Какво бихте предпочели и защо?

  • 3 553
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 314
А какво смятате за следното мнение (хипотетично):

Майките ни са работели на пълен раб. ден и са успели да ни отгледат, защо ние да не можем?  "Честно" ли е цялата отговорност по финансовото осигуряване на семейството да е прехвърлена на мъжа?
Аз лично сега като майка вече преценям за себе си, че си е "честно" бащите да се грижат изцяло за финансовото осигуряване. На мен лично ми липсва времето като дете, прекарано пълноценно с майка ми. Не мога да я виня, времената са били такива. Не искам да лишавам децата си от присъствието ми. Имат си почивка от мен - до обяд са и двамата навън.
Сега имам право на избор и се радвам на това.

# 31
  • Мнения: 3 367
А какво смятате за следното мнение (хипотетично):

Майките ни са работели на пълен раб. ден и са успели да ни отгледат, защо ние да не можем?  "Честно" ли е цялата отговорност по финансовото осигуряване на семейството да е прехвърлена на мъжа?
мисля 1е е абсол.неприложимо за родтели извън граница- в Бг имаше поне 2ма други възрастни освен родителите к да помагат-тук няма; тук финансово може да се изкара добре ако работи само 1 родител-в БГ си беше абсурдно. А  "Честно" ли е цялата отговорност по гледането на децата да е на майката?
Майка ми дежуреше по 2 нощи на седмица по цяла нощ,работеше допълнително за кинти,имаше ред други усложнения покрай хрони1ни блести на близки-не ми е липсвало време с нея,винаги сме сварвали да си кажем каквото искаме,до днес се 1уваме по един път на ден..не е само въпрос на време..

# 32
  • Мнения: 3 425
Парт тайм извън дома след някоя и друга годинка  Crazy

Първо ще си се понаслаждавам на детето до 3год и още незаченатия Петко  Mr. Green и после ще помисля за някаква работа!
Нямам кой да ми помага,а детските заведения са с работно време до 1300,1530 и 1730(поне в нашия град)!Ако трябв авсеки ден да плащам на бейби-ситър и да се счупвам от работа,да нямам време да се обърна и все да препускам....аааа нееее!
Искам спокойна атмосфера за децата си,а пък ще пропуснем някое и друго капризче  Peace

 

# 33
  • Мнения: 5 475
Фул тайм от дома Peace

# 34
  • Мнения: 2 825
Парт тайм извън дома, това ми изглежда най-оптималното решение, за да няма незадоволени, хем децата имат време с мама, хем мама има време за социални контакти  Simple Smile

# 35
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Най-популярната опция (трета) важи и за мен.
За съжаление е почти невъзможно да си на средно към високо корпоративно ниво и да си парт-тайм. В академичните среди и свободните професии е различно.
И аз не искам да работя. Идеално ще си уплътнявам времето и в дома, и извън дома. Но пак ще е хем сърби, хем боли...  Mr. Green

# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ами аз бих си останала в къЩи, ако можех да си го позволя. мисля, 4е 4удесно бих си запълвала времето и без работа, нямам нужда от такава, нито за да създавам социални контакти, нито, за да се 4увствам реализирана. най ми е реализирано, ако успея да си видя децата и да си култивирам интересите.
с как ме е отгледала майка ми не искам да правя сравнения, така могла, така направила. говорим за възможност за избор, все пак. и проблема с отговорността на мъжа не ме притеснява... ако може, заЩо не? аз пък поемам цялата отговорност по дома, не ми се струва малко това. на времето имах комплекси, 4е това не са мои пари, 4е така съм зависима и пр. не мисля така ве4е  Crossing Arms
прибавям при това, 4е не само бих си стояла в къЩи, ами ако можеШе, Щях и да си държа жената, която 4исти.  Rolling Eyes

# 37
Искам да работя Парис Хилтън.

Ок, става, аз ще съм Никол Ричи.

А до тогава 100%, че и отгоре.

# 38
  • Мнения: 314
А какво смятате за следното мнение (хипотетично):

Майките ни са работели на пълен раб. ден и са успели да ни отгледат, защо ние да не можем?  "Честно" ли е цялата отговорност по финансовото осигуряване на семейството да е прехвърлена на мъжа?

Естествено, че можем да отгледаме децата си и да работим на пълен работен ден, поне в моята работа има много добри условия за това - плаващо работно време, възможност да работя от къщи и т.н. Имам много повече време с детето ми, отколкото моите родители имаха с мен, при това нямаме никакви баби и дядовци наоколо. Но си давам сметка, че не навсякъде е така... Относно това дали е "честно" мъжът да отговаря за финансовото осигуряване - не, не мисля, че е честно, или зависи от цялостното разпределение на отговорностите. Всяка двойка решава за себе си, разбира се, аз обаче съм възпитана да искам да съм финансово независима и нямам особен афинитет към поддържане на домашното огнище. Иначе с удоволствие не бих работила, ако можех да съм финансово независима въпреки това.

# 39
  • Мнения: 7 914
Предпочитам парт тайм извън дома.....за да не се окажа вързана с дете/деца в къщи...а и да съм сред хора занимаващи се не сам с пелени и тем подобни  Peace

# 40
  • Мнения: 192
Хареса ми поста ти, Фейам.  Много mature звучиш...

# 41
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хареса ми поста ти, Фейам.  Много mature звучиш...


ми зряла... то към презряване отивам ве4е  Mr. Green, та неЩо все трябва да съм нау4ила  Wink

# 42
Хареса ми поста ти, Фейам.  Много mature звучиш...

ми зряла... то към презряване отивам ве4е  Mr. Green, та неЩо все трябва да съм нау4ила  Wink

тя феиамката си е матура от всякъде, ама аз нещо с годините вместо да узрявам, обратния процес забелязвам

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хареса ми поста ти, Фейам.  Много mature звучиш...

ми зряла... то към презряване отивам ве4е  Mr. Green, та неЩо все трябва да съм нау4ила  Wink

тя феиамката си е матура от всякъде, ама аз нещо с годините вместо да узрявам, обратния процес забелязвам

4акай сега, то зависи в какъв аспект... и какво то4но имаШ предвид под "обратен процес"?

аз в "зрялост" не вклЮ4вам ниЩо тъжно, ску4но, или монотонно... но да откриеШ неЩата, които те карат да се 4увстваШ добре и да се мъ4иШ да ги прилагаШ (не вси4ки на пръв поглед и на хората около теб изглеждат "зрели", даже напротив. тя и майка ми се мъ4и да ми обясни, 4е съм се променяла към лоШо, ама к'во да прайШ  newsm78 Laughing) ... ей това е дребнавата ми житейска мъдрост  Mr. Green

# 44
базикам се бе!

а по темата: аз без работа не мога да стоя (работа навън имам предвид, придружена с печелене на пари) в къщи имам чувството че нещо изпускам, че затъпявам, че не съм в час, че животът и светът се развиват някъде там паралелно - мисля, че и за детето е по-добре да има работеща майка, не само заради парите
Ако имах малко повече нули отзад на банковата сметка, пак с нещо щях да се занимавам, няма начин, мозъкът не трябва да релаксира пред телевизора. Може би обаче щях да си давам периоди, в които да обикалям света и щях да запиша да уча история на изкуството или архитектура. Абе за домакиня не ставам с две думи.

абсолютно против "традиционното" делене: мъжът да изкарва парите, а жената да мисли за дома (освен ако не съм аз мъжа)


Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 17:45 от gioia

Общи условия

Активация на акаунт