Връзка захранване-апетит в късна възраст

  • 1 094
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
А ти реално ли си обезпокоена за храненето, или под "нечие" влияние? Май някой травмира и теб, и детето ти с неуместни съвети. Не се връзвай и според мен не оставяй да казват на детето ти, че е лошо, защото не яде. Храненето не може да се свързва с чувство на вина, иначе кой знае какви последствия може да даде един ден.

# 16
  • Мнения: 1 072
Цитат на: emem
А ти реално ли си обезпокоена за храненето, или под "нечие" влияние?

А, не, аз се питах дали и при другите е така, за да знам дали бих могла да очаквам нещо подобно при второто. Иначе докато детето расте аз не се безпокоя вече.

Цитат на: emem
Май някой травмира и теб, и детето ти с неуместни съвети.

ДААААААА, така си е Sad

# 17
  • Мнения: 3 161
Възможно е холандските криви на растежа да са по-различни от нашите; те са по-едри хора.
Аз бих опитала да разреша проблемите с дразнителя (като помоля сина й за помощ, ако имам подкрепата и разбирането му), защото възпитанието и храненето на децата са главно задача на родителите и никой не може да си позволява да се меси грубо, а още повече да вреди.
Пък като си тръгне, можеш и да опиташ да увеличиш апетита на детето, да предлагаш по-често различни неща, или едни и същи, които са хранителни и му харесват.
А тъй като явно кърмиш малкия, защо не опиташ в тандем, може да подсилиш малко баткото? Просто идея, аз нямам опит в тази област, но във форума май има майки, които го правят.

# 18
  • Мнения: 830
И двете ми деца са захранени късно - при навършени 6 месеца , първо с оризова каша , т.е. - по западната схема . До 5 - 6 месец съм ги кърмила ( накрая смесено ) , после адаптирано .
Проблеми с апетита нямат , намаляли са го силно само по време на никнене на зъби ( пият предимно само мляко ) .
Обожават да опитват нови неща , малката на година и 3 месеца яде детска кухня и всичко което готвя аз.
Не мисля че има връзка ранното захранване с апетита после .

И да добавя нещо - и аз , и баща им сме били злояди ... Чак в пубертета се отърсих от навика да казвам "НЕ" когато ми се предлага храна ....Мислех си  " Но защо казах "не" , като го искам това нещо ?! "

# 19
  • Мнения: 503
Цитат на: emem
А ти реално ли си обезпокоена за храненето, или под "нечие" влияние? Май някой травмира и теб, и детето ти с неуместни съвети. Не се връзвай и според мен не оставяй да казват на детето ти, че е лошо, защото не яде. Храненето не може да се свързва с чувство на вина, иначе кой знае какви последствия може да даде един ден.


Май наистина става въпрос за не4ие влияние, защото както пишеш, какво яде, хи4 не ми се струва злоядо детето. Един наш племенник е злоядо дете - толкова злоядо, 4е шоколад да му предложиш, ще ти откаже #Shocked  Shocked !!! От какво живее, не знам, толкова малко яде! Захранен е рано, по БГ схемата, но според мен по-скоро при4ината е в на4ина, по който е предлагана храната на детето, а не в това, кога е захранено. И ако свекърва ти пак е била там, когато си захранвала, и пак така е искала детето да яде определени храни, определно коли4ество от тях в определени 4асове, нищо 4удно това да е довело до проблемите!
Ина4е, ли4но аз захраних след 6 мес., до тогава бяхме само на кърма, в момента Мила яде вси4ко. Имам познати, 4иито бебета пак са захранени късно, но до винаги са били кърмени (и после съответно хранени) на режим - на 3-3.5 4аса, с 6-8 4аса по4ивка през нощта Shocked , и сега са злояди. Затова си мисля, 4е при кърмените деца специално, може и режимът да обърква нещата, знам ли... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт