Бебо е 6100кг,60см и яде по 200мл АМ,а е на 2 месеца?

  • 2 093
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Искам отзиви на майки с такива шишковци  да ми споделят по колко хапват бебоците им. newsm78
Само да кажа ,че Калоян се роди 4200кг и 53 см. bowuu
На вид не изглежда да е дебел,но е някакси дълъг.
От родилния дом ни исписаха 4050кг
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 451
На кутията на АМ, нали е отбелязано на каква възраст по колко АМ да даваш. А нашият педиатър дори каза, е отбелязаните дози са завишени. Днес бяхме на консултация. Бебето ми е на 8м. (почти) и педиатъра каза, че трябва да хапва повече от 150 мл вече. Казах му, че тя яде по 180мл и той отговори "Чудесно". Знам, че всяко бебе е една индивидуалност, но мисля, че го прехранваш и детето може да развие рахит. Растежа на костите не може да навакса на увелиаващите се килограми. Опитай да му даваш количество АМ, според указаното на кутията за съответната възраст. Успех!  bouquet

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Чудно как за толкова кратко време сте се издължили толкова.По принцип първите 3-4 месеца децата си качват по 800-1000 гр,особено ако са на АМ, така че мисля че сте чак толкова тежък случай.Хубаво е все пак да се консултираш с доктора и да намалиш количеството храна според възрастта ,защото освен опасността от рахит, може да  получи разширен стомах и после цял живот може да си остане пълничко  Tired
Аз поне бих направила така, като в паузите когато прояви признаци на глад бих давала водичка.

# 3
  • Мнения: 174
Аз мисля че детето е нормално,ние също се родихме 4.200 и 54 см,на 1 месец беше 5.200 и 57 см,така че на втория ще сме колкото вас,няма нужда да се притесняваш,а относно яденето то детето си иска нужното ние отдавна сме на 150 мл може да ги увеличим скоро

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами ние се родихме 3,850 и 52 см дълги.На консултацията на 2м. беше 5.970 и 60см.Кърмя и дохранвам с 80 грама,но забелязвам,че май напоследък не й стигат.А когато се случи да храня само от шише й правя 130 гр. и понякога оставя малко.Силно се надявам на следващата консултация да не ударим пак килото,че и без това тежим бая повече от наборите...

# 5
  • Мнения: 174
А колко пъти го храниш на денонощие?

# 6
  • Мнения: 305
Всяко дете е различно, но нашият син беше на 2м. 5350 - 60- см.Роди се 3450кг. - 54см.

Нямах щастието да го кърмя така че е бил само на АМ.В болницата ме посъветваха да давам толкова мляко, че в края на 1 месец детето да пие по 100мл. и после всеки месец +10гр.Така, че на 2 месеца пиеше по 120гр.
Не че нямах позната чието дете се роди 5 дни преди синът ни и на 9 месеца беше 12 кг.Но това си е изтезание.Тя например беше горда, че детето и счупило 2 паяка, защото е прекалено тежко - повечето са до 12-13кг.
Имам и приятелка която кърми детето си до 9 месец.То в първите месеци качваше по 1,5кг до 1,7кг.Но после се изравни  с теглото на връстниците си.

Това е от мен.Всяка майка решава сама какво да дава на детето си пък и консултациите са достатъчно често, че педиатрите да дадат адекватни съвети за здравето на детето!

# 7
  • Мнения: 1 217
Храни ме се 5 пъти от близо месец.
Но и аз мисля,че детето си хапва нормално и се развива перфектно,така каза и педито. Mr. Green
Просто питам и ми е любопитно за другите малчовци. Peace

# 8
  • Мнения: 305
Това едруго.Аз хранех малкият на 2 месеца по 6 пъти.Така, че не се притеснявай.Радвай си се на детето и това е! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 230
Споко - и ние сме като вас
Раждане - 3900 кг/52 см
Края на 2 мес - 5 кг/61 см обаче първия месец качихме само 300 г.
Края на 3 мес - 5900 кг/64 см
Нали и расте освен да наддава Grinning
Нашата педиатърка ни препоръча каша в млякото за да се засища, а да не увеличаваме количеството течност, но това е малко по-късно - 5 месец
До тогава пийвайте АМ "чисто" Drunk

# 10
  • Мнения: 2 197
Aз съм на мнение, че трябва много да се внимава с килограмите на бебетата. За мен не е нормално качване по 1,7 кг на месец. Вредно е за бебето, мускулите му не могат да се развият при това тегло. Дъщеря ми на 1 година е 8,3 кг (78 см), никога не е качвала по килограм на месец (освен един месец, когато я дохранвах, но като разбрах колко е качила веднага и спрях дохранването). В момента млякото и е 210 мл. Всеки сам си решава, но за мен това не е добре за бебето.

# 11
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
По колко трябва да качват на месец?
Вили

# 12
  • Мнения: 2 677
Съвсем наскоро имаше подобна тема.
Както писах и в нея, всичко си е до детенце. Синът ми отначало започна да яде доста завишени дози от тези, които бяха на кутията. Първите месеци качваше ударно. Но за сметка на това от два месеца и нещо насам не е увеличавал количеството на АМ. Роди се 3 600, а на два месеца вече беше 6 кг.

# 13
  • Мнения: 1 273
Като гледам не сте качили кой знае колко-- по 800гр на месец и сте порастнали с 8 см, което според мен е напълно нормално. Нашия бебо качваше по 1200гр и с по 5см първите два месеца. В третия качи 800гр и 2см. Но той се роди 2990гр и 51см. Но ние сме изцяло на кърма. Първите два три месеца винаги качват по много.
Друг е въпроса, че за мен не е нормално дву-месечно бебе да яде по 200мл, било то по 5 пъти на ден Naughty
Но ако педиатъра мисли, че е добре и нормално да даваш на бебето ти дажбата за шестмесечно бебе, това вече е друг въпрос.
Ето таблица за примерна норма за наддаване на ръст и тегло

# 14
  • Мнения: 1 183
Ние също се родихме големки(4150 и 54см.),но наддаваме по малко,на 3 месеца бяхме 6000кг. и 63см. и сега пием по 150гр. АМ,а вечер по 180гр. и докторката каза,че си растем нормално.

# 15
  • Мнения: 208
ние бяхм с подобни рзмер на 2 месеца , сега е на 3 и тежи 7 кг и е 61 см, смятам че всичко е ок

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Не мисля, че е нормално бебе на 2 месеца да пие по 200 мл. АМ на хранене.
Моята госпожица, която е почти на 11 месеца пие по толкова АМ вечер.
Според педиатърката ни на 2 месеца бебето трябва да пие около 120 мл.

Добре е да се внимава с килограмите, защото от начина на хранене сега, зависи здравето на децата ни и в бъдеще. До колкото съм чела мастните депа се задават отсега в зависимост как и колко се храни бебето. Затова не е добре да се тъпче излишно бебето. Многото килограми не са белег за здраве!

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 01:15 от Tatalina

# 17
  • Мнения: 5 790
200 гр са наистина малко множко за толкова малко бебе. опитай да му намалиш АМ-то.
А иначе за килограмите и височината сте си супер. При положение, че се е родил повече от 4 кг  няма как да е по-малко. Виктория на 2 месеца е била точно 6 кг и 200 гр и 60 см, при положение, че се роди 3,700 кг. 

# 18
  • Мнения: 318
Сега погледнах в картона на сина ми: на 2 месеца и 10 дни е бил 6.300 кг и 62 см, а се роди 3.135 кг. Не мога да си спомня обаче какво количество мляко е изпивал, но похапваше порядъчно. Беше пухкаво бебе, да, но не и дебел, смешно ми се струва на тази възраст да се говори за затлъстяване. Дъщеря ми обаче ни беше ошашавила, в първия си месец изпиваше около 850-900 мл мляко дневно, а се роди 2кг835. Явно е имала да наваксва  Laughing. Сама си регулира количеството мляко във 2-3 месец, ние се опитвахме уж да я ограничаваме, но тя ревеше от глад и набързо се отказах.

# 19
  • Мнения: 8 242
На 2 месеца беше 6.400 / 63 см. Роди се 3500 / 52 см (падна до 3300).. Винаги си ядеше колкото и когато поиска, защото беше изключително кърмен.. Но АМ-а е друга работа..
200 мл. АМ за 2месечно бебе  Shocked Колкото и да съм некомпетентна за изкуственото хранене - това е страшно много  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Моят Калоян се роди 4340 и 54 см. На два месеца бе 6100 и 60 см, но пиеше по 120 мл АМ, които си му стигаха, че даже понякога и оставаше.

200 мл АМ за двумесечно бебе, па макар и родено по едро от останалите е твърде много и единственото, което ще стане е да му разшириш стомаха и после оправяне няма.

# 21
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ние се родихме 3.100 и 48 см, сега сме 5.320 и 56см .Това добре ли е според вас?
Вили

# 22
  • Мнения: 953
Поли,
то детенцето ти е наддало нормално на тегло - около 1 кг. на месец.
Вярно е, че всички хора са различни, но 200мл.  според мен са твърде много на едно хранене за бебе на 2м. 

# 23
  • Мнения: 1 183
Ние се родихме 3.100 и 48 см, сега сме 5.320 и 56см .Това добре ли е според вас?
Вили
Нормално е разбира се и ние бяхме толкова на 2 месеца.  Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 70
Дъщеря ми също се роди едричка - 4 300 гр. и 55 см.,но едва от седмица е на 150 ml мляко.От раждането й е на 6 - кратно хранене,а когато навърши  1 месец премина на 5 - кратно хранене през 3 1/2 часа.Когато прочетох за какво количество мляко пишеш направо  Shocked.Моята педиатърка ще те изяде с парцалите Mr. Green.Всяко дете е индивидуално,но внимавай все пак. Naughty

# 25
  • Мнения: 492
Струва ми се, че 200 мл на хранене са Ви множко.принципно педиатрите съветват 100 мл плюс месеците, което е 120 мл при вас.80мл отгоре ми се струват доста.

# 26
  • Мнения: 5 362
Да ти е жив и здрав!   Peace
Като има апетит нека си хапва! Grinning

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Като се има предвид, че моята никога не е изпивала по 200 мл мляко на ядене, на мен лично ми се струва множко...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Моят син се роди 4100кг, 53 см
На 1 месец беше - 5кг
На 2 месец - 6200 кг
Споко не се шашкай, детето си е екстра Hug

# 29
  • Мнения: 6 164
Издължаването е нормално, Криси растеше с по 3-4 см на месец, ако ти или таткото сте високи, то си е ген, още повече, че детето е родено едро. По кило на месец не е много да качва, всичко си е в рамките на нормалното за мен.
Само количеството на млякото ми се вижда много.

# 30
  • Мнения: 576
Абе мами, какви са тези големи бебета!!!??? newsm09 Направо съм изумена! newsm12 Моята беба се роди 3,050, изписаха ни 2,920 и 49см. Вече сме на 6 месеца, а тежим 6,400 и сме 65см??!! newsm78

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Абе мами, какви са тези големи бебета!!!??? newsm09 Направо съм изумена! newsm12 Моята беба се роди 3,050, изписаха ни 2,920 и 49см. Вече сме на 6 месеца, а тежим 6,400 и сме 65см??!! newsm78

Моята се роди 3800, на годинката беше 8800... В сравнение с нея всички останали бебета ми се виждат големи  Mr. Green Имам приятелки, чиито деца са 8-9 кг на 6-7 месеца  #Crazy

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моята дъщеря растеше така с бързи темпове. Роди се 2700, 52 см., а на 2 месеца беше 6000 г, 60 см. Не си спомням смехата й на хранене.

И сега си е височка за възрастта, не е пълна, нито слаба. Да ми е жива и здрава!  Peace

# 33
  • Мнения: 2 309
Количеството на АМ е доста завишено - не е добре децата да са дебели,това не е признак за здраво тяло и силен дух...
На всяка кутия е отбелязана дозата за съответната възраст,по-добре е да се съобразяваш с тях Peace

# 34
  • Мнения: 46 523
Тези мерки за бебе родено 4.200 кг. и сравнявайки с дъщеря ми, направо ми се виждат малко  Mr. Green

София се роди се 3.600 кг. и 52 см.
На 1 месец            5.300 кг. и 56 см.
На 2 месеца          6.400 кг. и 60 см. (ядеше 120 или 150 мл. АМ, в различните часове на деня, имаше 7 харнения на ден, ако не се лъжа Rolling Eyes)

# 35
  • Мнения: 46 523
... На всяка кутия е отбелязана дозата за съответната възраст,по-добре е да се съобразяваш с тях Peace


Посоченото е ориентировъчно, на 1 месец има бебета по 2.600 кг., има и такива, които са 4.600 кг., няма начин да се нуждаят от еднакво количество храна  Simple Smile
София винаги е яла доста над посоченото, не е била дебела, само висока, според таблиците за сантиметри си беше с перфектно тегло, но според тези за месеците беше на горната граница, само дето в тях не е предвидено, че дете на еди колко си месеца може да е толкова сантиметра  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 6 259
Хич не съм наясно с храненето с АМ, но ми е чудно, ако бебето има апетит и реве гладно как ще се намали количеството, което изпива? Thinking
А относно килограмите - синът ми се роди 4.050 кг. и на два месеца беше около 6 кг. (не помня точно, а картончето му е вкъщи).

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Като наддаване на тегло и височина ти е добре бебчето, моят син се роди 3750гр, все още го кърмя и само от кърма първите месеци наддаваше по 1500-1700грама.
Не съм компетентна за храненето с АМ, но имайки предвид, че изкуствената храна не се абсорбира изцяло, може да се натоварят бъбречетата на малкото.
Щом докторът се е изказал положително....

# 38
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Съгластна съм че 200мл е малко множко за 2 месечно бебче, но както някои от мамите казват че се давало 100мл+още 10 за всеки месец?Според тази теория 2 месечно бебе трябва да изяжда 120мл?А защо на Аптамил-а отзад на кутията пише за бебета от 8-12 седмици 6 лъжички в 170мл вода?На кои да вярваш незнам?
 newsm78 newsm78 newsm78
Вили

# 39
  • Мнения: 865
тук пак чета безумни изказвания.на кутийте на млеката има ориентировачни таблици.всяко дете яде колкото си иска и колкото пъти го научиш.Дари се роди 4250,55см.,яде по пет пъти по 170-180 мл и наддава съвсем нормално,на 2-рия месец също беше 6100.няма нищо странно

# 40
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

  Вече си мислех ,че сме единствените шишковци.
  Алекс се роди 3.850,52см.
  1-ви месец - 4.700кг.
  2-ри месец - 6.400кг.
  1.700кг са много за 1 месец.Започна да хапва по 150мл 7-8 пъти в денонощието.
  Притесних се  ,че  наддава толкова и попитах Д-р Нивеа Бейби.Може да прочете
  отговора и.По принцип бебетата трябва да удвоят теглото си на 6 месеца.А ние
  още от сега.

# 41
  • Мнения: 2 274
  Педиатърката която готви в Бон Апети каза следното: По - добре е детето да яде по-често и в по-малки количества, защото иначе стомахчето му се разширява  и това може да доведе до наднормено тегло след време! Едно дете от 6 м. до края на първата годинка трябва да изяжда по 200 - 220мл. на едно ядене, а до 6 месец имаше някаклва формула, но не я помня  Embarassed! Иначе и моят син наддаваше яко в началото, но аз го кърмя на поискване, а АМ е съвсем друго нещо!

# 42
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
тук пак чета безумни изказвания.на кутийте на млеката има ориентировачни таблици.всяко дете яде колкото си иска и колкото пъти го научиш.Дари се роди 4250,55см.,яде по пет пъти по 170-180 мл и наддава съвсем нормално,на 2-рия месец също беше 6100.няма нищо странно
Да бе, всички сме тъпачки и безумници  Mr. Green Добре, че си ти, да ни налееш мозък в главите...
Сорри за офф-а, ама ми писна от такива "На всяка манджа мерудия"....

# 43
  • Мнения: 2 309
тук пак чета безумни изказвания.на кутийте на млеката има ориентировачни таблици.всяко дете яде колкото си иска и колкото пъти го научиш.Дари се роди 4250,55см.,яде по пет пъти по 170-180 мл и наддава съвсем нормално,на 2-рия месец също беше 6100.няма нищо странно
Аре,бре...безумния ти коментар е изпълнен с безумна логика!
Именно това се коментира - някои мами под ориентир разбират в "повече".Едни намалят дозата,други я увеличават драстично...Именно темата беше пусната с тази цел - авторката да разбере,другите как си хранят децата и дали нейното е над или под нормата!?
Май безумиците трябва да ти се обясняват по безумен начин Peace
Именно,може да си научиш детето да яде и по 400 мл - това е доста извън ориентира в таблицата на АМ Wink Peace

# 44
  • Мнения: 1 217
Мили майчета,
благодаряви за отговорите.  bouquetНе се притеснявам,че е наддал толкова.Мерките са му отлични. Peace
Просто ми е интересно колко хапват другите бебоци с неговите мерки.
А на кутията на АМ пише по месеци,но и за килограми.
За неговите килограми пише 180-210мл.
Беб хапва 180-200мл. зависи как е в настроение.

# 45
  • Мнения: 2 498
Как така ще яде по 200 мл. мляко на хранене #Crazy.....остови какво пише на кутиите-то си има стандартна таблица-на 2 мес. по 120 гр. на прием, на 3 мес-130, на 4-140 и т.н.....явно вече доста му е разширен стамаха....

# 46
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Къде ги има тези " стандартни таблици " да видя и аз.
Може ли да ми пратите линк?
Благодаря Ви!
Вили newsm78

# 47
# 48
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
АPV, благодаря ти!

Само не можах да разбера защо някои от маиките говорят че на 2 месеца трябва да се яде по 120мл???Защо тогава на всички кутии с АП пише 5 хранения по 6 лъжички в 170мл???
Това за 120 мл да не става въпрос за кърма- защото аз знам че кърмата не е 1 към 1 с АП!(или поне така са ми казвали тук)
Вили ooooh! ooooh! ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 734
Таблиците по кутиите с АМ са умишлено завишени.То това си е търговска политика-бебо яде повече,по-бързо свършва кутията и мама купува нова!Да върви търговията!Както вече писах,въпреки че Мила също е едричка,хапва 120-130 мл.

# 50
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Таблиците по кутиите с АМ са умишлено завишени.То това си е търговска политика-бебо яде повече,по-бързо свършва кутията и мама купува нова!Да върви търговията!Както вече писах,въпреки че Мила също е едричка,хапва 120-130 мл.
Не съм съгласна с това че е търговска политика- никоя фирма производител не може да дава информация , която не  е вярна или която би застрашила живота на детето.Това го знам от личен опит защото работя в хранително вкусовата промишленост тук.Всичко което е упоменато върху опаковката на даден продукт е вярната информация- иначе става много страшно за компанията производител.
Вили

# 51
  • Мнения: 473
Как може да му даваш 200 мл? Аз направо се шашнах. Моето бебе се роди 4.710 кг, изписаха ти 4.520 кг, на 24 дена е и яде по 110 мл. на хранене. Сега тежи 5.250 кг и изобщо не смятам да увеличавам количеството докато не започнем втория месец. За детето не е хубаво да е толкова дебело, за костите. Незнам лекарите какво те съветват но на мен ми се струва страшно много да яде по 200 мл още от втория месец. И моето дете е доста едро и затова не смятам да го превръщам в слон.

# 52
  • Мнения: 1 440
Аз също съм на мнение, че не трябва да се прекалява в храната, а 200мл за двумесечно бебе са си солидно количество ShockedПламена никога до сега не е изпивала толкова на едно хранене...На 2 месеца ядеше 120мл и така с всеки месец добавях по още 10мл....Плюс/минус 10мл не са фатални, може детето да си е по-лакомо, ама 80мл си е разлика newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 2 734
her 76,sтава въпрос за повишение със средно 10-20 грама,това неможе да навреди видимо на детето,но сумирано за всички потребители на дадената фирма,носи добри печалби!Винаги има някакви дребни търговски врътки

# 54
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Как може да му даваш 200 мл? Аз направо се шашнах. Моето бебе се роди 4.710 кг, изписаха ти 4.520 кг, на 24 дена е и яде по 110 мл. на хранене. Сега тежи 5.250 кг и изобщо не смятам да увеличавам количеството докато не започнем втория месец. За детето не е хубаво да е толкова дебело, за костите. Незнам лекарите какво те съветват но на мен ми се струва страшно много да яде по 200 мл още от втория месец. И моето дете е доста едро и затова не смятам да го превръщам в слон.
Значи ли това че ако едно бебе е родено 6 кила( а и по-големи  е виждала историята), и ако ти им беше маика щеше да ги държиш гладни за да не надминат наборчетата си и не се превърнат в "слонове"както ги нарече?
Аз също мисля че 200 мл за 2 месечно бебе е множко, но не съм съгласна че на тази възраст можеш да наречеш бебето "дебело"
Вили #Crazy

# 55
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
her 76,sтава въпрос за повишение със средно 10-20 грама,това неможе да навреди видимо на детето,но сумирано за всички потребители на дадената фирма,носи добри печалби!Винаги има някакви дребни търговски врътки
Бих се съгласила с това за 10-20 грама, но според мамите тук на 2 месеца детето трябва да изяжда 120мл а на кутиите пише 170мл. 50 грама си е БАЯ разлика.
В края на краищата всеки си знае наи-добре за своето бебоче.  Peace Peace Peace
Вили

# 56
  • Мнения: 1 273
her 76,sтава въпрос за повишение със средно 10-20 грама,това неможе да навреди видимо на детето,но сумирано за всички потребители на дадената фирма,носи добри печалби!Винаги има някакви дребни търговски врътки
Бих се съгласила с това за 10-20 грама, но според мамите тук на 2 месеца детето трябва да изяжда 120мл а на кутиите пише 170мл. 50 грама си е БАЯ разлика.
В края на краищата всеки си знае наи-добре за своето бебоче.  Peace Peace Peace
Вили

Извинявай, но на кои кутии? Имам една кутия вкъщи на Нестле-- бях я купила за всеки случай ако не мога да кърмя (но слава Богу, нямам проблем и си кърмя Praynig) И сега я погледнах и там си пише 2 месец-120мл-4 мерителни  лъжички Peace

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 00:10 от Аpv

# 57
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
her 76,sтава въпрос за повишение със средно 10-20 грама,това неможе да навреди видимо на детето,но сумирано за всички потребители на дадената фирма,носи добри печалби!Винаги има някакви дребни търговски врътки
Бих се съгласила с това за 10-20 грама, но според мамите тук на 2 месеца детето трябва да изяжда 120мл а на кутиите пише 170мл. 50 грама си е БАЯ разлика.
В края на краищата всеки си знае наи-добре за своето бебоче.  Peace Peace Peace
Вили

Извинявай, но на кои кутии? Имам една кутия вкъщи на Нестле-- бях я купила за всеки случай ако не мога да кърмя (но слава Богу, нямам проблем и си кърмя Praynig) И сега я погледнах и там си пише 2 месец-120мл-3 мерителни  лъжички Peace
Аптамил,
8-12 седмици 5 хранения, 6 лъжички в 170мл вода
Вили

Общи условия

Активация на акаунт