Бясна съм на джипито

  • 1 800
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 78
Аз ДжиПи не съм ползвлала от 2 години... винаги когато съм ходила преди не са ми изписвали подходящо лечение и се отказах да го ползвам, а когато поискам направление за някъде - винаги бяха свършили и трябваше да ходя началото на следващия месец (разбира се пак се плаща такса  Thinking).
Работодателя ме осигурява допълнително и ходя само на частни прегледи - само със записани часове, правят всички необходими изследвания и са изключително внимателни. Не заплащам абсолютно никакви такси.
За съжаление, обаче, много малко хора могат да си позволят такова допълнително осигуряване, а здравната система е изключително скапана и изобщо не работи... #2gunfire #2gunfire

# 31
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Наистина бременните трябва да са с предимство. Но ако си бременна в 5 седмица (т.е. цикъла ти е закъснял с няколко дни) и не си се обадила на личния ти лекар предварително, как очакваш да се възползваш от предимството си? Та те няма как да разберат, че си бременна. И двамата ми родители са лекари. Нагледала съм се на какви ли не случаи. И каквото и да стане все лекарите са ни виновни... Майка ми направи инсулт докато е на работа (кардиолог е) и когато излязла от кабинета си да потърси невролог за да я прегледа, пациентите й се разбунтували къде отива, като чакат от сутринта. Като им казала, че не е добре и ще се върне след малко имало такива, които отвърнали, че не им пука, и че и те са зле. "Човещина"!
Не можем да очакваме от лекарите си да са всевиждащи. Все пак те не са машини. И какво да направят, като имат ограничено количество направления (и то доста малко), а почти никой не отива при Джи Пи на преглед, а все за направление... Системата така ги притиска- ако ти откажат направление- глоба. Ако издадат повече от определените им за месеца (10% от бройката на записаните пациенти)- пак глоба. Съжалявам, за тона на изказването си, но се ядосах от забележките за компетентността на лекарката, която е трябвало с поглед да разпознае бременност в 5 г.с.

# 32
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
В 5 г.с. още не ти личи няма как хората да знаят, че си бременна.
На твое място просто бих влязла, бих казала "Докторе, аз съм бременна и не мога да чакам сред болните" и той не може да не те вземе с предимство.
Не очаквай хората да се сещат, искай си това, което ти се полага!

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
Бременните НЕ чакат пред лекарски кабинет (освен, ако има други бременни преди тях...) и НЕ заплащат потребителска такса. Изобщо не обръщай внимание на сестрата, нито на другите пациенти, направо отиваш отпред, казваш им на хората, че си бременна, и излезе ли пациента, който евентуално е вътре, влизаш. С думите, че ако не ти обърнат внимание, следващите, които ще посетиш, са адвоката си, ЗК и Федерация на Потребителите. И при първа възможност сменяш този доктор.

# 34
  • Мнения: 3 069
На твое място сменям лекаря веднага.
Ние живеем в Изток а педиатърката и джипито са ни в 8-ма поликлиника в Надежда.
Предпочитам да е  на другия край на София но да са добри и разбиращи!

# 35
  • Мнения: 686
В 5 г.с. още не ти личи няма как хората да знаят, че си бременна.
В началото на седмицата му се обаждах,уведомих го,че съм бременна и имам болки в стомаха.

# 36
  • Мнения: 2 197
Когато бях бременна си бях избрала гинеколог в частен медицински център. Записвах си час, отивах и влизах с никакво или съвсем малко чакане. Човека работеше със Здравната каса и каквото ми се полагаша съм го получила (2 ехографа и едни кръвни изследвания). Останалото съм си го платила. Не виждам защо бременните да са с предимство пред лекарските кабинети - в края на краищата хората, отишли там са болни и не може да се каже, че бременните имат повече права от тях. Ако не можеш да чакаш - плащаш си и викаш лекар в къщи.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 972
Сменяй го! Peace

# 38
  • Мнения: 953
Аз не съм висяла пред кабинета за направление - майка ми мина и го взе, като преди това аз се бях обадила на докторката.
Всички прегледи по време на бременността ми съм ги плащала и съм ходила на частно с оглед на това че не мога да чакам по 2 часа сред болни хора  :/
За щастие имах лека и безпроблемна бременност.
Много ми е мъчно за всички майчета които разчитат само на здравната каса - изследванията и прегледите са твърде недостатъчни и ограничени.
Сега на детето педиатъра всеки път ни дава направления - да ама като се обадя ми казват, че има час чак след два месеца по здравна каса, а ако е платен преглед мога още същия ден да отида. Ето че сега плащам и нейните прегледи независимо че на теория би трябвало да са абсолютно безплатни - не мога 2 месеца аз да чакам за преглед на бебе, ама явно в тая шашава държава всичко може....



 

# 39
  • Мнения: 200
по принцип трябва лич. лекар да има дни за женска консултация и може тогава да си свършиш работата. Не е нормално бременна да чака с всички болни. След като всички се изкашлят хубаво и те заразят. Или се обаждай предварително. Мисли и от тази гледна точка, че е опасно и за теб този контакт с бацили остави чакането като ненормален.

# 40
  • Мнения: 1 975
Всички са такива мръфльовци #2gunfire Не им пука за нищо, а на тебе още не ти и личи и хората да ти отстъпят. Сменяй го гада мръсен Naughty

Леко бременеене Heart Eyes

# 41
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Напълно те разбирам. Положението с мойто Джи Пи е подобно. Съвет: обади се по телефона предварително.

Общи условия

Активация на акаунт