Следразводните вероятности

  • 3 684
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 998
Мисля, че ако се разведем, няма да ми се иска да го виждам. Болката ще е неистова и дори да го заменя (което е много вероятно Laughing), не мисля, че ще мога да го виждам и да си говоря приятелски с него.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.
Иначе ми е много смешно някой като каже, че е в много добри отношения с бивш съпруг, гадже.... Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...

Кое ти е смешно и от позицията на защо?

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Бившият ми води класацията за най-голям Муньо  Simple Smile Не се виждаме по обясними причини - дължи ми мнооого пари и така се е законспирирал, че и спец-службите няма да го открият  Mr. Green По-интересното е, че се крие даже и от синът ни ... Момчето завърши училище, беше абитуриент, стана студент, баща му хич и не се появи - че нали това са все скъпи мероприятия, пари трябват... Веднъж, преди да се кашира, се изцепи, че децата са си на майките, те да му мислят...  И от тогава се крие. То никой не го и търси де, ама той си се крие (за всеки случай)  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 494
Не приемам, че една жена трябва да бъде уважавана само, защото е родила дете. А когато прави така, че това дете да страда, още по-малко заслужава уважение.
И моля, не правете такива генерални изводи за хората, без да ги познавате!
Peace С това съм абсолютно съгласна. Особено, ако майката въздейства зле на детето. Да кажем, че имам много добри впечатления...В полза на детето е да успее да разграничи недобрите черти на родителите си- нали целта е да стане добър човек. Тук обаче е тънкостта- хем да разбере, че не всичко трябва да копира от родителите си, хем да запази уважение към тях. Трудно се постига.
Но определено, това че хората стават родители, не ги прави идеални примери за подражание...

# 49
  • София
  • Мнения: 2 271
По-скоро Lara се опитва да каже, че САМИЯТ ФАКТ, че е родила детето им, сам по себе си не я прави автоматично уважавана. Т.е. че ако тя е скочубра и змия, колкото и деца да роди, няма да я заобича и уважава повече.
Hug Благодаря - точно това исках да кажа!





Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.
Иначе ми е много смешно някой като каже, че е в много добри отношения с бивш съпруг, гадже.... Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...

Кое ти е смешно и от позицията на защо?


От позицията на няколко раздели зад гърба ми ... смешното ми е, че щом си се разделил с даден човек, значи не те кефи толкова много, колкото звучи в изказването - Ние сме много добри приятели.
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

# 50
  • Мнения: 1 494
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

Ооо, определено има много нюанси...В случая смятам, че едни сносни отношения след развода се броят за "много добри приятели". Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 2 271
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

Ооо, определено има много нюанси...В случая смятам, че едни сносни отношения след развода се броят за "много добри приятели". Wink
За мен, пък много добър приятел не е всеки, с когото имам сносни отношения, или съм имала интимни такива. Много повече искам от приятелите си. Явно от тук идва разминаването с някои съфорумки.

# 52
  • Мнения: 1 494
Така е. Шарен свят... Peace
Затова често истината има много лица. Хубаво е, човек да се опита да погледне през погледа на другия. И пак не винаги се получава.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 271
Винаги опитвам, но наистина не винаги ми се получава  Simple Smile

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
От позицията на няколко раздели зад гърба ми ... смешното ми е, че щом си се разделил с даден човек, значи не те кефи толкова много, колкото звучи в изказването - Ние сме много добри приятели.
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

Не е задължително това, което казваш.
На даден етап може да разбера, че някой не ми е съответен за добър партньор, но това не го изключва задължително от възможността да е добър приятел. Т.е. това,че в интимен план някой не ми пасва, означава ли, че този факт непременно и изцяло го обезстойностява като човек?
Аз не се тревожа да признавам и ценя положителните качества на бившите си партньори и да се радвам на приятелството им. Надмогнала съм се в това отношение.
Мога и да ти разкажа, защо бившият ми съпруг е моя най-добър приятел. В случай, че това представлява интерес за теб и би изяснило понятието като такова.

# 55
  • Мнения: 6 472
От позицията на няколко раздели зад гърба ми ... смешното ми е, че щом си се разделил с даден човек, значи не те кефи толкова много, колкото звучи в изказването - Ние сме много добри приятели.
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

От позицията на няколко раздели + един развод, мога да кажа, че това което казваш не е общовалидно. Съпружеските отношения не се свеждат до приятелство. Имам доста приятели, които много харесвам и ценя, разбираме се прекрасно, но ако ми се наложи да живея с тях и съвместно да отглеждаме дете сигурно ще си оскубем перушината. След развода, очевидно вече не съжителствам с бившия, отношенията ни отиват на съвсем друго ниво и съглосно горното правило, съвсем спокойно можем да си останем приятели (и на настоящия етап сме такива)

# 56
Доста време е минало откак пуснах анкета, а само четири отговора съвпадат с моя. Толкова ли е странно да станеш гадже на бившия си съпруг/съпруга? Подкрепете ме де....

# 57
  • Мнения: 677
aivia, подкрепям те  Hug

# 58
  • Мнения: 4 380
Какво се случва с двамата разведени? Запазват приятелски отношения на толерантност и уважение, мразят се неистово или стават гаджета? Или нещо друго?

Какво значи "какво се случва"? #Crazy Случва се най-различно според зависи културата и възпитанието на разведените.

# 59
  • Мнения: 2 336
Доста време е минало откак пуснах анкета, а само четири отговора съвпадат с моя. Толкова ли е странно да станеш гадже на бившия си съпруг/съпруга? Подкрепете ме де....
Ами това ,което мога аз да кажа е, че ако има чувства е много вероятно това да стане.
Както каза едно момиче в друга тема - това просто си е нейният мъж и дори да се разведе винаги ще спи с него. (не цитирам, говоря по памет)
Аз съм на същото мнение, когато има любов семейното положение остава на заден план. Женен, разведен - мислиш ли си го за свой и той да мисли подобно за теб нещата вървят към  luvbed

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт