за кърменето легнала...

  • 3 651
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Desiteam, Гигилче, защо и двете не пробвате както си сучат бебоците, в позата в която сте свикнали да кърмите постепенно да минете в друга? Деси може както си лежи бебчето да пъхне ръка под него, да го повдигне, да се подпре с другата ръка и да се изправи. А Гигилче-обратното. Кърмиш седнала на леглото. Леееко се навеждаш настрани, така, че да се опреш на лакетя на ръката, с която държиш бебето, така че то да легне на леглото, а ръката ти-под него. Първо да му се опрат крачетата и дъпето. После подлагаш другата ръка под главичката. Изчакваш да се затопли леглото под него, лееекичко измъкваш ръката изпод тялото, като се успокои детенце измъкваш и изпод главичката.
Така обяснено изглежда объркано, дано си разбрала. При нас действа. Hug

# 16
  • Мнения: 11 004
yanast, много хубаво си го обяснила Hug Още днес ще пробвам и ако се получи, ще споделя как е минало.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Втори вариант: Опитай ако искаш да го сложиш на гърдата седнала, а после лекичко и бавничко да си полегнеш придържайки бебчо, накрая можеш да спуснеш телцето му на леглото, а може и  да го оставиш да си е в позата, в която е било малкото човече, докато ти си седяла и сте се хранили.
Така няма ли да си натиска коремчето newsm78 иначе ми се вижда лесно така
Ние пробвахме няколко пъти, но напоследък много трудно захапва гърдата вечерно време и сама се ядосва, че не става... вдига голяма врява, а легнали... ужаса е още по голям

# 18
  • Мнения: 875
аз кърмя така от самото начало, защото много се давеше, а четох, че когато съм легнала кърмата излиза на по-лека струя. в момента пък го кърмя само така нощем - аз в полусън, а той не се буди изобщо. много ми е удобно! лягаме с лице един срещу друг, на една страна. другият вариант е да подложиш ръка под главичката му, но ако стои по много време ще ти омръзне в тази поза.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 081
Нищо не става с моите опити да го кърмя седнала...В момента, в който усети ръката ми под дупето си, започва да се изправя, да иска да става, мисли си явно, че ще го нося...как ли не пробвах-и нощес, докато е сънен, и когато много е изморен и гладен-е, няма...Не ще и това е...Пак ще пробвам тази нощ, и ако не стане-ще си лежим явно само...Лошото е, че ми се налага често да пътуваме с него, а той повече от 3-4 часа пауза между кърменията не прави...А в колата е доста тесничко да си полягваме:(

# 20
  • Мнения: 65
Направо се родих, когато започнах да го кърмя легнала. Преди това кръста ме болеше адски, ама и той беше малък и някакси не успявахме да се нагодим. В един момент около края на 3 -началото на 4 пък не искаше изобщо да стои в ръцете ми легнал.....само изправен и започнах да го кърмя легнал....за него беше идеално за мен също и така и двамата сме доволни Grinning. Hug

# 21
  • Мнения: 559
ОХ, аз преди месец някъде започнах да кърмя легнала, че мноооооооооого вече ми тежи това нощно кърмене, но нещо не можем да се нагодим с бебка, струва ми се че на нея и е удобно, но на мен никак не ми е и много ми опъва гърдата. Уж щяхме да го махаме вече нощното, но нещо не ми се получава. Кърменето легнало на по-големи бебчета, пак ли става по горе посочения начин или има някаква друга тактика newsm78

# 22
  • Мнения: 3 760
Има ли някой който да ми каже за кърменето легнала ,защото аз се опитвам така да храня дъщеря си която е на почти 2 мес.обаче не знам дали я поставям правилно...т.е тя е по гръб и е обърнала глава към мен newsm78
Здрасти!
Както вече са ти казали напасването става с времето. С щерката успяхме да се нагодим след 3-я месец чак. А иначе - не, не е правилно да е легнала по гръб с извито вратле! При малкото кърмаче, независимо от позата, не трябва да има никакво извиване на глава, врат; никакво висене... Просто гръбнакът на бебето трябва да е прав, откъдето и да го погледнеш (не знам дали ме разбра Embarassed).
Когато кърмиш легнала коремът на бебчето трябва да е обърнат към теб, т.е. трябва да сте легнали странично с лице един към друг Heart Eyes За мен беше голямо удобство да слагам малката легнала върху възглавница, защото иначе се страхувах, че ще я смажа, а и просто не ми беше удобно....

# 23
  • Мнения: 11 004
Пробвах да кърмя легнала на една страна, но на мъничето й е трудно, понеже ми изпуска гърдата и трябва да я натискам и въртя.
По-удобно ми е да легна по гръб, а тя да ми лежи на корема. Така правилно ли е? Бебка може ли да суче ефективно или й се затруднява дишането и захващането за гърдата? Embarassed

# 24
  • Мнения: 139
ние се кърмим в легнало положение от първия ден.
така ме научи една мама от стаята, понеже ми беше трудно сядането, заради епизотомията.
и така си се кърмим и до сега.
и на мен проблем ми е да кърмя седнала, не ми се отдава хич Simple Smile.
затова винаги държа да си я кърмя вкъщи.

# 25
  • София
  • Мнения: 90
Ами мамите са ти отговорили за правилното положение на тялото при този начин на кърмене. Аз обикновенно я храня така нощем, когато много ми се спи и в моментите, когато е разсеяна и се върти и оглежда наоколо. За да ми е по-удобно си пригодих един дунапрен във формата на пирамида, с която я подпирам за да не ми се извърта. Grinning

# 26
  • Мнения: 5 026
Започнах да кърмя легнала около 5-6 месец, след като ни затиснаха горещините..та така и до сега  Peace

# 27
  • Мнения: 366
И на нас това ни е любимата поза. Кърмя голямата си дъщеря така от родилния дом, заради шевовете, че трудно сядах и така до ден днешен. А в момента мога в същата поза да кърмя в тандем - и двете момичета са на една страна с лице към мен, но малката е върху възглавничка между мен и голямата, за да може да стига горната гърда (аз също съм на една страна и си подпирам главата с ръка). Просто от тази моя поза ми хрумна, че майките, на които не им се получава, може да пробват да подложат малка възглавничка под бебето, за да го нагодят на нужното положение.......Успех и дано успеете, че наистина е много релаксиращо и за майките, и за бебенцата Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 691
Пробвах да кърмя легнала на една страна, но на мъничето й е трудно, понеже ми изпуска гърдата и трябва да я натискам и въртя.
По-удобно ми е да легна по гръб, а тя да ми лежи на корема. Така правилно ли е? Бебка може ли да суче ефективно или й се затруднява дишането и захващането за гърдата? Embarassed
Стига бебка да няма нищо против - няма проблем. Аз също кърмя така понякога.
Тази поза по принцип се препоръчва, ако кърмата тече на по-силна струя и бебето се дави. При мен не е така, но ми е много удобно за приспиване, особено ако повечко време съм кърмила легнала настрани и съм се схванала.

# 29
  • Мнения: 422
Винаги когато сме си у дома сме легнали-аз на една страна, тя по гръбче извърнала главица към вкусното млекце...Удобството е и двете ни.

Общи условия

Активация на акаунт