Страхувам се от възрастта си

  • 7 426
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 226
но смисъл да се роди дете между 18 и 25 има и то много голям!Една от много сериозните причини е, че точно по - малката разлика в годините прави общуването дете/родител по - лесно!

Не мисля, че това е вярно. Разликата между мен и майка ми е 36 години и никога не сме имали проблеми с общуването. А познавам  по-млади жени от нея, които така и не намериха общ език с децата си, които са ми връстници.

# 91
  • Мнения: 140
Съжалявам ако съм засегнала някого с "острото" си изказване. Все пак световните тенденции са в увеличаване на детеродната възраст. Както и да е, искам да пожелая успех на всички желаещи бебета, независимо от годините на които са. В крайна сметка всички сме тук защото искаме деца, а от това по-хубаво няма.

# 92
  • Мнения: 410
за това няма граници!щом се чувстваш здрава и способна да гледаш дене защо не.давай Peace

# 93
  • Мнения: 2 673
Мади,
кви ги говориш бе жена  ShockedИз имам близначки на 14, почти 15 години, и родих от втория си мъж на 35  ShockedЧувствам се превъзходно..Е, не като преди десет години но...още съм мацка трепач, имам повече търпение..По-зряла съм!

Дано скоро да се сдобиеш с рожбичка!

# 94
  • Мнения: 179
късмет и от мен вярваи в себе си никога не е късно има жени които раждат на по 40 така че горе главата

# 95
  • София
  • Мнения: 95
Привет на всички смели жени ! Дълбоко съм убедена, че за майчинството не може да има граници, включително възрастови. Клишетата, предразсъдъците и статистиките не могат да определят човешката съдба и да моделират живота ни. Не може да има стандрати, кога една жена може и е готова да бъде майка - това е строго индивидуално, както и начинът, по който всяка една жена се изявява като майка. Освен това всеки един живот е своеобразен, всяка една съдба не може да повтори друга.... Единственото, от което може да се страхува една жена, то това е животът и здравето на децата й и нейният собствен (не само по време на бременноста и раждането, а дълги години след това). Също така не смятам (в отговор на изказване на bloodywhite), че възрастта на родителите определя разбирателството с децата им.
Това, дали родителят и децата ще се разбират и ще имат прекрасни взаимоотношения, се определя до голяма степен от доверието, изградено между тях, а доверието между хората не зависи от възрастта. Схаващанията, разбиранията за живота и възпитанието на децата и т.н. се определят от много фактори и възрастта е на едно от последните места, поне така мисля аз.
Само един пример от моето семейство - мама ме е родила, когато е била на 33 г., а сестра ми на 36 г. - това по разбиранията на ония времена (70-те години на миналия век) си е било направо, как да кажа, неприемливо, не е влизало в клишетата. При това бременностите и ражданията са минали без особени проблеми. А защо на тази възраст - просто "по-късен" брак. Мога да кажа, че родителите ми (да са живи и здрави още дълги години) до ден днешен са най-добрите ни приятели, на сестра ми и мен и сега от позициите на моя 36-годишен житейски опит заявавам най-отговорно, че те са първият и най-голям късмет в живота ми. От сърце го пожелавам на всички, включително и на моите все още бъдещи и очаквани деца.
Самата аз до момента имам една-единствена, уви неуспешна бременност, през миналата година, но причината за това не беше във възрастта ми, а по-скоро в неудачния избор на доктор, който да следи бременността - пропусна някои съществени неща. Това, което мога да посъветвам всички жени, без разлика във възрастта, е внимателно да избират своя лекар, за да могат пълноценно да се наслаждават на бременността и майчинството. Прекрасно е да си бременна, още по-прекрасно е да си майка !!!

# 96
  • Мнения: 27 524
О, я стига  Hug Всичко ще е наред, не мисли такива неща и не се отказвайте. Аз съм на 33 и поне след няколко години ще искам второ, не се притеснявам и не го мисля. Имам куп близки и познати, станали майки на 38 и нагоре  Peace И то за първи път.Пожелавам ти го   Hug

Общи условия

Активация на акаунт