Защо наричате бившите си мъже донори?

  • 3 462
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 327
Личните забележки на лични, моля!

Защото това, че мога да трия мнения, не означава, че ми е цел в живота и ми е приятно да го правя.
И нямам власт да го правя, а ми се налага според правилата в този форум.

# 76
  • Мнения: 1 327
Личните забележки на лични, моля!

Защото това, че мога да трия мнения, не означава, че ми е цел в живота и ми е приятно да го правя.
И нямам власт да го правя, а ми се налага според правилата в този форум.


айде бе, не ти е приятно! я си признай к`ъв кеф е с гумата и наред  Joy
аз нямам нищо против да ми затриеш следващото мнение, ма да си го рекна  Peace


Ами аз вече казах, че донор е обидно за мен, не за него. Щом искате , обиждайте се.

аз не видях някой теб да те нарича донор, за да се обиждаш  Laughing(
а и този форум не е затворен, всеки месец все по някой се присъединява, никой не е застрашен да се окаже един ден "самотен родител". Wink

и аз използвам определението "донор",  смятам, че съм в правото си да го наричам така след като други задължения към детето ми няма.


Ще обясня с думи прости. Да наричаш БНД донор е обидно за самата теб. Защото ти си го избрала.

ще ти отговоря с думи прости - не си ти човека, който ще ни обяснява какво е обидно за нас самите.
Всички, които сме поели на плещите си този нелек товар, можем да мислим сами  Wink
и всъщност темата не се върти около това дали е редно, дали е обидно и дали е угодно някому да наричаш някого донор. Темата е ЗАЩО ги наричаме така. И след като не можеш да дадеш смислено обяснение е по-добре да замълчиш   Party

# 77
  • Мнения: 1 327
Много ви моля, мили дами, в никакъв случай не съм искала да предизвикам остри спорове и озлобление. Съжалявам, че зададох такъв тъп въпрос и ви благодаря отново, че първоначално съвсем коректно ми отговорихте.
Всеки знае себе си и съдбата си, всеки е прав за себе си. Тъжно ми е,че трупаме такава омраза и озлобление и сме толкова нетолерантни всички ние към хората, които са били нетолерантни с нас. Никой не е застрахован от провал в брака си и от самота, на всеки може да се случи. Въпросът за мене е да си останем човеци, независимо от проблемите и изпитанията, пред които се изправяме. Защото това като че ли ни е най-трудно.
Съжалявам за общите приказки, но наистина мисля така. Колкото по-малко се озлобяваме и отмъщаваме, толкова по-лесно ще намерим хармонията в душите си.
Вие сте невероятно силни жени, аз наистина се възхищавам на смелостта ви да продължавате и да успявате сами.
Прощавайте, ако ви засегнах с въпроса си. Confused
orchid, сори, че така се изроди темата ти, но тук това е обичайно  Crazy
Не мисля, че като наричаме биологичните донори показваме омраза към тях или трупаме озлобление. Повечето от нас нямат никакви чувства към биологичните, те са ни безразлични! Няма да съм единствената, която ще каже, че даже съм му благодарна, защото благодарение на него имам такова съкровище.
Все пак трябва да ги наричаме по някакъв начин. Въпреки, че при повечето от нас те не играят никаква роля в живота ни, не можем да не ги споменаваме по някакъв начин. А значението на думата "донор" точно и ясно показва какво представляват тези мъже. Биологичен баща е всеки, който е създал поколение. Баща е този, който се грижи за детето си, независимо дали е негов биологичен родител или не. А тези, които са свели задълженията си до простото осеменяваме как да ги наричаме другояче?  Joy
При нас не пишат бащи, които отглеждат децата си сами, но ако пишеха може би щяха да дадат отговор и на друг твой въпрос "как се нарича жена, която ражда дете и го изоставя"  Wink въпреки, че tais май напипа вярната струна  hahaha

# 78
  • Мнения: 920
Личните забележки на лични, моля!

Защото това, че мога да трия мнения, не означава, че ми е цел в живота и ми е приятно да го правя.
И нямам власт да го правя, а ми се налага според правилата в този форум.


айде бе, не ти е приятно! я си признай к`ъв кеф е с гумата и наред  Joy
аз нямам нищо против да ми затриеш следващото мнение, ма да си го рекна  Peace


Ами аз вече казах, че донор е обидно за мен, не за него. Щом искате , обиждайте се.

аз не видях някой теб да те нарича донор, за да се обиждаш  Laughing(
а и този форум не е затворен, всеки месец все по някой се присъединява, никой не е застрашен да се окаже един ден "самотен родител". Wink

и аз използвам определението "донор",  смятам, че съм в правото си да го наричам така след като други задължения към детето ми няма.


Ще обясня с думи прости. Да наричаш БНД донор е обидно за самата теб. Защото ти си го избрала.

ще ти отговоря с думи прости - не си ти човека, който ще ни обяснява какво е обидно за нас самите.
Всички, които сме поели на плещите си този нелек товар, можем да мислим сами  Wink
и всъщност темата не се върти около това дали е редно, дали е обидно и дали е угодно някому да наричаш някого донор. Темата е ЗАЩО ги наричаме така. И след като не можеш да дадеш смислено обяснение е по-добре да замълчиш   Party



Благодаря зя съветите.  Но не си ти човекът, който ще ми накара да замълча. А това, че някои могат да правят глупави лични забележки, а аз  - не, го разбрах.

# 79
  • Мнения: 2 327
Заключвам темата, мисля че авторката си получи отговора, а на мен ми омръзна да трия глупости.

Общи условия

Активация на акаунт