавя изплащането.

# 20
  • Мнения: 311
Няма нужда да протестирате по повод метода на плащане -месец за месец. Обезщетенията винаги са се изплащали така, дори и чрез работодателя - заедно с изплащане на заплатите за съответния месец !

...

Проблемът е, че сега те реално не плащат месец за месец, а забавянето е с минимум 2 месеца (месецът, когато си получаваш заплатата и следващия, когато вече разглеждат болничните) - т.е. през март получаваш парите за януари; през април за февруари и т.н.
И това с лихвите май е точно така, за съжаление.

Авторката се оплаква, че ще изплащат отделно обезщетенията за м.01, м.02 и м. 03 - затова го написах това по-горе  Thinking


Не е точно това от което се оплаквам. Оплаквам се от забавянето, от обясненнята, които дават, от отношението, от цялата простотия и от това, че дори и при тези отвратителни условия, в които са поставени майките не всички са единни. Иначе аз за себе си мисля да съдя НОИ за забавянето и за дългимите лихви. Това е.
Желая на всички успех и по-малко проблеми

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Практиката им е такава именно ЗАЩОТО не дължат лихви за забавянията. По този начин за сметка на лихвата, която при адекватно законодателство би била дължима на осигурените лица, НОИ реализира печалба, при това доста прилична.

Абсолютно си права. Е ако това не е грабеж в официална форма. На мен лично НОЙ ми дължи около 2500 лева, а не съм само аз. Това си е безлихвен кредитнаправо. Не съществува никъде (поне не се сещам) забавяне на плащания без неустойка. НО ако ние закъснеем с осигуровките НОЙ си начеслява лихва. Смотаните лелки работещи там трябва да си взимат заплатите за ДРЕМЕНЕТО по 8 часа на ден.

Били ли сте лично в НОИ? Там ситуацията не е много свежарска да ви кажа - тесни и тъмни помещения, доста служители в тях, малко техника - компютри за обработка на постъпващата информация. Тези, които обработват данни от фирмите и в НОИ, и в НАП и работят с клиенти от всякакъв пол, възраст и занятие  Mr. Green не им завиждам изобщо за НАВРЕМЕННИТЕ заплати и 8 часовия работен ден. Честно  Peace

Сигурна съм ,че едва ли вашите обезщетения са / дори и 2500 лева / толкова важни за бюджета на НОИ и едва ли някой нарочно ви забавя изплащането.

Аз съм била там - по други поводи и причини - и, честно казано, всички служители, с които се срещнах лично, бяха изключително симпатични, любезни и отзивчиви. Казвам го буквално, не с ирония. И съм сигурна, че съвестно си вършат работата. Което няма нищо общо с практиката на ИНСТИТУЦИЯТА да ползва парите ни за реализиране на печалба. Аз правя разлика между дадена държавна институция и нейните наемни служители.

# 22
  • Мнения: 311
Практиката им е такава именно ЗАЩОТО не дължат лихви за забавянията. По този начин за сметка на лихвата, която при адекватно законодателство би била дължима на осигурените лица, НОИ реализира печалба, при това доста прилична.

Абсолютно си права. Е ако това не е грабеж в официална форма. На мен лично НОЙ ми дължи около 2500 лева, а не съм само аз. Това си е безлихвен кредитнаправо. Не съществува никъде (поне не се сещам) забавяне на плащания без неустойка. НО ако ние закъснеем с осигуровките НОЙ си начеслява лихва. Смотаните лелки работещи там трябва да си взимат заплатите за ДРЕМЕНЕТО по 8 часа на ден.

Били ли сте лично в НОИ? Там ситуацията не е много свежарска да ви кажа - тесни и тъмни помещения, доста служители в тях, малко техника - компютри за обработка на постъпващата информация. Тези, които обработват данни от фирмите и в НОИ, и в НАП и работят с клиенти от всякакъв пол, възраст и занятие  Mr. Green не им завиждам изобщо за НАВРЕМЕННИТЕ заплати и 8 часовия работен ден. Честно  Peace

Сигурна съм ,че едва ли вашите обезщетения са / дори и 2500 лева / толкова важни за бюджета на НОИ и едва ли някой нарочно ви забавя изплащането.

ами никой не ги задържа насила там май, но пък отношението им е така сякаш ние сме им виновни. Ако на мен не ми харесва нещо толкова много, например условията на труд, бих напуснала, нооооо проблемът може би е че на малко други места биха търпяли подобно отношение към клиенти, които и да са те, като отношението на лелките от НОИ към нас.
А относно моите незначителни пари - ами да за месец за еди човек е толкова, но за повече от месец и за мнооого хора, сигурно сумата е значителна и може би точно това е причината за забавяне 

# 23
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аз пък мисля че тез по цял ден си пият кафетата #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз днес като звъннах не стига че на таз светът и беше крив,нестига че ме овика едно хубаво ами накрая ми изтрещя че болничния е занесен ама не бил обработен още-е аджаба кое време стана бе мама мус тара че да го обработват  болничен от февруари.
Аз съм сигурна че болничния ми е занесец навреме-знам си счетоводителките и фирмата---системата ни е бъгава момичета.

Баща ми живее в друга държава и там ги изплащат до 5-тия ден.И каза че е недопустимо при тях да стане такова нещо
А ние като пълни идиоти в таз държава немом са опрай цял живот #2gunfire #2gunfire #2gunfire
пу да ти таковам на държавата,на политиците и на всичкото... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт