Открих чуждо тяло в мен

  • 6 982
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Искам да споделя и да се оплаче,днес се почуствах дискомфортно,нещо започна да ме боде и да ме боли отдолу,вечерта се погледнах с едно огледало и останових че при шиенето след раждане са забравили марля в мен,направо щях да припадна.
Бихте ли ме посъветвали какво да правя,мога ли някъде да се оплача,или какво да правяБ
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 6 461
Искам да споделя и да се оплаче,днес се почуствах дискомфортно,нещо започна да ме боде и да ме боли отдолу,вечерта се погледнах с едно огледало и останових че при шиенето след раждане са забравили марля в мен,направо щях да припадна.
Бихте ли ме посъветвали какво да правя,мога ли някъде да се оплача,или какво да правяБ
Благодаря ви предварително
Ами ти махна ли я?
Направо се притесних

# 2
  • София
  • Мнения: 622
Веднага отиди при който те е шил да те оправи-не е шега работа това. Да се оплачеш уви няма голям смисъл-говоря от опит,няма кой да те чуе. Пиши как си после.

# 3
  • Мнения: 417
Ужас!Отиди на лекар веднага!Много е гадно това,не мога да со го представя,дано да няма сериозни сериозни последствия. Praynig

# 4
  • Мнения: 27 524
И как точно го установи? Ако е вътрешно - не се вижда. Ако е външно - щяла е да падне. Пак погледни и не се шашкай толкова  Peace

# 5
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Моя приятелка роди с епизотомия , защото бебо беше седалищно. 20 дни по-късно започна да и прилошава и да вдига температура.Отиде на лекар и и извадиха марля забравена при шиенето.Доктора не можел да повярва на очите си- особено след като въпросната докторка извършила шевът и кройка е била завеждащ патология  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Що да ви говоря- ха сетете се в кои град са наи-кадърните лекари?!? Thinking
Вили

# 6
  • Мнения: 19 296
направо тръпки ме побиха.иди незабавно на  лекар.както са писали другите може да се инфектира.

# 7
  • Мнения: 2 936

Що да ви говоря- ха сетете се в кои град са наи-кадърните лекари?!? Thinking
Вили


в кой град.... newsm78

# 8
  • Мнения: 9 903

Що да ви говоря- ха сетете се в кои град са наи-кадърните лекари?!? Thinking
Вили


в кой град.... newsm78
хващам бас за Бургас.

# 9
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Що да ви говоря- ха сетете се в кои град са наи-кадърните лекари?!? Thinking
Вили


в кой град.... newsm78
хващам бас за Бургас.
Тити улучи десетката!Черпавам те  една биричка beer
Вили

# 10
  • Мнения: 155
Аман от некадърници!Тези доктори докато си вършат работата за какво си мислят и къде блеят!Ние им поверяваме живота си и живота на децата си,а те?!
За съжаление обаче май  няма осъден доктор за сега?
Бягай на доктор,а за оплакване освен в медийното пространство не знам къде другаде ще ти обърнат полагащото се внимание.

# 11
  • Мнения: 6 461
Кой е този дето ти е оставил марля  Thinking...да го впишем в черния списък. Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 845
isapisa , ходи ли на доктор? Сега как си? Пиши, че се притесних. Аман от некадърнищи в тая държава #Cussing out

# 13
  • София
  • Мнения: 4 588
Леле ужас! Shocked Сега още повече се притесних от предстоящото раждане. ooooh!
isapisa , задължително отиди на лекар. Надявам се всичко да е наред. Hug

# 14
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аман от некадърници!Тези доктори докато си вършат работата за какво си мислят и къде блеят!Ние им поверяваме живота си и живота на децата си,а те?!
За съжаление обаче май  няма осъден доктор за сега?
Бягай на доктор,а за оплакване освен в медийното пространство не знам къде другаде ще ти обърнат полагащото се внимание.
Ха ха Блеят , ами блеят по джобовите на хората  да видят дали нещо ще им се даде.А и като се даде кои знае пак колко се стараят.
Тук като ме шиха си записваха на една дъска колко и какви марли са използвали, колко шева и т.н а после след процедурата се брои и ако нещо липсва се търси...
Много ме е яд на такива лекари, но сякаш повече ме хваща яд на самите нас хората, щото докато даваме ония ще вземат и ще си искат даже повече.Но пък и знам защо се дава- никои не иска близките му да страдат и да не бъдат гледани както трябва.
Скапана система....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Banghead Rage
Вили

# 15
  • Мнения: 3 216
Ама ти как го видя? Направо не мога да си го обесня? Блонди добре го е казала,ако е вьншно до сега щеше да е паднало,ако е вьтрешно как го видя?

# 16
  • Мнения: 556
Тия доктори май много често взеха да си забравят марлите #Crazy Скоро нали казах по телевизията за някакъв дето му забравили парцал.
isapisa пиши какво стана.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 242
Отивай  на доктор! Не бива да чакаш .  И пиши какво се е случило. Ама  ако наистина си видяла марлята,предполагам, че ще я извадят по-лесно.От доктори патим, и пак тях търсим като се налага.Добре ,че между тях има и истински  ,за които професията е призвание, а не бизнес.Желая ти бързо въстановяване.

# 18
  • Мнения: 174
Ами аз със едно огледало се погледнах за да видя какво става ,защото нещо ме бодеше и ме болеше,като погледнах и видях нещо бяло тогава се опитах да го извадя и го измъкнах,както казах беше вътре.Но явно като е стояла толкова и се е смачкала малко от края беше заострена и с малко усилия я извадих.Мисля в сряда да ходя на преглед,да видим какво става

# 19
  • Мнения: 174
Но кофтито е че не запомних името на докторката,беше едно овъртяно започва с Х и е от Шейново,с дълга къдрава и черна коса

# 20
  • Мнения: 4 053
Ами аз със едно огледало се погледнах за да видя какво става ,защото нещо ме бодеше и ме болеше,като погледнах и видях нещо бяло тогава се опитах да го извадя и го измъкнах,както казах беше вътре.Но явно като е стояла толкова и се е смачкала малко от края беше заострена и с малко усилия я извадих.Мисля в сряда да ходя на преглед,да видим какво става

 Shocked
направо не мога да повярвам,от влагалището ли го извади  newsm78

# 21
  • Мнения: 4 053
Но кофтито е че не запомних името на докторката,беше едно овъртяно започва с Х и е от Шейново,с дълга къдрава и черна коса

Хафузова  ooooh!

# 22
  • Мнения: 174
Да тя е Хафузова,ако може я включете в черния списък,не бях и много доволна от отношението и от всичко общо казано,и това сега кадето ми се случи

# 23
  • Мнения: 174
Ами да извадих го от там и аз неможех но е факт Cry

# 24
  • Мнения: 2 957
Егати ужаса! Бих отишла при тази докторка и бих и заряла марлята в лицето!  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 6 461
Ами да извадих го от там и аз неможех но е факт Cry
Направо с тази марля трябваше да идеш в Шейново и да я покажеш на всички........ Twisted Evil
Там много добре си пише в документациите им при кой лекар/ка си раждала и да ги осъдиш едно хубаво и да получиш едно обезщетение...че тази марля ако не беше я видяла и махнала  ...можеше да ти струва и живота... Thinking

# 26
  • Мнения: 332
Не оставяй нещата така, отиди на преглед, но при друг доктор, че знае ли се каква инфекция може да ти е докарало това парче, което би трябвало да е стерилно, но все пак  Close А тая некадърница ми идва саморъчно да и оскубя къдравата коса  smile3511

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз само мога да тепосъветвам да не чакаш сряда.Има частни кабинети дай там 20лв,но поне да знаеш няма опасност от по-голямо усложнение.Може да има гной-трябва веднага да се почисти. Rage

# 28
  • Мнения: 6 461
Да ,разбира се ,че трябва да отидеш на преглед.
И то трябва да стане по скоро ,понеже може и да има някаква инфекция ,която трябва да се спре.
Измери си температурата.

# 29
  • Мнения: 3 478
Това е ужасно! Докторката трябва да разбере какво е направила. Не оставяй нещата така, тя трябва да си понесе последствията. За съжаление едва ли някой нещо ще и направи, но поне повече хора да разберат колко струва като "професионалист".

# 30
  • Мнения: 11 607
 isapisa дано няма усложнения от тази марля.....Лелеееее, да кажеш как завърши историята..Ходи ли на контролен преглед? Направо чета и  #Crazy #Crazy #Crazy

# 31
  • Мнения: 1 400
По темата - свекърва ми преди години се подложи на безкръвна операция - една от първите в Бг. Идеята беше да й оправят изсипване от трите раждания, впоследствие й отстраниха матката Tired - по преценка на лекаря. Иначе луксозно, снимали са самата операция, после дори я пускаха по медиите (ест. части само) и ...голямо биене в гърдите. Какво беше всеобщото ни изумление когато месец по-късно .... Свеки се оплакваше от течение някакво, мирише ми казва и ми мирише- такова чудо не съм виждала. И след ден-два = хоп - марля, добре напоена вече, намирисваща Sick. Забравила съм вече тя как постъпи тогава, но определно не е останало без жалба. Извадила е късмет- така й казаха при прегледа - добре, че е тръгнала сама да пада тая марля Tired
Сещате ли се къде правиха първите безкръвни операции??

# 32
  • Мнения: 550
Да не би да е било дренаж? newsm78

# 33
  • Мнения: 6 461
Да не би да е било дренаж? newsm78
Знам,че използват някакви стерилни копринени марли ,но не знам точно за каква цел.

# 34
  • Мнения: 2 957
Да не би да е било дренаж? newsm78

Добре де ....какъв е тоя дренаж?! Като гледам бебенцето и е вече на 1 месец и 10 дни  newsm78

# 35
  • Мнения: 6 461
Да не би да е било дренаж? newsm78

Добре де ....какъв е тоя дренаж?! Като гледам бебенцето и е вече на 1 месец и 10 дни  newsm78

Може да е било някаква марля за попиване на кръвта . След епизиотомия за да не кърви когато я шият....не зная  Thinking

# 36
  • Мнения: 2 732
 Shocked Ужас

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Нямам думи да изразя възмущението си. Потърси лекар непременно, а после помисли за оплакване.

# 38
  • Мнения: 2 746
Боже,Боже, егати мърлявата докторка!! #2gunfire

# 39
  • Мнения: 160
На мен ми се случи същото,с първото дете,открих я на 15 ден,имах запек и от напъването е слязла надолу,усетих че имам нещо,погледнах с огледало и видях нещо с неопределен цвят(кафяво-сиво-червен),измъкнах го с пинсета и се оказа марля ,да не ви говоря каква миризма се разнесе!Мъжа ми отиде да каже на лекаря при който раждах,и той явно от страх му дал лекарството което трябваше да пия,беше антибиотик.На всяка цена трябва да пиеш нещо ,защото е много опасно,може да получиш натравяне на кръвта и ....да не го казвам,не чакай сряда,успех!

# 40
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ужас просто! Както са казали и другите, трябва преглед и то по-скоро, но аз бих отишла задължително при друг лекар.

Хайде сега, пак, в тази тема, ми похвалете Шейново.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 106
по-добре не чакай до сряда, върви сега на преглед. наистина не е шега работа това...ужас направо не мога да си го представя....

# 42
  • Мнения: 3 456
Освен прегледът, настоявай за микробиологично изследване. Не  се знае, какви бактерии си развила от тая марля.

# 43
  • Мнения: 1 427
Все съм се чудела как е възможно да се "забрави" каквото и да е при операция......!!!Тези разсеяни доктори са за затвора!

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Е това вече на нищо не прилича - няма ли кой да ги вкара в релсите тези "ДОКТОРИ" Трябва за всеки гаф да им се реже от заплатата - само пищят че са им малко парите а гледай какво правят Безобразие! Отивай на лекар момиче и хич не отлагай -  да не стане беля !!

# 45
  • Мнения: 26
не чакай сряда отивай още утре

# 46
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз само мога да тепосъветвам да не чакаш сряда.Има частни кабинети дай там 20лв,но поне да знаеш няма опасност от по-голямо усложнение.Може да има гной-трябва веднага да се почисти. Rage
Подкрепям!!!

# 47
# 48
  • Мнения: 777
Кой е този дето ти е оставил марля  Thinking...да го впишем в черния списък. Twisted Evil
Дими, момичето казва, че лекарката е завеждащ патология. Това не е ли Лазарова?

# 49
  • Мнения: 2 553
ВЕДНАГА отиди на лекар, не чакай до сряда!!!  Naughty

И след това си потърси правата  Peace

# 50
  • Мнения: 200
Това направо ме потресе. Отивай на лекар, това не е шега работа. Тези лекари всичките са за затвор.

# 51
  • varna
  • Мнения: 1 012
тея доктори са направо ужасни 80 % са уроди коравосърдечни и некомпетентни #2gunfire
а забравянето на марли е редовна практика #Sniper

# 52
  • Мнения: 742
 doh Некадърници
Дано нямаш проблеми  Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами аз със едно огледало се погледнах за да видя какво става ,защото нещо ме бодеше и ме болеше,като погледнах и видях нещо бяло тогава се опитах да го извадя и го измъкнах,както казах беше вътре.Но явно като е стояла толкова и се е смачкала малко от края беше заострена и с малко усилия я извадих.Мисля в сряда да ходя на преглед,да видим какво става

Ама как така в сряда, ВЕДНАГА отиди!!!!!
От къде знаеш, всичко ли си махнала!? Или ще чакаш да се инфектира, понеже някой не си е свършил работата и има, видиш ли парзниците!?
А спешните кабинети за какво са? Веднага отивай, да те видят - може да не си извадила всичко, изобщо...

# 54
  • Мнения: 4 451
Останах безмълвна Shocked. Това е безобразие. Хубаво са те посъветвали другите момичета - не чакай до сряда.
Мен, след второто секцио преди 8м. едва не ме умориха. Решили хората да икономисат хепариновите инжекции. Да, ама в следствие на вътреболнична инфекция, получих тежко възпаление на матката и за десерт - тежък тромбофлибит. Един месец лекарите се бориха за живота ми. Още ме е яд, че не потърсих правата си или поне да бях вдигнала шум в медиите. #Cussing out

# 55
  • Мнения: 104
Мен тази история въобще не ме учуди честно казано.Работила съм в АГО и това е честа практика.Докато шият епизиотомията слагат марли да не им пречи кървенето и често ги забравят.
За успокоение щом не си вдигнала температура досега,явно няма да вдигнеш и до сряда.

# 56
  • Мнения: 6 461
Кой е този дето ти е оставил марля  Thinking...да го впишем в черния списък. Twisted Evil
Дими, момичето казва, че лекарката е завеждащ патология. Това не е ли Лазарова?

isapisa е от София ...това в последствие стана ясно.
В началото когато темата беше започната нямаше упоменат град...и затова се чудехме.
А тук в Бургас са чедата на науката и за това се предложи че става дума за Бургас.

# 57
  • Мнения: 1 440
Направо нямам думи, но не оставяй нещата така...вдигай шум до безобразие, защото няма оправдание, което да го оневини. това струва животи и ако техните не са им мили, нашите са #Cussing outНашите и нашите деца!!! Да ги вземат мътните тия некадърници #2gunfire

# 58
  • Мнения: 1 735
Ужасна гадост ти се е случила!
За съжаление се случват постоянно такива ужасии.
НЕ бива да си траем вече. Ако всеки се бори за правата си, ще изградим един по-добър свят.

http://www.bgpetition.com/ag-ruse/index.html  -  На този адрес можете да ни подкрепите, и да направите това и за вашия град!
 Стига сме се държали като животни на заколение.

Ние сме:
1,) пациенти и като такива, трябва да бъдем глезени
2.) редовни граждани, а не престъпници
3.) жени, които дават живот
4.) майки на България

# 59
  • Мнения: 343
Ние сме:
1,) пациенти и като такива, трябва да бъдем глезени


Не че защитавам некадърните и безотговорни лекари, напротив - трябва да им се търси отговорност за всяка грешка, защото в тяхната работа цената на всяка грешка е прекалено висока. Но това с глезенето вече е смехотворно. Който иска, да се глези на мъжа си. Аз от докторите очаквам професионално отношение, а не глезене.

# 60
  • Мнения: 3 760
Ние сме:
1,) пациенти и като такива, трябва да бъдем глезени


Не че защитавам некадърните и безотговорни лекари, напротив - трябва да им се търси отговорност за всяка грешка, защото в тяхната работа цената на всяка грешка е прекалено висока. Но това с глезенето вече е смехотворно. Който иска, да се глези на мъжа си. Аз от докторите очаквам професионално отношение, а не глезене.

Професионалното отношение в случая означава и внимание, грижа... Пациентът е клиент плащащ за дадена услуга. И като такъв трябва да бъде "цар".

isapisa, надявам се, че всичко при теб е ОК!

# 61
  • Мнения: 1 735
Ние сме:
1,) пациенти и като такива, трябва да бъдем глезени


Не че защитавам некадърните и безотговорни лекари, напротив - трябва да им се търси отговорност за всяка грешка, защото в тяхната работа цената на всяка грешка е прекалено висока. Но това с глезенето вече е смехотворно. Който иска, да се глези на мъжа си. Аз от докторите очаквам професионално отношение, а не глезене.

Точно заради това докторите си позволяват доста волности - заради точно ей този манталитет.



Професионалното отношение в случая означава и внимание, грижа... Пациентът е клиент плащащ за дадена услуга. И като такъв трябва да бъде "цар".


Благодаря за разбирането!   bouquet

isapisa, и аз се чудя какво става с теб. Пиши нещо да знаем , че си ок.

# 62
  • Мнения: 174
isapisa е от София ...това в последствие стана ясно.
В началото когато темата беше започната нямаше упоменат град...и затова се чудехме.
А тук в Бургас са чедата на науката и за това се предложи че става дума за Бургас.
 
 
 
Става въпрос за София и по точно за Шейново

# 63
  • Мнения: 174
За щастие съм добре момичета,благодаря ви за загриженоста.

И дано не се случват такива работи на никого

# 64
  • Мнения: 550
Да не би да е било дренаж? newsm78

Добре де ....какъв е тоя дренаж?! Като гледам бебенцето и е вече на 1 месец и 10 дни  newsm7



Кой ги знае!По принцип би трябвало тя да е ходила на преглед след  раждането.Много странна случка и много неприятна! Sick

# 65
  • Мнения: 2 952
 Shocked

като си представя какво внимание получих от  докторите и колко често минаваха да ме питат как съм и да ме наблюдават (сякаш мониторите не стигат).....това  с марлята  БГ работа ли да го нарека ....не ми се ще .....обичам си България и искам да се гордея повечко с нея , но в такива моменти  ми става гадно ....има  го и на  други места разбира се .... ама защо и при нас ....какви примери само , добре , че  родих тук  и двата пъти newsm09 smile3506 newsm12

# 66
  • в центъра
  • Мнения: 445
Не искам да защитавам лекарите - случката ме потресе, но извинете ме, не мога да разбера и жена, която може да си позволи 40 дена след раждане да не отиде на контролен преглед  smile3511

# 67
  • Мнения: 6 461
Не искам да защитавам лекарите - случката ме потресе, но извинете ме, не мога да разбера и жена, която може да си позволи 40 дена след раждане да не отиде на контролен преглед  smile3511
Мисля,че 40 дена след раждане все още може да има жената лохии.

Когато родих ми казаха на контролен преглед след два месеца.
Аз отидох на преглед три месеца след раждането.

# 68
  • Мнения: 2 952
Не искам да защитавам лекарите - случката ме потресе, но извинете ме, не мога да разбера и жена, която може да си позволи 40 дена след раждане да не отиде на контролен преглед  smile3511

На контролен преглед  след раждането се ходи след 6  седмици за първи път.Някои жени дори още имат кървене.От болницата те напътстват да си вземеш час  за гинеколог след 6  седмици , не по-рано , освен по някакви там причини.

# 69
  • в центъра
  • Мнения: 445
На контролен преглед  след раждането се ходи след 6  седмици за първи път.Някои жени дори още имат кървене.От болницата те напътстват да си вземеш час  за гинеколог след 6  седмици , не по-рано , освен по някакви там причини.
Не искам да споря - на мен ми казаха до 30 дни, независимо от това дали имам лохии. Освен това, не исках да го пиша, но става въпрос и за лична хигиена.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 106
и мен ми бяха казаха 40 дни след раждането на контролен преглед, а ако още имам лохии като спрат да отида....

# 71
  • София
  • Мнения: 1 424
аз бих отишла веднагически на лекар #Shocked #Shocked #Shocked #Shocked #Shocked #Shocked #Shocked

# 72
  • Мнения: 3 456
На контролен преглед  след раждането се ходи след 6  седмици за първи път.Някои жени дори още имат кървене.От болницата те напътстват да си вземеш час  за гинеколог след 6  седмици , не по-рано , освен по някакви там причини.
Не искам да споря - на мен ми казаха до 30 дни, независимо от това дали имам лохии. Освен това, не исках да го пиша, но става въпрос и за лична хигиена.
Нещо не схванах тук. Контролният преглед няма нищо общо с личната хигиена в случая. Аз именно заради лохиите бих се възддържала от контролен преглед

# 73
  • Мнения: 174
И аз на това мнение lorka barborka каква е логиката незнам.
А по въпроса за контролен преглед ми казаха да отида третия месец.И без това имам още лохии

# 74
  • Мнения: 116
Ходи се на 30 ден най-късно на преглед.Защото не всяко кървене е от лохиите.При мен бяха забравили парче от плацентата , и ако не бях отишла на 28 ден да ме прегледат дори с кървене- не знам да ли щях да съм жива.Кървенето нямаше да свърши , а междувременно се получава интоксикация и загуба на кръв.
Така,че всеки сам си прави сметка дали да отиде на лекар или не.

# 75
# 76
  • Мнения: 343

Професионалното отношение в случая означава и внимание, грижа... Пациентът е клиент плащащ за дадена услуга. И като такъв трябва да бъде "цар".

[/quote]


А който няма пари да си плати? Какво се случва с него по тази логика? Какво ще стане, ако всички доктори се окажат прекалено заети да глезят плащащите пациенти, пардон - клиенти/царе, и откажат да се занимават с неплатежоспособните плебеи? То че нещата натам са тръгнали е ясно, но дали е правилно това? Въобще принизяването на лекарската професия до обикновен бизнес не ми се струва да е положителна тенденция, но може и да съм в грешка. newsm78

# 77
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Искам да споделя и да се оплаче,днес се почуствах дискомфортно,нещо започна да ме боде и да ме боли отдолу,вечерта се погледнах с едно огледало и останових че при шиенето след раждане са забравили марля в мен,направо щях да припадна.
Бихте ли ме посъветвали какво да правя,мога ли някъде да се оплача,или какво да правяБ
Благодаря ви предварително


Какво стана ??????? Ходи ли на лекар?????? Добре ли си?????

# 78
  • Мнения: 174
Да добре съм благодаря

# 79
  • Мнения: 1 364
Случилото се е ужасно.
Радвам се, че си добре.

# 80
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Аз също се радвам, че си добре, но историята ти изобщо не ме впечатли... Изобщо не ти повярвах, съжалявам...

Извадила си от влагалището си марля, цял месец и кусур след раждането... Сори, но за мен това е несериозно. Подозирам, че има още хора, които го мислят, но учтиво си замълчаха ( някъде в началото на темата мярнах поне още 2. Коки  Hug)...

Още веднъж- радвам се, че си добре.

# 81
  • Мнения: 4 053
Аз също се радвам, че си добре, но историята ти изобщо не ме впечатли... Изобщо не ти повярвах, съжалявам...

Извадила си от влагалището си марля, цял месец и кусур след раждането... Сори, но за мен това е несериозно. Подозирам, че има още хора, които го мислят, но учтиво си замълчаха ( някъде в началото на темата мярнах поне още 2. Коки  Hug)...

Още веднъж- радвам се, че си добре.

 thumbsup
аз съм една от тия две,
но знае ли човек,важното е ,че си добре  Peace

# 82
  • Мнения: 160
Аз също се радвам, че си добре, но историята ти изобщо не ме впечатли... Изобщо не ти повярвах, съжалявам...

Извадила си от влагалището си марля, цял месец и кусур след раждането... Сори, но за мен това е несериозно. Подозирам, че има още хора, които го мислят, но учтиво си замълчаха ( някъде в началото на темата мярнах поне още 2. Коки  Hug)...

Още веднъж- радвам се, че си добре.
Тарталета ,явно има хора които знаят какво е учтивост,но ти май не се от тях!Усещането е ужасно,радвай се че незнаш какво е

По въпроса:
НА мен ми се случи същото,преди 3 години и 5 месеца,в София- в Тина Киркова съм раждала!

Само че аз я открих на 15 ден!!!



И не сме нито първата,нито втората за съжаление на която се е случвало!
Когато раждах бях с кръвоизлив,и не при шиенето, а тогава като съм изкървяла се слагат марли за да се попие в кръвта  матката,така ми обясни после акушерката която ми водеше раждането,проблема е следния,че не са преброили колко марли слагат и колко изваждат ,а това е задължително,и за мое нещастие е останала една по навътре
,но това е изключително опасно,и тя дори ми разказа за едно момиче преди няколко години което се е отишло точно от това,тя не е имала щастието да я извади!
Аз сериозно си мислех да се обърна към медиите,но не го направих единствено за това че аз си бях избрала тази акушерка,и щях и нея да я натопя,а в случая  тя не беше виновна,а лекаря който не си свърши работата!



Последна редакция: чт, 03 май 2007, 16:36 от gerinet

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Тарталета ,явно има хора които знаят какво е учтивост,но ти май не се от тях!Усещането е ужасно,радвай се че незнаш какво е

Уатевър, мен днес ми писна да се обяснявам. Аман от тънкообидчиви персони  Tired
За какво ми е да съм учтива и да прикривам мнението си?! Ай моля...

# 84
  • Мнения: 160
Тарталета ,явно има хора които знаят какво е учтивост,но ти май не се от тях!Усещането е ужасно,радвай се че незнаш какво е

Уатевър, мен днес ми писна да се обяснявам. Аман от тънкообидчиви персони  Tired
За какво ми е да съм учтива и да прикривам мнението си?! Ай моля...
ОК ,тънкообидчиви персони -в никакъв случай,но ти все едно казваш че лъже,и го приемам лично,защото и на мен се е случвало?
И кое ти е толко чудно,не знаеш ли къде живеем,и при какви касапи раждаме?
В кое не вярваш?

# 85
  • Мнения: 903
Това, което ти се е случило е ужасно и много се радвам, че всичко е ОК при теб.
За марлята: На мен също ми направиха епизиотомия и след като ме зашиха ме поляха с някаква течност и с едни дълги щипки ми промиха влагалището, а на щипките имаше марля и така няколко пъти. Та може и така да е попаднала в теб тази марля. Но няма значение как е попаднала там, а че въопще я има. направо нямам думи и искам да кажа, че докато продължаваме да си мълчим ще продължава този кошмар.

# 86
  • Мнения: 160
isapisa пиши назначиха ли ти лечение с антибиотик,защото е задължително?

# 87
  • Мнения: 5 362
Хубаво е че си се оправила Peace

# 88
  • Мнения: 3 388
Охх, добре че си се оправила и всичко е наред  Praynig Hug  bouquet

И тук имаше наскоро пак един такъв случай, а преди около два месеца забравили и някаква престилка, от тези зелените. Какво да говорим  ooooh! Пълно безхаберие! Навсякъде  Tired

# 89
  • Мнения: 19 296
Аз също се радвам, че си добре, но историята ти изобщо не ме впечатли... Изобщо не ти повярвах, съжалявам...

Извадила си от влагалището си марля, цял месец и кусур след раждането... Сори, но за мен това е несериозно. Подозирам, че има още хора, които го мислят, но учтиво си замълчаха ( някъде в началото на темата мярнах поне още 2. Коки  Hug)...

Още веднъж- радвам се, че си добре.
това пък не го разбирам?те цели ножици забравят при операции камо ли една марля.и защо и е на жената да лъже?и кое точно ти се струва несериозно или невероятно?

# 90
  • Мнения: 375
Не искам да защитавам лекарите - случката ме потресе, но извинете ме, не мога да разбера и жена, която може да си позволи 40 дена след раждане да не отиде на контролен преглед  smile3511

 Embarassed направо се засрамих-аз едва вчера отидох на контролен преглед

# 91
  • Мнения: 174
Аз не искам никой да ми вярва,не държа.За мен е важно че съм добре и това е.Просто исках да споделя и не съм искала да убеждавам някой за нещо.
isapisa пиши назначиха ли ти лечение с антибиотик,защото е задължително?
Ами не нищо не съм пила,защо трябва ли?Ако да пиши моля те

# 92
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз не искам никой да ми вярва,не държа.За мен е важно че съм добре и това е.Просто исках да споделя и не съм искала да убеждавам някой за нещо.
isapisa пиши назначиха ли ти лечение с антибиотик,защото е задължително?
Ами не нищо не съм пила,защо трябва ли?Ако да пиши моля те


Това би трябвало да преценят докторите  Peace

# 93
  • Мнения: 19 296
Не искам да защитавам лекарите - случката ме потресе, но извинете ме, не мога да разбера и жена, която може да си позволи 40 дена след раждане да не отиде на контролен преглед  smile3511
на мен тук пък ми казаха да ида на преглед след 6седмици.какво му е толкова странното на 40те дена.в Бг кога препоръчват преглед след раждане?то по тази логика човек трябва да стои само с книгите и по форумите и да чете защото някой идиот лекар може да не си свърши работа

isapisa>трябва разбира се да пиеш антибиотик.ако има някакво възпаление ще го предотврати.имала си сумата и време гниещ обект в теб.не искам да изпадам в попдробности,но мястото,където е бил сигурно бъка от бактерии

# 94
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не искам да защитавам лекарите - случката ме потресе, но извинете ме, не мога да разбера и жена, която може да си позволи 40 дена след раждане да не отиде на контролен преглед  smile3511
на мен тук пък ми казаха да ида на преглед след 6седмици.какво му е толкова странното на 40те дена.в Бг кога препоръчват преглед след раждане?то по тази логика човек трябва да стои само с книгите и по форумите и да чете защото някой идиот лекар може да не си свърши работа

isapisa>трябва разбира се да пиеш антибиотик.ако има някакво възпаление ще го предотврати.имала си сумата и време гниещ обект в теб.не искам да изпадам в попдробности,но мястото,където е бил сигурно бъка от бактерии
В Англия също е 6 седмици след раждането- а ако преди това нещо не си добре отиваш и веднага те преглеждат.
Вили

# 95
  • Мнения: 9 903
И тук имаше наскоро пак един такъв случай, а преди около два месеца забравили и някаква престилка, от тези зелените. Какво да говорим  ooooh! Пълно безхаберие! Навсякъде  Tired

къде точно са забравили престилката?

# 96
  • Мнения: 777
Некъдърността им няма край...

# 97
  • Мнения: 625
Направо настръхнах.

# 98
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ужас, гадост, безобразие и каквото още се сетите  ooooh! #Cussing out #2gunfire

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ДАНО СЕ Е ОПРАВИЛО МОМИЧЕТО ОТДАВНА НЕ Е ПИЛАЛА  ooooh!

# 100
  • София
  • Мнения: 1 524
Оправила се е, но само като си помисля за тези ПИШМАН доктори  Sick

# 101
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Оправила се е, но само като си помисля за тези ПИШМАН доктори  Sick



Добра новина  Peace

# 102
Е,ама нищо ново-то това в България си е нещо естествено.Ако след някаква интервенция нещата се развият идеално-то това е прецедент.
Тук трябва да ги засипеш с пари и подаръци за да си почти сигурен,че нещата ще са наред.Най-жалкото е че това се случва с родилка.А все се реве,че нямало раждаемост,ами то като те увредят още от първото раждане каква ти раждаемост после.Е...и държавата смотана... Embarassed

# 103
  • Мнения: 1 207
Стига бе, хора с това дано е добре,дано се оправи все едно е болна легнала.Момичето е добре както тя самата писа и даже АБ не са и изписали.Просто е имала късмет да не вдига Т и да и забира мястото.

Общи условия

Активация на акаунт