За домашното раждане

  • 7 130
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 273
Възхищавам се на жените имали куража да родят вкъщи.


И аз! Но никога не бих родила в къщи, особено като видях как  стотни от секундата, могат да ти костват всичко!

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не го одобрявам Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Мога да се възхищавам единствено на ПРИНУДЕНИТЕ от независими обстоятелства - природни условия - бури, наводнения и пр., родили при домашни условия. Както се възхищавам на лекаря, оперирал сам себе си от апандисит - беше руснак - но НИКОГА не бих подкрепила жена, решила да рискува своя и на нероденото си бебе живот само за да е модерна, интересна, неповторима, "природосъобразна" или каквото и там друго да измисли, както и не бих приела за геройство ако някой човек си разпори корема в града, за да си изреже апандисита, вместо да отиде в болница, когато има условия за това.

# 18
  • Мнения: 1 947
   Чудно, поразгледах. Simple Smile За раждане във вода не съм съвсем съгласна, защото все пак сме хора, а не делфини и някак неестествено ми се вижда.
   Но за домашно раждане съм много "навита", с акушерка и тук в Германия - ако всичко мине толкова добре, както и с първото раждане, ще е супер! В България не знам дали бих се решила - най-малкото няма кой да ми помогне там, а жената в този момент е И уязвима, освен силна.
   Бих прочела на български тези неща! При липса на личен пример в съвременния свят, интернет е добър източник на такъв. Simple Smile

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
НИКОГА не бих подкрепила жена, решила да рискува своя и на нероденото си бебе живот само за да е модерна, интересна, неповторима, "природосъобразна" или каквото и там друго да измисли

За раждането вкъщи може да се каже всичко, само не и че е модерно.

   Чудно, поразгледах. Simple Smile За раждане във вода не съм съвсем съгласна, защото все пак сме хора, а не делфини и някак неестествено ми се вижда.

Детето живее 9 месеца във вода, все пак:)
Съвсем ествествено си е.

# 20
  • Мнения: 357
Четвърт час, след като дъщеря ми дойде на този свят спря да диша, посиня и се наака. Сега щях да гушкам само безвъзвратно отлетелите си мечти, ако не бях родила в болница. В последствие от стартовия шок образува голям брой червени кръвни телца и се наложи три дни да прекара в интензивно отделение, където разреждаха кръвта и.

Искам да добавя, че изкарах най-леката бременност на света и родих нормално с малко помощ (спазмалтик и система за контракции). Не съм избирала най-добрата болница на света – отидох в най-близката. Не съм избирала лекар, който да ме изражда – изроди ме младата лекарка, която беше на смяна. Не съм имала страх от раждането, винаги съм вярвала, че всичко ще бъде наред.

И още нещо. Родих в Германия, искам да кажа, че тук домашното раждане се приема за нещо рисковано и не се практикува често.

# 21
  • Мнения: 705
Четвърт час, след като дъщеря ми дойде на този свят спря да диша, посиня и се наака...

Марлийс, права си, че има рискове. Но едно от нещата, с които съм против лекарската намеса, е преждевременното прерязване на пъпната връв. Пъпната връв е добре да се прекъсне поне 5 минути, а по-добре и по-късно, след раждането. Защото бебето продължава да се снабдява с кислород през нея и първата глътка въздух не е така болезнена. Нищо не може да се каже със сигурност, но се замисли, че ако 15 мин след раждането пъпната връв не е била прекъсната, детето най-вероятно е нямало да се задуши. (Не зная във вашия случай как е било. Ако пъпната връв не е била прекъсната, когато сетето е спряло да диша, нямам обяснение.)

Съгласна съм да раждам в болница, но с това изискване за пъпната връв, с изискване за позата по време на раждане, с изискване детето да не е в детско отделение, а да си е при мен... И да не няма злобни и пренебрежителни сестри и доктори. А единствените по-любезни да са санитарките... (Този коментар е за всички болници  Twisted Evil)

# 22
  • София
  • Мнения: 2 967
Домашното раждане за мен е пълна глупост!  ooooh!


Подкрепям!!! В този век на информираността и на мед. техника, ти да се подложиш на този риск?! Това не мога да го разбера изобщо!!!

# 23
  • Мнения: 2 068
Домашното раждане за мен е пълна глупост!  ooooh!

Но всеки има право на мнение и как и къде да роди.

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 15:43 от Доня Туфиня

# 24
  • Мнения: 2 022
Детето живее 9 месеца във вода, все пак:)
Съвсем ествествено си е.
Това е околоплодна течност. Като цяло не ми се струва естествено, но хора и препочитания разни.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 15:02 от Cygnus

# 25
  • Мнения: 5 362
Интересно ми беше да видя всичко това-благодаря ти за линка Peace
Но честно да ти кажа нямам смелостта да го направя Rolling Eyes
Предпочитам традиционните методи,в болница.

# 26
  • Мнения: 2 498
Домашното раждане за мен е пълна глупост!  ooooh!

Подкрепям-все пак в кой век живеем за да раждаме по къщите, ами то по тая логика може и на работното място, както прабабите ни са раждали по нивите....
А по въпроса никога не бих родила нормално, а още повече и в къщи....

# 27
  • Мнения: 6 164
Не бих рискувала да раждам вкъщи. За мен е безумие в 21 век да се прави в цивилизована страна.

Предпочитам традиционните методи,в болница.

То ако се замислиш по времето на бабите ни се е раждало вкъщи (затова и е имало такава висока смъртност на бебета и родилки), та "традиционно" е раждане вкъщи от тази гледна точка, а не обратното. Но традициите не са това, което бяха. Сега явно старите методи стават модерни отново.

# 28
  • Мнения: 3 425
На никоя географска ширина не бих го практикувала.... ако имам вариант 'болница', разбира се  Peace

# 29
  • Мнения: 88
И аз съм на мнение , че това е доста рисковано и безотговорно.

Общи условия

Активация на акаунт