Как родихте - с епидурална упойка или без упойка ?

  • 4 208
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 555
  Упойката не упоява ли и бебето?
  Май точно заради това не е лошо да се избягва.....
  Има ли родилка ,на която да й е станало нещо от родилните болки?Аз не познавам такава....  33uu
  познавам,обаче,тези,които са имали лоши последствия от упойката. Naughty
ooooh!
Как ще упоява бебето, ти чуваш ли се!?
Разбира се, че има много жени, които са пострадали при раждането, има какви ли не случаи! На мен ми предстои раждане и ще пропусна да ги изредя.
Колкото до лошите последствия от упойката, най-вероятно не се дължат на самата упойка, а на не достатъчно кадърен анестезиолог, което е съвсем различен фактор.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 075
С епидурална, нищо ни няма и на двамата, пупу.
При второ пак ще родя така, тъй като макар и сложена 15 минути преди самото раждане, упойката ми помогна да се съсредоточа и да мина с минимум последствия за себе си и детето.

# 47
  • Мнения: 9 990
  Упойката не упоява ли и бебето?
  Май точно заради това не е лошо да се избягва.....
  Има ли родилка ,на която да й е станало нещо от родилните болки?Аз не познавам такава....  33uu
  познавам,обаче,тези,които са имали лоши последствия от упойката. Naughty

Пък аз познавам такива с депресии и психоза от болката, страх да родят второ и масова практика да искат секцио след подобно изживяване с болка. TiredРазбира се за упойката е важен анестезиологът.Иначе е много рядко срещано да има страничен ефект.Все пак в кой век живеем, защо трябва да имаме негативен спомен от раждането?И да изпитваме нечовешка болка/ защото не всички раждат лесничко за няколко часа, съгласете се./Аз, честно ви казвам, ако знаех, че всичко ще ми се повтори като болка и мъки с второто-грях ми-ама нямаше да се навия.

# 48
  • Мнения: 1 457
Аз още не съм родила но се надявам да имам възможността да родя с упойка. Съгласна съм че болката сигурно се изтърпява щом много жени са родили така, но след като може да не боли толкова и да не се мъчиш а да се усмихваш докато раждаш- защо не  Peace

# 49
  • Мнения: 3 537
И двата пъти родих без упойка. Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 2 181
Родих без упойка.
Попитаха ме дали искам и ме предупредиха,че няма да усещам и да напъвам правилно,което може да зажави  и усложни раждането.До момента в който вече се поставя упойката бях изтърпяла доста болки,та реших че още толкова ще издържа.

# 51
  • Мнения: 9 990
Само за протокола да ви кажа, че без упойка много нямат напъни , а само контракции, така че е все тая.Аз например при първото раждане си имах напъни с контракциите, та добре, че знаех вече как да напъвам евентуално при второто-защото нямах напън , а само контракция.И пак не се напъваше хубаво, защото то само като не те напъне е различно.

# 52
  • Мнения: 1 273
Без  Peace В клиниката на Мазнейкова

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 13:46 от Аpv

# 53
  • София
  • Мнения: 4 589
На мен ми предстои първо раждане, но мисля, че ако си сложим упойка, това не означава, че няма да се радваме на бебоците и ще  сме по-малко майки. Защо да се мъчим да забравим този изключителен момент, като може да си спомняме с усмивка за него. Всичко разбира се е много относително и различно при всеки. Леко раждане на всички, на които им предстои да изживеят този вълнуващ момент!!!

И аз съм на такова мение! Peace

# 54
  • Мнения: 7 418

Как ще упоява бебето, ти чуваш ли се!?
Разбира се, че има много жени, които са пострадали при раждането, има какви ли не случаи! На мен ми предстои раждане и ще пропусна да ги изредя.

    За упояването на бебето чух от лекаря,който е изродил с упойка момиче,което беше заедно с мен в стаята в родилния дом.По неговите думи,бебето й то4но по тази причина  не е изплакало,като се е родило.
   Жени пострадали от раждането познавам и аз,но говоря за родилните болки.Има ли пострадали от тях?Страданието от раждането идва най-вече от много други причини(да не ги изреждам в тази тема).А болката и може да се преодолее психически(поне донякаква степен).ЕЕеее,никой не е задължен да го прави ,разбира се! Hug

# 55
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Без упойка

# 56
  • Мнения: 23
Аз родих с епидурална, макар че 5 мин. след като ми я поставиха главичката на бебето вече беше излязла. Така че не усетих кои знае какви облекчения от упойката, но определено ми намаляха болките. Общо взето раждането ми мина много леко. Само сгреших като отидох много късно в болницата, болките ми вече бяха непоносими, а от приемането ми в болницата до раждането на дъщеря ми минаха само 55 минути Grinning. Акушерката ми каза, че по-добре, че е станало така и не е имало много време да подейства упойката, защото иначе щяло да се забави раждането.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 249
Родих без упойка, въпреки че накрая се молех на всеки за каквото и да е обезболяващо.

Второто ми раждане живот и здраве ще е секцио, непреклонна съм.

# 58
  • Мнения: 903
Родих без упойка

# 59
  • Мнения: 4 555
За упояването на бебето чух от лекаря,който е изродил с упойка момиче,което беше заедно с мен в стаята в родилния дом.По неговите думи,бебето й то4но по тази причина  не е изплакало,като се е родило.
Жени пострадали от раждането познавам и аз,но говоря за родилните болки.Има ли пострадали от тях?Страданието от раждането идва най-вече от много други причини(да не ги изреждам в тази тема).А болката и може да се преодолее психически(поне донякаква степен).ЕЕеее,никой не е задължен да го прави ,разбира се! Hug
Извинявай за малко по-резкия ми тон, не исках да прозвуча така.

Имам роднина, която след тежкото си раждане (без усложнения, просто болка) се е травмирала и никога не е пожелала да има второ дете. Отишла е с изключително положителна нагласа и без никаква идея какво ще й се случи.
Друга позната по подобен начин се е травмирала от болката до степен да започва да плаче при вида на бременна жена, защото се сеща какво я чака.
Най-фрапиращ ми беше разказът на една майка от форума в дир-а, която разказа как след 24 часа непоносими болки, тръгнала да скача от прозореца, защото не можела да издържи повече, но акушерката я видяла навреме.
Има и много жени, които припадат от болка по време на контракциите.
Човек не може да знае какво ще му поднесе съдбата. Две еднакви раждания няма.
С това, което написах не искам да плаша никого. Най-хубаво е да сме настроени положително и без страх, с нагласата, че всичко ще е наред и ще мине по най-добрия начин. Но когато условията, в които живеем ни позволяват да вземем решение дали да си спестим болката, това е само в наша полза.
Аз не съм убедена, че ще раждам с упойка. Смятам да преценя в хода на раждането дали имам нужда от такава или не. Но мисълта, че ще имам избор ми дава най-важното - спокойствието. Понеже ако всичко мине гладко и безболезнено - това е най-добрият вариант. Но човек е хубаво да е подготвен, просто за свое успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт