Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20 век

  • 5 379
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 700
За мен, уви, всичко важи в пълна степен Sad
Мнооого тъжно...

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679

И това е мит. Майките ни винаги са треперели за нас, защото са Майки:) с главно "М", колкото и ние да си мислим, че не са... Wink

Не е вярно. Когато бях дете, живеех на малка тиха уличка. Спомените ми са - много зеленина, двор, на който бабите от двата съседни блока палеха лятно време огън и в голям казан варяха буркани зимнина Laughing, мирис на жарава, на лято, висене с приятели по пейките на училищния двор, търчане насам-натам из махалата Laughing Местните баби и дядовци пенсионери ни контролираха - няма хък-мък, като ти каже комшийката "прибирай се да обядваш, че кое време стана" или "престанете да вдигате шум под прозореца" или "оставете джанката на мира", слушаш и изпълняваш, щото иначе вечерта - конско Laughing
От какво да е треперила майка ми? Нямаше толкова коли, нито луди шофьори, педофилите се брояха на пръсти, а и милицията ги знаеше, не можеше да видиш наркоман да се боцка във входа пред вратата ти. Това не са мили спомени, това са факти.
Аз няма да смея да си пусна детето да иде само до училище докато не стане по-виско от мен Confused И тогава пак ще треперя Confused

# 47
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Много тъжно ми стана. Детето от 80-те се разпозна напълно...

 Weary

# 48
  • Мнения: 311
Страхотно! Еххх, беше хубаво тогава...

 Peace

# 49
  • Мнения: 534
Много ми хареса статията,има особен чар,който
поражда мили спомени и леки въздишки.
Аз нямам много спомени от това време,но има някои
дреболийки,които винаги ще помня  Wink

# 50
  • Мнения: 184
Всичко си беше така, както е описано. Как са могли родителите ни да ни изпращат на село с автобуса за цяло лято и да не са знаели дали въобще сме пристигнали, защото нито ние сме имали мобилни, нито баба имаше на село телефон?! Ааааа?! И сме оставали там цяло лято без никой да ни знае какви ги вършим, защото баба ни викаше в къщи само за ядене и спане. И както казва Belinda, нас ни контролираха "кварталните" баби и дядовци. И все пак оцеляхме и станахме хора. А сега, дето се казва, трябва да се бия с децата за да излезнат навън.

# 51
  • Мнения: 109
Аз съм дете на 80-те. Много ми хареса статията.И на мен ми стана и мило, и тъжно, и сташно.

И това е мит. Майките ни винаги са треперели за нас, защото са Майки:) с главно "М", колкото и ние да си мислим, че не са... Wink

Не е вярно. Когато бях дете, живеех на малка тиха уличка. Спомените ми са - много зеленина, двор, на който бабите от двата съседни блока палеха лятно време огън и в голям казан варяха буркани зимнина Laughing, мирис на жарава, на лято, висене с приятели по пейките на училищния двор, търчане насам-натам из махалата Laughing Местните баби и дядовци пенсионери ни контролираха - няма хък-мък, като ти каже комшийката "прибирай се да обядваш, че кое време стана" или "престанете да вдигате шум под прозореца" или "оставете джанката на мира", слушаш и изпълняваш, щото иначе вечерта - конско Laughing
От какво да е треперила майка ми? Нямаше толкова коли, нито луди шофьори, педофилите се брояха на пръсти, а и милицията ги знаеше, не можеше да видиш наркоман да се боцка във входа пред вратата ти. Това не са мили спомени, това са факти.
Аз няма да смея да си пусна детето да иде само до училище докато не стане по-виско от мен Confused И тогава пак ще треперя Confused
Това все едно аз съм го казала.
Belinda  bouquet

# 52
  • Мнения: 11 004
Много хубаво, вярно и ... тъжно Sad
Точки 3, 4, 7, 10 и 13 важат за мен, детето от 80-те, с пълна сила.

# 53
  • Мнения: 2 641
и аз искамммм едно време както си бешеееееееееее...........и да ви кажа още немога да се откъсна от спомените си макар вече всичко да е различно а все живея в миналото...израснах при баба ми в страхотно село, с огромен двор пълен с какво ли не, с свобода и щастие да тичам и ходя където искам. сега е цяло събитие ако идем в зоопарка или намерим неосрана поляна някъде  Rolling Eyes да ви кажа честно едно време ме дразнеше ужасно факта че само връзкарите се нареждат и пробутват децата си по лагери, имат някой долар за кореком а аз зяпам и нямам нищо. е сега е пак така, пак връзкарите са добре но в пъти повече и пак за да направиш нещо всеки пита "наш човек ли е?". вярно че сега има повече изключения от това правило ама на фона на другите дет пак са с връзки в живота, са нищо.

# 54
# 55
  • Мнения: 7 111
Едно време Дона беше пуснала сантиментална тема за 80-те.   bouquet
И бяха спомени, беше ретро...

# 56
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Отиде си тази тема при един срив на сървъра...Няма я. И сантименталните форумки забравиха колко бяха сантиментални там.

# 57
  • Мнения: 583
Аз съм дете на 60-те години, и с носталгия си спомням детството, и всичко, което беше обикновено и нормално. Спомени, спомени... newsm53

# 58
  • Мнения: 2 792
 Аз пък се бунтувам как омаловажавате детството на собствените си деца, само защото е по-различно от вашето.
 Може интериорът да е различен и запълнен с компютри и мобилни телефони, но пък емоциите и отношенията са им същите като нашите, нали ги гледам като играят в училищния двор или се бутат по градинките, дечурлига и ние такива бяхме.

# 59
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ей как ми се поигра на ластик  Mr. Green Mr. Green
Тук има две момиченца които още скачат и броят ема - еса- са Да взема да пораздрусам кокалите да видим кой е по добър аз или те  Laughing
Нашето детство беше наше, нашите деца имат детство различно от нашето. Времето ще покаже кое е по - доброто  Peace

Общи условия

Активация на акаунт