ВЯРВАМ в Бог и съм зодия Х

  • 23 621
  • 281
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 720
Значи аз  абсолютно се съгласявам с Приказка и НиколБ, че  Бог не е създавал планетите за да контролират живота ни в смисъла , който  астрологията влага.То е от ясно  по- ясно, че ги дал за ориентири, но на посоките и времената.Допускам, че така, както  Луната влияе на приливите, влияе и на човека, по отношение на  биологичните му настройки за съня да речем.Може би да има съвпадение, че хората в дадена зодия си приличат по разни неща.Но ето ние у дома сме все стрелци , а сме коренно различни като хора.При това мъжа ми , ама изобщо не  се покрива с образа на стрелеца.Не съм запозната, само каквото съм чела като хлапе; от там насетне не съм се интересувала.В семинарията сме учили за произхода и начина на ползване на астрологията.Това, което помня е, че древните Вавилонски жреци са били направо учени, които са познавали перфектно движението на небесните тела.Но съставяйки тези зодиакални знаци и гадаейки по тях , те са  манипулирали царете, предричайки неща-научни факти, известни само на жреческото съсловие.
После, хороскопите се правят на базата на едно местоположение на планетите, а поради разширението на вселената, вече положението помежду им, спрямо изгряващото слънце е друго.Бе такива ми ти работи, ама като не ме влекат, та не  дадох ухо
тогава newsm78.






 newsm10

# 196
  • Мнения: 3 674
Аз вярвам в Бог и съм чела Библията, но в нея има много неясни и неубедителни, дори противоречиви  моменти.

Аз лично подкрепям изказването на bobia че в  Библият определно има протиовречия. Едното интересно противоречие е че първите две глави на Битие се противопоставят една на друга...

"Всеки изучаващ Библията тряба да осъзнае че първата и втората глави на Битие не биха могли да са дело на една и съща ръка.Те очевидно са алегории и иноисказани,понеже и двете описания на сътворението и заселването на нашата земя диаметрално  си противоречи почти във всичко отнасящо се  към ред,място,време и методи които са използани  така нареченото сътворение...."

Е. Блаватска"Разбулната Изида"...

сори  и аз като gerik....за офф-а Peace

# 197
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз все си мислех  Embarassed явно съвсем неправилно, че хората, които се осланят на Библията буквално, са на изчезване... направо си се чудя  newsm78 как може интелигентни хора все още да вярват на някои очевидно смешни неща, писани в Библията... да не осъзнават, че колкото и да не се иска на някои, тя е човешко творение, главно мъжко древно и затова носи такива отпечатъци в себе си... но Холограма е права - НЕКА да пишем в другата тема за Бога и вярата ни в него!

Аз се връщам на тази тема, а именно за връзката между зодиите и характерите. Според мен такава връзка съществува. Но нещата не са прости. Няма само 12 типа хора. Всеки човек е личност със свободна воля да се развива, да се променя, да бъде такъв, какъвто мечтае да е. Освен това според астрологията не само слънчевият знак /зодията/ е определяща, а и така нареченият изгряващ знак /асцендент/. Като съчетаем зодия с асцендент ето, че се получават вече 144 типа личности. Което вече е далеч по-точно и информативно, нали?  Wink

Смятам, че в тази тема има още живот.
Има какво да си говорим и обсъждаме.
Но моля и призовавам всички, които вярват буквално във всяка една дума в Библията, да се въздържат от обидни епитети - не ви прави чест!  Peace Ако не могат поне за малко да отворят съзнанието за нещо различно от техните разбирания, това си е тяхно право, но да не се опитват да изкарат другите "непросветени" и т.н.  Praynig

# 198
  • Мнения: 822
Аз все си мислех  Embarassed явно съвсем неправилно, че хората, които се осланят на Библията буквално, са на изчезване... направо си се чудя  newsm78 как може интелигентни хора все още да вярват на някои очевидно смешни неща,

Аз се връщам на тази тема, а именно за връзката между зодиите и характерите. Според мен такава връзка съществува  Thinking . Но нещата не са прости. Няма само 12 типа хора. Всеки човек е личност със свободна воля да се развива, да се променя, да бъде такъв, какъвто мечтае да е. Освен това според астрологията не само слънчевият знак /зодията/ е определяща, а и така нареченият изгряващ знак /асцендент/. Като съчетаем зодия с асцендент ето, че се получават вече 144 типа личности. Което вече е далеч по-точно и информативно, нали?  Wink


Но моля и призовавам всички, които вярват буквално във всяка една дума в Библията, да се въздържат от обидни епитети - не ви прави чест!  Peace Ако не могат поне за малко да отворят съзнанието за нещо различно от техните разбирания, това си е тяхно право, но да не се опитват да изкарат другите "непросветени" и т.нPraynig
Ами аз, доколкото мога да чета  Laughing, темата е "ВЯРВАМ в Бог и съм зодия Х"! Значи все пак тук би трябвало да пишат хора, които вярват в Бог! Или нещо греша?
 И следователно вярват в Неговите думи, записани в Библията, и дори на слабоинтелигентен човек би му станало ясно, че  за Бог астрологията, подчертавам, (не астрономията, която няма нищо общо с окултната наука), е мерзост ! Следователно тези, които се занимават с нея - също! Тогава се питам как е възможно въобще да се пише в темата!
Явно причината е, че в заглавието не е уточнено в кой Бог вяраш? 

По въпроса за интелигентността и смешните неща - ами и аз си задавам този въпрос във връзка с зодиите  newsm78?

# 199
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

По въпроса за интелигентността и смешните неща - ами и аз си задавам този въпрос във връзка с зодиите  newsm78?

Астрологията изучава движението на Слънцето, Луната и небесни тела и синхронността между техните аспекти и събитията на Земята.
И кое му е смешното на Слънцето, Луната и звездите? newsm78

# 200
  • Мнения: 720

По въпроса за интелигентността и смешните неща - ами и аз си задавам този въпрос във връзка с зодиите  newsm78?

Астрологията изучава движението на Слънцето, Луната и небесни тела и синхронността между техните аспекти и събитията на Земята.
И кое му е смешното на Слънцето, Луната и звездите? newsm78



aми на мен ми е сме6но 4е някакво положение на звездите 6те ми определя днес дали 6те ми върви или не или дали определен 4овек е подходя6т за мен или не -т.е.това 6те определя аз.
и лили....кое му е сме6ното на Бог ?....хайде сега Wink

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз все си мислех  Embarassed явно съвсем неправилно, че хората, които се осланят на Библията буквално, са на изчезване... направо си се чудя  newsm78 как може интелигентни хора все още да вярват на някои очевидно смешни неща,

Аз се връщам на тази тема, а именно за връзката между зодиите и характерите. Според мен такава връзка съществува  Thinking . Но нещата не са прости. Няма само 12 типа хора. Всеки човек е личност със свободна воля да се развива, да се променя, да бъде такъв, какъвто мечтае да е. Освен това според астрологията не само слънчевият знак /зодията/ е определяща, а и така нареченият изгряващ знак /асцендент/. Като съчетаем зодия с асцендент ето, че се получават вече 144 типа личности. Което вече е далеч по-точно и информативно, нали?  Wink


Но моля и призовавам всички, които вярват буквално във всяка една дума в Библията, да се въздържат от обидни епитети - не ви прави чест!  Peace Ако не могат поне за малко да отворят съзнанието за нещо различно от техните разбирания, това си е тяхно право, но да не се опитват да изкарат другите "непросветени" и т.нPraynig
Ами аз, доколкото мога да чета  Laughing, темата е "ВЯРВАМ в Бог и съм зодия Х"! Значи все пак тук би трябвало да пишат хора, които вярват в Бог! Или нещо греша?
 И следователно вярват в Неговите думи, записани в Библията, и дори на слабоинтелигентен човек би му станало ясно, че  за Бог астрологията, подчертавам, (не астрономията, която няма нищо общо с окултната наука), е мерзост ! Следователно тези, които се занимават с нея - също! Тогава се питам как е възможно въобще да се пише в темата!
Явно причината е, че в заглавието не е уточнено в кой Бог вяраш? 

По въпроса за интелигентността и смешните неща - ами и аз си задавам този въпрос във връзка с зодиите  newsm78?


Чета написаното от мен, чета написаното от теб, и стигам до извода, че май че говорим на различни езици  Mr. Green - няма лошо!  Peace

Аз вярвам в Бог. Даже не е само това. Аз знам, че има Бог!
Обаче това, което ни различава явно, е отношението ни към Библията.
Организираните религии и Църкви определено не са ми по вкуса...

Не съм астролог. Но може да се каже, че обичам да чета за астрологията.
И освен това астрологията е едно, а хороскопите, които се публикуват по вестници и списания - съвсем друго!

"Значи все пак тук би трябвало да пишат хора, които вярват в Бог! Или нещо греша? И следователно вярват в Неговите думи, записани в Библията..." - така е, не грешиш. Тук пишат главно вярващи в Бог. Обаче изобщо не мога да се съглася с твоето твърдение, че щом вярват в него, вярват и в думите, написани в Библията! За мен Библията не е никакво доказателство за нищо. И с това не богохулствам. Има далеч по-силни доказателства за неговата същност!

Това е.  Heart Eyes

# 202
  • Мнения: 720
Явно причината е, че в заглавието не е уточнено в кой Бог вяраш? 

По въпроса за интелигентността и смешните неща - ами и аз си задавам този въпрос във връзка с зодиите  newsm78?





 :peace:genu6....хе хе ...тука явно става въпрос за бога на зодиите ,определено не е за живия Бог....какво об6то има светлината с тъмнината...хайде genu6..лек ден и бъди с Този,който дава мир. Hug

# 203
  • Мнения: 37
Въпроса за Библията и астрологията е интересен и от уважение към авторката и законите, според които се пише тук ще се опитам до отговоря дотолкова доколкото съм запознат.

Библията (вярата в Бога) и астрологията си оспорват правото за едни от най-старите схващания за същността на човека и връзката му с Бога (както и с околния свят).
Астролозите в една от най-древните си форми са халдейци, които подобно на някой от вас смятат, че разположението на небесните тела оказва влияние върху хората. Такава връзка не е установена от нито една наука, а схващанията на древните са били базирани на някакви догадки и наблюдения в живота. (ами хората тогава са нямали телевизия и са гледали звездите вечер) Тези догадки са били обличани в най-различни форми в зависимост от пантеона (боговете) на съответния народ. Голяма част от това, което са смятали се е губило във времето, защото повечето от тези вярвания не са били обличани в ясно написани текстове, а са се предавали от уста на уста.
За разлика от тях, обаче Библията е точно написана и всяка буква от нея е била преброяван от тези, които са я преписвали.
Едновременно с това обаче интересен е факта, че при рождението на Христос на земята при Него идват мъдреци от изток (халдеи идващи да му се поклонят, понеже признават Него за по-велик от себе си), което потвърждава тезата, че Бог който е направил небесата и Земята изявява Себе си в творенията, които прави.
Писмото на апостол Павел към Римляните 1 глава:
"Понеже, това, което е възможно да се знае за Бога, на тях е известно, защото Бог им го изяви. Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците остават без извинение.
Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи."

А за влиянието на небесните тела върху човека мога само да кажа, че това което виждаме на небето не отговаря на действителното им състояние.
По въпроса - Да вярвам в Бога и не знам коя зодия съм. Първо защото не се интересувам и второ, защото тези около мен, които са ме питали и са се интересували са ми казвали две различни зодии. Което показва колко точна е астрологията.

# 204
  • Мнения: 3 674


Аз вярвам в Бог. Даже не е само това. Аз знам, че има Бог!
Обаче това, което ни различава явно, е отношението ни към Библията.
Организираните религии и Църкви определено не са ми по вкуса...

Не съм астролог. Но може да се каже, че обичам да чета за астрологията.
И освен това астрологията е едно, а хороскопите, които се публикуват по вестници и списания - съвсем друго!

"Значи все пак тук би трябвало да пишат хора, които вярват в Бог! Или нещо греша? И следователно вярват в Неговите думи, записани в Библията..." - така е, не грешиш. Тук пишат главно вярващи в Бог. Обаче изобщо не мога да се съглася с твоето твърдение, че щом вярват в него, вярват и в думите, написани в Библията! За мен Библията не е никакво доказателство за нищо. И с това не богохулствам. Има далеч по-силни доказателства за неговата същност!

Това е.
  Heart Eyes

Това  постингче ме изкефи  bouquet

# 205
  • Мнения: 822
Mного интересно е, че след като се порових в нета за астрологията, на всички места, които се споменава така наречената наука, се говори за окултизъм! Тоест , за всички е ясно,, че астрологията е окултна "наука"! А окултизма е ........?
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете ето тук  http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=81 !
Приятен ден  Peace!

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете...

това изказване вече би всички рекорди  Shocked
как да не може да вярвам в Бог, а да отхвърлям Библията?!? разбира се, че може!!!
Бог не е Библията, а нещо мнооого повече... истинско... силно... Любов... Разум... Хармония...
Не съм сектантка.
И по света има и други Богове, не е единствен Исус Христос! Хайде моля бъдете по-толерантни!
 Praynig  Praynig  Praynig

# 207
  • Мнения: 822
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете...

това изказване вече би всички рекорди  Shocked
как да не може да вярвам в Бог, а да отхвърлям Библията?!? разбира се, че може!!!
Бог не е Библията, а нещо мнооого повече... истинско... силно... Любов... Разум... Хармония...
Не съм сектантка.
И по света има и други Богове, не е единствен Исус Христос! Хайде моля бъдете по-толерантни!
 Praynig  Praynig  Praynig
Именно това имах впредвид, когато писах, че  явно не става въпрос за един и същ Бог!
 Защото Богът на християните е един, и  цитатът ми от Библията беше насочен към тези, които вярват в Него! Явно не съм разбрала правилно заглавието на темата!
Просто, реших, че е хубаво да се знае какво е становището на Библията и християнският Бог относно астрологията! Няма лошо нали!  Peace

# 208
  • Мнения: 3 674
Mного интересно е, че след като се порових в нета за астрологията, на всички места, които се споменава така наречената наука, се говори за окултизъм! Тоест , за всички е ясно,, че астрологията е окултна "наука"! А окултизма е ........?
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете ето тук  http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=81 !
Приятен ден  Peace!
genu6...мила моя,повярай че има хора които не се  ослАнят 100% на Библията.Четат Библията ,но и размишляват и тълкувати не вярват 100% на всяка думичка от там.....но носят Бог в сърцето си.Те помагат на други хора....и са страхотно добри хора....и не са сектанти. Wink
Освен това те много повече спазват 10 Божии заповеди от много други които знаят Библията наизуст и я проповядват наляво и надясно.../говоря за поповете.../.Така че не може да се отсъди така -"РАЗ" и край...сектант.  Rolling Eyes

# 209
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
aми на мен ми е сме6но 4е някакво положение на звездите 6те ми определя днес дали 6те ми върви или не или дали определен 4овек е подходя6т за мен или не -т.е.това 6те определя аз.
и лили....кое му е сме6ното на Бог ?....хайде сега Wink
A, на теб ти е определено, но дали така ще стане, не се знае. Естествено, че ти определяш, някои твои дела, но не всички, например кога да се родиш и умреш(последното понякога е по желание).
Аз не съм казала, че бог е смешен, чудни са ми покланящите му се, но това е друга тема...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт