"Дневникът 11" - да отслабнем всички заедно

  • 16 279
  • 583
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 339
Днес мъжа ми иска да ходим на пицария "Верди" и се чудя как ще издържа да ги гледам тези пици, та искам да попитам дали някой е наясно с диетичните им пици, пише че в 100гр. съдържат 219Ккал, т.е. ако изям половината -200гр =438Ккал или излиза че половината пица ще ми е калорична колкото 2-те яйца по панагюрски без масло, които ям от няколко дни.
Да вярвам ли на това или по-добре да не се изкушавам и да хапна някоя салата?

А, защо просто не си поръчаш една вкусна салата  Simple Smile Ако ще ходите за вечеря не мисля, че пица (макар и по-ниско калорична) е удочно преди лягане. Вземи си една голяма вкусна салата и се наслаждавай като на пица  Mr. Green

# 511
  • Мнения: 6 958
Днес мъжа ми иска да ходим на пицария "Верди" и се чудя как ще издържа да ги гледам тези пици, та искам да попитам дали някой е наясно с диетичните им пици, пише че в 100гр. съдържат 219Ккал, т.е. ако изям половината -200гр =438Ккал или излиза че половината пица ще ми е калорична колкото 2-те яйца по панагюрски без масло, които ям от няколко дни.
Да вярвам ли на това или по-добре да не се изкушавам и да хапна някоя салата?

А, защо просто не си поръчаш една вкусна салата  Simple Smile Ако ще ходите за вечеря не мисля, че пица (макар и по-ниско калорична) е удочно преди лягане. Вземи си една голяма вкусна салата и се наслаждавай като на пица  Mr. Green

Според мене решението е или отиваш на пицария и правиш компания на мъжо с пицата или не ходите... За мене лично среден вариант няма  Peace

# 512
  • Мнения: 684
mimival Hug ако питаш мен по-добре хапни една салатка ooooh!знам че ще те изкушават Peace но усилията не трябва да са хвърлени напразно нали?    bouquet

# 513
  • Мнения: 2 099
Май ще направя нещо средно, че нещо не ми се вярва все пак да не се пълнее от пица, било то и уж диетична. Ще хапна салата и ще опитам много мъничко от пицата на мъжа ми, да не ми стане нещо все пак Laughing.
Дано да удържа, че съм доста гладна сега, а ще ходим след около час
Мерси ви много, наистина не искам да си хвълрям услията напразно, а пък и чакам утре да се похваля с 5-ка.
Уф, гадно и като си помисля, че до сряда мъжа ми ще си е вкъщи и ще ме изкушава по цял ден с нещо ooooh!, дано издържа.

# 514
  • Мнения: 910
а той няма ли нужда да посвали 1-2 килца Twisted Evil я малко подкрепа от негова страна Naughty амаха
 Joy hahaha Joy
моя съм го инструктирала, но пък свекитата живеят при нас и няма как да им слагам само саладка на масата hahaha затова се храня с тях само докато са на салата, а после се скривам да приспивам малкия и накрая се връщам за приказката след вечеря Joy

# 515
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Аз да ви кажа все още не мога да си представя до края на годината да се съобразявам в кои заведения ходя, излизайки вечер да не пия нищо освен минерална вода и когато приятелите ми кажат "айде да отидем на пицария" да им отговоря - "днес вечерята ми е краставици с домати, айде да е в другиден , когато ще мога да ям пилешка пръжола.....", а по празниците да седя със затворени очи и да не гледам какво се случва около мен  Confused

# 516
  • Мнения: 1 339
Аз да ви кажа все още не мога да си представя до края на годината да се съобразявам в кои заведения ходя, излизайки вечер да не пия нищо освен минерална вода и когато приятелите ми кажат "айде да отидем на пицария" да им отговоря - "днес вечерята ми е краставици с домати, айде да е в другиден , когато ще мога да ям пилешка пръжола.....", а по празниците да седя със затворени очи и да не гледам какво се случва около мен  Confused

Че какво и е на минералната вода  Laughing   Аз като ходя на кафе или някакво друго заведение пия вода и всички само ми се присмиват  Laughing Ма кво ми пука.... нали съм отслабнала.... те да си пият колите,кафетата и млеката и да си седят дебели   Wink  А пък като сме на дискотека може да си поръчам някой друг фреш от грейпфрут... Мойто мило вече свикна и сам ми поръчва вода, а в краен случай фреш от фрейпфрут  Simple Smile
А пък като ходим на някое заведение за ядене винаги ям салата  Simple Smile Всеки вече го знае  Naughty   Не ми пречи да кажа също така, че искам салата да няма сос или да няма това или онова  Simple Smile  Няма нищо лошо в това да излизаш и да пиеш вода или пък да ядеш салата от дамати и краставица  Simple Smile Даже всички ти се възхищават и така стимула ти е по-голям  Whistling (пък даже ти излиза и по-евтиничко.... що пари съм спестила....)  ooooh!

# 517
  • Мнения: 910
пък и винаги може да си позволиш да хапнеш малко пица или каквото ти се яде, важното е да не ти е ежедневно меню. Всяка си има своите прегрешения. Така може да си реши какво може да си позволи.

# 518
  • Мнения: 1 424
Давам мерки,че току-що наруших диетата  Blush
Кг-53
бюст-92см   -1см
талия-71см  -1см
ханш- 93см  -1см
бедро-53см -1см
прасец- 32см
ръка- 28см   -1см

Ти с каква диета успя да отслабнеш толкова и за колко време? Видях, че си свалила 15кг! Браво на теб! bouquet
С много усилия свалих тези 15кг, а за да изглеждам перфектно ми трябват още 5-6кг надолу  Peace
Правила съм доста диети,повечето от които мои си измислици  Grinning  Също така много добър резултат постигам с гладуване и Майкъл Търманд  Peace Трябва пак да се наканя да започна някоя от тях,но ще е от понеделник  Whistling

# 519
  • Мнения: 74
Здравейте,момичета
Аз още съм новак тук,но  като гледам как усилено всички отслабвате и аз започнах да се стимулирам Peace...
Определено имам нужда,че с  лакомията в последно време водим люта война,но нещо все поддавам Embarassed Mr. Green

# 520
  • Мнения: 2 099
Завърнах се, много сме бързи ама нали е почти до нас.
Да се похваля -направо съм герой, поръчах си айран и салата Нептун- марули с риба и сусам овкусена с лимон и сол, но нещо не ми хареса и хапнах малко от нея и само едно залъче пица. newsm44

Цитат на: Зайчето
а той няма ли нужда да посвали 1-2 килца  я малко подкрепа от негова страна  амаха   
моя съм го инструктирала, но пък свекитата живеят при нас и няма как да им слагам само саладка на масата  затова се храня с тях само докато са на салата, а после се скривам да приспивам малкия и накрая се връщам за приказката след вечеря
Има и то не само 1-2, ама не иска да се ограничава. Даже сега като се прибирахме поиска да му купя бананки и шок.сладолед.

И аз си харесвам много водичката и откакто съм спряла газираното и то от години /с малки изключения но много редки/ не ми липсва, а и корема ми вече не се подува както преди.

# 521
  • Мнения: 74
Сетих се да питам...
Зщо гладуване? newsm78Той нали към по-често хапване приканва,
за да си забързаш метаболизма...Аз имам книгата,но честно казано само я прехвърли...
Имаше доста месо  в хранителните режими и аз бързо се отказах...
Пък и съм малко несериозна ако трябва да си призная Embarassed Embarassed EmbarassedПаля се по разни неща и все така каде до половина ,каде и до там не стигна Embarassed Blush

# 522
  • Мнения: 6 461
Водата топи мазнините



Най-важната роля на черния дроб е превръщането на складираните мазнини в енергия. За нещастие, с това функцията му не се изчерпва. На черния дроб му се налага да поема и част от работата на бъбреците, ако те са лишени от вода. По този начин дробът поема допълнителни задачи към основната, а това, разбира се, намалява продуктивността му. Той вече не е в състояние да преработва мазнините толкова бързо, колкото би го правил, ако бъбреците работеха нормално.
Ако позволите това да се случи, проявявате не само небрежност към черния си дроб, но сами създавате условия за натрупване на мазнини, защото намалявате ефективността на работата му за превръщането им в енергия.
Ако сте разбрали как водата помага в процеса на изгаряне на мазнините, сигурно вече си задавате следващия въпрос: Колко вода да пиете?
Въпреки че диференцираните изследвания за нуждата от течности за хора, които водят заседнал или физически-активен начин на живот, са доста оскъдни, Journal of the American Dietetics Association дава едно доста ясно правило. Обобщено, то е следното: на мъжа, водещ заседнал начин на живот, са необходими средно 12 чаши течности дневно, а на жените – 9, за да осигурят оптимални условия за работа на черния дроб. Тези течности е най-добре да се набавят от безкофеиновите и безалкохолните напитки, супите и храната.
По правило с храната си набавяме 4 чаши течност дневно, 1 идва от метаболизма, а останалото количество се набавя от приемането на течности.
За физически активните хора, количеството на приеманите ежедневно течности трябва да бъде по-голямо в зависимост от степента на завишаване на тяхното изразходване.

# 523
Здравейте, мили дами. Аз изобщо нямам настроение днес, защото ме скъсаха тая седмица на два от изпитите и... ужас, а и грипа още ме държи и не на последно място тоя кантар май се развали все 80-81-82-83-82-81-80 показва е...какво става незнам уж ям кис.мляко, ябълки, таратор, а то нещо...

# 524
 Браво на тези, които имат минуси Hug, на останалите не се предавайте Peace Успех на всички в свалянето на килограмите през следващата седмица, която се очертава да е доста трудна  Sad

Общи условия

Активация на акаунт