Какво е мнинието ви за Ботокса?

  • 6 343
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
погледнете във форума на Тялото. там има много инфо!
www.tialoto.bg

# 31
  • Мнения: 4 174
Когато му дойде времето, защо не.
Малко интересна информация за ботокса- този вид инжекции започват да се поставят през 20-те години на миналия век. Целта им разбира се не е била за заличаване на бръчки, а за решаване на проблеми с нервни тикове на лицето. Друго, което съм чувала от пластични хирурзи е, че ботокса се препоръчва, като решение за жени в по-ранна възраст около 35-40г, когато бръчките на са големи и дълбоки. Действието им е около 6мес.
Мерси за информацията.Не знаех какво е Ботокс.Аз съм твърдо против. Naughty Naughty Naughty

# 32
  • Мнения: 5 103
Каква информация ти трябва кажи и ще звънна един тел и ще докладвам:)

дали боли,на колко време се прави,къде се прави,колко струва и подобни въпросчета Blush
абе всичко
Действието на Ботокса е около 6 месеца, на едно и също място не е препоръчително да се слага повече от 4-5 пъти, образуват се анти-тела.
Боли колкото инжекция, поне така и каза леля ми.
Прави го при Сердев.
Ефектът беше поразителен поне за мене, нямаше и следа от бръчките между очите и "пачия крак".

# 33
  • Мнения: 4 076
Действието на Ботокса е около 6 месеца, на едно и също място не е препоръчително да се слага повече от 4-5 пъти, образуват се анти-тела.
А после,т.е. след 2-3 години,как се третира бръчката,след като вече не е желателно да се слага ботокс?Предполагам,тя се появява отново и тогава? newsm78

# 34
  • Мнения: 5 103
Действието на Ботокса е около 6 месеца, на едно и също място не е препоръчително да се слага повече от 4-5 пъти, образуват се анти-тела.
А после,т.е. след 2-3 години,как се третира бръчката,след като вече не е желателно да се слага ботокс?Предполагам,тя се появява отново и тогава? newsm78

Да появяват се отново тогава се мисли за попълване с киселина, дълбок химически пилинг, кислородотерапия и куп други неща има..

# 35
  • Мнения: 4 422
Във Варна слагат в Скинлайн ли беше над Макдоналдс.Даже докторката ме убеждаваше,че и тя е с ботокс и над 50-годишна..не изглеждаше чак на толкова ..Аз реших,че ми е рано и най-вече шубе  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 8 769
mimozata, много ти благодаря. Ще отида да проверя, и бездруго работя наблизо. А откъде се влиза, от входа на зъболекраската клиника и мед.център ли?

# 37
  • Мнения: 817
Много зависи ,за всичко си има време и ,ако е направено когато му е момента -да подкрепям.
Ботолиновия токсин за съжаление не може да се ползва повече от 5-6 пъти в живота................дерматоложката ми обясни защо ,но не запомних всичко Rolling Eyes ,след тези максимално допостими пъти ,вече се пристъпва към по инвазивни методи като ендоскопски лифтинг и разни други.
Неговото време е във възрастовия интервал 33-36 и малко нагоре.До тази възраст се препоръчват по-леки методи ,като инжектиране на различни филъри ,за предпочитане на стабилизирана хиалуронова к-на ,вече и по новата технология която има срок на резорбация от година и половина до към две и нещо ,на фона на предишните филъри/рестилей ,матридекс и т.н. /,които се разграждаха за максимум 6 месеца ,мезо терапии и всичко с разни активни съставки.
Има много млди девойки на възраст към 20 и нещо ,които ползват ботокса не по предназначение/да блокира мимическите бръчки/ а за повдигане контура на веждите................... ,за съжаление има много лекари ,които се навиват на такива интервенции.
В момнта в САЩ ще се поснат нови тип препарати на принципа на ботолиновия токсин тип А,тяхната цел ще е да заменят ботокса ,подобно на него и те водят доминимализиране на мусколните контракции ,но разликите ще бъдът в неактивните съставки ,които ще му дадът много по-дълъг дрок на годност и продължителноста на действие.
За съжаление в БГ. много лекари използват ботолинов токсин тип В ,заради по-ниската му цена и по-обща употреба.За това е много важно да се проучи лекаря и с какъв тип ботокс работи.
Цената му е от 350-500 евро зависимост от качеството.
рисковете са в това ,че при нужда не се премахва лесно ,предизвиква усещане за твърдост и стягане........... .
Лично аз на тези к,оито са решили да си правят нещо от този сорт ,ще препоръчам липофилинг-а. .Това са собствени мастни клетки,извлечени чрез мини-липосукция ,центрофогирани/обработват се вспециална центруфуга/ след което се инжектират с помоща на тънка канюла.
Правят се две-три процедури ,защото първаначално инжектираното количество се резорбира за срок от един месец.
Това е най- добрия за момента метод ,не предизвиква алергии ,защото се работи с извлечени от собствено тяло клетки.Цената му по -скъпа от ботокса 500-1000 евро.Но пък и ефекна и резултата и качеството са в пъти по-добри.
Друг вариант са процедурите със стлолови клетки.Взима се тъкан ,най-често от зад ухото след това се отглежда и по-специален начин си извличат от нея клетки.................... в българия все още няма такава лаборатория ,но в най-скоро време ще има PeaceЗа цена още нищо не се знае Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 8 769
mam4e_mia, много интересна информация!  bouquet
Каато чета, чета и започвам да сим исля, че бръчките ми в същност все още не са толкова страшни и гореописаните процедури може да почакат още малко време...Пък и са ми скъпи май... Flutter

# 39
  • Мнения: 817
Каква информация ти трябва кажи и ще звънна един тел и ще докладвам:)

дали боли,на колко време се прави,къде се прави,колко струва и подобни въпросчета Blush
абе всичко
Действието на Ботокса е около 6 месеца, на едно и също място не е препоръчително да се слага повече от 4-5 пъти, образуват се анти-тела.
Боли колкото инжекция, поне така и каза леля ми.
Прави го при Сердев.
Ефектът беше поразителен поне за мене, нямаше и следа от бръчките между очите и "пачия крак".

Сега видях ,че си споменала Сердев и ще си позволя да кажа ,че за мен това е най-некъдърния доктор в цяла Б-я.
Не говоря без причина.Три мои познати независими една от друга станаха негови жертви.Едната след липосукция ,другата след ринопластика , а третата не знам защо го плюе толкова ,не иска и да каже.
Аз съм ходила на консултация в кабинета му.това е един апартамент в който прави всевъзможни операции от липосукция ,през лифтинги до ринопласти т.н. . Представлява ,една приемна ,една стая/операционна/ и кабинета му.Няма реанимаци ,няма нищо,няма дори стая за престой.Правят ти липосукция и айде чао ,поставят ти имплантанти айде чао.Подписваш декларация ,че си тръгваш ,ми то как иначе на кушетка ли да спиш.Ужас .Просто се чудя кой му е позволил да практикува при такива условия , а и хората, които като отидат и погледнат обстановката как остават там да си правят подобни маниполации.
Мойта приятелка ,вследствие на замърсяване след липосукцията ,прекара 20дни във военна болница.

# 40
  • Мнения: 4 422
Ужас  Shocked А аз от реклами го имах за един от най-добрите..

# 41
Свързах се с лекари от от София с д-р. Хитова и д-р. Паскова ,а от Варна с д-р. Илиева. Аз си правих процедурата във Варна при д-р. Илиева в Clinic на ул. Ян Палах №10 до ХЕИ,там има и Пикадили това е комплекс и козметичната дерматология се намира на 2 етаж в тази сграда.Тел. за връзка 60 25 25. Моята процедура беше за блокиране на потните жлези, с упойката и ботокса продължи час и половина. Резултатът ,трябва да е спиране или намаляване поне на половина на изпотяването.А за бръчките на лицето около 10-20 мин. без упойка,защото според д-р Илиева болката е равносилна на ухапване от комар. Процедурата се прави  с много тънка игла и спринцовка за по-голяма безболезненост , за лице струва 300 евро.

# 42
  • Мнения: 8 769
mapeil,много ти благодаря за отговора! Дано си се повлияла положително от процедурата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт