Има ли връзка между възпитанието и обеклото на майката?

  • 8 594
  • 231
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 920
Не знам дали на българина му прави впечатление, но в чужбина никъде не съм видяла да се разхождат в този вид по улиците. Бъди сигурна, че веднага ще ти направят предложение.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 15:29 от Мадам Гоца

# 106
  • Мнения: 597
Все пак темата е свързана с България...
Нямам наблюдения от чужбина!

# 107
  • Мнения: 24 467
Не мисля, че България има нещо общо. Възпитанието на възрастните и умението, респективно неумението им да се обличат според повода, възрастта и фигурата си е от значение на всякъде. От значение е и начинът, по който те рефлектират върху децата.

# 108
  • Мнения: 1 517
Според  мне има. Облеклото да човек до голяма степен зависи от характера му, от светогледа му...неща все свързани с възпитанието, в случая на майката. А това как е възпитана тя не на 100 %, но доста рефлектира и върху възпитанието на детето.
Всичко на този свят има връзка с нещо друго. Няма само случайности.

И освен това има огромна разлика една майка да е облечена секси, модерно, но ПРИЛИЧНО (дори и с къса пола да е) и да е облечена вулгарно. Другото важно нещо: облеклото се определя до голяма степен от мястото, където отиваш. Не може да отидеш в училището на детето, облечена като за приема или за дискотека. Колкото и НЕпуританско да е едно общество, за да не стане анархия, трябва да има правила и да се спазват.

# 109
  • Мнения: 289
Странно защо темата пак се измества към завистта.. каква завист, какви пет лева, като видя жена над тийнейджърската възраст с къса пола и високи ботуши, с потник и всичко на показ, последното, което изпитвам, е завист  Wink
Няма значение дали и отива на фигурата, или не - носенето на къса пола е въпрос не само на стегнати задни части.
Още по-малко пък може да става дума за материални възможности, щото този стил на обличане изглежда "евтино", независимо колко пари струват парцалките... стилното, красиво и елегантно облекло струва много повече от разголеното ми се струва..

# 110
  • Мнения: 2 039
Мии ... това си е нейна работа. Теб какво те бърка? Пречи ли ти нещо или ...
Не разбирам ...

Нали не е учителка, нали няма пряк контакт с детето ти, т.е. не го възпитава тя?!

Всеки може да си ходи облечен както се чувства добре, и да възпитава децата си както смята за най-добре. Тя е най-добрата майка за нейното дете - независимо дали ходи гола, полу-съблечена, дали е ниска или висока, грозна или красива, интелигентна или не, образована или не, селянка или не, здрава или болна ...

Няма нужда от подобни отрицателни емоции. Гледай си в твоята кошарка твоите деца
Peace Peace Peace

# 111
  • Мнения: 24 467
Ама разбира се, че завистта тук изобщо няма пръст. И аз мога да си купувам редовно тинейджърски парцалки- последен писък на ученическата мода, нищо, че възрастта ми е тинейджърската, умножена по две. Не съм и нито дебела, нито съм ниска, имам достатъчно дълги крака.
Именно за неумението да се облече дадена жена е въпрос и че по този начин тя не би съумяла да предаде в тази част от възпитанието на детето си положителни нюанси. Човек трябва да знае не само кога и как да се държи, а и кога и как да се облича, това е част от личното му възпитание.

# 112
  • Мнения: 2 270
Има ли връзка между възпитанието и обеклото на майката?
не няма връзка.Аз съм дизайнер и винаги съм се обличала точно така както на мен ми харесва без изобщо да се съобразявам с модни тенденции.90%от дрехите ми са от втора употреба именно защото точно от там мога да си взема дреха ,която е по различна и ,която няма да вида на 100 жени по улицата.Може би сте забелязали,че дизайнерите и художниците винаги се обличат малко "странно",но това значи ли ,че децата им са невъзпитани!!!!.Моите деца искат да бъдат облечени с хубави модни дрешки/с такива с каквито са облечени приятелите им/и аз им купувам/когато имам възможност/въпреки,че аз не съм облечена с такива и никога няма да бъда.

# 113
  • Мнения: 920
Струва ми се, че бъркате екстравагантно с просташко.

# 114
  • Мнения: 2 270
Струва ми се, че бъркате екстравагантно с просташко.
ако това е моя реплика,смело мога да заявя ,че много добре знам какво е и едното и другото.Въпроса на темата е "има ли връзка между възпитанието и облеклото на майката"На който пак отговарям,че няма връзка.Децата /особено като влязат в тиийн възраст/не вземат пример от майка си как да се обличат/даже напротив .В много случаи гледат да се облекат точно както тя не им дава/Когато са по малки те могат да изпитат нянакъв срам от "просташкото"облекло на майка си ,но тя е тяхната майка и те си я обичат такава каквато е и това и облекло не би могло да повлияе на възпитанието им

# 115
  • Мнения: 24 467
Като няма връзка доколко е възпитана една 35 годишна жена да се разсъблича пред малки деца, които обаче не са толкова малки, че да не вдянат за какво иде реч? /Още в ДГ обсъждат термини като "цици" и други работи, да не ги пиша какви, наслушала съм се като мина покрай някоя градина, да не говорим за училище/. Дали е възпитано да отидете на бал по анцунг? Не е много възпитано да отида на юбилея на баща си и да се втъкна по парцалени дънки. Не ми се струва възпитано да вляза в заседание по бански или айде да не съм толкова крайна по панталонки и потник. 
Всяко нещо има мяра, облеклото- също. този, който не може да си сложи мярата на толкова просто на пръв поглед нещо като облеклото се съмнявам, че ще съумее да прецени при една сложна ситуация как да се държи и по какъв начин да реагира.
Да облека по- странна рокля за юбилея е едно, да отида неподходящо облечена- съвсем друго. Да си сложа уникални бижута е едно- да накача ланци и металска символика за официално парти- друго. Да отида да взема сина от училище по дънки е едно- да го взема по къси гащи, през които ми се виждат сливиците- друго.
Всичко това говори за възпитанието, манталитета ми, интелекта ми. Те пък оформят същите черти у сина ми.

# 116
  • Мнения: 1 426
Не знам дали на българина му прави впечатление, но в чужбина никъде не съм видяла да се разхождат в този вид по улиците. Бъди сигурна, че веднага ще ти направят предложение.
Peace

# 117
  • Мнения: 4 668
Според мен,това,че една жена е родила и има дете не означава,че не бива да изглежда поддържана и секси!!!

Кой пък е казал , че задължително жените се запускат ? Много интересно ги интерпретирате нещата или просто не може да разберете за какво е темата  Rolling Eyes

Щом не е с къса пола и цици навън непременно е другата крайност - запусната . Страшна логика , няма що ...

Според  мне има. Облеклото да човек до голяма степен зависи от характера му, от светогледа му...неща все свързани с възпитанието, в случая на майката.

И освен това има огромна разлика една майка да е облечена секси, модерно, но ПРИЛИЧНО (дори и с къса пола да е) и да е облечена вулгарно.

Абсолютно съм съгласна  Peace

# 118
  • Мнения: 437
О, я стига! Ядосвам се вече. Как пък решихте, че късата пола е евтино, просташко и прочие? Ако жената има стегнато и хубаво тяло и изглежда добре в къса пола - какво? Значи късите поли - до 18. Почнете ли да гоните 30-те - айде забрадките, дългите поли и скафандрите... ама я стига моля ви се, това е несериозно.
Всеки да се облича както му е удобно и както се чувства добре... Щом някоя кака преценява, че не й отива на "положението" късата пола.. значи просто не е за нея... И нека не си избива комплексите върху тези, които все още изглеждат добре... ааамаха!
И всичко това никак, ама никак няма отношение с доброто или лошото възпитание на едно дете.
Всичко останало е избиване на комплекси според мен.

А, да - и утре съм с къса пола на работа. Crossing Arms

# 119
  • Мнения: 920
А, да - и утре съм с къса пола на работа. Crossing Arms

Не очаквай да те приемат сериозно. Виж, като готино маце, да.

Общи условия

Активация на акаунт