Бактерии в урината

  • 165 758
  • 423
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 48
Здравейте,
ние днес ходихме на пореден преглед с новата антибиограма, на която този път изолираха Протеус. Лакарката се "хвана" веднага за антибиограмата да назначава ПОРЕДНИЯ 5 антибиотик, на което вече реагирах негативно, защото детето ми стана"опитна мишка" на антибиотици в рамките на 2 месеца и ефект НЯМА. За това се насочвам към София да търся другаде помощ от лекар-специалист.
Иначе нямаме оплаквания (освен че се изпускаме нощем по малка нужда), урината ни е бистра и не я боли като шура.

# 61
  • Мнения: 2 082
pomba11 пиши после какво са ви казали.наистина не може да се пият толкова антибиотици.да не е замърсена урината...?

# 62
Здравейте на всички!Аз имам следния проблем.В петък пускахме изследвания за започване на детска ясла.И в урината видяха утайки,със стойност 30-36 на поле!Идея нямам какво означава това,но лаборантката беше притеснена и ми каза да отида на лекар.Аз обаче реших да повторя изследването преди лекаря,и тази сутрин занесох нова урина от дъщеря ми,която е на 1 г. и 11 мес.Този път вместо очаквани по-добри резултати се оказа още по-лошо: утайката е 100 единици !!!!!!,и откриха албумин 6 единици.И лаборантката каза веднага да отивам на лекар.Можете да си представите колко се притесних.ДжиПито ни даде направление за стерилна урина,и каза да я даваме 2 последователни дни.
Ако някой е минал по този път нека ми пиша,или ако разбира  какво означават тези единици.
Много съм притеснена и ме е страх да не излезе нещо сериозно!
Моля,ако някой знае нещо да мипише!
Предварително благодаря!

# 63
  • Мнения: 2 082
виж тук,ако ти се изясни нещо http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83650010.htm или питай Birdie.имате ли някакви оплаквания

# 64
  • Мнения: 1 984
Да,както е написала Венера,бактерията е Протеус.Тези дни ще ходим на ехограф.Днес пуснахме урина,не е стерилна,но така между другото,правиха й кръвна картина и утайка.В урината няма бактерии и белтък,само единични левкоцити.
Лекарката каза,че има надежда ,и че може и да мине и по-лесно,но всичко зависи от стерилната урина,която ще дадем 3 дни след спиране на АБ.

хубу де ама кои протеус? изследванията явно вече са ок. би ли споделила от кои аб, в какви дози? попитаи като гледат за рефлукс на урина.

# 65
  • Мнения: 17 407
tоnev, чети, бе човек! Бисептол пие детето, алтернативата им е Зинат. А за да направят МЦГ, трябва да е стерилна урината-това го знаеш, предполагам....

# 66
  • Мнения: 1 984
tоnev, чети, бе човек! Бисептол пие детето, алтернативата им е Зинат. А за да направят МЦГ, трябва да е стерилна урината-това го знаеш, предполагам....
стига бе бисептол за протеус.... не вярвам. затова попитах. каква стерилна урина за ехография? кво значение има.
алтернативите са много повече. няма да ги изброявам, вярваи ми зная ги всички.

# 67
  • Мнения: 17 407
Тонев, незнам колега ли си, ама не вярвам да не си чувал за антибиограма. Каквото покаже- това. И рефлукс не се доказва с ехография, а с цистография.

# 68
  • Мнения: 1 984
Тонев, незнам колега ли си, ама не вярвам да не си чувал за антибиограма. Каквото покаже- това. И рефлукс не се доказва с ехография, а с цистография.
аз пък невярвам че не са ви обърнали внимание че in vitro et in vivo не са едно и също нещо. и понеже се занимавам основно с инф. болести ти казвам че бисептол за начално лечение на уроинфекция .... обикновено се почва с беталактам /и то за 7 - 10 дни/  и след това поне 14 д бисептол/бисептол + нелидикс/. а аз написах само да попита, не се и съмнявам че ще се опитат да скатаят талончета.

# 69
  • Мнения: 17 407
Да, знам го това. В много от случаите обаче се започва само със Суметролим. То и няма гаранция, че след целия курс на лечение( АБ и т.н) ще изчезнат, особено пък Протеус Peace

# 70
  • Мнения: 2 082
от събота пием зинат срещу протеус.днес се обадих в лабораторията/вчера дадохме урина/ и ми казаха,че още имало колонии от бактерии-по-малко ,но ги има.ако не изчезнат до края на курса с АБ ,какво трябва да правим-да продължим с друг ли

# 71
  • Мнения: 17 407
НЕ знам има ли смисъл, да ти кажа... При дъщеря ми Протеусите след лечение със Зинат и Суметролим, бяха намалели от 10x5 на 10x4, отделно се излира и Е.коли. Всичко това след лечние...
Водих я в София  там препоръчаха вани със смрадлика+ мехлем за мазане външно, който с еприготвя в аптека. Махнахме и пампреса- следващата урина беше стерилна.

# 72
  • Мнения: 1 237
Както бях писала започнахме лечението с Бисептол,беше изпила само 2 дози.Но детето се оплакваше доста често от силни  болки в корема и затова я заведох при друга лекарка,не личната.Тя постави диагноза Пиелонефрит и започнахме лечение със Зинат,7 дни.Вчера в обикновената урина нямаше бактерии,но трябва де се види стерилната.Такава ще дадем 3 дни след спиране на Зинат-а.
Според лекарката се започва с по-силен АБ,а после се продължава евентуално с Бисептол,а не както бяхме започнали да го пием първо него.

# 73
  • Мнения: 2 082
аз лекувам синът ми 11г/а той няма памперс  Wink /.всеки ден се мие с тетра или калиев перманганат.преди зината беше пил още един аб,който не помогна ...не знам как ще се отърваме от тези бактерии.сигурно ще продължим с бисептол

# 74
  • Мнения: 327
Ние днес най-после се вредихме при доц.Лилова. На видеозона видя някакво разширение на легенчето на десния бъбрек. За сега каза да не се тревожим. Изписа ни по-леко лекарство - Нелидикс, за да преборим протеуса. А за псевомонас бактерията мисли че е външно замърсяване, но ако не се окаже такова - ще трябва да влизаме в болница и да бият на Вики инджекции. Sad Дано лекарството помогне, че... #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт