Как готвите заек?

  • 10 870
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 922
Аз го готвя така:

В глинения гювеч (намазан с малко олио) нареждам беконови ленти, отгоре заека на парчета (предварително намазан с олио и подправен със сол, мащерка, розмарин, черен пипер и чесън на прах). Покривам отгоре с бекон. Следват нарязани домати от консерва, 2 червени чушки на ивици, гъби, лук на едри парчета. Заливам с вода, слагам 2-3 парченца краве масло и пека на бавен огън за около 3-3 1/2 часа.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 654
Аз го готвя като гювеч с нарязани на кубчета картофки, моркови и едно пликче замразени зеленчуци за супа/от готовите/, много зелен лук и малко джоджен.

# 17
  • Мнения: 11 818
Виждам, че са ти дали много рецепти, но само да добавя - става вкусен с бира и много лук, на котлона, като не се бърка. Гарнитура - картофено пюре.

# 18
  • Мнения: 303
Благодаря за предложенията,но тия в Интернет няма да ги чета-апропо,ако на всеки въпрос в тая рубика се отговаря-виж еди къдеси,защо е тогава тази рубрика,то е ясно,че в Интернет има мн.предложения.
еli c, твоята италианска рецепта много ми допадна,би ли пояснила само,какво значи "тумерик" и "полента" и къде в Б-я могат да се намерят?

# 19
  • Мнения: 2 922
Не съм Ели, но да кажа  Laughing

"тумерик" = куркума
полента е качамак, мисля. 

А относно линковете, които е дала Дими, те са просто препратки към теми от форума, в които е обсъждано приготвянето на заек. Има интересни предложения  Peace

# 20
  • Мнения: 303
А какво е куркума и откъде мога да намеря

# 21
  • Мнения: 2 922
А какво е куркума и откъде мога да намеря

Ами куркума е една жълта подправка на прах. Аз съм я купувала от Пикадили в една опаковка са 2 миниатюрни шишенца. Слагам много често на ориз - придава жълт цвят и много лек специфичен аромат.

# 22
И аз го правя така и става страхотно!

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз лично го приготвям в гювеч : слагам заека,слагам морков,картоф,целина,магданоз,гъбки,много чесън,подправки,малко винце или бира,захлупвам с капака и го слагам във фурната.  chef
И аз така го правя но не слагам гъби, а сушени сини сливи и цели скилидки чесън необелени Mr. Green  а и магданоза го пропускам Naughty
Мама го прави пълнен с ориз, дреболиите и сушени сини сливи, маже отвън с масло и червен пипер и шпикова със сланинки, ммммм Mr. Green
Аз още не съм се престрашила на пълнен заек, но пък много обичам заешко по принцип, правя и на яхния пак със сини сливки, чесън и моркови става супер Peace

# 24
  • Мнения: 6 958
Дими много хубави рецепти  Hug

# 25
Да ти кажа иаз не съм много по готвенето, затова ми се падна капризен мъж. Та за заека...аз съм го готвила по рецаптата на Кулинар-заек в гърне и искам да ти кажа, че стана страхотен. Така,  че ти я препоръчвам!

Общи условия

Активация на акаунт