Бебо е 6100кг,60см и яде по 200мл АМ,а е на 2 месеца?

  • 2 090
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 576
Абе мами, какви са тези големи бебета!!!??? newsm09 Направо съм изумена! newsm12 Моята беба се роди 3,050, изписаха ни 2,920 и 49см. Вече сме на 6 месеца, а тежим 6,400 и сме 65см??!! newsm78

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Абе мами, какви са тези големи бебета!!!??? newsm09 Направо съм изумена! newsm12 Моята беба се роди 3,050, изписаха ни 2,920 и 49см. Вече сме на 6 месеца, а тежим 6,400 и сме 65см??!! newsm78

Моята се роди 3800, на годинката беше 8800... В сравнение с нея всички останали бебета ми се виждат големи  Mr. Green Имам приятелки, чиито деца са 8-9 кг на 6-7 месеца  #Crazy

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моята дъщеря растеше така с бързи темпове. Роди се 2700, 52 см., а на 2 месеца беше 6000 г, 60 см. Не си спомням смехата й на хранене.

И сега си е височка за възрастта, не е пълна, нито слаба. Да ми е жива и здрава!  Peace

# 33
  • Мнения: 2 309
Количеството на АМ е доста завишено - не е добре децата да са дебели,това не е признак за здраво тяло и силен дух...
На всяка кутия е отбелязана дозата за съответната възраст,по-добре е да се съобразяваш с тях Peace

# 34
  • Мнения: 46 520
Тези мерки за бебе родено 4.200 кг. и сравнявайки с дъщеря ми, направо ми се виждат малко  Mr. Green

София се роди се 3.600 кг. и 52 см.
На 1 месец            5.300 кг. и 56 см.
На 2 месеца          6.400 кг. и 60 см. (ядеше 120 или 150 мл. АМ, в различните часове на деня, имаше 7 харнения на ден, ако не се лъжа Rolling Eyes)

# 35
  • Мнения: 46 520
... На всяка кутия е отбелязана дозата за съответната възраст,по-добре е да се съобразяваш с тях Peace


Посоченото е ориентировъчно, на 1 месец има бебета по 2.600 кг., има и такива, които са 4.600 кг., няма начин да се нуждаят от еднакво количество храна  Simple Smile
София винаги е яла доста над посоченото, не е била дебела, само висока, според таблиците за сантиметри си беше с перфектно тегло, но според тези за месеците беше на горната граница, само дето в тях не е предвидено, че дете на еди колко си месеца може да е толкова сантиметра  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 6 259
Хич не съм наясно с храненето с АМ, но ми е чудно, ако бебето има апетит и реве гладно как ще се намали количеството, което изпива? Thinking
А относно килограмите - синът ми се роди 4.050 кг. и на два месеца беше около 6 кг. (не помня точно, а картончето му е вкъщи).

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Като наддаване на тегло и височина ти е добре бебчето, моят син се роди 3750гр, все още го кърмя и само от кърма първите месеци наддаваше по 1500-1700грама.
Не съм компетентна за храненето с АМ, но имайки предвид, че изкуствената храна не се абсорбира изцяло, може да се натоварят бъбречетата на малкото.
Щом докторът се е изказал положително....

# 38
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Съгластна съм че 200мл е малко множко за 2 месечно бебче, но както някои от мамите казват че се давало 100мл+още 10 за всеки месец?Според тази теория 2 месечно бебе трябва да изяжда 120мл?А защо на Аптамил-а отзад на кутията пише за бебета от 8-12 седмици 6 лъжички в 170мл вода?На кои да вярваш незнам?
 newsm78 newsm78 newsm78
Вили

# 39
  • Мнения: 865
тук пак чета безумни изказвания.на кутийте на млеката има ориентировачни таблици.всяко дете яде колкото си иска и колкото пъти го научиш.Дари се роди 4250,55см.,яде по пет пъти по 170-180 мл и наддава съвсем нормално,на 2-рия месец също беше 6100.няма нищо странно

# 40
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

  Вече си мислех ,че сме единствените шишковци.
  Алекс се роди 3.850,52см.
  1-ви месец - 4.700кг.
  2-ри месец - 6.400кг.
  1.700кг са много за 1 месец.Започна да хапва по 150мл 7-8 пъти в денонощието.
  Притесних се  ,че  наддава толкова и попитах Д-р Нивеа Бейби.Може да прочете
  отговора и.По принцип бебетата трябва да удвоят теглото си на 6 месеца.А ние
  още от сега.

# 41
  • Мнения: 2 274
  Педиатърката която готви в Бон Апети каза следното: По - добре е детето да яде по-често и в по-малки количества, защото иначе стомахчето му се разширява  и това може да доведе до наднормено тегло след време! Едно дете от 6 м. до края на първата годинка трябва да изяжда по 200 - 220мл. на едно ядене, а до 6 месец имаше някаклва формула, но не я помня  Embarassed! Иначе и моят син наддаваше яко в началото, но аз го кърмя на поискване, а АМ е съвсем друго нещо!

# 42
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
тук пак чета безумни изказвания.на кутийте на млеката има ориентировачни таблици.всяко дете яде колкото си иска и колкото пъти го научиш.Дари се роди 4250,55см.,яде по пет пъти по 170-180 мл и наддава съвсем нормално,на 2-рия месец също беше 6100.няма нищо странно
Да бе, всички сме тъпачки и безумници  Mr. Green Добре, че си ти, да ни налееш мозък в главите...
Сорри за офф-а, ама ми писна от такива "На всяка манджа мерудия"....

# 43
  • Мнения: 2 309
тук пак чета безумни изказвания.на кутийте на млеката има ориентировачни таблици.всяко дете яде колкото си иска и колкото пъти го научиш.Дари се роди 4250,55см.,яде по пет пъти по 170-180 мл и наддава съвсем нормално,на 2-рия месец също беше 6100.няма нищо странно
Аре,бре...безумния ти коментар е изпълнен с безумна логика!
Именно това се коментира - някои мами под ориентир разбират в "повече".Едни намалят дозата,други я увеличават драстично...Именно темата беше пусната с тази цел - авторката да разбере,другите как си хранят децата и дали нейното е над или под нормата!?
Май безумиците трябва да ти се обясняват по безумен начин Peace
Именно,може да си научиш детето да яде и по 400 мл - това е доста извън ориентира в таблицата на АМ Wink Peace

# 44
  • Мнения: 1 217
Мили майчета,
благодаряви за отговорите.  bouquetНе се притеснявам,че е наддал толкова.Мерките са му отлични. Peace
Просто ми е интересно колко хапват другите бебоци с неговите мерки.
А на кутията на АМ пише по месеци,но и за килограми.
За неговите килограми пише 180-210мл.
Беб хапва 180-200мл. зависи как е в настроение.

Общи условия

Активация на акаунт