Правят ли бабите разлика между внуците /вашите деца/?

  • 3 718
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 519
От моята страна е вече второ внуче. Делене няма, и слава богу! От страната на мъжа ми е първо внуче, но то и второто пак ще е от нас, така че пак няма да има делене.
Гадно си е, когато едно дете е предпочитано пред друго и напълно те разбирам защо се дразниш. В предишната тема пак коментираха чели-недочели. Не се ядосвай на коментарите, всеки може да си мисли каквото си иска.
Пожелавам ти успех и повече здрави нерви!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Свекърва ми почина месец, след като се роди Калоян, та нямаше време да видя дали ще прави разлика между него и сина на дъщеря си, който гледаше от рождението му. Майка ми пък засега няма други внуци.
Но никога няма да забравя, когато бяхме малки майката на баща ми как може би несъзнателно делеше брат ми и малкия ми братовчед. Естествено брат ми, макар и дете осъзнаваше разликата /особено при един случай, когато на братовчеда опържили картофи, а на брат ми сложили вчерашна манджа/ и въобще не поиска да ходи повече в баба и дядо!

# 17
  • Мнения: 448
Свекърва ми освен моите две има и още двама внука,но не прави разлика моите-на девера децата.За сметка на това обаче прави разлика между моите две-кара се все на голямата,а малката непрекъснато я хвали(нали е на нейното име Laughing).При майка ми нещата са по-друг начин-тя има 3 внучки(моите и на сестра ми),които са и родни и още 4 внука,които са и доведени и не прави абсолютно никаква разлика между тях.  bouquet
А що се отнася до моите баби и дядовци-на едните аз им бях любимката и не го проумявах защо е така(те се грижеха за всички еднакво,но мен ме обичаха повече),а на другите-любимка им беше братовчедка ми(те обаче не се грижеха за никой от нас Joy).

# 18
  • Мнения: 4 916
Хм... сетих се за баба ми по бащина линия. Има трима внуци - аз, братовчед ми и братовчедка ми (те са брат и сестра). Аз съм кръстена на нея, братовчед ми - на дядо. Братовчедка ми е кръстена на другата си баба. И нашата баба като се нацупи  Shocked леле... не сте виждали такова нещо. Години наред тормозеше чичо и стринка  Shocked заради името на братовчедка ми, принудиха се да излязат под наем по средата на зимата с новороденото бебе в едно мазе, а нашата къща стоеше празна. Чичо ми се оказа мъж на място. Дядо за съжаление беше безгласна буква, а може би трябваше да се намеси. Да не навлизам в подробности.

И какво да ви кажа - животът е странно ироничен понякога. Братовчедка ми е единствената, която се грижи за нея сега. Баба ми се скара с всичките си роднини, включително със синовете си, и така единственото дете, което тя винаги пренебрегваше, сега я гледа.

# 19
  • Мнения: 934
Моята майка за сега си има само 2 внучки и не прави разлика между тях. Естествено малката на 1г. да е по-целувана, мачкана и т.
Но виж малката ми дъщеря е пренебрегвана тотално от другата си баба защото с баща и нямаме брак, е аз му намерих цаката, просто реших, че тя няма да вижда дъщеря ми. Аз самата съм страдала едната ми баба не признава нищо друг освен брат ми. А има още 3-ма други внуци.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Правят.
Но и внуците правят.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Едната ми баба ни делеше, както ти се изразяваш, беше много неприятно и макар и дете го усещах, сега още го прави, макар че вече сме семейни и т.н. Свекърва ми също го прави спрямо внучетата си, но честно да ти кажа аз не съм зависима от тях и не ми пука(хич не живея за играчката и и за шарената пижама). Просто се опитвам да съм над тези неща. Търпението винаги се възнаграждава, бъди сигурна newsm10. И не се ядосвай изобщо за дребни неща.

# 22
  • Мнения: 2 407
Не, всички ги обича еднакво,но нормално е да има любимец.

# 23
  • Мнения: 1 113
Боре, детето ти е още малко, с времето съм сигурна, че нещата ще се променят, още повече, че живеете заедно и колкото повече расте малката, толкова повече свекърва ти ще се привързва към нея (казвам го от собствен опит). Най-елементарното, в момента, дори и да иска, не може да прави на дъщеря ти малки подаръци като на другото си внуче, понеже то нито яде солетки, нито може да си играе с играчки кои знае колко.
Не се дразни толкова, с времето всичко ще си дойде на мястото  Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 917
А защо не й го кажеж направо

# 25
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Моята свекърва може да е всякаква, но разлика между внуците си не прави. Освен моите две щерки има още един внук - на другия и син детето, той е на осем години и през по-голямата част от времето тя се грижеше за него, почти го отгледа, заедно със свекър ми. Отначало аз бях уверена, че ще обича него повече, но съм грешала, слава Богу. И макар да имаше големи разправии около факта, че не кръстихме малката на нея и аз се страхувах, че това ще рефлектира върху детето, с времето свикна и се радва и на нея толкова, колкото на другите двама.

# 26
  • Мнения: 1 564
Брата на мъжа ми все още няма деца,така че времето ще покаже дали ще правят разлика. Thinking

# 27
  • Мнения: 2 015
Правят.
Но и внуците правят.
Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
НЕ Naughty
Нито свекърите,нито моите родители Naughty
Дори бабите ми никога не са ни деляли-винаги е било по равно...
Майка ми има навика на рожденния ден на единия да купува и на другия си внук по нещо/това са моето и детето на брат ми/-свекървата е същата....
Сигурно и аз ще съм такава- просто така съм научена

# 29
Много ясно.Моята свеки си обича повече внука си, и сега какво аз трябва да обърна крака ли?Цяла бременност ми натякваше да съм пазила внука и, въпреки че знаеше , че ще е момиче.Винаги си е казвала, че си обича повече момчетата и че е благодарна, че има двама сина.Но Това е само в нейн минус. Някой ден сама ще го усети. Само че тогава ще и припомня думите и  Simple Smile, разбира се че няма да я оставя, но тогава ще разбере много неща.

Общи условия

Активация на акаунт