Вие как бихте постъпили?

  • 3 348
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 393
аз сигурно нямаше да дочакам вечерята Twisted Evil Щях да си измисля извинение и да си тръгна.
И въобще нямаше да се терзая готвила ли е домакинята, кофти ли и е станало.
Тандури, има и едно такова нещо: влак-сандъче с 50 книжки вътре за Томас и сие. У нас също влакчетата са на почит  Grinning
Аз даже нямаше да си измисля извинение  fight Коментара ми би бил: "Хайде да си тръгваме да си изграем с нашите НОВИ влакчета. Да оставим мистър Х да се забавлява с неговите играчки. Калине,  мистър Х, сигурно като дете не е имал играчки като тебе и поради тази причина сега се прави на непуслушно дете smile3533"
Моята банда миналата година посетиха http://www.crrm.org/. Бяха във възторг, включително и моята 18-годишна тийн.

# 61
  • Мнения: 810
Браво на Калин! Какво послушно дете си имаш Тандури  Simple Smile. Мисля, че си постъпила правилно и не лицемерно, а по-скоро възпитано. Аз бих постъпила по същия начин. Друг е въпросът дали ще се върна на гости. В крайна сметка ти си си направила изводите. Съпругът е бил много нетактичен и явно няма никакво понятие от деца, дори да има негови, явно не взема никакво участие в гледането им, опознаването им. Не се ядосвай, разни хора, разни идеали. А Калин залужава ново влакче  Grinning

# 62

А никой не може да бъде занимава с нещо, което той не иска, в това число и форума. Като не ти е интересно и приятно, подминаваш и си намираш тема, която те вълнува, в която да се включиш. Ако има обаче някакви нови правила, за това с какво може и не може да бъде занимаван форума, посочи ми, ще се поуча от прочетеното и ще се постарая да ги спазвам!


Ами докачлива си, това е което разбирам и от случката и от отговора ти до мен. Питаш какво бихме направили, отговарям ти. Това бих направила аз, не бих се впечатлила и не бих си блъскала главата дни наред. Ти пък ми разясняваш правилата на форума. Rolling Eyes А всъщност всичко което се опитвам да ти кажа е, че животът е толкова кратък, че не би трябвало да се ядосваме и да изживяваме такива дребни неща от ежедневието. Би трябвало да можем да застанем над тях и да научим децата си на същото. За мен това е здравословната реакция. Но след като такъв поглед не ти харесва, можеш да продължиш да размишляваш...

 Peace

горе долу и аз това исках да кажа ....

4удя се сьЩо заЩо за много хора алтернативата на мьл4ането и пасивното поведение е караницата  Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 462
Браво на Калин  Hug
Възпитано дете имаш и мисля, че много адекватно си реагирала. Въпросния господин няма да коментирам.

На мен ми се случи една също неприятна случка преди няколко седмици в малко квартално заведение.
Седнахме на масата с мъжа ми и малкия. Докато дойде храната сина ми искаше да пипне приборите за сол, пипер, олио и т.н. Аз съм от хората, които не дават безсмислени забрани и мисля, че детето трябва да види каквото иска. Подадох му ги и тои си ги местеше по масата. Дойде сервитьорката, обаче, грабна ги от него, сложи ги на местата им и му каза, че шефа и щял да и се сърди. Ядосах се много, защото аз нося отговорност за детето си и , ако и счупи безценните неща ще си ги платя. Дали оставих бакшиш ?

Децата много се впечатляват от незаслужено грубиянски тон на възрастни хора.  Аз обяснявам, че има и невъзпитани хора, дори и възрастни и да не се впечатлява.  Crazy Но това май не помага много, когато детето е силно чувствително  Sad

# 64
  • Мнения: 2 427
Еeeeе,писах,писах та го изтрих Twisted Evil.
Исках да кажа че на този ред се проявява малко търпение към майките с деца.Вярно е че аз доста сурово критикувам някои майки,които съвсем безотговорно си оставят децата да ми скачат по дивана с обувки или да оставят децата си да играят с предмети,които биха могле лесно да се счупят.Никога не съм оставяла дъщеря си да пипа и да "шета" из къщите на другите и не възнамерявам да оставя и Теодор да руши на чужда територия.Само че това което се е случило с Тандури единствено показва колко лесно се забравя какво е да имаш малки деца и че не можеш да ги вържеш за някой стол докато трае гостито.Ние имаме чудесна градина.На мен много ми се искаше да държа Теодор по зял ден там.Времето е топло и слънчево,имаме и страхотно газебо навън,само че той нали мрънка,а ние сме заобиколени от блокове и всеки шум се амплифицира многократно.Преди известно време тук в Италия пресата и медиите гръмнаха с убийството на майка,баба и бебе,които били убити от свои съседи,двойка съпруг и съпруга без деца,ты като бебето им плачело непрекъснато и ги безпокояло.При това съвсем хладнокръвно и запланувано с месеци убийство.Как може човек да е сигурен че отсреща не живее същият малоумник ,на когото не изпиляваш нервите с плача на новороденото си.
Така че Тандури е постъпила много правилно че не го е пуснала сам Калинчо.Не се знае как би могъл да реагира един такъв откачалник ,ако му събориш релсите с влаковете.Най малкото което може да се случи е да му кресне или да го плясне Close

# 65
  • Мнения: 11 322
Направо се изненадвам, че толкова малко дете може да се държи като възрастен!
Браво на Калин!
Като си познавам децата, трябва да ги окова във вериги, за да издържат такова изпитание.
Особено щерката - за нея търпение е най-ужасната дума на света. Въпреки че откак тръгна на училище, се промени много, ама...
Четейки разказа ти, се възхищавах на детето и на твоята постъпка.
Аз лично не бих издържала да се държа прилично. Най-малкото щях да проскърцам заядливи коментари, особено ако децата ми са се държали така достойно.
Ама то си е до характер. Ти си по-спокойна и уравновесена натура от мен, което в такива моменти считам за себе си като минус в характера - проявявам липса на такт, ставам заядлива и дипломатичността ми се изпарява, да не говорим, че забравям и капката лицемерие, което ми е останало.
Евала!

# 66
  • Мнения: 2 427
Имам един въпрос,сори че връщам тази отминала тема,но е наложително,а и да откривам нова само заради въпроса си.Довечера чакаме едни гости на което детето им непрекъснато се разхожда с обувки по дивана ,където слагам бебето си да лежи.Вие бихте ли направили забележка на детето,ако на родителите му изобщо не прави впечатление как се разхожда детето им по чистият ми диван.Писна ми да пера възглавници след гостиТоя диван стана на г_з. Tired

# 67
  • Мнения: 7 914
amymommy
в твоя случай аз бих казала на детенцето много мило нешо от рода:"искаш ли да ти събуя обувчиците, че това диванче трябва да е чистичко за бебчо ' -  нещо оттози род де....

# 68
  • Мнения: 2 427
Звезди,безценна си.На мен нямаше да ми мине подобна дипломатичност през ума.Голям мерсаж с целувка.Дано детенце ми отговори с "Да" ,че ако каже не ще стана зла Joy Joy Joy

# 69
  • Мнения: 7 914
Звезди,безценна си.На мен нямаше да ми мине подобна дипломатичност през ума.Голям мерсаж с целувка.Дано детенце ми отговори с "Да" ,че ако каже не ще стана зла Joy Joy Joy
като не ти отговори с "да"...ще му кажеш , че не може да се качва на дивана... нали все пак му предоставяш избор   Thinking

еееххх amymommy  нали си се знаем все пак  love001  love001  love001  love001

# 70
  • Мнения: 2 427
Пожелайте ми успех!Ще ми е нужен! Joy

# 71
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
amymommy  за да не ти откаже не питаш, а направо казваш " Хайде да свалим обувките!" и действаш.

# 72
  • Мнения: 2 427
Мерси много мацки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes,детето се държа супер прилично,за разлика от ужасните си родители #Cussing out.Тези хора като ги видя само и ей така започват да ми скрибуцат нервите!
Ужасни са!
Не искам да ги виждам никога,ама никога повече!Особенно в нас!
Да ходят на гости на друг!

# 73
  • Мнения: 7 914
amymommy
 кажи им и те да си събуят обувките, туко виж са се уплашили  Rolling Eyes ( черен хумор)

много много  Hug Hug Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 3 880
Бих казала, разбира се, че трябва да си събуе обувките и то без изобщо да се замислям и притеснявам, все пак това е моят диван и моят дом. На който не му харесва да си стои в къщи и да си ходи с обувки по масата ако иска.
Аз на моята дъщеря с домашните чехли не й давам да ми се качва на дивана, винаги й напомням да ги събуе, какво остава някой да ми дойде с обувките отвън. (Диванът ми е жълто-оранжев и се цапа достатъчно, т.е. личи му и без да му се качваме с обувките отгоре. Wink)
А и щом родителите му не са ти много приятни става още по-лесно Simple Smile (защо се събираш с хора, от които ти скрибуцат нервите? това не е добре за здравето Wink)

Общи условия

Активация на акаунт