Какво бихте предпочели и защо?

  • 3 555
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

предпочитах да играя вън и да се срещам с приятелки. Но обичах да слушам разговорите на нашите за техни приятели, работа и пр. Сега мога да кажа, че майка ми е дала най-много от опита си на работеща жена. Нямах нужда да седя с нея да рисувам, лепя и т.н. както правят тук масово майките домакини, които смятат, че са винаги на разположение на децата си. Това не е и вярно т като имат доста големи къщи да лъскат непрекъснато.

Аз иначе се стремя да правя това, което най ми е и харесвало да правя с майка ми  - не обичам да рисувам и пр., но ходя с децата по интересни мероприятия, срещаме се с други деца през свободния ми ден и съвсем не го ползвам за домакинство. Смятам и че след някоя и друга година ще мога да дам на децата ми повече като съвет за образование, професия, студенство (ако стигнат дотам, разбира се) и пр. в този дух.

А за оправдаването - да наистина все като че ли трябва да се оправдавам пред неработещите майки, някои де. Моята съседка е много печена и никога не сме говорили за това кой защо не работи или работи - тя не работи, ама какво от това, не и се изтъквам, нито тя на мен.

няма много обЩо с темата Mr. Green, по_скоро с възпитанието на децата, но не можах да не се усмихна, приятно ми стана. и аз съм от тази порода  Peace

за оправданията мисля, 4е прекалено много ни е внуШавано 4увство за отговорност и от родители, и от обЩество, така 4е имаме големи претенции към себе си... това ни кара каквото и реШение да вземем, дори прекрасно да знаем, 4е е най_доброто в дадения момент, да го подлагаме на съмнение, да се 4увстваме все виновни и съответно, да се оправдаваме. ли4но ми трябваШе доста работа, за да успея да се отърва от тези "насаждения"... но от време на време, признавам, най_ве4е, ако съм отделила време за себе си, продължава да ме гложди, 4е да ре4ем с това, съм оЩетила детето Rolling Eyes

Постът на МегиХ, ме накара да се замисля и за нещо друго...  Намирате ли, че има ли разлика от страна до страна в това какво е отношението към работещите майки и т.н.  Аз все си мисля, че в Европа е по-разпространен парт-тайма отк. в Америка и е "по-лесно" да си на такава система...

в Италия тая работа е обЩо взето мираж. парт_тайм се намира страШно трудно, обикновено за ниско платена работа от рода на кол_сентър и тем подобни, или в големи фирми за "средни" длъжности_телефонистка или бек офис. в по_малките т.нар "фамилни" фирми, това е абсурд... евентуално с4етоводителката може да е на намалено работно време, но това пове4е в интерес на фирмата_като е малка, няма толкова с4етоводство и така.
Кала е казала за яслите (не са ли малко по_ниски? тук около мен са около 950/1100 евро)
тези цифри за мамите в САЩ може да изглеждат нормални, но тук това са си месе4ните заплати  #Crazy

Мъка ми е че аз (поне на този етап) не мога да съм до детето си 24/7. Защо? пусто защото ми е хубава работа, правих PhD завърших 2002 и страшно добре се чувствам да работя Laughing. Ха сега дилема...

ти нямаШ дилема, бе жена, ти имаШ отговор: върШиШ неЩо. което ти харесва, 4увствайки се добре  Laughing Peace


# 76
  • Мнения: 7 914
В Холандия парт тайм-а за жена с дете е повече от нормално... дори и бащите минават понякога на 4-дневна работна седмица, за да може заедно със жената и да речем 3 дневна градина да си отглеждат потомството сами!
Така че е нормално от 100% да слезеш на 60%,40%...в зависимост от това което те устройва най-добре, без да трябва да си сменяш работното място и тн.... Дори  би могла  да намалиш седмичните работни часове поради стрес.... Mr. Green

Някой беше споменал как не се кърми а се минава на шишета, поради заетостта на жената-майка... а тук съм чувала да се минава на шишета дори и само заради факта бащата да не се изключва от процеса на отглеждане на детето  Mr. Green.. или за да може майчето да се наспива добре Crazy...


# 77
Тандури, много неприатно ми стана, че ми изопачаваш думите. Както и да е....

Не съм имала намерение да ти изопачавам думите, водим цивилизован разговор в момента и нито аз, нито както виждам и ти имаме намерение да се заяждаме или караме. Дай да си изясним тогава защо мислиш, че ги изопачавам? newsm78
Аз споделих, че на мен ми стана неприятно от квалификациите, които ти направи за майките, които си стоят в къщи, изуми ме обаче, че след това каза, че им се възхищаваш, защото начина , по който ги описа въобще не е за възхищение( да не говорим, че лично аз не познавам такива).
Не искам да излизаш от темата сърдита, опитваме се да водим диалог, нека обсъдим!  bouquet

не се сърдя, но и не виждам смисъл да се доизяснявам и да коментирам повече въпроса

# 78
  • Мнения: 907

за оправданията мисля, 4е прекалено много ни е внуШавано 4увство за отговорност и от родители, и от обЩество, така 4е имаме големи претенции към себе си... това ни кара каквото и реШение да вземем, дори прекрасно да знаем, 4е е най_доброто в дадения момент, да го подлагаме на съмнение, да се 4увстваме все виновни и съответно, да се оправдаваме. ли4но ми трябваШе доста работа, за да успея да се отърва от тези "насаждения"... но от време на време, признавам, най_ве4е, ако съм отделила време за себе си, продължава да ме гложди, 4е да ре4ем с това, съм оЩетила детето Rolling Eyes


Ма аз пред себе си не се оправдавам, защото съм намерила баланса и съм доволна от организацията си. Друг е въпросът, че обикновено ми се правят много повече неща отколкото мога и непрекъснато не успявам, но вече започнах да се научавам да ги подреждам по приоритети и да ги върша лека полека едно след друго. Освен това не аз нападам, но често чувам намеквания от сорта "не съм си родила децата да ги оставям на чужди да ги гледат". На 1 приятелка даже лекарката и беше казала "Щом работите, значи децата не ядат готвено", което съвсем не е вярно - готвят си та пушек се вдига, но това са си някакви предразсъдъци. Аз на никого не казвам че затъпява като си седи в къщи, въпреки че децата отдавна не са там, а в детската градина или у-ще. Но си мисля и даже се дразня, защото въпреки нищожното майчинство има достатъчно възможности жените да се образоват, да си намерят хубава работа (пазарът е разкошен!) на колкото % даже искаш в повечето случаи. Но те не са толкова амбициозни като българките явно и не използват тези възможности.
Смятам също, че като работим  и 2та, имаме повече възможности да осигуряваме интересни и по-скъпички ваканции за децата без да се броим. Иначе тук непрекъснато се изчисляват бюджетите на семействата и се вайкат естествено като само мъжът работи и то със средна заплата, а жената само брои парите Simple Smile.

# 79
  • Мнения: 6 167
това е поредната тема, в която нещата се абсолютизират - домакините са затъпели и живота минава покрай тях, а работещите майки са лоши майки, защото изпускат най-важното " дете веднъж се гледа"  ooooh!

аз не виждам живота така - има различни периоди и различни приоритети!
до скоро работата беше най-важна за мен, сега съм в период, когато да имаме дете и да си подредим къщата и живота  е най-важно за мен. плюс си постилам за после, като уча, за да си изкарвам парите в бъдеще.

не виждам какво се драматизира.
повечето от нас тук имат  образование, умни сме и съм сигурна, че всички отговаряме на нуждите на живота си в момента.

# 80
определено опит с форуми нямам, а този които придобивам в момента не е позитивен
не виждам защо трябва да се вадят думи от контекста на други мнения и да се преиначават ..... никъде не съм давала определения за категорията неработещи майки, описах как се отразява не мен лично стоенето в къщи (изпитано, не хипотетично)
май всеки си чете каквото си иска и гледа на другите от позицията на своята "перфектност" или се мъчи да убеди сам себе си нещо

# 81
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
това е поредната тема, в която нещата се абсолютизират - домакините са затъпели и живота минава покрай тях, а работещите майки са лоши майки, защото изпускат най-важното " дете веднъж се гледа"  ooooh!

аз не виждам живота така - има различни периоди и различни приоритети!
до скоро работата беше най-важна за мен, сега съм в период, когато да имаме дете и да си подредим къщата и живота  е най-важно за мен. плюс си постилам за после, като уча, за да си изкарвам парите в бъдеще.

не виждам какво се драматизира.
повечето от нас тук имат  образование, умни сме и съм сигурна, че всички отговаряме на нуждите на живота си в момента.



 Shocked Shocked
къде пък го видя това? на мен ми се струва много умерена темата... всеки си излиза от собствената позиция и опит, както обикновено.
аз, например, от самото на4ало поддържам тезата, 4е стоене в къЩи не е равностойно на затъпяване, както и , 4е ходенето на работа не е гаранция за развитие на социален живот, или на мозъ4ни клетки.

определено опит с форуми нямам, а този които придобивам в момента не е позитивен
не виждам защо трябва да се вадят думи от контекста на други мнения и да се преиначават ..... никъде не съм давала определения за категорията неработещи майки, описах как се отразява не мен лично стоенето в къщи (изпитано, не хипотетично)май всеки си чете каквото си иска и гледа на другите от позицията на своята "перфектност" или се мъчи да убеди сам себе си нещо


еми, ей тук е станало малкото разминаване в интерпретацията, слу4ва се Laughing
хайде никой да не се 4увства в заЩитна позиция, теми4ката хи4 не е лоШа, малко конфронтация е винаги полезна. всеки, който 4увства, 4е прави най_доброто за себе си не може да се засяга от това, 4е за другия собственият му вариант е по_приемлив.  Peace

# 82
  • Мнения: 6 167
офф - феиам, просто като видя ето този емотикон  Shocked, знам че си ти  Joy

# 83
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
офф - феиам, просто като видя ето този емотикон  Shocked, знам че си ти  Joy

 Shocked
 Mr. Green Mr. Green

верно? толкова ли много се 4удя? Rolling Eyes Laughing

# 84
  • Мнения: 6 167
офф - феиам, просто като видя ето този емотикон  Shocked, знам че си ти  Joy

 Shocked
 Mr. Green Mr. Green

верно? толкова ли много се 4удя? Rolling Eyes Laughing


мдам Laughing

# 85
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
офф - феиам, просто като видя ето този емотикон  Shocked, знам че си ти  Joy

 Shocked
 Mr. Green Mr. Green

верно? толкова ли много се 4удя? Rolling Eyes Laughing


мдам Laughing

вярвам ти на думата, няма да проверявам.  Laughing
при това се замислих, май и в другия форум, в който пиШа ми е лЮбим. плЮс оЩе 1, който тук го няма   Rolling Eyes

оспамихме темата  Embarassed

# 86
  • Мнения: 2 427
За мен лично перфектният вариант е да работя от време на време в къщи.Чудесно е да имаш студио в дома където да се отдаваш на това което ти доставя удоволствие докато детето ти си играе в двора.Аз не съм от жените кариеристки,обичам да имам време за детето,за дома,за шопинг,когато ми скимне.Не бих била щaстлива ако трябва да спазвам някакво стриктно работно време извън къщи и да не мога в същият момент да изляза на разходка с бебето или детето, когато пожелая.Ако може да се правят пари ,а в същият момент да не се лишаваш от нуждите си,но в същo да се виждаш и с хора,за мен е най-шастливият вариант.Мразя рамките и задълителните задължения.

# 87
  • Мнения: 7 091
не се сърдя, но и не виждам смисъл да се доизяснявам и да коментирам повече въпроса

Добре gioia, извинявам се, че не съм разбрала какво искаш да кажеш. Съгласи се обаче, че като прочетеш постинга ти за стоенето пред телевизора, определено впечатлението, което създава не е, че говориш за себе си. Предполагам затова реагирах по-остро, защото никак не обичам и аз да се оправдавам за избора си и да обяснявам, че като съм си в къщи не стоя цял ден с крака подпрени на дивана пред телевизора, нито пък съм затъпяла, което е масово мнение за майките, които си стоят в къщи.
Съжалявам, разбирам, че не е това, което си имала предвид и се извинявам, че реагирах така!  bouquet Peace

# 88
  • Мнения: 3 491
Ако някой в САЩ си търси парт-тайм работа - попаднах току-що в едно от родителските списания на този сайт:

http://www.momcorps.com/

Изглежда ми прилично, предлагат нелоши възможности на непълен работен ден. Може да послужи на някого.

# 89
не се сърдя, но и не виждам смисъл да се доизяснявам и да коментирам повече въпроса

Добре gioia, извинявам се, че не съм разбрала какво искаш да кажеш. Съгласи се обаче, че като прочетеш постинга ти за стоенето пред телевизора, определено впечатлението, което създава не е, че говориш за себе си. Предполагам затова реагирах по-остро, защото никак не обичам и аз да се оправдавам за избора си и да обяснявам, че като съм си в къщи не стоя цял ден с крака подпрени на дивана пред телевизора, нито пък съм затъпяла, което е масово мнение за майките, които си стоят в къщи.
Съжалявам, разбирам, че не е това, което си имала предвид и се извинявам, че реагирах така!  bouquet Peace


стига бе, човек, извинения, оправдания .... какви са тия работи??? чети каквото искаш, разбирай каквото искаш   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт