Не наддаваме изобщо! Какво да правя?

  • 1 735
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Може да плаче от колики. Те често се бъркат с глад и всъщност храненето влошава положението.

По принцип между 8-10 пъти е нормален брой кърмения за толкова малко бебче. Но е възможно в някои от случаите да плаче не от глад, а от колики... Един от признаците е свиване на крачетата към коремчето...

# 16
  • Мнения: 6 206
Да не са колики? Имал ли е досега колики, можеш ли да ги познаеш?
Иначе и на мен 4 часа ми се вижда голям период. Как така изведнъж е станал неспокоен? Вие изчистили ли сте се нацяло от жълтеницата? Досега е спал 4 часа и се буди на 4 часа да яде? И сега го будиш по-рано и мислиш, че се изнервя от това, така ли?

# 17
  • Мнения: 1 547
Ами за да не се повтарям - вчера ходихме на консултация и се оказа, че е наддал само 100 гр. за цял месец. Аз, естествено, се притесних ужасно, а педито, без изобщо да се поинтересува как се храним ми заяви, че не му достига кърма и да дохранвам с Аптамил.  А той не е наддал, явно защото се хранехме много рядко - на 3,5 - 4 часа. Но той имаше страхотно здрав сън, пампата му беше мокра и наакана преди всяко хранене, освен това и жизнен и живичък.

Сега се храним много често и е адски неспокоен. Не мисля, че са колики - не свива крачета, пръцка си нормално...Имам чувството, че не успява да храносмели. Не знам вече...Страх ме хваща...

# 18
  • Мнения: 6 206
Споко, дай му два три дни  на детето. Изчакай, няма от какво да те е страх.

# 19
  • Мнения: 4 915
Ами мисля си, че може и да е от променения режим.
Моята госпожица след първия месец също забрави що е то сън през деня, освен ако не е навън в количката. Значи - спи навън час и половина-два, а вкъщи - по 2-3 пъти по 15-20 минути най-много, а после чак нощем - няколкото часа между 23 часа и 8 часа сутринта - със задължителното будене през 2 часа за цоцкане.
Ума ми не го побира кога успява да се наспи това дете, но пък всяка сутрин е бодра и ухилена до уши, пък аз я гледам изнемощяло и се настройвам 20 минути да се надигна от леглото.  #Puppy dog  Crazy  Laughing През деня също сме смехоранковци, не е кисела и сънлива, майка ми казва, че спяла като зайче.  Grinning

За спането - излизате ли навън на разходки? Децата имат много здрав сън на чист въздух. Два часа ще поспи добре и няма да е кисел и ревлив. Щом иска гърда - дръж го на гърдата, или може и да си със сутиен, но да е до кожата ти, да усеща топлината и миризмата на тялото ти. Ще се наложи да го приспиваш до момента, в който премине във фазата на "дълбокия сън", за да не се събуди, когато го оставяш в креватчето. Ще разпознаеш този сън с това, че телцето му ще се отпусне напълно, ще разтвори юмручетата, ще диша дълбоко и равномерно, очичките няма да трепкат под клепачите. Вероятно, още е във фазата на "лекия/бързия сън", когато го полагаш да спи, и той се буди лесно. Може би ще се наложи няколко дни повече да го разнасяш на ръце. Чела/чула ли си за "слинг"? Това е нещо като шал, в който бебето може да се положи така, че винаги да е до гърдата ти и да суче, когато поиска. А и се чувства на сигурно място, и е спокойно и щастливо.  Blush  Надявам се, че до няколко дни нещата ще се нормализират.

За храносмилането - мисля, че четох някъде тук по форума, че кърмата се усвоява за 40 минути. Дъщеря ми суче когато поиска, понякога и през половин час. Почти сме нямали колики - само като новородена за 2-3 седмици, и не съм забелязала да я затруднява храносмилането.

# 20
  • Мнения: 1 547
Време ни е. Трябва да го събудя за папане, че баща му успя някак да го приспи.

Благодаря! Ще кажа как върви.

# 21
  • Мнения: 1 586
На мен това поведение ми прилича на период на усилен растеж, време му е за него. Не се притеснявай, гушкай го много, кърми го когато и колкото поиска и нещата ще се урегулират сами за няколко дни.

# 22
  • Мнения: 1 547
Free Soul, хиляди благодарности!

Много полезни съвети и страхотно отношение!
Това го казва една хормонално разстроена драка  Laughing

Много се надявам да започнем да наддаваме без да се налага дохранване. А още не мога да скоча на бой на педито, защото се чувствам не на себе си и не знам къде е отишла скандалджийката по рождение, каквато съм всъщност.

Отдавам се на кърмене и на гушкане на бебе Никола, по прякор костенурката.

На вас прекрасен ден!

Общи условия

Активация на акаунт