Какво готвите тенджера под налягане?

  • 11 400
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 774
По-лесно ми е да изброя кое не готвя в тенджерата под налягане: ориз (него само на фурна) newsm78 newsm78 Май изброих. А, да, мляко и яйца също. newsm62
Peace
Laurus направо ми е откраднала буквите от клавиатурата  Joy.Почти всичко което правя на котлон го правя в тенджерата под налягане.Пестя и време а и месото се сварява перфекто.Картофената супа например се сварява за 10 мин-слагам всичко в тенджерата-картофи ,лук,чесън,домати ,наливам вода и след като  заври  слагам фидето(иначе залепва на дъното),разбърквам и затварям.Фъшне ли ,намалявам на 1 - при котлони на 4 степени,и варя м/у 8 и 10 мин.
И с яхниите процедирам така-бух всичо и варя.Само брашното не слагам ,защото залепва  Naughty
Месото може направо замразено да се сложи да се вари,ако съм забравила да го извадя от фризера  Embarassed или имам ненадейни гости.
Обичам си тенджерата под налягане   bouquet
П.п само внимавай да не я отваряш преди да се е освободило налягането,че казва бум .Леко и постепенно се подвига вентила,защото ако се вдигне рязко,може бульона да излезе на фонтанче от там  Tired

# 46
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз пък си нямам Crossing Arms, смятам тези дни да си купя и ще докладвам Peace

# 47
  • Мнения: 192
   Едно от на- добрите неща, които съм направила с тенджерата е  "Скумрия в сос Ропотамо".  Години я търсих тази рецепта!
Сподели я моля те тази рецепта,защото обожавам тази консерва.Мога да изям тонове.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 912
Най-голямото предимство е именно спестяването на време.
а и няма вероятност да изкипи  Peace това за пишман готвачки като мен  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 5 001
   Едно от на- добрите неща, които съм направила с тенджерата е  "Скумрия в сос Ропотамо".  Години я търсих тази рецепта!
Сподели я моля те тази рецепта,защото обожавам тази консерва.Мога да изям тонове.
Eто какво открих за Ропотамото....  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114655.msg2071988

# 50
  • Мнения: 192
Много ти благодаря за отзивчивостта TheNMaster.Ама на мен ми беше интересно как се приготвя в тенджерата под налягане(като по-лесен и бърз вариант)нали слагаш всичко вътре и хайде.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 729
Боб,шкембе,зеле Peace

# 52
  • Мнения: X
Всички меса които изискват повече варене-първо оттам минават....
Боб,едра леща,кисело зеле.....воденички/само със сол,черен пипер,малко мазнина и лимонов сок...стават чудни/.....и повечето по-омирисващи манджи/защото вадя котлона с тенджерата на терасата /

# 53
  • Мнения: 463
Боб, леща, картофена яхния, картофи, зелеви сарми, "яхния от всичко под ръка", а и месата стават много бързо... много полезна и тачена от/за мен.

Общи условия

Активация на акаунт