Педиатър - трета градска болница - София

  • 101 962
  • 171
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12
Аз също съм с отлични впечатления от д-р Гергана Георгиева.На нас също ни я препоръча лекар от детската кардиология при трета градска, на който и двете деца са при нея.Ние сме с много сериозен здравословен проблем, но тя нито един път не си позволи да направи ваксините които трябва да се слагат без да получи специално разрешение за това от доц.Емилия Христова.Отделно, че прави всичко възможно да ни предоставя така необходимите ни талони 3"а" без които не ни допускат на контролни прегледи.Много мила, внимателна и компетентна.Пътуваме през цяла София за да стигнем да нея , но не бихме я заменили с друг лекар.Препоръчвам я на майките, които са в близост до 3-та градска.
Откакто месец и половина ни държа с мораксела и после хванахме вирус за които георгиева изписа грешен антибиотик и сироп и стигнахме до болница с пневмония и задушаване не я хвали и не лъжи маиките никога при ГЕОРГИЕВА НИКОГА

# 76
  • Мнения: 30
Искам да кажа че съм много благодарна от  д-р Светлана Иванова ,изключителен лекър винаги си вдига телефона било то и много късно вечер,дори когато е отпуска ми се е случвало да я търся за 5 години нито веднъж не ми се е случвало да им е изключен телефона исписва антибиотик само в краен случай винаги търси най добрата алтернатива .

# 77
  • Мнения: 319
За съжаление д-р Иванова не приема нови пациенти (през декември ми отказа)...

# 78
  • Мнения: 0
искам да ви кажа че Д-Р ШАЛАМАНОВА от 3 градска болница не е ама въобще за педиатър
1.за посещение иска по 20 лев а не 2
2.за 1 месец синът ми лежа 2 пъти в окръжна болница първия път за разстройство
3.отидохме да ни прегледа че кашляше и тя ни даде антибиотик за кашлицата  и като отидохме при  тя ни каза че е претоплен но не.не6то не е наред отиваме 2 път в окръжна болница и там моментално ни казаха че е МОРБИЛИ сега има бум в циганските махали от морбили

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 16:38 от zorayde80

# 79
  • София
  • Мнения: 196
Аз съм минала през няколко педиатъра с голямата ми дъщеря и за сега все още не съм намерила нашия човек за мое дълбоко съжаление. Не че съм претенциозна и детето почти не боледува, но просто не съм попадала на добър специалист. Първо бяхме при Кърпачева, но жената е доста възрастна вече и ние си останахме при нея, но детенце го преместих. Проблемът при нея беше дългото чакане с болно дете пред кабинета не си е работа. Отидохме при Стаменов. Много го хвалеха по онова време. Аз се разочаровх, защото първо отново си отвисявахме пред кабинета по два часа минимум, второ - като влезем вътре той все нещо му е криво, я парите, я системаа и доста често ми се е карл и повишавал глас без да има основание, а и какво съм му аз виновна, че получавал малко пари и нямал финансов стимул, защото децата често боледували и муотнемат много от времето. По настоящем сме при Георгиева от близо две години. Също не съм доволна. Сега на скоро детето се разболя с остър отит и през ден ходих при нея да казва какво да правим. Най-накрая ми даде направление за УНГ и като отидох на преглед направо ни приеха в болница. Добре, че не се наложи операция на ухото, а ни спасиха само с пробиване няколкократно на тъпанчето, че да изтече гнойта. В резултат на нейното лечение с капки Отипакс в продължение на 10 дни сме направили остър отит с гной и гъбички в ухото. Сега се чудя и аз къде да ги преместя и двете деца.  newsm78

# 80
  • Мнения: 2 149
Най-добре е ако имате възможност да се местите цялото семейство при един лекар. Така имате по-голям шанс някой да ви поеме, защото само дете никой  не взима.
Стаменов бил добър диагностик, ама си е изнервен и малко вече не подбира пред кого да изразява негодуванието си от системата. По втория етаж лепи разни статии, разяснения...най-открито напада колегите му хомеопати, като пише по таблата разни словоизлияния, а на мен ми е вдигал скандал след като родих, че съм искала да го почерпя с парче торта /мъжът ми попита колко дължим за първичен преглед на бебето, той отказа/, а не съм искала да му заплатя, като нещо за бензин спомена, пералнята на жена му, която не работела вече  не знам колко месеца....
 Д-р Иванова - за нея чувам не особено лицеприятни коментари.

Просто всеки, когато е болен няма как да е доволен от каквото и да било. Най-доволни са тези, които не боледуват, съответно досега им с лекарите е минимален.
А и все по различен начин тълкува понятоето "добър лекар".

Крайно време е да има педиатрични кабинети, лекари в детските градини и училищата, и да се спре с тези опити, поне в/у здравето на децата ни. Какво е това - 5 бабета, 3 дядовци, 2-3 изнервени работещи и накрая на опашката няколко майки с деца, които или чакат 2 часа да им дойде реда, или минават отпред и другите изпадат в истерия, малките заради една хрема, ама седят пред кабинета с няколко грипозни.... няма никакъв ред, това не се търпи вече!!!

# 81
  • София
  • Мнения: 362
За мен добър лекар е този, на когото му имаш доверие!
И при такъв водя сина си!
Но Шаламанова (дори нямам намерение да наричам доктор) човек, на когото хората не бива да се доверяват, защото тя злоупотребява. И ако се касаеше до предмети не бих се пенила и не бих участвала все ое в дискусията - от повече от 4 г. не е педиатър на детето ми, - но тук става дума за човешки животи, за деца, които в ранна възраст дори не могат да споделят какво им има! Моето дете беше на 12 дни и гладно, а тя ми спря кърмата!!!

# 82
  • Мнения: 2 149
Фанита, точно казано! Аз затова като заведа децата при Найденова и тя като каже "няма страшно" или "страшно е" си знам какво следва. Не е истерична, много хора не я харесват, много я тачат, аз се опитвам да я разбера правилно , когато ми каже да правя или да не правя нещо, и най-вече засега й имам доверие. Да изпишеш излишно един АБ не е болка за умиране, но да не изпишеш, когато е наложително може и да е.

# 83
  • Мнения: 710
Здравейте момичета!
От всичко написано тук така и не разбрах,към кой доктор да се обърна.Отскоро живеем в Западния парк и търсим личен лекар.Хубави отзиви има само за д-р.Вълкова и д-р.Георгиева,но ми отказаха поради много пациенти.Сега незнам към кой да се обърна.Има ли други болници наоколо?Нещо за 10 поликлиника?
Предварително благодаря!  bouquet

# 84
  • Мнения: 319
Може да опиташ с д-р Делев (3та градска) - възрастен е, няма много подход към децата (сина ми винаги ревеше) и не си пада много по обясненията, но съм с впечатление, че не бърза с изписването на антибиотици, което си е важно.
Но мисля, че също има доста пациенти.
Аз лично преместих детето при друг педиатър, защото всяко ходене на лекар беше свързано с рев, доктора не обичаше и нямаше време да ми обяснява какво се случва с лечението и изобщо комуникацията ми беше трудна.
Сега сме в МЦ Полимед (работят със ЗК), при д-р Якова - държи се мило, обяснява, отделя време, помни пациентите си, самата сграда е много приятна за разлика от всички ДКЦ-та. Имахме един АБ, който може би можеше да ни спести, но май прецени да се презастрахова.
Дано инфото е от полза за някой Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 122
Здравейте! И аз съм в голяма чуденка при кой доктор да запиша децата, а и нас. Бяхме при д-р Видолова(цялото семейство) и съм много доволна от нея. Просто прекрасен човек. Но тя замина за Щатите и днес разбрах че няма да се върне и сега трябва да се местим при други доктори. Бях се ориентирала към д-р Вълкова да запиша поне децата при нея, но щом е отказала вече сигурно и на мене ще откаже. И сега не знам какво да правя?

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Аз пък имам лош опит с Др Вълкова още с каката. Сигурно от детски болести разбира, но от кърмене хич. Караше ме да цедя след хранене и ако е под 50мл от гърда да дохранвам  Shocked тогава за малко не ми спря кърмата от притеснение. Преместих се при друг и се кърмихме 1г успешно  Peace

# 87
  • Мнения: 3 500
Тук съм писала за д-р Бозаджиева, от която вече се отказахме. И слава Богу. Сега сме при доста кадърна лекарка и правя разлика, а тя е от небето до земята. Само ще кажа, че когато детето ми се разболя от т.нар. свински грип Бозаджиева ме консултира по телефона и предписа "Тамифлу" за по-лесно. Отказа да приеме детето за преглед, а се разкрещя по телефона, че при нея било лудница и хич да не я водим, да даваме Тамифлу и това е. В резултат детето ми се чувстваше много по-зле от препарата и повръщаше. Консултирахме се с вирусолог, който каза, че Тамифлу не бива да се дава и е било грешка да се предписва на детето. Повече няма да говоря, направете си сами извода.

# 88
  • София
  • Мнения: 224
здравейте, мами! искам да попитам, тъй като не съм на ясно, лекарите от трета градска, освен педиатри и възрастни ли записват? ЧЕта тук в темата, че не искали само децата, а и родителите- те лични лекари ли са или педиатри? Вълкова например само деца и бебета ли записва или и възрастни, защото една майка по-горе е написала "Поне децата да запиша при нея"

# 89
  • Мнения: 2 149
Педиатри в чист вид не знам къде има. Може и да има, но аз не знам за такива - всичките са GP, демек с баби и майки, и татковци в списъците от по 1000-1500-2000 пациента. Това е големия проблем, поне в 3 градска няма педиатри, които да лекуват само и единствено деца. Самият факт, че децата са освободени от потребителска такса, която на лекарите им докарва по колко.....поне по 20-30 лв на ден ако не и повече, без да са обложени с данък, защото никъде не са ми издавали касово бонче за потребителска такса... и с право донякъде Стаменов ми каза "Вашите лекари записват вас и взимат пари от касата, а децата ви не искат да лекуват, защото не са си направили труда да учат още и да поемат отговорност, а искате аз да го правя ", т.е. децата изискват време и 100% натовареност на графиците с/у мноооого малко пари. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт