Отговори
# 240
  • Мнения: 3 089
камен се дра през нощта дори не като магаре, а като нещо по-гласовито. до преди малко бях много зла и затова си стоях кротка, пих кафе и гледах лошо. мълчах, за да не се скарам пак с мама. тя не ми е виновна, милата, че съм крива и лоша, когато съм недоспала, а и при други случаи  Confused. сега ми помина.

петра снощи се изпишка в гърнето. не знам дали е случайност. после както беше с дрхите седна и се изака. явно 'почва да чатка какво се прави на гърнето. странното е, че си избира да седне в обратната посока - т.е. с лице към облегалката на гърнето  Rolling Eyes. аз се опитах няколко пъти да й оправя посоките, но тя се сърди и не се дава. все пак е важно, че прави нещо там, където трябва. и това без изобщо да си мръдна пръста. да са живи и здрави лелко-каките в яслата и все така да ми помагат във възпитанието. вчера се разговорихме с едната лелка /явно я умилих с бебето в кенгурото и беше по-разговорлива от обичайното  Mr. Green/ и тя каза, че брои петранче като окончателно свикнала с режима, децата, яслата и т.н.
другото интересно нещо, свързано с яслата, е, че вчера си направих труда да изброя децата от яслата, които миналия месец поне през половината време не са я посещавали /на едно табло се изнася списък кой колко дължи за месеца и по пътя на логиката изчислявах приблизитело/. оказа се, че от група 23 деца, поне 15 не са били поне половината от времето на ясла. а пиша поне половината, защото според някакъв нов закон от тази година дори детето целия месец да не е било на ясла, то се плаща половината такса. това значи, че всъщност в група има максимум 10 деца. което е повече от добре. моят извод е, че за всяка група има 2 лелки сутрин, 3 на обед и пак 2 следобед, които се занимават с 10 деца и това съотношение на силите ми се види направо чудесно.
сега ще излизаме. довиждане  Hug

# 241
  • София
  • Мнения: 44 245
Бубе...ама как на голо дънки, то и без да се напишка ще се чувства ужасно...сложи и гащички, или по гащи и поличка или нещо такова, ....

# 242
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
добър ден мамчета  Hug
от както отворих да прочета темичката ни се заливам от смях с тези пишки  Joy но така е може да дойде дан  и аз да потпитвам за тях
добре дошла на новата мама   bouquet стефи  Grinning
микки на нас ни се случи подобен прев преди три нощи точно ... събуди се през ноща и един час няма никакво успокояване ... на следващата вечер спа като къпана,това се случва за втори път в рамките на 1-1.5 вмесеца... събуждане и мнооого трудно успокояване после
за спането фй  от както е по-топло Ема спи по къс ръкав и къси панталонки а от два дена и без панталонките отдолу е с боди тип потник,защото тя наистина не търпи като й е много топло ... не знам с баба си как се оправят  Rolling Eyes

eййй Мозилата е страхотен браузър обаче .... без да исакаме рестартнахме компа и сега като го включих пак всичко дето го писах ми се е запазило  Grinning
такаммм при нас има някакво тенденция Ема да не иска да спи следобяд това за сега става само при баба й ... заспиваше все по-късно и вчера изобщо не е искала да заспи,прибрах се,ходихме на разходка тя не беше кисела напротив и заспа малко преди нармалният и час за заспиване вечер ... ще видим как ще е днис и като сме заедно съботно-неделните дни ... незам на какво се дължи може и нещо временно да е ще видим но иначе от скоро пък спи по цяла нощ или се буди най-много по един път както и рева преди три дена беше изключение
значи исках да пиша много но да си призная че забравих  Embarassed повечето неща а и тука ме напъват нещо  Joy

# 243
  • Мнения: 1 608
Добър ден!
Сиси, Юлианка бързо да се оправя!А за шапката, пробвай еден ден в къщи ти да си сложиш някоя от нейните шапки без да и обръщаш специално внимание.
Елемента на подражанието хич не е за пренебрегване. Ето днес например Гошко отиде да хвърля на баскетболния кош. Нещо, което батко му направи еднократно преди една седмица. Дори не подозирах, че го е забелязал /коша е в другия край на градинката ни/.
Мики, нещо много впечатлително за Мартина се е случило във вашия хол предполагам. Една безсънна цяла нощ преди месец изкарахме и ние с Гошко, когато гостувахме на баба и дядо в Сливен. Детето цяла нощ с писъци ни водеше във всекиднивната, защото там вечерта му беше много забавно.
Я кажете тези, които махате памперсите макар и за кратко, на какви интервали сте забелязали да пишкат децата? На мен 2-3часовите интервали на Гошко много ме безпокоят.
Бубе, аз не бих пробвала. То целата не детето да се наплаши все пак.
И още нещо, което много ме впечатли. Гошко си знае пътя към къщи и понякога решава да се прибере сам и днес пак така реши съвсем изненадващо. Докато аз обаче събера всичките топки и лопатки той вече имаше голяма преднина и за втори пореден ден изкачи стълбите до вкъщи без никаква опора.

# 244
  • София
  • Мнения: 830
<алко по темата с обличането нощем. Кали спи с пижамка, отдолу с боди, завивам я с одеалце, но тя го изритва на секундата, за това броя че спи отвита. Сутринта беше малко топличка, но по нищо не личеше да е болна. Премерих температурата, беше 37,3. Мъжа ми каза, че е претоплена (в спалнята е топло) и аз и дадох вит. С, Паанадол и я пратих на ясла. Обадих се на сестра ми ако ми звънне директорката да я поеме. Но до сега никой не е звънял. То и Панадола би следвало да я държи до 12 часа, та не знам. Но много странно ми се видя тази сутрин. Ако има нещо лелките ще ми се обадят и все пак съм шашната от това състояние. Освен вит. С какво да и дам? Есберитокс се чудя дали да не и включа. Кажете някои порфилактики за засилване на имунитета... Сега си мисля да и купя сокче от портокал. Той ще я оводнява...

# 245
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ели аз действам първо с Осцилококсинум поне според мен е незаменим ... за подсилването на имунитета витаминес сироп на Тайс,Кучолоимуно/ако го намеря/ и имаше един с ехинацея ама май е точно този Есбелитокс ... витаминените сирапи има на доста фирми
били това със запомнянето на пътя до дома и аз съм го забелязала ... дори и като се прибираме от някъде било разходка или от скиторене по Българията щом влезнем от Стамболийски в нашата пряка Ема започва да сочи и ракомаха на ляво и дясно и така до блока ни ... познова си и колата а вчера сме седяли поне 30 минути при нея защото тя беше решила че ще ходим някъде и опорито се опитваше да отключи-надере с ключовете  Joy

# 246
  • Мнения: 9 905
вашите поне вкъщи се прибират, а Деян отива в магазина и започва да сменя етикетите с цената на бутилките.

Също пишка на 2-3 часа.

# 247
  • София
  • Мнения: 830
Да за мултивитамините бях забравила, ще ходя да взема Саностол...още не са се обадили, май съм я претоплила тази нощ, дано да е това.  33uu

# 248
  • Мнения: 1 608
Ели, прополис тинктура във вода или сок по наколко капки и има едно силопче с кръвен здравец/герисан май се казваше/. Това съм давала зимата когато боледувахме почти две седмици.
Тити, а колко приблизително вода пие?

# 249
  • София
  • Мнения: 830
Как се продава тази тинктура? Да ида и да кажа в аптеката, че искам прополис тинктура, нал' тъй. А вкусна ли е? Дали ще я пие?

# 250
  • Мнения: 1 608
Как се продава тази тинктура? Да ида и да кажа в аптеката, че искам прополис тинктура, нал' тъй. А вкусна ли е? Дали ще я пие?
Клева тинктура кажи, че ако питаш за прополис ще ти предложат под много форми. Дали е вкусна ми е трудно да кажа. Странна е. но 5капки, които ще капнеш в сока например няма да му променат вкуса.

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 392
И аз да се включа по въпроса с реването - Росен почти месец ве4е плаче нощно време 1 или 2 пъти по 15-30 мин, доста си пийва вода, което оправдавам с яденето на сирене ве4ер ( но сам отваря хладилника и търси и съответно рев, ако не получи ). В пове4ето случаи като реве като че ли е полусънен и не разбира какво става, дори се сърди, ако го вдигна.
Другата седмица сме на консултация и ще питам ; а и тези 6 зъба , които растат в момента едновременно сигурно влияят newsm78

# 252
  • София
  • Мнения: 830
Ние също ревем нощем и то често. Майка ми (детски психиатър) каза, че това са детски страхове. Появяват се около втората годинка, но може и по-рано. Истината е че Кали е в сънено състояние и не става по-добре ако се опитам да я събудя. Вече не се и опитвам да я будя, само я галя по гръбчето и приказвам тихичко. Но си поплаква по 10-15 мин, а в 3 през нощта това е многооооо. За щастие в повечето случаи това отминава с възрастта. Както можете да се сетите, при всяко дете периода е различно дълъг.

# 253
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нашият рев снощи не се повтори. Обаче се събуди с конюнктивит. Вече ще откача с тези болести. #2gunfire

# 254
  • Мнения: 9 905
Тити, а колко приблизително вода пие?

доста. може и литър, може и повече.  Значи той стиска. И като сложа памперс, го пълни за отрицателно време. Снощи сменях памперс половин час след като го сложих да спя. Представям си какво щеше да стане до сутринта......
абе не е добре така.

Общи условия

Активация на акаунт