Отворена кака ли сте?

  • 3 235
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 155
Гледай колко са гласували 'отворени' сме! Да дойдат да разпръснат мъдрост, викам.

Тук съм  Hug

# 31
  • Мнения: 27 524
А чувствате ли се задължени да оставите бакшиш на шофьора на таксито? Примерно сметката е 3,50 и да ви е неудобно да си чакате стотинките.

Не се чувствам задължена, но може би така го възприемам, защото винаги оставям. В заведение също. Ако не мога да го направя, просто не ходя. Но това е друго. Бакшишът е неделима и задължителна част от тези услуги, това си е неписано правило  Peace

# 32
  • Мнения: 4 737
Да, обаче съм попадала на такива тапири, които обикалят целия град за да ти вземат с един лев повече, че не съм им оставяла Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 10 758

Ми аз...от неудобство, понякога в магазин като меря дреха даже да не се харесам и си я купувам Embarassed
Ти сериозно ли  ShockedНикога до сега не ми се е случвало, а като се познавам, едва ли ще ми се случи някога.Меря, ако не ми хареса си го казвам в прав текс и го връщам.Дреме ми на г.за кво ще мислят продавачките, не ми го плащат те.
За бакшише - винаги оставям.не защото се чуствам длъжна, а защото така ми харесва.

# 34
  • Мнения: 27 524
Е, да, в подобни случаи е оправдано. И аз не оставям при лошо обслужване в заведение. Съвсем умишлено и тенденциозно. А в такситата ако знам пътя казвам откъде да мине, ако не го знам... тогава не знам и дали ме  метнал и пак оставям  Laughing

Гласувах с втора опция, обаче като гледам ти какви ги пишеш, аз не съм чак за там май  Laughing

# 35
  • Sf
  • Мнения: 808
Тц, не съм. Правя впечатление, че съм, но иначе не съм. Някаква защита е предполагам. Или се отпускам, пред когото трябва Simple Smile По-скоро не се хабя Simple Smile

Всеки, дори и най-отворената кака, има нужда от увереност, че е на правилен път. И защо да не я получи от най-близките си и приятелите си Simple Smile

Аз го започнах нещо сериозно  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 629
Що бе, Ани, то си е сериозно. Всички търсим одобрение, по един или друг начин. Не ми се психологизира, но там е разковничето към самоувереността. 
Темата си е доста сериозна Grinning

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
А чувствате ли се задължени да оставите бакшиш на шофьора на таксито? Примерно сметката е 3,50 и да ви е неудобно да си чакате стотинките.
Не, не се чувствам. Гледам да имам дребни и да дам. Прочее, тук и не е особено очаквателно да оставиш бакшиш, за ралика от Софията.
Ми, на мен що не щат да ми оставят бакшиш за това, че съм им начертала проекта, за който са ми платили? Хем със сигурност е вложено бая мислене и не е само механичен труд. Тъй де. Като е така - и от мен да не чакат.
п.с. за сервитьорите не важи.

# 38
Аз меря и после казвам - съжалявам, приличам на наденичка  Laughing
Peace Embarassed

# 39
  • Sf
  • Мнения: 808
... но там е разковничето към самоувереността. 
Темата си е доста сериозна Grinning

 newsm10 Така е!

За бакшишите - различно - според случая и настроението. Не мога всяка обедна почивка да оставям бакшиш в ресторантчето, където обядвам, нали? А някои таксиметровите шофьори в Сф за съжаление просто си го взимат и изискват бакшиша. Не искам да обръщам темата сега за труда и бакшишите...

# 40
  • Мнения: 5 877
За да дам на Мю пример колко смотана мога да бъда - на първата си работа (водех курс по английски, бях новоизпечена студентка, осемнайсетгодишна, а учениците ми бяха зрели хора)
толкова се смущавах, че първите няколко дни непрекъснато кършех ръце в полата си.  А бях подбрала все черни дрехи, да изглеждам по-авторитетно... смятайте как са изглеждали със слой бял тебешир...
На третия ден обаче ми мина - забелязах, че курсистите също са хора и също могат да се стараят и смущават.

# 41
  • Мнения: 393
Под "отворена кака "  какво имаш предвид ?
Аз от продавачки не се стряскам , нито пък от друг персонал ... винаги говоря ясно и достатъчно високо и на последното интервю за работа без никакъв свян си написах каква заплата искам .
Ако това значи , че съм отворена ... значи съм такава .
Случва ми се често да ходя вместо майка ми на места където са я нагрубили или са се опитали нещо да я прецакат - тогава ми е жал за хората , защото не знаят с кого си имат работа .
Не съм скандалжийка , но не е добре да ме взимат за "патка " !  Laughing Wink

# 42
  • Мнения: 1 629
Сега бъди мила, сметана, и ни сподели откъде и как черпиш отвореност. Сериозно.

# 43
  • Мнения: 393
Сега бъди мила, сметана, и ни сподели откъде и как черпиш отвореност. Сериозно.

Няма нищо интересно за споделяне ... покажеш ли се силен , другите те приемат за такъв .
Всеки си има притеснения от различно естество , въпроса е да не ги показва .

# 44
  • Мнения: 4 737
На опашка като чакам също се оставям да ме пререждат, при това абсолютно безмълвно защото не ми се разправя . Това прави ли ме смотана Tired

Общи условия

Активация на акаунт