Страхувам се от възрастта си

  • 7 433
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 227
Мади, успех! Дано решението ти да бъде правилно... Не оставяй с едно дете , ако имаш възможност поне за още едно  Praynig
Верич, благодаря ти Hug

# 76
Здравейте, и аз се страхувам от възрастта си. Сега съм на 29, а имам проблем със забременяването. Това може да се окаже много дълъг процес. Имам поликистозни яйчници. Съветвам всички млади момичета да не чакат като мен, кариера, собствено жилище и куп битови проблеми, защото когато се окаже, че си готов и го искаш повече от всичко то не се получава. С поздрав: Дани

# 77
  • Мнения: 2 422
Стига с тия страхове когато искаш нещо и е реално възможно защо не Hug

# 78
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте, и аз се страхувам от възрастта си. Сега съм на 29, а имам проблем със забременяването. Това може да се окаже много дълъг процес. Имам поликистозни яйчници. Съветвам всички млади момичета да не чакат като мен, кариера, собствено жилище и куп битови проблеми, защото когато се окаже, че си готов и го искаш повече от всичко то не се получава. С поздрав: Дани


Успех Дани  Peace

# 79
  • Мнения: 1 868
Няма страшно нали затова се следи бременноста.А и 35 не са много.

# 80
  • Мнения: 65
Ето ме и мен в отбора...През юни станах на 36. Имам дъщеря на 5 и половина и това, което всички ние си желаем е още едно сладурче в семейството. Но за сега е само едно желание от наша страна- нещо не се получава от почти година, но ще cтане- знам!
Може би ще ние е по-трудно от "другите": още вероятно зачеването,после самата бременност (предлагат се много специфични изследвания на плода, но до колкото се информирах някои от тях да сравнително опасни, затова лично аз като му дойде времето много ще се замисля на кои да се подложа- така че внимавайте с това!); не са изключени подмятания от недоброжелатели и Бог знае още какво...Но си заслужава- убедена съм!Бъдътe силни и ще бъдете възнаградени!
На всички "колежки" тук искам да пожелая от сърце късмет!   Praynig

# 81
  • Мнения: 140
Хей, какво значи "стара"? Аз след месец правя 33 и не се чувствам стара, напротив. Имам приятелки, които родиха децата си на 30-35 години и всички бебета са толкова спокойни. Казват, че на зрелите родители децата са по-красиви и по-умни. Така че не виждам смисъл в раждане на деца на крехката възраст 18-20, та дори и 25.

# 82
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не мисля,че майките на 18-20 години са по-лоши от тези на 30 Crossing Arms
Важното е кога узряваш за това и колко си отговорен и колко го искаш...
Ти може да не виждаш смисъл, но има

# 83
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Хей, какво значи "стара"? Аз след месец правя 33 и не се чувствам стара, напротив. Имам приятелки, които родиха децата си на 30-35 години и всички бебета са толкова спокойни. Казват, че на зрелите родители децата са по-красиви и по-умни. Така че не виждам смисъл в раждане на деца на крехката възраст 18-20, та дори и 25.
Какво трябва да означава това TiredЧе Вашето дете ще е по - красиво и по - умно от моето дете, защото Вие сте била по зряла от мен, когато сте го родила ShockedОсобено пък за красотата и възрастта на майката връзка не виждам newsm78
Вие може и да не виждате смисъл от раждането на деца преди 30 - 35 години(май това се подразбира от поста Ви), но смисъл да се роди дете между 18 и 25 има и то много голям!Една от много сериозните причини е, че точно по - малката разлика в годините прави общуването дете/родител по - лесно!За останалите причини можете да попитате лекар, както и за рисковете на късната бременност, които са доста повече от рисковете на една по ранна такава!
Не мисля,че майките на 18-20 години са по-лоши от тези на 30 Crossing Arms
Важното е кога узряваш за това и колко си отговорен и колко го искаш...
Ти може да не виждаш смисъл, но има
Много е права тази съфорумка Peace

# 84
  • Smallville
  • Мнения: 994
Тук вече можем да поспорим.Да има риск в по късна възраст да има дефекти в плода,но нали има изследвания за това,при съвременната медицина би било неразумно да не се възползваш.Аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,заради идеята на всяка цена да станеш майка,щото времето ти изтичало,а пък партньорът ти е неподходящ или от натиск на роднини.Аз лично родих точно на 25 и след това по лошо стечение на живота се разведох,стана така че срещнах подходящия бъдещ татко едва преди 3 години.Така,следва ли да се откажа от желанието си да стана майка за втори път,само защото съм изпуснала "влака".Между другото гинекологът ми ми се изсмя,на тези мои притеснения,за възраста..Да,аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,ако не си готова за това и няма подходящи условия,имам предвид подходящия баща.Близостта  между родители и деца зависят само и единствено от възпитанието и характерите.А за красотата и интелигентноста няма да го коментирам,това е неразумно твърдение,изникнало от незнам къде

# 85
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Тук вече можем да поспорим.Да има риск в по късна възраст да има дефекти в плода,но нали има изследвания за това,при съвременната медицина би било неразумно да не се възползваш.Аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,заради идеята на всяка цена да станеш майка,щото времето ти изтичало,а пък партньорът ти е неподходящ или от натиск на роднини.Аз лично родих точно на 25 и след това по лошо стечение на живота се разведох,стана така че срещнах подходящия бъдещ татко едва преди 3 години.Така,следва ли да се откажа от желанието си да стана майка за втори път,само защото съм изпуснала "влака".Между другото гинекологът ми ми се изсмя,на тези мои притеснения,за възраста..Да,аз не виждам смисъл да се ражда 18-25,ако не си готова за това и няма подходящи условия,имам предвид подходящия баща.Близостта  между родители и деца зависят само и единствено от възпитанието и характерите.А за красотата и интелигентноста няма да го коментирам,това е неразумно твърдение,изникнало от незнам къде
Съгласна съм с поста Ви - смисъл от раждане на дете, просто защото "времето изтича" за мен лично също е неразумно.Аз лично смятам, че детето е много специална личност и не трябва да се появява по гореспоменатата причиниа.
Не ставаше въпрос, че преди или след определена възраст не трябва да се предприема стъпка за създаване на нов живот, а въпросната съфорумка, към която бях обърнала предишният си пост, като че ли осъди жените, които по - рано в живота си са направи тази стъпка.Място за съдене няма, независимо каква е възрастта на майката.Все пак това е индивидуално решение за всяка от нас.
Близостта и общият език между родител/дете наистина са и много индивидуални неща и зависят от много неща!, но като цяло по малката разлика между родители и деца е и предпоставка за по близки възгледи спрямо предпоставката време!Последното разбира се си е мое лично мнение!
JeniS се е изказала доста остро, меко казано, спрямо една доста голяма част от българските(а и не само) майки, което според мен е най - малкото несправедливо!
Без лоши чувства  bouquet

# 86
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се притеснявай и не се предавай, успех Peace

# 87
  • Мнения: 2 005
Мисля , че просто няма причина , за която е нужно да се притесняваш Peace Успех, миличка  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 320
И аз да се запиша.От известно време се ровя из форумите за бъдещи мами,защото най-после убедих съпруга ми,че ни е време за второ.Аз съм на 37.Притеснявам се не от това ,че съм на повече години,а че разликата на децата ще е по-голяма - дъщеря ми е на 6.Преди 2 седмици ходих на лекар, за да си пусна стандартните изследвания и се оказа,че имам хламидия. Sad
Сега се лекувам и след ограмотяване в нета по този проблем,се надявам лечението да не се проточи,за да започваме с бебеправенето.
Надявам се да се срещнем във форума, вече очакващи бебе...

# 89
  • Мнения: 1 227
..Аз съм на 37.Притеснявам се не от това ,че съм на повече години,а че разликата на децата ще е по-голяма - дъщеря ми е на 6....

Ками,ние сме в почти еднакво положение. И аз съм на 37, а дъщеря ми е на 5... Не мисля, че разлика от 6 и повече години между децата е някакъв проблем. Неса е уведомена за нашето решение да имаме още едно дете и сега чака с нас да се случи....
И аз си направих рутинните изследвания и се наложи да лекуваме разни бактерии... Два месеца изпускахме момента и сега много се надявам да се е случило...
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт