Отново за пепеляво русото?

  • 5 039
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ако се включи някоя мацка от Сфоия, за да ме упъти по-точно за магазин, ще съм много благодарна!  Hug
Провери на ул.Алабин, точно срещу Съдебната палата. Има едно съвсем малко магазинче, продават доста професионални продукти за коса, вкл. бои. Виждала съм и Londa. Доколкото знам има и подобен магазин на Солунска, но честно казано нямам представа къде точно се намира и какви марки бои продават. Дано съм ти помогнала.

Мерси много, мила! Ще проверя в това магазинче!

# 16
  • Мнения: 1 929
За пепелно / тъмно или светло /  русо препоръчвам професионалната серия на Лонда. Днес следобед ще боядисвам една приятелка с тъмно пепелното на Лонда проф.  - мисля , че е № 6, и ще ви кажа дали жълтее - нейните корени са доста тъмни, а надолу косата и е меден цвят.

чакаме обещаното инфо  newsm47

# 17
  • Мнения: 1 234
sisi nova желая ти успех със изсветляването  bouquet,обаче защо имам усещането че няма да стане без предварително да се обезсветлиш?До колкото разбрах косата ти е тъмна,тя и моята е такава и работата не става без предварително да я изсветля.Дано да не съм права,но аз специално съм пробвала какви ли не бои за да си изсветля корените-които са тъмно кестеняви-и в най-добрия случай става жълто,а надолу съм много светло руса ooooh!.Надявам се при теб да не е така,то и от структурата на косъма си зависи.Успех Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 498
Това нещо става само на фризьор...поне аз така забелязах. Вече доста време се опитвам да получа този цявят за който става дума по-горе, но уви все нещо ми оранжавее, незнам как го правят в салона но там като отида и винаги става....и така до следващият път когато трябва да се боядисам в домашни условия.
Ако някой открие тайната да казва.
Но ако косата е по светла ми се струва ще стане....

# 19
  • Мнения: 477
Моята не жълтее в корена, боядисвам се с професионалната Лонда 12/1, и друг път съм писала за нея,  /голяма реклама и направих/. Единствената ми " забележка " е , че става много тъмно пепеляво в корена / поне така е на моята глава /, затова понякога я смесвам с подобни нюанси на други марки.
Преди Лонда използвах Крамер / почти 6 години /, и от нея бях доволна, смесвах два цвята, за да постигна желания ефект - пепелно русо, но при Крамер пепелното много бързо ми се измиваше...

# 20
  • Мнения: 477
За пепелно / тъмно или светло /  русо препоръчвам професионалната серия на Лонда. Днес следобед ще боядисвам една приятелка с тъмно пепелното на Лонда проф.  - мисля , че е № 6, и ще ви кажа дали жълтее - нейните корени са доста тъмни, а надолу косата и е меден цвят.

чакаме обещаното инфо  newsm47

Оказа се, че номерът е 9.1, а не 6, както писах, но на нейната глава / коренът и е почти черен / се получи много хубав цвят, който не жълтее, нито оранжевее, както се получаваше при предишните " експерименти " с Фармаколор

# 21
  • Мнения: 1 929
9.1 е и моят цвят-на медно-червеникавата ми основа става супер.От както преди около месец открих за себе си Лонда с помощта на мамите ,не бих я заменила!!!

# 22
  • Мнения: 230
За професионалната Лонда ли говорите- в червени кутийки?

9.1 - с колко процента окислител?

Аз пробвах 12.1 с 12% окислител и пак в корените имаше оранжеви нюанси. Бактисах вече  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 477
За професионалната Лонда ли говорите- в червени кутийки?

9.1 - с колко процента окислител?

Аз пробвах 12.1 с 12% окислител и пак в корените имаше оранжеви нюанси. Бактисах вече  Crossing Arms


Не мога да повярвам , че ти оранжевее ! newsm78
Пробвай следващия път с 9 %, при мен с 12 % корените са ми тъмно сиви,
а 9.1 по принцип я дават с 9 % оксидант

# 24
  • Мнения: 115
За професионалната Лонда ли говорите- в червени кутийки?

9.1 - с колко процента окислител?

Аз пробвах 12.1 с 12% окислител и пак в корените имаше оранжеви нюанси. Бактисах вече  Crossing Arms


Не мога да повярвам , че ти оранжевее ! newsm78
Пробвай следващия път с 9 %, при мен с 12 % корените са ми тъмно сиви,
а 9.1 по принцип я дават с 9 % оксидант

С по-слаб окислител, какъвто е 9%, със сигурност ще оранжавее още повече. Щом най-силния 12% не може да изсветли косата достатъчно/ при това цвета е пепеливо русо, което максимално неутрализира оранжеви оттенъци/, може би единственото решение е блондора. Просто има жени, при които собствения пигмент на косъма е много силен и устойчив, дори и самата коса да не е много тъмна и само с боя не се получава. Това е индивидуално. Както има и такива с доста тъмни коси, които лесно изсветляват и без блондор. Но щом с 12% не се получава, значи с 9% съвсем няма да се получи, освен ако не се премине към по-тъмно русо. Не е задължително при всяко боядисване да се ползва блондор, може и през 2-3 месеца, а иначе само с боя, така е по-щадящо за косата и корените не си личат много. Но с блондора - само при фризьор!

# 25
  • Мнения: 230
Благодаря. Наистина е от червения пигмент, защото по принцип съм много светло кестенява, но това с оранжевите корени ми е проблем откакто се изрусих. Пробвах почти всичко, което чух..няма спасение...последно ползвах серията на Гарние , специално разработена с/у нежеланите оранжеви отенъци - никакъв резултат при мен.. Все пак се надявам някой ден да се намери изход, че тези блондори не са ми на сърце.

Общи условия

Активация на акаунт