Как съхранявате вече разтворено АМ

  • 5 166
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
На "Фризолак" пише, че може да се съхранява 24 часа в хладилник. Едва ли при теб пише нещо различно. Точно: "Приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник не повече от 24 часа...". Надписът е след "внимание", над таблицата с начина на приготвяне.
Извън хладилник разбира се че не можете да държите млякото едно денонощие. Всяка дума има значение- и когато четем и когато пишем. Когато аз пропусна някоя също често правя грешки.
На нашата кутия на фризолак НЕ пише такова нещо! Млякото се дава до един час след това се изхвърля,поне аз правя така и така пише на кутията.

# 76
  • Мнения: 24 467
Не намерих в къщи изостанала кутия от Ф1, но и на намерения Ф2 пише точно това, а и проверих партидата, произведен е през октомври, м.г. На купения от мен току- що Ф 3 си го има отново този текст, въпреки, че има дата на производство 08.02.2007 г.  Отново е под текста: "Внимание", в точка едно пише, че "приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник не повече от 24 часа".

# 77
  • Мнения: 104
След 4ас изхвърлям Naughty

# 78
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Не може. Не се съхранява. До час след приготвянето му колкото е изпито, толкова. Останало хвърляш.
Няма как. Всички ни е боляло сърцето  Close

 Peace

# 79
  • Мнения: 153
На Фризо 1 пише " използвайте разтвореното мляко не по-късно от 1 час след приготвянето му" , а на Фризо 2 пише "приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник не повече от 24 часа" , за Фризо 3 не знам какво пише защото още не съм взимала. Това го пише точно под Внимание и е точка едно.
Но все пак не мисля, че е препоръчително това нещо . Аз си направих опит и оставих разтворено АМ в хладилника и след 4 часа го извадих и го стоплих , след това го опитах и имаше вкус на леко прокиснало .
Все пак всеки си решава какво да прави с останалото мляко , но аз НИКОГА не бих дала  разтворено мляко по-късно от 1 час след като съм го приготвила .

# 80
  • Мнения: 139
И аз изхвърлям, дори по-рано от час заради жегите. Иначе на опаковката си пише...до час. Може да е трик на производителя, не знам, но за по-сигурно при нужда приготвям ново.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 099
Даже не ми минава през ума да съхранявам разтворено АМ, особено остатък от хранене... Особено тези АМ с бифитус и прочее ефекти. Водата кой знае какво активира и то как мутира през часовете... Mr. Green

# 82
  • Мнения: 6 029
съхранявам в канала на мивката.

# 83
  • София
  • Мнения: 17 592
Не може. Не се съхранява. До час след приготвянето му колкото е изпито, толкова. Останало хвърляш.
Няма как. Всички ни е боляло сърцето  Close

След 1 час отива или в мивката, или в кафето. Уви. Все пак, ако не те мързи, в кафето е по-добре - все пак, полезно е и за теб... Обаче аз лично не го правя. Абсолютно безвкусно е...

# 84
  • Мнения: 1 516
Момичета, отдавна оставихме темата да потъва в архива.... Моля оставете я да  си отива пак там  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 438
Не съхранявам. До 1 час давам, Звездо си хапва с апетит и хвърлям рядко.  Sunglasses

# 86
  • София
  • Мнения: 3 099
Момичета, отдавна оставихме темата да потъва в архива.... Моля оставете я да  си отива пак там  Simple Smile

Не знам кои сте я оставили, но явно има хора, които не са! И какво лошо има в това - тук е форум.

# 87
  • Мнения: 3 360
Никак!Колкото изпие-остатъка хвърлях!

# 88
  • София
  • Мнения: 7 142

Ъхъ, и аз там  Laughing

# 89
  • Мнения: 1 294
В Родилния Дом ми даваха АМ лелките и ми казваха, че и след 3 часа можело да го дам(мързеше ги да ни носят след 3 часа пак адапте #Cussing out).Аз тогава хабер си нямах от адаптета и лятото-юли месец, давах на новороденото си престояло 3 часа на нощното ми шкафче мляко #2gunfire.

Съветвам те до 1/2 час не го ли изпие да го изхвърлиш с усмивка в канала Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт