Vamos a la playa! ИСПАНИЯ

  • 29 261
  • 293
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 811
[Марица,завидях ви за скари4ката  Mr. Green.А и каквото беше 4удно временцетооо...Големи поръ4ки,голямо 4удо направила Ани. WinkСладурка  Heart Eyes...и майка и,4е и ги изпълнява  Wink.
Посмях се на перипетиите ти,като шофъор на пийналите  Joy.Другия път гледай ти първа да си пийнеш  Wink и така друг да му мисли как ще кара.

Пепи,давай снимката на мъжа ти  Thinking,колко му е да му хванем спатиите  Joy и да ти докладваме после  Mr. Green.
Ама не си ми казала...от къде идва ника ти? WinkЗа каква бира става въпрос,да не си му сервирала на мъжа ти топла  hahaha.

Рали,аз не съм суеверна и си изпрах дрешките преди да родя.Нямах търпение Grinning.И ти го направи,защото после няма да ти се мисли за пране,гладене и т.н камо ли ще имаш сили да го направиш.

Анет,мойта коли4ка е с 4 колела.Нямам си представа как е с триколка,но казват,4е били по маневрени и удобни  newsm78.Отиди в накой магазин,поискаи на заем някое бебе Wink на там присъстващите и изпробвай модели и марки.Аз сега така правя с Криси,4е искам да и сеням коли4ката.Последния път ми направиха забележка,4е не можело да се пробват ,разбираш ли ,коли4ките  Twisted Evil.Ама за да не се разправям се нправих на глуха и неразбираща и си продъжих да пробвам.Как да си купя,като незнам дали ще ми хареса?И това в Тойс ар ас  Twisted Evil.

И аз съм ЗА кунас де виахе.Много са удобни.Ние пък какво направихме...?Нали ходихме до Мадрид за паспорта на Криси.И останахме да спим една ве4ер у едни приятели.Ама те хората нямат деца,нямат детски легла и пр.А пък и аз съм свикнала да я сложа в кошарката и,т.е паркето,и да си играе.та решихме с мъжа ми да вземем едно такова легло ,да го ползваме едната ве4ер и да го върнем.Само да вметна,4е аз до момента бях толкова скепти4но настроена към тези легла...Ами то се оказа абсолютна маравийа  Mr. Green Wink.Толкова удобно,компактно и най ве4е детето си стоя да си играе цялата ве4ер и после си спа като пи4.Сега съжалявам,4е не сме си взели едно такова и за вкъщи  #Cussing out.Върнахме го онова,защото не ми харесваше кой знае колко.но съм решила сега като си затръгваме за Бг да си вземем.И сигурно ще го оставим там.Тук ако ни потрябва,пак ще си "купим"  Joy Mr. Green.

# 151
  • Мнения: 3 098
alest,лошото е,4е не мога оЩе 8 дни да опъвам.ЗаЩото,нали знаеш съм с отит и пия а/биотици.
То не 4е кой знае какво са ми направили хората,ама просто от смях сълзи ми текнаха с тях и едвам гледах. Joy
И аз съм за куните.Много полезна придобивка са те. Peace
Алест,днес бях във вашия квартал.Много услужливи хората бе... Hugаз направо се шашнах. Shocked Търсех един адрес,по_то4но намерих го,но номер 8 търсих.Като дойдоха там едни жени,като ми обясниха,4ак вътре в офисината,която търсех,ме въведоха. Wink Много любезни,много. PeaceПосле и до колата ме изпроводиха.

# 152
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
ANETT,ние имаме количката Quinny,купихме и трите части,изръсихме се 800 ? и да ти кажа честно кошчето(el capazo),предполагам,че него имаш предвид,така си ми стои новичко.Ползвах го точно 1 месец.Вярно е,че е най-удобно за в началото,но като помислиш колко кратко ще го ползваш,почти не си заслужава да си хвърляш парите.Иначе количката ми е като триколките,само,че предното колело е двойно.За разходка навън е много удобна,но когато влезна в някое помещение,където подът е гладък,предните колелета отказват да вървят и се виждам в чудо,особено ако в същото време мъкна и някое кошче за пазаруване... SadСега за пътуването ми в Б-я мисля да си купя Quinny Zap,тези,които се сгъват на "чадър",разбрах,че са много леки и удобни за на път.
 Кошарите за viaje са доста удобни,можеш да си купиш,но ако ще слагаш бебето да спи там постоянно,си набави един добър дюшек.
 Рали 80,и аз си изпрах и си изгладих всичко предварително,не съм се връзвала на никакви поверия,ама ти си прецени най-добре.

# 153
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
за quinny имах голямо желание но не 4увам много добри отзиви незнам, харесах си няколко други модела пак с три колела но много искам да са големи а не от тези малките проблема мие 4е тук няма магазини с коли4ки и номера с пробването ми е по4ти невъзможен за това или рискувам по интернет или рискувам да отида до Аликанте или Валенсия и да купя каквото има  Cry, не ми се нрави идеята но не мога да карам милото в събота да си взема по4ивен ден да бием 150км до Валенсия и накрая да кажа не ми харесва ниЩо Ще ме убие
а за кошарите искат да ми подарят една нормална дървена която не ми харесва въобЩе освен това и е отрязана едната решетка и е използвана от незнам колко бебета и не ми се Ще много а сега има една промоция на страшно красиви куни де биахе и са само на 50? с поставката за повиване и с някъкви дрънкалки за приспиване, без душе4ето естествено но те не са скъпи и така милото Ще се съгласи да я вземем и Ще ми е ново за бебо  Peace

# 154
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Здравейте мили момичета!!! Първо ме извинете, че така нахълтвам в темичката ви, но имам голяма нужда от вашата помощ! незнам от къде да започна, но накратко ето какъв е моя зор:
Аз съм бременна в 7я месец и с татито мислихме за заминаваме за Испания няколко месеца след като се появи бебо. Но сега се питаме дали да чакаме да родя тук в Бг или да форсираме нещата и да заминем преди раждането?! Естествено аз няма да мога да работя, няма да имам здравна осигуровка, езика не го владея и ще съм в доста стресова ситуация. Струва ли си тази авантюра, се питам? Дали детето ще има някаква полза от това да бъде родено там (единствено заради това сме готови на тази стъпка)? Мн. съм объркана. Ще съм благодарна на всякаква информация от ваша страна.  Heart Eyes

# 155
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
няма да има никъква полза ако родиш детето тук все си е бг гражданин
а и без соц осигуровки Ще е малко трудни4ко

# 156
  • Мнения: 176
Eлхичка, първо полза никаква няма бебето ти да е родено тук, разбирай документи, парични помощи и т.н.
Ако все пак решиш на всяка цена да родиш тук, няма да има проблем въпреки, че не си осигурявана, но трябва с идването да си направиш адресна регистрация (емпадронамиенто) и да си извадиш здравна карта (тархета санитария). Някоя от мамите да ме поправи , ако бъркам. Не знам обаче как стои въпроса с изследванията и проследяването на бременността, то наистина медицинските термини са едни и същи на всякъде, но вероятно ще се наложи да преведеш някои изследвания.
Значи аз лично бих останала да родя в Бг, да се посъвзема малко и тогава да тръгна, от друга страна обаче пък и пътя с малко бебе си е предизвикателство направо  Rolling Eyes, но доколкото виждам от мнения във форума бебетата доста добре понасят летенето със самолет.
Каквото и да решиш успех и ни дръж в течение  bouquet
п.с. Някои авиокомпании не позволяват на бременнивлезли в 8-ми месец да летят  Peace
Анет, ние си купихме 4етириколка за бебка, но просто защото не ми харесват тези с три колела. Наши познати за първото си дете (преди 2 г.) си бяха взели 3 колка, а сега за 2-то си взеха с 4, жената казва, че й е по-удобна и и заема по малко място, като е сгъната, общо взето мнения всякакви, по-скоро е въпрос на лични предпочитания към дизайна. Против съм и да се хвърлят луди пари за количка, при условие, че до годинка и нещо-две ще ти се прииска да я смениш, защото я ти е много тежка, я не ти е удобна и т.н.(идеалния вариант е количката да се окаже много здрава, удобна и лека за теб, ама знае ли човек)
За тези кошарки, имам много познати, на които дечицата им спят в такива и са страшно доволни. Ние също мислехме да вземем такава, но ни подариха страхотно бебешко креватче и затова се отказахме. Тези за които ти говориш на 2-те нива са много хубави, докато бебето е малко си я оставяш вдигната нагоре и си го взимаш без проблеми, като попорастне и почне да се изправя минава на първо ниво и няма опастност да падне и т.н. Щом не ти харесва това дето искат да ти подарят, вземете си сгъваемо, а и за тия пари си е направо супер.
Такааа аз изпрах вече част от дрешките, че даже и изсъхнаха, ама ще оставя гладенето за утре, че ми е едно такова заспалооо Tired
Айде аз се улях малко, да видим кой ще чете сега Mr. Green

# 157
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Благодаря за бързия отговор!  bouquet От време, на време ще наминавам през испанската темичка и понякога ще досаждам с въпроси!

# 158
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте мами,

Изкарахме Гергьовден (да живеят диетите, моята май все по-често е на OFF  #2gunfire ), намерих агнешко много изгодно. Имаме един magazin почти до ЛИДЛ, БИО Карне се казва, много народни цени.

Елхичка, правилно са ти казали момичетата по-горе. Няма никаква файда да раждаш тук, от гледна точка ана гражданство и националност. Както е казала Рали, ще ти трябва адресна регистрация и после тархета санитария (здравна карта). Няма никаква дискриминация за осигурени и неосигурени майки - цялото проследяване на бременността и раждането е безплатно. Но за теб ще е голям стрес, в последните месеци от бременността да бъдеш в съвсем друга държава и тепърва да свикваш. Наистина е хубаво да сте заедно със съпруга ти при идването на бял свят на вашето детенце, за това ако е възможно той да остане да го изчака или да се върне при раждането. Сигурно бърза за някоя сезонна работа и ще я изгуби ако не тръгне веднага. Вие си решете. Късмет! И не ни досаждаш, пиши и питай за всичко, което те вълнува. Ако можем ще помагаме.   Peace

За количките аз имам триколка. Ами стабилна е, защото колелата са широки, но е трудно маневрена, поне тази която имам, не е маркова. Може би марковите ще са по-добри. Но ми се струва въпрос на мода на дизайна, това е. Ама няма да са много модерни триколките щото и мен са ме возили в такава.

А за дрe6ките ще си ги изперете ами. Не слушайте свекърви (най-вече). Моята, например, ми казва като ме скубел малкия да съм го пляскала през ръцете.

А ника на Ооо, Пепи, е от "Оркестър без име". Жената носеше все топла бира, щото докато я донесеше, си правеше срещички с любовника си. Ааа, Пепи? А ти за Валенсия говориш.  Wink    Hug   Майтап да става.

Марица, за какво и е на Ани пък ютия.   newsm78

# 159
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
мерси за из4ерпателните отговори зна4и каквото и да е на късмет Ще е с коли4ката  smile3506 Ще 4акам намаления
а за кошарката току Що говорих с родителите си и направо ме хвърлиха в шок  newsm09
баЩа ми е дърводелец правил е кошарката на племенни4ката ми ( на брат ми), но винаги му е било ме4та да направи кошарката за моето дете и някък си не може да се примири 4е съм тук и не може да стане, а и се е заинатил и е решил 4е Ще е мом4енце и сега ми сервира 4е Щял той да направи кошарката и нали и коли4ката искам да е от там 4е Щял да докара с колата майка до тук та и багажа да донесе и най ве4е ако имал възможност да поостане да видел внука си 
4овека ве4е е решил 4е внук Ще има  smile3504
но Щом е решил няма да му казвам да не прави кошарка я сега остава на мен да си избера модел4е и Ще съм много Щастлива 4е Ще си имам уникално легло специално за моя бебо  newsm44

# 160
  • ES
  • Мнения: 2 172
Да, забравих да се произнесе за кошарките. Нашата е дървена на Чиполино, подарък от баща ми (същата история като теб Анетт) за внука. Майка като дойде я мъкна с нея, очуди всички с големия си багаж и мрънканията, че то в Испания кошарки нямало ли? Наистина, ако не беше сантименталната стойност на подаръка, беше наистина глупаво майка да я носи чак от БГ, в Карефура са по 80 евро. Но я взехме доста голяма и като се сглоби в спалнята и не може да излезе. До преди месец нямахме проблем, но от както малкия взе да става сам, да пълзи и щъка стана опасен и се принудихме да купим една куна де вяхе да играе в нея и да не ми е все в ръцете. Мислим да я вземем и за БГ, с чанта е и тежи 8-9 кг.

# 161
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
и аз така мислех но няма на4ин нали е от татко а и Ще е направена с много лубов апо нататъка Ще си взема една и за биахе не са скъпи и Ще ми е от полза,но най важното 4е Ще е нови4ка незнам заЩо така съм се вманиа4ила не искам да е най скъпото или каквото и да е просто да е нови4ко а не ве4е използвано

# 162
  • Мнения: 409
Здравеите!Анет ,изпални жеаанието на дядото Wink,а после си купи направо ко6арка за игра.За коли4ка моята е на Нуресе и сам доволна Peace(триколка),тук другите маи4ета които си купиха от БГ се оплакват ,4е се рзадат техните.Амоята има две години гаранция,има я на Копо ако има при вас.Отна4ало си купих ко64е за колата,и с него си го возех.Елхи4ке наистина маи4етат са прави Peace.нека се роди бебо в БГ ,а после живот и здраве 6те доидете.Ние бяхме на разходка и направо хванах тен .Лека но6 на вси4ки  bouquet

# 163
  • Мнения: 3 098

Марица, за какво и е на Ани пък ютия.   newsm78

Детска ютийка си поиска,Гери.Тя има такива образователни книжки,сега с баба си продължават с тях и в една от книгите впе4атление й е направила ютията.Купих й една много сладка,даже пее много нежно. Party
Елхи4ка,разбирам,4е ти е трудно и 4е искаш да сте заедно с мъжа ти в този важен момент,но за ниЩо на света не раждай в Испания.Намерете някакво друго решение,ако може.

# 164
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Hola от мен, вече от испанска земя  Mr. Green
Странно, но умирам от студ тук  newsm78, пуснали сме парното на 25 градуса  Laughing

Марица, като прочетох, че дъщеря ти иска ютия, се сетих за моята племенница, която сега е на 4.  Joy Тя миналата година беше луднала пък за прахосмукачка  hahaha, та сестра ми й купи детска, на батерии, миниатюрно копие на истинска. Та прахосмукачката вървеше в комплект с един плик с топчета натрошен стиропор  Crazy, и малката по цял ден ръсеше стиропор, и после чистеше с прахосмукачката... hahaha, майка й се видя в чудо с преразхода от батерии  Laughing

Астооооо, къде се запиля бе, булка?  newsm78 Хайде, ако си родила, влез да се похвалиш, да пуснеш някоя снимка на беба baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт