Дали остава гладна?

  • 822
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Памперсите си ги пълни, винаги са наакани. Весела е , постоянно се усмихва, гука Simple Smile Първият месец качи 1250 грама и дръпна 5 см, та аз затова се притеснявам де. Иначе гърдите ми са наред, не ме болят, усещам как се пълнят когато суче. Кърмя с една на хранене, давала съм и втора но не суче от нея.
.....

Tsveta, мисля, че всичко ви е наред.  Laughing И на теб, и на бебето.  Laughing
Продължавай в същия дух: кърми често, пий течности, почивай си с бебка, кърми от едната и после винаги предлагай другата гърда. Спазвай правилото за 3-те часа: в рамките на 3 часа предлагаш 1 гърда, за да суква повечко от задното мляко.

Детето да ти е "пътеводител".  Wink

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пак да си кажа дежурната реплика относно правилото за трите часа - това е правило за майки с очевидна хиперлактация и бебе, страдащо от колики и рефлукс вследствие на твърде многото мляко! При бебе, което наддава на границата на нормата, логичното е да се кърми от двете гърди колкото може по-често. При честото кърмене млякото се поддържа постоянно с по-високо съдържание на мазнини - предно мляко се натрупва в по-големи количества, когато минават дълги интервали от време между кърменията.
Цвета, аз бих предлагала редовно и втората гърда на бебето - може би в някои моменти ще я иска.

# 17
  • Мнения: 4 915
Е, аз го предложих с идеята да суква от задното мляко повечко. Грешката е моя.


П.П. Всъщност пишейки "една гърда на 3 часа" имах предвид да започва от последно изцоцкваната.  Laughing А не само от 1 гърда да кърми. Не съм се изразила достатъчно конкретно, иначе съм посъветвала да предлага и втората гърда.

Иначе пак съм си направила грешката, явно недочела, че правилото важало при хиперлактация и колики.   ooooh!

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 10:19 от Free Soul

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Благодаря ви момичета  bouquet ще продължавам да си я храня когато иска и ще предлагам и двете гърди пък дано на следващата консултация ме изненада с килограмите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт