Колко от Вас усетиха "следродилна депресия" ? Разкажете......

  • 1 983
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
при мен депресията беше 2 дни и то втората седмица след раждането. Свързах я с разранени до кръв зърна, много бавно възстановяване и просто си поплаках 2 дена.

# 32
  • Мнения: 678
Аз не съм я усетила.Изпитвах едно задоволство,щастие еуфория,които и досега продължават.Може и това да е вид депресия Crazy

# 33
  • Мнения: 603
Два месеца рев за нищо. Бебето реве и аз след него...
Сега като се сетя ми е смешно, ама тогава сигурно пак щях да ревна.
Изпаднах в това състояние на 3 ден след раждането, като ми съобщиха, че бебето е със счупена ключица. До тогава никой не беше видял. И от тогава само рев....

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 17:45 от kL30pa7ra

# 34
  • Мнения: 5 475
Два месеца рев за нищо. Бебето реве и аз след него...

  И при мен беше така..после отмина.  Peace

# 35
  • Мнения: 5 362
Общо взето нямах такъв проблем.
Не ми се излизаше никъде в началото-ако това се брои Wink

# 36
  • Мнения: 4 621
За мое щастие не знам какво е това "Следродилна депресия" Hug

# 37
  • Мнения: 819
И аз ревтунех на третия ден,вдигнах Т и се уплаших за бебка,а то ми слизала кърмата.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 679
Мен още ме тресе от време-навреме....
Отначало след раждането от страх и неопитност плачех за всичко...Добре че съм обградена от близките си и те много ми помагат.Понякога съм стигала дотам, че да оставя детето да плаче цял час ,а аз просто да си стоя и да гледам тъпо Sad.Мъжа ми много ми помагаше,майка ми и свекърва ми също...
Просто им оставях детето и излизах- с приятелки на кафе,сама на разходка или по магазините...
...Страшничко беше- като излизах от това състояние сама си се чудех...Мислех че не съм добра майка,че не обичам детето си ...
Странно състояние...не ми се мисли за това дори Blush

# 39
  • Мнения: 10
Аз пък си мислех, че следродилната депресия застрашава само жените, които са предразположени изобщо към нея, аз съм от тях. Не съм очаквала, че и "нормалните" могат да я почувстват. Винаги съм се страхувала от депресията, а тя постоянно ме преследва. Знаете ли, че скоро четох в една книга, че се лекувала с рибено масло? Пробвайте, безобидно е. При мен, може би си внушавам, но има ефект!  Grinning

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Имах и предродилна и следродилна депресия. Предродилната ме налегна, когато в седмия месец се наложи да остана да лежа в къщи заради разкритие и контракции. Що рев изревах ... Сама, мъжът ми в командировка 2 месеца, не ми даваше доктора да се разхождам, да пътувам с кола, да върша къщна работа - абе само лежане. Така бях намразила дивана /а беше нов и купен с голям кеф  Mr. Green/ Следродилната и тя не закъсня - 21 дена родих по-рано, бебето малко - 2,400 кг.; колики; ревове... всички "екстри" Пък и зимно време, че като се затворихме 3 месеца вкъщи, докато не започнах да излизам навън с количката не можаш да се отърся от депресията. Почти сама си гледах бебето и в седмицата да ми се събирали по 4 часа сън на денонощие. И сега понякога пак ме налягат депресии #2gunfire поради различни причини, но се мъча да ги боря #2gunfire

# 41
  • Мнения: 6 164
Мен ме подмина. Wink

Общи условия

Активация на акаунт