Черен списък на филми, предавания, книги и др. за нашите деца.....

  • 4 121
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
Аха, забравихте да споменете Библията!

Зависи как ще е преразказана......


И в оригинал е достатъчно свирепа!

М да.....Ама тази свирепост има и някаква цел...Това е дълга тема, но все пак поуките,които могат да се извлекат от Библията и приложени в живота - мое скромно мнение - ще доведат до по-добро съществувание на всички ни! Това все пак не е тема за Библията.....

# 46
  • София
  • Мнения: 203
Според мен повечето анимация, която тече по телевизията е за черния списък
С някакви чудовища дето и мен ме стряскат и им се чудя какво представляват.
 За съжаление ги няма старите филмчета за патето яки и т.н., и т.н., да не ги изреждам

# 47
  • Мнения: 8 999
Аха, забравихте да споменете Библията!

Зависи как ще е преразказана......


И в оригинал е достатъчно свирепа!

М да.....Ама тази свирепост има и някаква цел...Това е дълга тема, но все пак поуките,които могат да се извлекат от Библията и приложени в живота - мое скромно мнение - ще доведат до по-добро съществувание на всички ни! Това все пак не е тема за Библията.....

Да, де! Точно това имам предвид. Зависи как ще бъде поднесена една история, приказка, филмче или песничка. Винаги има поука.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
място - ПРИКАЗКИ ЗА ЛЕКА НОЩ на издателство Фют. Страхотно красиви картинки, твърди корици, жалко за текста - не коментирам правописните грешки, които са изобилни.
Принцът от ..."граховото зърно" - писаха го вече преди мен, че си харесва поп-звезди и дъщери на министър-председатели..., вместо принцеси.

Те това е и нашата, където Златокоска казала "Скръндзи скапани" ... Аз чета от нея, но прескачам съвременните елементи Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 6 477
Baibibi, аз в по-преден пост това казвах, че не искам някакви извратени варианти на класическите приказки да се поднасят на децата! А за да има ДОБРО винаги трябва да има опозиция ЗЛО, за да има вечен двубой иначе няма да има критерий за добро и зло. Така, че аз също казвам, че тези книжки с класическите приказки са си много добри. Само не искам да ги извращават с вълци с тръни в лапите, разни "скръндзи скапани" и такива простотии! И в този ред на мисли, наскоро прочетох приказките на Андерсен, изданието на "Труд" - оказва се, че почти всяка приказка е представена като притча - накрая има поука, написана от самия Андерсен! Той разбира се е много тъжен автор - винаги съм плакала на голяма част от приказките му, но в същото време кара децата да се замислят за страшно много неща!
Но пак ще кажа - Барби истерията просто не мога да я понеса! С всичките му безсмислени детски списания по темата, които са толкова розови, че ще блъвна. Лично мнение Wink Wink Wink Wink

# 50
  • Мнения: 48
dorothyТо по тази логика ...ми пускай му само разни темерутести филмчета,дето героите си говорят сладко-сладко,слушат класическа музика и пият минерална вода,че да не прихване някой номер и да пусне на някой другарче кръвчицата.
Joy
Много хубаво си го написала. Напълно съм съгласна.  Peace  Голямо значение има какво гледа детето, но по- важно е какво ще му кажа аз след това.

# 51
  • Мнения: 3 146
ooooh!
Със сестра ми сме отраснали с Том и Джери (тя ги гледаше до скъсване по хиляда пъти) и с всякакви приказки - чужбински, народни, със змейове, с катерички и т.н. и определееено не сме агресивни и със скапана психика - особено тя е ужасно мил  и добър човек.
Странно, а вие с кои приказки сте израснали и как ли са ви повлияли?  Wink

Не го казвам да се заяждам, просто ми се струва, че някои родители малко се втилясват - но това е само по моите критерии.
В моя черен списък е само Юги-о - безумно глупаво е. Не помня в това филмче или в някое друго героите непрекъснато се наричаха "идиот", "глупак" и не мога да повярвам, че пускат по тв такива детски филмчета... Бих гледала, доколкото е възможно, да ги избягвам подобни. В интерес на истината понякога се чудя кога точно дават нещо за децата, но това сигурно е, защото гледаме главно бТВ и само събота и неделя сутрин рано засичам детските.
Peace Peace Peace Все едно ми зве думите от устата  Wink

# 52
  • Мнения: 512
Браво! Оплюхте световната и българска класика за деца. Оплюхте и съвременните издания /които може би някой ден също ще бъдат класика/. Поколения наред милиони деца са израснали с гореописаните герои, но вие ги сломихте, сразихте ги направо. Ако вляза в темата за белия списък, сигурно ще ми се доповръща. Гледам, забравили сте Андерсен, Вилхелм Хауф, Ангел Каралийчев, върнете се назад и ги разнищете.
А как смятате, че може да бъде представено Доброто, без да има в опозиция Злото?
От "Костенурките нинджа" моят син е запомнил изречения от рода на: "Ние сме рицари на честта - помагаме на хора в беда. Никога не нападай в гръб. Никога не нападай пръв. Излез и се бий със силен противник, а не нападай по-слабите." - това е ужасно, нали? Или вековната история за печелене на битки с измама, залегнала в основата на Ю ГИ О.
Може би е добре да четете и гледате по-внимателно онова, което харесват децата ни.

Здравей!
Не съм много наясно защо в постинга си толкова остро реагираш на някои неща, затова намирам за редно да се доизясня.
Не съм и нямам намерение да "оплювам" световната или българската класика за деца.
Оплювам начина, по който тя е представена в съвременните ни издания (за съжаление повечето ми книги от детството не са при мен и съм принудена да купувам новите "адаптации"). И именно защото помня колко чудесни приказки са ми чели, когато бях малка, искам и моето дете да израстне с тях - а не с малоумните на места преводи и преработки, с които изобилства пазарът ни.
Не съм ЗАБРАВИЛА нито Андерсен, нито който и да било от изброените от теб автори - но синът ми е на 4 годинки и малко му натежават по-дългите текстове - ще стигнем до тях по-натам, просто в момента вниманието му стига само за приказки от по няколко странички.
А - за представянето на Доброто и Злото - то присъства във всичко, което четем, просто не разбирам какво е общото със супата от бебета, нито пък защо "хитростите" на Джак (от "...бобеното стъбло") остават ненаказани - той краде няколко пъти и е известен с мързела си, но накрая заживявя щастливо с "плодовете" от кражбите си... за какво Добро и Зло говорим? Thinking
Именно поради такива дивотии чета и гледам много внимателно всичко, което се представя на детето ми - това не означава, че подбирам сълзливи  и лигави истории, а че държа нещата да са представени в правилната им светлина. Любими са ни филмчетата от поредицата за Цар Лъв (където има и битки, и смърт, и подлост, и приятелство), Ледена епоха, Колите, Роботите, Немо, поредицата за Франклин... и много други.
Колкото до костенурките нинджа - просто споделих реакцията на моето дете, след като гледа филмчето, не казвам, че е лошо, просто ние вече го избягваме. Радвам се, че твоето дете е успяло да извлече такива ценни съвети от него, но може би възрастта му е била по-подходяща. Ние засега реагираме предимно първосигнално и затова явно "посланието" на сериала не достигна до нас в чистия си вид.

Общи условия

Активация на акаунт