Има ли връзка между възпитанието и обеклото на майката?

  • 8 534
  • 231
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 920
Ама, Иса, на 15 е по-друго.  Пък на 40! Аз взех да скъсявам косата  и да удължавам полите.

# 151
  • Мнения: 437
Разбира се, че няма връзка.

Имам приятелка, която се облича много предизвикателно, ако може така да се нарече. Детето и е безкрайно възпитано и много добро. Малко деца съм виждала, които да са като него възпитани.
Имам и колежка, която гони 40. Друга жена на и около тази възраст, която да изглежда толкова добре не съм срещала дори, камо ли да познавам. Тя се облича с безумно къси поли и корема и винаги е гол. Изглежда перфектно. Сина и е ученик във 2-ри клас Simple Smile Безкрайно възпитано дете.

Та, тези жени са се обличали и най-вероятно още много време ще се обличат така, но от децата им ще станат Хора. Сигурна съм в това.
На много жени, които не се обличат "никак така", децата може би няма да станат "толкова" хора. Нагледни примери имам.
Не, дрехите не са възпитание, нито пък възпитават. Възпитанието е в добротата и обичта, в строгостта, когато е нужна, в разбирането и приятелството, в семейството и любовта. Вътре е то, не е отвън.
smile3501

Ама, Иса, на 15 е по-друго.  Пък на 40! Аз взех да скъсявам косата  и да удължавам полите.

Винаги съм се чудила защо някои жени като минат определена възраст и правят неистови опити да заличат всичко женско в себе си...
За мен - започна ли да се стремя да поддържам къса коса (едно от най-честите обяснения е, че изисква по-малко усилия за поддръжка) - значи започвам да остарявам и губя себе си...

Гуш, кефи ме майка ти Simple Smile

# 152
  • Мнения: 861
Уфф, аз моята дъщеря не можах да я накарам да слуша hard rock в колата ми, хем английска гимназия завърших и 2 икономически специалности... Как ли не опитах, ама не мога да се преборя с пустата му Преслава. Ей сина ми - в него ми беше надеждата, че ще е мой човек. Ама пак не стана, 3 годишен е ама "Мамо, пусни бурята" Сега ги пробвам на Massary и Nelly Furtado, че времето се затопли и като отворя прозорците на колата да се чува нещо по прилично.

По темата прдполагам, че външният вид на майката се определя от нейния вкус, съответно характер и възпитание. Съответно и тя го предава на децата си. Друг е въпроса, обаче дали децата ще искат да приличат на родителите си, защото голяма част от тях се бунтуват и се опитват да бъдат различни.
Аз съм много критична към облеклото-например съм облечена в един или най-много 2 цвята, обувките трябва да съответстват на чантата, на връхната дреха. Ходя да вземам малкия от детската градина с висок ток и къса пола, защото го правя на връщане от работа и нямам време да се преобличам. Много често нося къса пола, но смея да заявя, че никога не излизам от добрия вкус. Най-много да съм на границата.   Laughing. Полите ми не са по-къси от средата на бедрото и въпреки, че дънките ми са с ниска талия, прашките не се виждат, защото продават и плитки такива. Обичам в облеклото ми да има някаква закачка, нещо оригинално. Засега съм успяла да убедя дъщеря си, че ластичетата и фибичките трябва да си отиват с дрехите и когато е с розовото джински да си слага розовите ботушки и розовото яке, а когато е с кафявото-кожухчето и кафевите ботушки. Сега сама си избира дрехите и съм доволна от резултата.

# 153
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...да поддържам къса коса (едно от най-честите обяснения е, че изисква по-малко усилия за поддръжка)...
Малко off, ама... изобщо не е вярно това, че късата коса изисква по-малко усилия за поддръжка Naughty.
1 мм да порасне и вече губи форма, трябва да се тича при фризьора; повече личи, като си пропуснала навреме да я боядисаш и т.н.
На 40 ставам съвсем скоро Wink, няма сила, която да ме накара да се разделя с дългата си коса.
С костюмите с къси поли и рокли също Peace
Не мисля, че това по-долу е неподходящо облекло за жена на 40, пък и на повече Wink

# 154
  • Мнения: 920
CTramell, като те гледам на снимките си безумно елегантна и много далеч от описаното в началото но темата. 
Скъсявам - нямам предвид, че трябва задължително да е къса коса. А понятието къса пола има различни измерения.

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 10:42 от Мадам Гоца

# 155
  • Мнения: 480
Къса коса, къса пола, курвенско облекло...всички тези изрази имат различни значения.
За някой една жена в къса пола и с дълбоко деколте е курвЕ, за мен е сексапил. За някой тази жена си го търси, за мен привлича погледи. За някой тази жена "вероятно" има аморално дете, което ако е момиче, ще стане същата курва, като майка си, за мен детето на тази жена, може да ми стане снаха.

# 156
  • Мнения: 5 103
Аз родих на 21 , което означава, че когато аз съм на 27 дъщеря ми ще е ученичка, и не виждам нищо лошо на 27 да ходя с къса пола и голямо деколте, и сега ходя така , хич не ми дреме кой какво мисли.
Много по-грозно е според мене, повлекана, с рошава коса.
И не мисля, че има пбщо с възпитанието.

# 157
  • Мнения: 289
Много по-грозно е според мене, повлекана, с рошава коса.


А защо правим връзка между тези неща  newsm78 в няколко изказвания прочетох - по-добре с къса пола, отколкото рошава и окъсана... а не е ли най-добре елегантно облечена.. в смисъл, тези, които не харесваме полите до дупето, не сме непременно бедни, изнервени домакини, с рошави и безформени коси, мърляви дрехи и изтъркани обувки.. това, че една жена не носи къси поли, далеч не означава, че е повлекана. Нито пък означава, че фигурата и не го позволява - или пък финансите.. просто е въпрос на вкус - и в темата става въпрос дали това има отношение към възпитанието на децата.

# 158
  • Мнения: 3 674
.Не съм чела мненията на всички..нямам възможност сега,може би по-късно. Облеклото на майката какво общо има с възпитанието на детето newsm78
По тази логика колкото по-скромна и бедно е облякана майката..толкова детето е по-възпитано ли? Или сексапилната майка,с красиво тяло  възпитава лошо детето си и е лоша майка...?
Аз познавам няколко сексапилни мами....направо ти спира часовника като ги видиш Heart Eyes ,и не им пука какво си мислят за тях околните.Те са  си със добро  самочувствие без да го демонстрират явно...а децата им са много добре възпитани.Мамите са ми приятелки.Много секси  жени са...но са си строгички мами. Wink

Не мисля че има пряка връзка...това е мое мнение. Peace

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 02:22 от roza66

# 159
  • Мнения: 1 069

По тази логика колкото по-скромна и бедно е облякана майката..толкова детето е по-възпитано ли? Или сексапилната майка,с красиво тяло  възпитава лошо детето си и е лоша майка...?

Не мисля, че това е логиката. Да не повтарям мнението на Edelia.
Не става дума за физическите данни, а за мястото и начина, по който се демонстрират.

# 160
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
.Не съм чела мненията на всички..нямам възможност сега,може би по-късно. Облеклото на майката какво общо има с възпитанието на детето newsm78
По тази логика колкото по-скромна и бедно е облякана майката..толкова детето е по-възпитано ли? Или сексапилната майка,с красиво тяло  възпитава лошо детето си и е лоша майка...?
Аз познавам няколко сексапилни мами....направо ти спира часовника като ги видиш Heart Eyes ,и не им пука какво си мислят за тях околните.Те са  си със добро  самочувствие без да го демонстрират явно...а децата им са много добре възпитани.Мамите са ми приятелки.Много секси  жени са...но са си строгички мами. Wink

Не мисля че има пряка връзка...това е мое мнение. Peace
PeaceДецат обичат и харесват родителите им да имат хубава визия,живеем 21 век все пак. Grinning Това ,че една майка изглежда секси не е аморално,въпроса е да се обличме с вкус! GrinningКакво ще е мнението на околните въобще не ме интересува,Всяка съвременна  и  интелигентна жена държи на външния си вид и избора на облеклото. GrinningСтрого индивидуално е -зависи в какви дрехи се чувстваш удобно.

# 161
  • Мнения: 920

А защо правим връзка между тези неща  newsm78 в няколко изказвания прочетох - по-добре с къса пола, отколкото рошава и окъсана... а не е ли най-добре елегантно облечена..
[/quote]

 newsm10

какво си мислят за тях околните.Те са  си със добро  самочувствие без да го демонстрират явно...а децата им са много добре възпитани.Не мисля че има пряка връзка...това е мое мнение. Peace

А трябва ли да са облечени предизвикателно, за да имат добро самочувствие. Май, да. Защото една жена, която има самочувствие, ще го има и с по-дълга пола. Но ще има и уважението на околните.

# 162
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Въпрос на вкус и най- вече какво ти отива на фигурата. GrinningАз също ходя с дълга пола,но харесвам жените които могат да си позволят да носят къси поли. Peace Защо изобщо трябва да се коментират жените,които имат перфектни тела и всяка дреха им стой добре? LaughingОткога стана пресъпление да си хубава жена и какво общо има с възпитанието на децата?

# 163
  • Мнения: 10 758
Въпрос на вкус и най- вече какво ти отива на фигурата. GrinningАз също ходя с дълга пола,но харесвам жените които могат да си позволят да носят къси поли. Peace Защо изобщо трябва да се коментират жените,които имат перфектни тела и всяка дреха им стой добре? LaughingОткога стана пресъпление да си хубава жена и какво общо има с възпитанието на децата?
Завист, завиииист....всичко идва от там Mr. Green

# 164
  • Мнения: 920
Въпрос на вкус и най- вече какво ти отива на фигурата. GrinningАз също ходя с дълга пола,но харесвам жените които могат да си позволят да носят къси поли. Peace Защо изобщо трябва да се коментират жените,които имат перфектни тела и всяка дреха им стой добре? LaughingОткога стана пресъпление да си хубава жена и какво общо има с възпитанието на децата?
Завист, завиииист....всичко идва от там Mr. Green

Така е, мама му стара. Имам съседка на 50, страхотно изглежда. Ама всички се подсмихват. Простаци.

Общи условия

Активация на акаунт