За баните с орехова шума

  • 16 654
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Зададох въпроса защото преди време синът на една моя позната/той беше на година и 7 м/не можеше да стои седнал самостоятелно,камо ли да ходи.След няколко такива процедури/може би 2-3 месеца/костната система на детето се заздрави и той проходи както всички останали деца на неговата възраст.

Синът ми няма нужда от такива бани,но нищо не ми пречи да му направя профилактично.

П.П. Моля който няма мнение по темата да не се изказва неподготвен.

# 46
  • Мнения: 5 026
Не съм правила подобни бани.По принцип съм против.

# 47
  • София
  • Мнения: 978
Обливането с орехова шума е полезно, заради съдържанието на йод, заздравяват се костите. Прави се рядка отвара и детето се полива с нея. Ако решиш да правиш подобна профилактика, внимавай в количеството на листата - не повече от 3-4 листа на 5-7литра вода, в противен случай можеш да "изгориш' детето поради високото съдържание на йод.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Обливането с орехова шума е полезно, заради съдържанието на йод, заздравяват се костите. Прави се рядка отвара и детето се полива с нея. Ако решиш да правиш подобна профилактика, внимавай в количеството на листата - не повече от 3-4 листа на 5-7литра вода, в противен случай можеш да "изгориш' детето поради високото съдържание на йод.
Peace  Peace  Peace

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Обливането с орехова шума е полезно, заради съдържанието на йод, заздравяват се костите. Прави се рядка отвара и детето се полива с нея.
И как този йод стига до костите?
За здравината им е нужен и калций, може и с мляко да ги къпем.

# 50
  • Мнения: 24 467
Рахит се "профилактира" с друго, не и с йод, още по- малко придобит чрез баня с ореховата шума. Освен това за здравината на костите се приема калций, който се съдържа в млякото основно и този калций се възприема и преработва посредством в-н Д, който пък всички, предполагам, знаят как се получава.
mаvi, не съм убедена, че точно баните с орехова шума са решили проблема на въпросното дете.
Пък човек може да прави всичко, което не е забранено или вредно.

Общи условия

Активация на акаунт