как да се справя с гаденето

  • 8 806
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 371
Ми аз да не те отчайвам,но ми се гадеше от началото до края и нищо не ми помагаше.
Май обаче съм единичен тежък слуай била.
Лека бременост! Heart Eyes
Не, не си. Не стига, че ми се гадеше, но когато повръщах само по 4-5 пъти на ден бях много щастлива. Просто не искам да си спомням за вечното висене в банята  Sick - цели девет месеца  Mr. Green

Лек за гаденето няма. Пробвай с различни храни (солетки и лимони). Все някоя ще те успокои. Някой беше написал Деган - той  е за повръщане! На мен ми го вливаха със система в Майчин дом, за да спра да повръщам  Confused

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Пробвай от тези киселите гумени бонбони/червейчета (Sour Gummy Worms). Те наистина помагат, въпреки че за малко. Тук дори ги продават и в магазините за бременни.

# 32
  • Мнения: 174
лимон със захар по всяко време

# 33
  • Мнения: 24 467
Никак не се справих, само раждането ми помогна.
Първият път, т.е. с първото бебе, повръщах около 1-2- месеца, после бях добре.
С второто бебе обаче повръщах като за световно от началото до края и нищо не ми помогна. Знам, че е гадно като информация, ама това е голата истина. Вземах по 1-2 пъти дневно Деган поне през деня като ми е лошо да не повръщам поне на работа. Затова моите "излияния" бяха не сутрешни, а вечерни и нощни. Това обаче не повлия на бебето.

# 34
  • Мнения: 5 391
Аз се чувствах добре с кока кола.

# 35
Когато започнах тази тема проблема ми беше целодневното гадене, обаче то било цвете пред целодневното ми повръщане, онзи ден мислех, че никога няма да спре, чак вечерта реших да се взема в ръце и си предписах 1 ампулка деган та поспах малко. Докторката на другия ден ми изписа Церукал, обаче в листовката на лекарството пише, че не е доказано, че не е противопоказно през първия триместър, та честно казано не смея да го пия. Мисля си, че не е възможно 21-ви век да няма лекарство, което да не е противопоказно и да може да се пие спокойно, за да не повръщаме месеци наред, но знам ли може и да няма такова. Днес бебо е ришил да ми подари 1 ден сравнително спокоен, наслаждавам му се............

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 618
На мен ми се гадеше до третия месец и до докато се събудя. Накрая му хванах цаката- още докато си отворя очи и напъхвах нещо в устата си- било то бисквита, вафла, кроасан или някаква закуска. Но в никакъв случай не пиех течности, защото ми ставашо лошо веднага. После от самосебе си ми мина. Надявам се да ти помогне

# 37
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Билкови лукчета  Peace

# 38
  • Мнения: 232
здравейте, 9 г.с. съм и това гадене край няма.  В книгите пише, че обикновено било сутрешно, но за мой "късмет" е целодневно, лошо ми е през целия ден, горе долу го потушавам с айран и обикновени бисквити, но само за малко. Има ли начин с нещо да бъде потушено, да не ми е гадно през целия ден и до кога продължава този период?
Ставаме две значи и аз съм така! 70Но на мен ми е за втори път и с първото ми слънчеви беше супер никакви проблеми - не усетих,че съм бременна,а сега е ад от всичко ми се гади и повръщам всеки ден и то по няколко пъти.Не знам какво помага лесно е да дадеш съвет но като си самия ти в такова положение,сякаш няма оправия.Е дано да е още седмица- две и да мине.Лека бременност за по нататък от мен. newsm51

# 39
  • Мнения: 819
И аз бях така-много е гадно!
Пий повече вода,разходки на чист въздух,солети,бисквитит,суров белен слънчоглед много ми помагаха...цели 7 месеца.

# 40
  • Мнения: 1 230
Кисели бонбони - меки или твърди - каквито предпочиташ

# 41
  • Мнения: 58
И аз съм така,все ми се гади и не ми се яде.Голям зор,а с първата бременност нямах такива проблеми.Понякога спира за малко,хапвам нещо и после пак и така денем и нощем.Дано скоро отмине! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 126
Нищо не помага за дълго.Аз немога да кажа че нещо определено ми действа добре,но като хапнеа нещо (при мен с предимство са солените и киселите неща) поотминава.Абеее........времето лекува Simple Smile.Дано на всички им премине бързо Peace

Общи условия

Активация на акаунт