Следразводните вероятности

  • 3 669
  • 63
  •   1
Отговори
Какво се случва с двамата разведени? Запазват приятелски отношения на толерантност и уважение, мразят се неистово или стават гаджета? Или нещо друго?

# 1
  • Мнения: 677
Пусни анкета с възможност и за 3-те отговора  Grinning

# 2
 Cry а как се пуска анкета ...?

Видях как, пускам я.

# 3
  • Мнения: 451
С моя бивш дори не поддържаме контакт. Нямам представа живли е що ли е, не живее в БГ. И не страдам особено от това Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Запазихме си приятелските отношения. Поне веднъж седмично вечеряме тримата с детето, понякога двамата, ако детето е при баба си. Говорим си за гаджетата, даваме си съвети... Друго?

# 5
  • Мнения: 1 533
Моят отговор го няма. Понякога ми вдига кръвното. В останалото време ми е безразличен до смърт.

# 6
  • Мнения: 1 629
Аз не поняла, тук пишат тези с опита или градим вероятни теории  newsm78

# 7
  • UK
  • Мнения: 3 959
Третия отговор ми е безкрайно непонятен. Защо ще се развеждаш с някого ако после пак ще си с него? Или просто предпочиташ думата "разведен" пред "несемеен"?

# 8
  • Мнения: 13 512
Запазихме си приятелските отношения. Поне веднъж седмично вечеряме тримата с детето, понякога двамата, ако детето е при баба си. Говорим си за гаджетата, даваме си съвети... Друго?
това най-вероятно е така, защото и двамата не сте женени повторно или?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
това най-вероятно е така, защото и двамата не сте женени повторно или?

И двамата имаме официални връзки. Неговата е от 2 месеца само - най-редовно му давам съвети. По-скоро е, защото и двамата сме разбрали, че не ставаме за семейство един с друг, но все пак имаме дете...

# 10
  • Мнения: 2 353
  Мърморана, защото един мъж, колкото и да е готин има смръдливи чорапи. И кой пере гадните чорапи? Жена му. А когато сте гадженца му ги пере? Мама! Образно казано.

# 11
  • Мнения: 5 468
Ако един слънчев ден се разведем с мъжа ми, се надявам да останем в добри взаимоотношения... заради дъщеря ни. Тя го обича много и ще й липсва безкрайно newsm78.
Е... може и аз да отроня някоя сълза Thinking.

# 12
  • Мнения: 1 533
Ако един слънчев ден се разведем с мъжа ми, се надявам да останем в добри взаимоотношения... заради дъщеря ни. Тя го обича много и ще й липсва безкрайно newsm78.
Е... може и аз да отроня някоя сълза Thinking.

Няма да се развеждаш, айде сега. Баба ми Калинка казва - щом не те бие, много си ти е хубав мъжът.

# 13
  • Мнения: 677
А дядо ми Тодор казваше-жена не се бие, щото се привързва!

# 14
Аз не поняла, тук пишат тези с опита или градим вероятни теории  newsm78
Всички да пишат, и тези с опита и тези с теориите. Нали теорията и практиката са две страни на живота. Темата е открита и за щастливо омъжени/женени, и за разведени с опит и за все още недокоснали се до тайнството на брака.

# 15
  • Мнения: 4 138
първият ми съпруг е един от най-добрите ми приятели. имахме 10 годишен брак. след 5 години развод станахме приятели.
вторият ми съпруг ми е бил винаги добър познат, тендиращ към приятел. имаме контакт.
третият ми съпруг беше едно неоразумение Grinningв началото след развода бях бясна, после безразлична, сега като се сещам се усмихвам.

# 16
  • Мнения: 1 006
...щастливо омъжени/женени, и за разведени с опит и за все още недокоснали се до тайнството на брака.

Мене ме нЕма в целата схЕма.  Joy

Ту се хиля и не мога да спра, ту изпадам в дълбокомислие. Не е здравословно. Отивам да спя.

# 17
  • Мнения: 4 629
Да се мразят неистово ми се вижда най-реалистично

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А дядо ми Тодор казваше-жена не се бие, щото се привързва!
Дядо ти случайно да има куче Joy

# 19
  • Мнения: 1 072
А дядо ми Тодор казваше-жена не се бие, щото се привързва!

Браво на баба ти, за дето му го е внушила.  Twisted Evil

С моя сме се разделяли. Първо го играехме приятели. После се сгаджосахме и сега още сме си гаджета. Вървим към обвързване.  Wink

# 20
  • Мнения: 1 418
Аз съм щастливо разведена,запазила много добри приятелски
отношения.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Секса с бивш е невероятен.Така че варианта с гаджетата не е зле Wink

# 22
  • Мнения: 532
Oмраза и ненавист е много силно,поне за моя случаи. Жал ми е понякога за него.Искаше ми се да останем не в приятелски ,а в добри отношенияно, не се получи.А връщане на зад няма,не съм си тръгнала след 20 год.брак за да се връщам.Знам със сигурност че и няма да дойде такъв момент.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.
Иначе ми е много смешно някой като каже, че е в много добри отношения с бивш съпруг, гадже.... Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...

# 24
  • Мнения: 3 211
Имам приятели 1 и 3-та опция
според мен остават приятели, когато има дете
ако няма дете, може би става 2-ра опция

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 966
Има още една вероятност - единият мрази, на другият му е безразлично.
Ако са се разделили  покрай любовен триъгълник така ми изглежда.  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 494
Аз мисля, че на всеки могат да се случат и трите варианта- зависи какъв е човека отсреща, от причините за развода, конкретната ситуация.
 Но ако имат деца мисля, че е задължително да запазят добрия тон, което за съжаление не се взема впредвид от всички. Обикновено родителите са погълнати от собствените си емоции и интереси и рядко се замислят в дълбочина и переспектива как това се отразява на децата им.

# 27
  • Мнения: 1 418
Не може двама интелигентни хора да не си запазят добрите
отношения.Аз имах 15год. брак,познанството с бившият ми
съпруг датира от 1 клас,до 8 сме учили заедно,как бих могла
да не се чувам с него?Това е невъзможно просто!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...

Може ако сте били любовници и да си права...
Но с моя бивш мъж бяхме повече от любовници. Няма за какво да си завиждаме, нито за какво да се мразим... а чувствата си ги разкрихме докрай, че и отгоре даже.

но в никакъв случай не я уважава... По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.

Показвайки неуважението си към жената, която му е родила дете, към майката на детето си, мъжът ти не само показва простотия, ами и влияe много зле на детето си.

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 14:39 от Isa

# 29
  • Мнения: 920
Преди му желаех бавна и мъчителна смърт. Но сега го преодолях. Съгласна съм на каквато и да е. - Огнената Грейс.

# 30
  • Мнения: 6 472
Минахме през различни етапи, които горе долу мога да скицирам така
сълзи, сополи, самосъжаление, смесени чувства към другия - омраза, яд, скубане на коси - пълно безразличие и отбягване - сравнително сносни приятелски отношения.

# 31
  • Мнения: 4 621
Възпитаните и интелигентни хора би трябвало да запазят приятелски отношения, особено ако имат дете, но в много случай се "мразят неистово" Confused

# 32
  • София
  • Мнения: 1 951
Минахме през различни етапи, които горе долу мога да скицирам така
сълзи, сополи, самосъжаление, смесени чувства към другия - омраза, яд, скубане на коси - пълно безразличие и отбягване - сравнително сносни приятелски отношения.
Да,така е!

# 33
  • в Низината
  • Мнения: 705
Желателно е да запазят добрите отношения.

# 34
  • Мнения: 183
[
Иначе ми е много смешно някой като каже, че е в много добри отношения с бивш съпруг, гадже.... Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...
[/quote]  що за логика newsm78,нито е смешно ,нито пък доколкото разбирам не говориш от собствен опит,можеш да бъдеш така категорична Naughtyима хора и хора!винаги има и такива дето се мразят неистово,има и такива дето се развеждат и след време преоткриват любовта един към друг и стават любовници ,а защо не пак семейство,а има и такива дето просто запазват добрия тон и приятелските отношения Hug.твърдя го от опит-израснах при майка си ,като баща ми имаше второ семейство и никога не съм видяла между тях злоба,завист или каквото и да било подобно Naughtyвтората жена на баща ми се разбира чудесно с майка ми и на сватбата ми баща ми беше с бившата и настоящата на церемонията Laughing!в момента и аз съм с втори брак и успях с доста труд да запазя много добри отношения с бившия ми мъж ,още повече ,че имаме и дете ,е със сегашната му жена не се получи ,но винаги желанието трябва да е двустранно Rolling Eyes.май стана много дълго ,но заключавам:умните,самоуважаващите се хора,не се изпълват със злоба и злъч след развод,а просто продължават напред и не плюят на миналото си Hug

# 35
Майка ми и баща ми са разведени,уважават се.На сватбата ми бяха заедно до последно,преди това когато брат ми влизаше в казармата,пак заедно ходиха да го водят,после на клетвата,на свиждане.Изобщо с времето нещата улегнаха.Първите години след развода беше много тежко,но вече се разбират много добре.

# 36
  • Мнения: 920
Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.

Какъв ли простак е бил мъжът ти да се ожени за тая простотия. Добре, че е намерил теб.

# 37
Така значи а? Joy "Купон ли е бракът" си стои в Клюкарника - за брака можем да си клюкаме на воля. А за следразвода - само насериозно. Какво става след развода е част от "Дом и семейство" значи. А на мен лесно ли ми е като новото ми гадже, вторият баща на детето и бившият ми съпруг съвпадат? Аз какво се явявам на горкото дете? Майка или мащеха, щом то живее с баща си, с когото аз съм разведена, но съм новото му гадже? Ей такива сложни роднинства направо са за "Дом и семейство"!
Но никога говоря с лошо чувство за бившата съпруга на човека, някак много я уважавам.  Laughing

# 38
  • Мнения: 920
Така значи а? Joy "Купон ли е бракът" си стои в Клюкарника - за брака можем да си клюкаме на воля. А за следразвода - само насериозно. Какво става след развода е част от "Дом и семейство" значи. А на мен лесно ли ми е като новото ми гадже, вторият баща на детето и бившият ми съпруг съвпадат? Аз какво се явявам на горкото дете? Майка или мащеха, щом то живее с баща си, с когото аз съм разведена, но съм новото му гадже? Ей такива сложни роднинства направо са за "Дом и семейство"!
Но никога говоря с лошо чувство за бившата съпруга на човека, някак много я уважавам.  Laughing

То твойто е за Куриози и мистерии.

# 39
  • Мнения: 2 723
Aбсолютно ми е безразлично какво се случва с него, нито съм го чувала, нито пък и имам желание... Може би защото нямаме деца...

# 40
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ами нямам развод зад гърба си, а майка ми и баща ми са си много добре далеч един от друг. Но имайки в предвид бившите си връзки (сериозните де), бих казала, че е добре да се запазят някакви приятелски отношения. Ще е по-добре за децата, ако ги има. А и някак не ми се удава да мразя някой, когото съм обичала. Та все пак съм му дала част от себе си, били сме близки, споделили сме толкова приятни моменти - можем поне да запазим приятелските отношения.
Или съм прекалено оптимистично настроена?   Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 2 271
Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.

Какъв ли простак е бил мъжът ти да се ожени за тая простотия. Добре, че е намерил теб.
Бил е млад и глупав - сбъркал е, направил и е дете и е постъпил достойно, като и е предложил брак. В последствие е разбрал, че има доста голяма несъвместимост между характерите им и че няма за какво да я уважава и са се развели по взаимно съгласие.


но в никакъв случай не я уважава... По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.

Показвайки неуважението си към жената, която му е родила дете, към майката на детето си, мъжът ти не само показва простотия, ами и влияe много зле на детето си.



А кой ти каза, че той показва неуважението си към нея и то пред детето? Просто не изпитва тези топли чувства, за които говориш. Може би, ако тя беше толкова прекрасен човек, нямаше да се разделят.
Не приемам, че една жена трябва да бъде уважавана само, защото е родила дете. А когато прави така, че това дете да страда, още по-малко заслужава уважение.
И моля, не правете такива генерални изводи за хората, без да ги познавате!

# 42
  • София
  • Мнения: 6 999
А кой ти каза, че той показва неуважението си към нея и то пред детето? Просто не изпитва тези топли чувства, за които говориш. Може би, ако тя беше толкова прекрасен човек, нямаше да се разделят.
Не приемам, че една жена трябва да бъде уважавана само, защото е родила дете. А когато прави така, че това дете да страда, още по-малко заслужава уважение.
И моля, не правете такива генерални изводи за хората, без да ги познавате!

...................

Нищо умно не ми идва, което бих могла да кажа, при условие, че за теб мъжът не следва да уважава жената родила му дете...

# 43
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
По-скоро Lara се опитва да каже, че САМИЯТ ФАКТ, че е родила детето им, сам по себе си не я прави автоматично уважавана. Т.е. че ако тя е скочубра и змия, колкото и деца да роди, няма да я заобича и уважава повече.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
InaV, за мен самият факт е достатъчен за това... Както аз уважавам бащата на детето си - добър, лош... той е мъжът, на който съм родила дете... Може за нищо друго да не го уважавам, но за това да. Слава Богу и той ме уважава...поне за това.

# 45
  • Мнения: 6 993
Мисля, че ако се разведем, няма да ми се иска да го виждам. Болката ще е неистова и дори да го заменя (което е много вероятно Laughing), не мисля, че ще мога да го виждам и да си говоря приятелски с него.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.
Иначе ми е много смешно някой като каже, че е в много добри отношения с бивш съпруг, гадже.... Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...

Кое ти е смешно и от позицията на защо?

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Бившият ми води класацията за най-голям Муньо  Simple Smile Не се виждаме по обясними причини - дължи ми мнооого пари и така се е законспирирал, че и спец-службите няма да го открият  Mr. Green По-интересното е, че се крие даже и от синът ни ... Момчето завърши училище, беше абитуриент, стана студент, баща му хич и не се появи - че нали това са все скъпи мероприятия, пари трябват... Веднъж, преди да се кашира, се изцепи, че децата са си на майките, те да му мислят...  И от тогава се крие. То никой не го и търси де, ама той си се крие (за всеки случай)  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 494
Не приемам, че една жена трябва да бъде уважавана само, защото е родила дете. А когато прави така, че това дете да страда, още по-малко заслужава уважение.
И моля, не правете такива генерални изводи за хората, без да ги познавате!
Peace С това съм абсолютно съгласна. Особено, ако майката въздейства зле на детето. Да кажем, че имам много добри впечатления...В полза на детето е да успее да разграничи недобрите черти на родителите си- нали целта е да стане добър човек. Тук обаче е тънкостта- хем да разбере, че не всичко трябва да копира от родителите си, хем да запази уважение към тях. Трудно се постига.
Но определено, това че хората стават родители, не ги прави идеални примери за подражание...

# 49
  • София
  • Мнения: 2 271
По-скоро Lara се опитва да каже, че САМИЯТ ФАКТ, че е родила детето им, сам по себе си не я прави автоматично уважавана. Т.е. че ако тя е скочубра и змия, колкото и деца да роди, няма да я заобича и уважава повече.
Hug Благодаря - точно това исках да кажа!





Моят мъж не мрази бившата си съпруга, но в никакъв случай не я уважава, или да иска приятелството и. По някога много се дразни от простотията и, защото това влияе негативно върху детето им.
Иначе ми е много смешно някой като каже, че е в много добри отношения с бивш съпруг, гадже.... Може да каже, че отношенията са добри, като за разделени бивши любовници, но в никакъв случай не може да са по принцип много добри. Винаги съществува завист, скрита омраза, недоразкрити чувства...

Кое ти е смешно и от позицията на защо?


От позицията на няколко раздели зад гърба ми ... смешното ми е, че щом си се разделил с даден човек, значи не те кефи толкова много, колкото звучи в изказването - Ние сме много добри приятели.
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

# 50
  • Мнения: 1 494
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

Ооо, определено има много нюанси...В случая смятам, че едни сносни отношения след развода се броят за "много добри приятели". Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 2 271
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

Ооо, определено има много нюанси...В случая смятам, че едни сносни отношения след развода се броят за "много добри приятели". Wink
За мен, пък много добър приятел не е всеки, с когото имам сносни отношения, или съм имала интимни такива. Много повече искам от приятелите си. Явно от тук идва разминаването с някои съфорумки.

# 52
  • Мнения: 1 494
Така е. Шарен свят... Peace
Затова често истината има много лица. Хубаво е, човек да се опита да погледне през погледа на другия. И пак не винаги се получава.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 271
Винаги опитвам, но наистина не винаги ми се получава  Simple Smile

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
От позицията на няколко раздели зад гърба ми ... смешното ми е, че щом си се разделил с даден човек, значи не те кефи толкова много, колкото звучи в изказването - Ние сме много добри приятели.
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

Не е задължително това, което казваш.
На даден етап може да разбера, че някой не ми е съответен за добър партньор, но това не го изключва задължително от възможността да е добър приятел. Т.е. това,че в интимен план някой не ми пасва, означава ли, че този факт непременно и изцяло го обезстойностява като човек?
Аз не се тревожа да признавам и ценя положителните качества на бившите си партньори и да се радвам на приятелството им. Надмогнала съм се в това отношение.
Мога и да ти разкажа, защо бившият ми съпруг е моя най-добър приятел. В случай, че това представлява интерес за теб и би изяснило понятието като такова.

# 55
  • Мнения: 6 472
От позицията на няколко раздели зад гърба ми ... смешното ми е, че щом си се разделил с даден човек, значи не те кефи толкова много, колкото звучи в изказването - Ние сме много добри приятели.
Или може би трябва да си изясним понятието много добър приятел...

От позицията на няколко раздели + един развод, мога да кажа, че това което казваш не е общовалидно. Съпружеските отношения не се свеждат до приятелство. Имам доста приятели, които много харесвам и ценя, разбираме се прекрасно, но ако ми се наложи да живея с тях и съвместно да отглеждаме дете сигурно ще си оскубем перушината. След развода, очевидно вече не съжителствам с бившия, отношенията ни отиват на съвсем друго ниво и съглосно горното правило, съвсем спокойно можем да си останем приятели (и на настоящия етап сме такива)

# 56
Доста време е минало откак пуснах анкета, а само четири отговора съвпадат с моя. Толкова ли е странно да станеш гадже на бившия си съпруг/съпруга? Подкрепете ме де....

# 57
  • Мнения: 677
aivia, подкрепям те  Hug

# 58
  • Мнения: 4 380
Какво се случва с двамата разведени? Запазват приятелски отношения на толерантност и уважение, мразят се неистово или стават гаджета? Или нещо друго?

Какво значи "какво се случва"? #Crazy Случва се най-различно според зависи културата и възпитанието на разведените.

# 59
  • Мнения: 2 336
Доста време е минало откак пуснах анкета, а само четири отговора съвпадат с моя. Толкова ли е странно да станеш гадже на бившия си съпруг/съпруга? Подкрепете ме де....
Ами това ,което мога аз да кажа е, че ако има чувства е много вероятно това да стане.
Както каза едно момиче в друга тема - това просто си е нейният мъж и дори да се разведе винаги ще спи с него. (не цитирам, говоря по памет)
Аз съм на същото мнение, когато има любов семейното положение остава на заден план. Женен, разведен - мислиш ли си го за свой и той да мисли подобно за теб нещата вървят към  luvbed

# 60
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много зависи от отношенията по време на брака, от това как е протекъл развода, от това кой как се е справил в интимен план след развода... За всеки е различно. Аз не съм виждала бившия вече 8г и дори ако се наложи да произнеса името му - звучи ми като чуждо. Гласувах с втора опция, но не мога да кажа , че го мразя, просто неистово ми се иска да не го виждам никога повече.

# 61
  • Мнения: 2 161
Аз съм с теория Simple Smile.Силно се надявам, ако се разведем един ден,да останем приятели.И чат-пат да правим секс.

# 62
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз пък си мисля, че ако има изневяра, любовница, лъжи и т.нат. трудно ще искам да съм приятелка с него след развод.

# 63
  • София
  • Мнения: 397
може би бившият ми съпруг е мислел като авторката,защото се държеше сравнително любезно и 2-3 пъти ме кани на кафе или пица,но като разбра че ще се обвържа с друг,започна да крещи и да ме обижда,та даже после и издръжка спря да плаща. но дори и малкото пъти в които се правехме на приятели ми беше някакси неловко-едвам поддържахме разговора с общата тема за детето и нямаше какво друго да си кажем,всичко е толкова изчерпано по време на брака че незнам какво си говорят толкова другите-останали приятели.

Общи условия

Активация на акаунт