Теми по история за кандидат студенти

  • 11 177
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 328
Развий ги темите...и ги научи. И си прави междинни контроли, ако преподавателят не ти ги прави. На 7 или 8 теми, примерно, изтегли една и седни да я развиеш за време. Резултатът сам ще те насочи дали си на прав път. Истината обаче е в писането, не само в наизустяването. От опит.
Благодаря и на теб ! Аз съм на 9-та тема в момента още дори не съм сядала да уча.Преподавателя ми каза,че схемата е : пишем темите (вероятно до лятото) след това сядам да ги уча и му ги разказвам,пиша ги за време сама у нас..
Не е точна тази схемата...Ако лятото седнеш да ги учиш, нещата вече ще са изпуснати. Пише се и се учи успоредно. Развиваш и научаваш. След три седмици - контрола, но не у дома ти, а  при него. В екстремални условия /у дома и стените помагат Wink/.

Колкото до това дали правото е твоето амплоа, ти си тази, която ще го усети най-добре, при това абстрахирана от всякакви митове за "фамилна обремененост". Бих искала да припомня, че "правото е изкуство за справедливото и доброто". И макар тази древна дефиниция, която ти ще научиш още в първите часове от обучението си в юридическите науки, да е заглушена от звъна на монетите, като човек, който е учил, завършил и практикува с огромно желание и ентусиазъм вече 11 години като юрист, ти казвам - да се занимаваш с право не е нито скучно, нито трудно. Стига да го правиш с желание и любов към тази наука. Ако сега - 17 години след избора си, трябваше да го направя отново, пак не бих се поколебала да го избера. Пожелавам същото и на теб! Успех!  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 666
Писалите преди мен са ти нахвърлили основните неща, може и вече да си си изработила стратегия, но да си кажа и аз кой беше печелившият модел при мен.
В годината, в която завършвах, ходих на ускорен курс през априлската ваканция, на който нито ни четяха теми, нито ни диктуваха. Даваха ни се насоките, нещо като план - конспекти, на това какво задължително трябва да се разгледа като гледни точки по всеки един въпрос. Наблягаше се на вижданията на различните автори по определи въпроси, най-вече различните мнения по въпроса с датите и годините на определени събития. Повтаряха ни непрекъснато, че трябва да се основаваме на източниците за всяко едно събитие.
Теми не съм развивала. Четях много и различни учебници, помагала и т.н. Ходих в библиотеката да чета и преписвам от многотомника История на България на БАН.
Резултатът - успях, влязох и завърших Право.
Въз основа на всичко това мога да те посъветвам да наблегнеш не толкова на писането и наизустяването, колкото на вникването в основната проблематика по основните въпроси. Така или иначе не знаеш точно как ще бъде формулирана темата, за да я наизустиш. Сестра ми затова имаше 2 на историята в УНСС, защото си беше писала по темата, така както я е учила, а формулировката й предполагаше наблягане на други проблеми. Чети и вниквай в различните виждания за различните дати и събития. Покажи един широк поглед върху нещата. И се моли на изпита да се падне непопулярна тема, формулирана по нетрадиционен начин. Така окапват точто тези, които сляпо са наизустявали, а изпъкват тези, които са учили, но и премисляли нещата.
А колкото да това дали си заслужава или не Правото - винаги си заслужава! Дори и да не работиш като адвокат или магистрат в последствие, ще имаш една стабилна основа и подготовка да се развиваш в различни области.
И да, много по-лесно е, ако имаш "гръб" в семейството или рода. Но и да нямаш, пак не е невъзможно.

П.П. ICQ-то вече много си го включвам, затова и не съм го написала в профила, но ако искаш питай на лични.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 09:58 от els

# 47
  • Мнения: 183

Знаех сииииии  Crazy  Crazy  Crazy  #Cussing out  #2gunfire
Доста се чудих над това !
  bouquet
А да попитам тези,които се включиха в темата,ако имам някакви въпроси мога ли да пиша на ICQ за да не стои вечно тази тема на 1-ва страница ?
да и моето можеш да ползваш ако имаш въпроси  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 813
Ако амбицията е важна (желанието) имаме го в излишак при мен.... за късмета не знам  Rolling Eyes
Уменията е твърде рано.
     Това, че ме кефиш, не е стимул.... , но можеш.азц го казвам.
    Ще се обоснова. :
    1. Пишеш правилно за годините си Simple Smile)
    2.  Питаш.
    3. Можеш да питаш.
    4.  Чуваш / четеш  и   разбираш...., не се усмихвай...много  не----/ могат или не разбират/
     5. Съмняваш се. Е, това е  ............Честито, ти си възрастна./ Това не е мое мнение., от Нет-а е/
        мога да напиша и повече точки, ноастава лично..Simple Smile)
   Действай, АХ!!!
Благодаря   bouquet
Впрочем когато видя правописна/пунктоационна или някаква набиваща се на очи грешка,откачам  Crazy
(във форума са ме "изхващали" само за "обеснявам" вместо "обяснявам". )


    КВОТ  можах - поправих../ Нямам и претенЗии!  Grinning .Мчи тъй де. Впрочем и прочее съжа/е/лявам , че списвах тук, явно не всекиМУ е позволено. Търча да си посипвам главата с пепел . / Не гледай броя публикации... гледай  откога  пише... защото и чете... ммм ooooh!./
    Не ме кори затова , че  съм на годините на майка ти.  Писах ти като човек, който още учи.  НЕ знам си кое образование вече.... Rolling Eyes
 
   
Неееее нещо не си разбрала поста ми. Аз наистина откачам от тези неща  Simple Smile С най-добри чувства е написано всичко,извинявай ако нещо съм те обидила.

# 49
  • Мнения: 1 813
Развий ги темите...и ги научи. И си прави междинни контроли, ако преподавателят не ти ги прави. На 7 или 8 теми, примерно, изтегли една и седни да я развиеш за време. Резултатът сам ще те насочи дали си на прав път. Истината обаче е в писането, не само в наизустяването. От опит.
Благодаря и на теб ! Аз съм на 9-та тема в момента още дори не съм сядала да уча.Преподавателя ми каза,че схемата е : пишем темите (вероятно до лятото) след това сядам да ги уча и му ги разказвам,пиша ги за време сама у нас..
Не е точна тази схемата...Ако лятото седнеш да ги учиш, нещата вече ще са изпуснати. Пише се и се учи успоредно. Развиваш и научаваш. След три седмици - контрола, но не у дома ти, а  при него. В екстремални условия /у дома и стените помагат Wink/.

Колкото до това дали правото е твоето амплоа, ти си тази, която ще го усети най-добре, при това абстрахирана от всякакви митове за "фамилна обремененост". Бих искала да припомня, че "правото е изкуство за справедливото и доброто". И макар тази древна дефиниция, която ти ще научиш още в първите часове от обучението си в юридическите науки, да е заглушена от звъна на монетите, като човек, който е учил, завършил и практикува с огромно желание и ентусиазъм вече 11 години като юрист, ти казвам - да се занимаваш с право не е нито скучно, нито трудно. Стига да го правиш с желание и любов към тази наука. Ако сега - 17 години след избора си, трябваше да го направя отново, пак не бих се поколебала да го избера. Пожелавам същото и на теб! Успех!  bouquet
Разбира се,че ще е късно ако се учат лятото преди изпита. Аз съм 11 клас имам това лято + още една цяла учебна година и след това лятото с изпитите . Не съм си и помисляла догодина да ги уча  Simple Smile Благодаря и на теб за написаното.

# 50
  • в Низината
  • Мнения: 705
Какви 8 листа бе?! #Crazy Приятели, които сега кандидатстват с история, зубрят теми от по 30 страници! Confused

Даааа!Точно така. Peace

Ако искаш, моите си стоят вкъщи ей така.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 104
изобщо не смятам , че 10-12 страници са много
все пак имай предвид, че материалът си е обемен
според мен от значение е, всяка тема да бъде конспектирана, така ти остава най-важното в акъла, освен това важно е и всяка тема да си я разработваш сама, по този начин се запомня супер много Peace

# 52
  • Мнения: 1 813
Да Ви "успокоя" последната тема,която писах излезе 24 страници  Crazy

# 53
  • Мнения: 1
http://www.edutech.bg/ - курсове за кандидат-студенти.
Имат офиси в много градове. Мен, те ме подготвяха и съм страшно доволна. Учи се по техни учебници, продават ти ги и тях, но цените като цяло са нормални. Курса започва от септември, мисля. Групите бяха от малко хора, така че се обръща внимание на всеки индивидуално. Организират се и импровизирани изпити и сама виждаш докъде си я докарала. Постоянно има такива изпити. Въобще, каквото зависи от фирмата и преподавателите, те го предлагат.  Simple Smile
Когато се записах при тях, ми казаха че приемът на техни кандидати е около 90%, обаче не им повярвах докато не се преброихме наесен пилците.  Laughing 
Успех!

# 54
  • Мнения: 2 386
И аз да се включа....

Бях студентка в Пловдив (английска филология), но реших, че ми се учи нещо по-полезно и се насочих към УНСС (Икономическа психология).Кандидатствах с история, подготвях се сама, за 10 дни. Приеха ме. Едновременно с това бях в сесия в Пловдив и дори имах стипендия  Crazy
Темите ми бяха разработени от преподаватели в СУ и УНСС, едни зелени книжки в 4 тома.
Нямах време да ги назубря, затова процедирах така- правех подробен план-конспект и учех него (почти наизуст, с дати, имена и т.н.).
Останалото е логика, езикова култура и...късмет  Grinning
Смятям, че схемата ми за учене ми е много полезна и до ден днешен- опитай!
Друг важен съвет- имай подробна историография, използвай цитати, само когато си сигурна,че са точни и.. винаги описвай всички възможни спорни мнения (примерно кога е създадена българската държава).


И още нещо  ...(неудобно ми е да ти откривам точно аз грешка в 5 пъти цитиран постинг), ама се пише излишЪк  Wink

Успех!

# 55
  • Мнения: 183
за да не отварям нова тема ако може да ми помогнете
ако
някой  има материали за следната тема по търговско право:
Права и задължения на органите на управление на акционерното дружество <АД>
или нещо по нея да ми даде линк или и аз не знам какво че имам да пиша курсова работа а никъде не намирам нещо което може да ми е от помощ

# 56
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз ,някога като кандидатствах по история в СУ, изписах цели 30 страници и имах 5,88.Като цяло темите ми са доста дълги /рядко под 25 стр/,готвих се от учебниците + многотомната. смятам обаче, че за формирането на крайната оценка не е толкова определящо колко листа си изписал, а какво си написал

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
за да не отварям нова тема ако може да ми помогнете
ако
някой  има материали за следната тема по търговско право:
Права и задължения на органите на управление на акционерното дружество <АД>
или нещо по нея да ми даде линк или и аз не знам какво че имам да пиша курсова работа а никъде не намирам нещо което може да ми е от помощ

Тук може би има нещо,което да ти свърши работа,но май са платени  Thinking

http://referati.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,3981/

# 58
# 59

Общи условия

Активация на акаунт