Кърмата ми свършва,бебето не иска да суче!

  • 2 690
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ако можеш спри за няколко дни лактогонния чай. В него има и алергизиращи съставки и силно миришещи- анасона.  Пробвай да цедиш. Пробвай да даваш на поискване. Намали храните, с които си захранила. На височина колко е пораснало детето? Все пак това са първите по- активни месеци на детето- възможно е да изразходва повече енергия и да е дръпнало повече на височина. Но ако и на височина не расте тогава е добре да се обърнете към специалист. Ако ги намалиш до едно заместено ще е добре мисля и за кърмата и за бебето. Слагаш ли някакви подправки в храните, с които си заместила млечно хранене? Кърмата може да се увеличи, не се притеснявай, успокой се и наблегни на супите за храна за себе си. Останалото го има написано в предишните постове. Мисля, че ще се справиш   Grinning

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
геринет, наложително ли е да заместваш две хранения? Ако не - можеш да даваш твърда храна, но да не заместваш изцяло кърмене. Така вероятно ще суче по-добре - предлагаш да суче, пауза 30-40 минути и после - твърдата храна, колкото иска.
Ако поема повечко твърда храна е нормално да не иска чак толкова да суче, а поемането на повече друга храна не е гаранция за по-добро наддаване Confused

# 17
  • Мнения: 264
Струва ми се че си преуморена. И аз имам две деца и ако няма кой да ти помага, лудницата е пълна. През нощта опитай да накараш мъжа ти да спи при каката или той да ходи при нея вместо теб. През деня хвани някои да те отмени за някой и друг час. Отначало и аз се пънех всичко да правя сама, но резултатът е само пълно изтощение и никой не ти е благодарен нито пък оценява усилията ти. Така че включи всички налични човеци да помагат, за да можеш да почиваш. Другото кърмене на поискване, освен това децата са страшни емпати и може бебето да те усеща колко си напрегната и притеснена и това допълнително да я прави неспокойна. Дай я за малко на майка си, изибщо на някой близък, хем ти да си починеш, хем да видиш дали ще се успокои. Не се притеснявай, това няма да те направи лоша майка. Всички сме хора и лично аз не познавам свръхчовеци, така че бъди добра със себе си. Успех, всичко ще се оправи, бъди сигурна!  Hug

# 18
  • Мнения: 160
Ако можеш спри за няколко дни лактогонния чай. В него има и алергизиращи съставки и силно миришещи- анасона.  Пробвай да цедиш. Пробвай да даваш на поискване. Намали храните, с които си захранила. На височина колко е пораснало детето? Все пак това са първите по- активни месеци на детето- възможно е да изразходва повече енергия и да е дръпнало повече на височина. Но ако и на височина не расте тогава е добре да се обърнете към специалист. Ако ги намалиш до едно заместено ще е добре мисля и за кърмата и за бебето. Слагаш ли някакви подправки в храните, с които си заместила млечно хранене? Кърмата може да се увеличи, не се притеснявай, успокой се и наблегни на супите за храна за себе си. Останалото го има написано в предишните постове. Мисля, че ще се справиш   Grinning
Спрях чая,колко време може да се приема аз го пия вече 5месеца,май вече спря и да влияе?

Да се цедя след кърмене,или между кърменията за стимулация?

Пробвам да давам на два часа да суче,но не всеки път иска!

От няколко дни почти ги изключих твърдите храни,за да видя дали ще започни да суче,и да ми се увеличи кърмата!Хубавото е че почна да суче ,но ми се струва че не е достатачно 2-3-4 минути!

На височина за три месеца-3 сантиметра(придходните три месеца-12 сантиметра)
обиколка на глава и обиколка на гърди за три месеца-1сантиметър(като за сравнение за предните 3 месеца са 3 сантиметра)

Не слагам подправки,защото използвам готови пюрета.

Лошото че след всички усилия през последни няколко дни не виждам реално да ми се увеличила кърмата,а обикновено за 2-3 дни се получаваше преди!

# 19
  • Мнения: 160
геринет, наложително ли е да заместваш две хранения? Ако не - можеш да даваш твърда храна, но да не заместваш изцяло кърмене. Така вероятно ще суче по-добре - предлагаш да суче, пауза 30-40 минути и после - твърдата храна, колкото иска.
Ако поема повечко твърда храна е нормално да не иска чак толкова да суче, а поемането на повече друга храна не е гаранция за по-добро наддаване Confused
Вече не са две хранения,а половин доза на ден,но забелязвам че дам ли твъда храна огладнява по бавно и не иска да суче,а като че ли му е по лесно с лъжицата!

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Спрях чая,колко време може да се приема аз го пия вече 5месеца,май вече спря и да влияе?

Да се цедя след кърмене,или между кърменията за стимулация?

Пробвам да давам на два часа да суче,но не всеки път иска!

От няколко дни почти ги изключих твърдите храни,за да видя дали ще започни да суче,и да ми се увеличи кърмата!Хубавото е че почна да суче ,но ми се струва че не е достатачно 2-3-4 минути!

На височина за три месеца-3 сантиметра(придходните три месеца-12 сантиметра)
обиколка на глава и обиколка на гърди за три месеца-1сантиметър(като за сравнение за предните 3 месеца са 3 сантиметра)

Не слагам подправки,защото използвам готови пюрета.

Лошото че след всички усилия през последни няколко дни не виждам реално да ми се увеличила кърмата,а обикновено за 2-3 дни се получаваше преди!

За чая не знам колко може да се пие, но 5 месеца ми се вижда доста .
Цеди след кърмене- дори нищо да не излиза ще стимулираш производството, между кърменията по малко, през час, ако не сте на повикване. Кърмата ти вероятно вече се е регулирала, така че не очаквай да ти се пълнят гърдите. Вероятно ще произвеждаш кърма само когато детето суче. 3-4 минути на сучене не е малко, особено ако го правите на поискване. По- големите деца сучат по- бързо и за по- малко време изяждат колкото им трябва.
Щом качва и сантиметърчета, значи расте. Но все пак е добре да се консултираш с лекар. Какво показват изследванията, които се правят на шест месеца?

# 21
  • Мнения: 160
Лекар следи цялата ситуация и според нея детето изглежда добре,изследванията ги направихме днес сутринта и още не са ми донесли резултатите.Преди малко правих опит да се цедя 2 часа след като съм я кърмила за да видя колко имам,за 20 минути не усетих да ми слиза кърмата и изцедих 10грама и капка не пускаше вече и спрях,такова нещо ми се случва за първи път!
Трябваше сега да и дам малко пюре,но мисля да е само на кърма днес!Почвам да се отчайвам,след цеденето днес си мисля че май няма да имам повече кърма!

# 22
  • Мнения: 532
Никоя помпа не предизвиква рефлекса на потичане на млякото, така както бебето.

Вие сте вече големи, кърмата ти се е регулирала много.

Искрено вярвам, че няколко дни интензивно сукане + включване на нощно кърмене и малки количества твърда храна, ще върнат кърмата в предишни количества, че и по-големи - доста майки успяха точно по този начин.

Имаш успокоението на лекар, че всичко е наред.

Сега остава да ни се похвалиш с резултати.  Hug

Стискаме палци!

# 23
  • Мнения: 1 371
...Хубавото е че почна да суче ,но ми се струва че не е достатачно 2-3-4 минути!...
И аз да се включа, относно времето за което яде детето- моето бебе суче около 5 мин., а изяжда около 150 мл.... Тъй че за това спокойно.
 Peace

# 24
  • Мнения: 160
...Хубавото е че почна да суче ,но ми се струва че не е достатъчно 2-3-4 минути!...
И аз да се включа, относно времето за което яде детето- моето бебе суче около 5 мин., а изяжда около 150 мл.... Тъй че за това спокойно.
 Peace

На контролното кърмене се оказа че за 4-5 минути изяжда 80гр.и то сутринта,което си е сигурен сигнал че е недохранено!
За съжаление на обяд се наложи да му дам АМ ,защото и от бебчо след 3-4 опита през 10 минути, не тръгна кърма,а и резултатите от изследванията ще мога да ги взема чак в понеделник!

# 25
  • Мнения: 160
Привет на всички!
Вчера ходих ме до лекарката да ни види резултатите от изследванията,според нея са добри  newsm10 като каза че хемоглобина е малко нисък-110,препоръча ни жълтък или месни пюрета newsm78!
Дотук добре,но за съжаление усилията ми през последните две седмици са без резултат newsm45 !
След напълно изключване на твърдата храна,увеличаване броя на кърменията от 4-5 през 3часа ,на 8-10 на поискване през 1.5-2часа,пиене на бирена мая,овесени ядки,лактогонен чай,течности,супи.... резултата е: свалило е още 300грама smile3511!!!На 26.04.2007 е било 6690грама,на 09.05.2007 е 6390грама!Бебето ми е неспокойно,гладно е и не знам какво да правя!Хубавото е че започна пак да суче по повече стигнах ме до 10-15 минути даже,за което съм щастлива !Ще бъда много благодарна ако на някой му се е случвало така да пише как се е справил,защото сили не ми останаха даже съжалих Weary че пожелах да я премеря вчера бях сигурна че нещата са тръгнали на добре,усещам че малко ми се увеличи кърмата, но не smile3518!Това продължава вече 3 месеца,ту задържи,ту свали,и реално сега за три месеца е качила 90грама!
Не искам да минавам на смесено хранене,страх ме е да не се намали пак кърмата,но и да седи гладно не става,особено нощем почна през час да се буди!Не знам да задържа ли още малко така ,да върнали пак по малко пюре и каша,на смесено ли с АМ!Дайте ми съвет да се справя !  WearyHug newsm51
Забравих да кажа че ако на консултацията след две седмици пак не е наддала или свалила,ще ни дадат направление за консултация със специалист!

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 16:45 от gerinet

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гери, това, което описваш, е много тревожно. Напълно съм съгласна с теб, че бебето явно е гладно, а тези 300гр назад са сериозна причина да обмислиш регулярното даване на добавка АМ наред с кърменето и твърдите храни, които сте започнали. Кърменето - всяко количество от него, независимо дали е изключително и колко мл са - е нещо чудесно за бебето, но не трябва да става повод едно бебе да не получава храната, която му е нужна за растеж. Понякога навреме дадената добавка и разумното й предлагане може да спасят кърменето и да удължат времето, през което бебето получава мляко от мама. Затова аз бих ти предложила да даваш АМ според нуждите на бебето, като продължаваш често да предлагаш гърдата - често е трудно да се определи какво количество АМ да се дава, но след няколко опита ще разбереш какво количество изпива на хранене. Друг вариант е да направите контролни мерения преди и след кърмене поне няколко пъти в рамките на 24ч, за да се види приблизително какво количество кърма поема бебето и според това да може да се прецени какво количество добавка е нужно.

# 27
  • Мнения: 160
Здравейте мили момичета! Hug

Утре сме на консултация,и много се притеснявам!
Дали всички положени усилия ще имат ефект,вече се храним на поискване,нощем 1-2 пъти и съм намалила храните до минимум!Ако не е наддало,ще ни препращат към специалист!Стискайте ни палци!
Искам да благодаря на всички които ми писаха,и ми дадоха сили да продължа! Hug  Heart Eyes Hug
Благодаря Ви! Heart Eyes  bouquet

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стискам палци - всичко ще е наред Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 160
Привет на всички майчета Hug
вчера бяхме на консултация и сме пораснали с 4 сантиметра и сме наддали 400 грама, newsm44според мен е добре, вие какво ще кажете?Това е най-добрия резултат от 3 месеца!
Искам много да ви благодаря  bouquet,на всички които ми писахте,за това че продължавам да давам на моето мъниче най-доброто което заслужава!Това е много важно за мен, така се чувствам полезна и значима за него,но за да кърми една майка детето се дълго и успешно трябва по различен начин на мислене,и в благодарение на вас аз промених моят, и успеха е на лице!Благодаря и поклон пред вас! Heart Eyes Hug Heart Eyes
Вече съм спокойна и щастлива ,моето бебе също,не гоня часове и грамажи ,а се доверявам на инстинкта си и на моето малко съкровище!

Общи условия

Активация на акаунт