Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 4 част

  • 40 767
  • 444
  •   1
Отговори
# 420
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Бобо-Нелла, аз съм от Добрич. Семейството на майка ми са били навремето преселени в Румъния - Северна Добруджа, после след войната пак ги върнали по нашия край и така им виката "преселници", въпреки, че където и да са ходили те са българи. Оттам и мъжо ми вика преселка. Не знам защо точно, но преселците обичат синия цвят. да чоплят семки, чаршафи с бродерии и т.н. Такива ми ти работи. Laughing

# 421
  • Мнения: 7 803
Здравче, мерси.  Hug  дай конците за начало
не намирам сриравнителна таблица за ариадна и дмц  Sad

Синьо-162-2бр;800-1бр;3840-1бр;809-1бр;3839-1бр;798-1бр;796-1бр;310-8бр! Това са!  Peace А имах някъде и приравнителна! После като я намеря ще те я пусна!  Hug

Я провери ТУК!   Whistling
истинско съкровище си  Heart Eyes а имаш ли снимка на този гоблен  Simple Smile

# 422
  • Мнения: 2 116

Ето ти една под всякаква критика!  Sick Ама списанието не е в мен в момента! Това е от корицата на другото!  Tired После ще опитам да ти направя по-качествена!  Peace

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 14:16 от Здравка79

# 423
  • Мнения: 101
Здравче, извинявам се за нахалството, но разгледах албума с гоблените ти и видях нещо, по което направо полудях. Понеже съм луда фенка на щъркелите познай кой от тях ме завладя. Ще те помоля, ако не е твърде нагло от моя страна, да ми изпратиш схемата и ключа, ако ги имаш. Предварително благодаря . А мейлът ми е mai4eto_27@abv.bg.

# 424
  • Мнения: 2 910
reniuga и аз като Бонбо-нелла те пусхах на търсачката и ми излезе само този твой албум!  Mr. Green


Така е, защото другите съм ги направила лични, а този вчера го направих публичен, за да може да видите снимките, след като не стана с личен албум и парола Rolling Eyes

Reniuga, двойката е хубава, но и аз си мисля, че в кафяво би стояло по-добре.


Избрах сините цветове, тъй като искам да изглежда в по- ретро стил Peace

# 425
  • Мнения: 2 116
Здравче, извинявам се за нахалството, но разгледах албума с гоблените ти и видях нещо, по което направо полудях. Понеже съм луда фенка на щъркелите познай кой от тях ме завладя. Ще те помоля, ако не е твърде нагло от моя страна, да ми изпратиш схемата и ключа, ако ги имаш. Предварително благодаря . А мейлът ми е mai4eto_27@abv.bg.

Ще те имам впредвид за сканиране, че нямам машинка!  Rolling Eyes

# 426
  • Мнения: 617
Здравейте и аз да се включа към вашата група.
Майка ми е фен на гоблените има ушити около 15 гоблена, като 5 от тях са си големички. Та тя ме запали и още доста нейни приятелки де. Ушила съм три цели гоблена и два съм започнала ама забременях и не че съм от суеверните ама сега гледам да не шия. Мойте гоблени са Мадам Попадур/хич не го харесвам ама ми е първия гоблен/, Момичет с шапката, Гроздоберачката и сега шия едни лебеди и един китайски гоблен който си донесох от Щатите. Ще ви кача снимки тези дни.

# 427
  • Мнения: 300
Момичета уших гоблена "Трявна" на Милена стил newsm44, преди около 2 месеца ви надух главата за схемата му, че ми трябваше за сватба. Днес ще го подготвя за рамка wash 1ironing и ще ви се похваля.
Здравейте и аз да се включа към вашата група.
Майка ми е фен на гоблените има ушити около 15 гоблена, като 5 от тях са си големички. Та тя ме запали и още доста нейни приятелки де. Ушила съм три цели гоблена и два съм започнала ама забременях и не че съм от суеверните ама сега гледам да не шия. Мойте гоблени са Мадам Попадур/хич не го харесвам ама ми е първия гоблен/, Момичет с шапката, Гроздоберачката и сега шия едни лебеди и един китайски гоблен който си донесох от Щатите. Ще ви кача снимки тези дни.
А защо не се шие когато си бременна? newsm78
Аз точно тогава ших повече, защото след като се роди бебчето няма време за бродиране. А и така се успокоявах. Peace

# 428
  • Мнения: 101
И аз съм чувала, че не се шие докато си бременна и затова не пипнах иглата тези 9 месеца и още около 3 пъти по 9 месеца след  като родих по разбираеми причини. И тъкмо тази зима се бях амбицирала и поуших някои неща, които отлежаваха с години, и сега започнах работа и гоблените пак останаха на заден план. Здравче, предварително благодаря.

# 429
  • Мнения: 7 803
аз не спрях да шия докато бременях. понеже бях и три пъти в болница, там друго няма какво да се прави  Peace а и по принцип не съм суеверна

# 430
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз имах намерение да шия, но не ми беше приятно тогава. Намаля ми и способността да виждам и при двете бременности, но нямам такива суеверия. Има хора, които и не се подстригват, но и на това не вярвам.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 5 552
Аз за сефте чувам, че не трябвало да се шие, докато си бременна. Точно тогава си уших едно малко гобленче на едно мостче с голямата и едно лъвче с малкия. Ако бях го знаела най-вероятно нямаше да го спазвам, както не спазвах това да не си постригвам косата. Няма да ходя чорлава и раздърпана 9м я.

# 432
  • София
  • Мнения: 316
Manzhelka,мислила ли си в каква рамка ще ги слагаш мечоците?Шиеш ли? JoyКато завършим и контурите ще станат още по-готини.

# 433
  • Мнения: 434
Моят начин да оползотворя останали парченца панама и конци  Grinning
 
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2854613

Извинете за неугледния вид,още довечера ще се поправя.

# 434
  • Мнения: 2 116
Моят начин да оползотворя останали парченца панама и конци  Grinning
 
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2854613

Извинете за неугледния вид,още довечера ще се поправя.

Хаха много са сладки! Ама защо не запълниш вътре бялото? Ще има по-завършен вид!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт