Случва ли ви се...

  • 1 844
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 331
Стандартно положение при моите готварски опити  Confused

# 31
  • София
  • Мнения: 462
Сега да споделя за вчерашните си неволи с един кекс ( не искам да отварям нова тема,тази ще си я използвам)
 
 Та значи...към 11 вечерта решавам аз,да направя кекса с 2 яйца от форума (дето е бърз лесен и вкусен) Направих всичко както подобава и е описано,изчетох една тема за това как се пече кекс, и благополучно към 11:30 го метнах във фурната.И точно взе да бълбука и да се надига кекса...спря тока на цяло Красно село.Мъка! Да беше спрял докато бърках с миксера бе...
 Нищо,дойде за 10 мин тока и продължих да си го пека,явно не му е оказало кой знае какво влияние този ток.
 Към 12 часа...о чудо! кекса се опече,че и бухнал беше. (никога не и се получават кексовете,а и много други неща Laughing )
 Отварям аз фурната, и нетърпелива,започвам да го режа...само веднъж го боднах с ножа и той спадна  Sad Пак си е вкусен, не е като да не е...ама имам предчувствието, че щеше да е по-добре ако не го бях рязала веднаха.
 Как се процедира? Оставяте го да изстине в топлата фурна, оставяте го да изстине извън фурната, или няма никакво значение? newsm78

# 32
  • Мнения: 2 825
Почти винаги ми се случва, може би щото втория път не се старая толкова, смятам че имам опит с това и няма как да не ми стане  Flutter

# 33
  • Мнения: 6 461
Да ,случва ми се .
Но това не означава ,че ястието повече няма да проготвям.
Пробвам пак докато се ошлайфам... Mr. Green

# 34
  • Мнения: 7 091
Сега да споделя за вчерашните си неволи с един кекс ( не искам да отварям нова тема,тази ще си я използвам)
 
 Та значи...към 11 вечерта решавам аз,да направя кекса с 2 яйца от форума (дето е бърз лесен и вкусен) Направих всичко както подобава и е описано,изчетох една тема за това как се пече кекс, и благополучно към 11:30 го метнах във фурната.И точно взе да бълбука и да се надига кекса...спря тока на цяло Красно село.Мъка! Да беше спрял докато бърках с миксера бе...
 Нищо,дойде за 10 мин тока и продължих да си го пека,явно не му е оказало кой знае какво влияние този ток.
 Към 12 часа...о чудо! кекса се опече,че и бухнал беше. (никога не и се получават кексовете,а и много други неща Laughing )
 Отварям аз фурната, и нетърпелива,започвам да го режа...само веднъж го боднах с ножа и той спадна  Sad Пак си е вкусен, не е като да не е...ама имам предчувствието, че щеше да е по-добре ако не го бях рязала веднаха.
 Как се процедира? Оставяте го да изстине в топлата фурна, оставяте го да изстине извън фурната, или няма никакво значение? newsm78

Значи това си е чисто техническа грешка Simple Smile. При печенето на тестени изделия ПОНЕ първите 20 мин не се отваря фурната ( всъщност колкото повече, толкова по-добре) и в никакъв случай не се режат горещи!! Иначе резултата си го видяла Simple Smile
След като опечеш въпросния кекс, оставяш го 10-15 мин да изстине във формата, след това го вадиш ЦЯЛ и го оставяш да изстине поне още 40 мин, аз лично бих го оставила и повече. Чак след това режеш. Иначе се отразява както на вида, така и на вкусовите му качества.
Не се ядосвай, човек се учи от грешките си и тъй като никой не се е родил научен, всички продължаваме да се учим Simple Smile Peace

# 35
  • Мнения: 649
Случва ми се  и ужасно се ядосвам тогава  #Cussing out

# 36
  • Мнения: 5 475
И на мен много пъти се е случвало. Особено когато е за гости  Mr. Green

  и на мен така,че и за пред свекървата... Mr. Green

# 37
  • Мнения: 398
И аз съм така.
Горе долу с всички рецепти ми се получава тоя номер  Laughing
и при мен  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 3 647
оо и на мен ми се случва, но нали знаеш и приказката, че когато искаш да се представиш пред някого - нищо не излиза.
Peace
точно
ако  не трябва да с епредставям става фантастично - инъче  Cry

# 39
# 40
  • Мнения: 2 386
Да, и затова за пред гости правя стандартни неща, които няма как да объркам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт