Как бихти реагирали в подабна ситуация в градината

  • 3 942
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 114
А вие не забелязвате ли че то като си заведеш детето на лекар има само две диагнози -вирус или алергия Shocked Confused

Този въпрос го задай на Венера,тя е специалиста...ние не сме мед.лица и сме простовати Mr. Green

п.п.Гледайте си децата,както намерите за добре,но не искайте и другите да ги гледат,като вас-това е невъзможно Peace

Ел,ти като пусна тая тема,какво очакваше,да пишат майки само дето са на твоето мнение ли?Няма как да стане,не вси4ки мислим еднакво Peace

Със здраве си останете  bouquet
Дано успеете да накарате вси4ки да мислят като вас,да не си водят децата болни и сополиви,да не отварят прозорците в градините,щото децата настиват и т.н.
А това с антибиотика,предполагам,че е много рядък слу4ай,ама май сте като коне с капаци и край вси4ки деца се водят с АБ ooooh!
Йо ти какво четеш изобщо незнам Whistling.Изобщо нито ме познаваш нито знаеш аз как си гледам детето .Какво мътиш само темата незнам пишеш за температурата на вън за отворени прозорци за зимата как си извеждаш детето и защо.... Thinking.Какво искаш да ни докажеш колко добре си гледаш детето ли ?
Темата е за ситуация в детската градина а не за това кой и как си гледа детето извън нея .И за пореден път ти казвам че не става въпрос за сополи  а за прикриването че дадено дете е болно и даването на АБ в детско заведение където се предполага че ходят само здрави деца .
А изобщо не съм се мъчила да убеждавам когото и да било че това не е правилно .Нито съм обиждала или квалифицирала някого Peace.
Радвам се за споделените ви мнения -няма нужда да се продължава спора . Останете си със здраве и всеки както иска така да постъпва с детето си .
Тези които смятат че даването на АБ в градината  е правилно да си ги водят така .А тези които смятат че е неправилно да разчитат на имунитета на детето си Crazy

# 76
  • Мнения: 17 409
Иса, казвам: да- заразни са и преди първите симптоми. Също така и, че при бебета и малки деца хремата не е безобидна, напротив. Съгласна съм с твоята педиатърка- в никакъв случай не твърдя, че при всяко кихане и т.н трябва да остава в къщи. Не е коректно, обаче в други ситуации детето да се води сред останалите, нито пък да му се дават лекарства там. Има правила и трябва да се спазват. Температурата не е определящ фактор. Който иска- разбира, който не- здраве да е Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 6 999
Венера с това твое мнение съм напълно съгласна.  Peace

# 78
  • Мнения: 3 674
Айде и тука се суче около едно и също... Laughing
Моят тъп американски доктор казва,  че след втория ден за прием на антибиотик, детето може да ходи на градина.
Писах и в предната тема, Самуил има често ушни инфекции, антибиотик за тях се изписва с курс на лечение 10 дни. Никой не смята, че детето  трябва да стои за толкова време вкъщи.
И нито едно от децата в градината, не се е разболяло досега от ушна инфекция, заради моя син.
Сиропите за кашлица, които се предписват, също се дават дълго време.
В какъв свят живеете?
Смени доктора.... Joy

# 79
  • Мнения: 7 837
О, Роза и ти ли лекар... Tired Може би УНГ  Tired

# 80
  • Мнения: 5 468
Тук няма случайни хора, Кейси.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
Докторът се двоумеше между вирусна и бактериална инфекция, а тъй като от бактериалните много бързо се влошава положението при нас, за всеки случай даде антибиотик. Е, вирус се оказа, и аз го изкарах даже, здрави сме вече, но антибиотикът трябва да се довърши - на 8 часа е, детето ми е по 10-11 часа в яслата, няма как да избегнем даването там. Ако някой родител ме види, сигурно ще бъде крайно възмутен, като голяма част от родителите тук.

А дали положението при онова детенце не е било подобно, а?

# 82
  • Мнения: 2 657
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
Докторът се двоумеше между вирусна и бактериална инфекция, а тъй като от бактериалните много бързо се влошава положението при нас, за всеки случай даде антибиотик. Е, вирус се оказа, и аз го изкарах даже, здрави сме вече, но антибиотикът трябва да се довърши - на 8 часа е, детето ми е по 10-11 часа в яслата, няма как да избегнем даването там. Ако някой родител ме види, сигурно ще бъде крайно възмутен, като голяма част от родителите тук.

А дали положението при онова детенце не е било подобно, а?

Ти пък сега,нямада се замисляме,я.....

# 83
  • Мнения: 5 468
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
А в яслата, кой ще даде на детето антибиотика?

# 84
  • Мнения: 2 149
Не съм прочела темата от основата, но принципно ако детето е здраво и вече не е заразно, но има по-дълъг курс на лечение с АБ, то може да се обясни това на сестрата в ДГ, както и да се представи бележка. Кутията на лекарството я надписваш и питаш дали може в толкова и толкова часа да му бъде даден.
Не знам как ще реагират в държавната, но досега насякъде, където съм била сиропи се носят...

# 85
  • Мнения: 2 270
Лекарствата се пият в къщи. В градините не трябва да се дават никакви лекарства!Учителките и лелките не са медицински лица та да дават лекарства на децата.Да не говорим ако някое дете изпие по погрешка лекарството на друго "здраво" дете.
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
В общи линии родителите с по-ниска култура си водят децта с лекарства в градините.Безотговорността им спрямо другите деца е направо възмутителна.За чуждите  , че не мислят е ясно , но поне да помислят за собствените си деца!
и аз съм си водила децата с лекарства на детски градини и ясли/не мисля,че съм с ниска обща култура/Всички знаем,че вирусите са най вече заразните болести при децата/а те както също така добре знаем/не се лекуват с антибиотик.Голяма част от малките деца кашлят и кихат именно от алергии/а за тях се изписват и антибиотици понякога/Далеч съм от мисълта,че няма родители които си пращат наистина болно и заразно дете.Но те са много малко.Все пак едно наистина болно бете има и температура-отпаднало е и тн.Трябва наистина да си в безисходица за да изоставиш детето си в това състояние

# 86
  • Мнения: 14 654
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
Изобщо нямаше да се занимавам нито с бащата, нито с учителката, защото с един скандал или забележка положението ще си остане същото.
Но все пак е странно защо ще сипва лекарството в шишето на детето, като така то ще се лигави цял ден и полза от подобно "лечение" няма да има.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 107
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
А в яслата, кой ще даде на детето антибиотика?

И защо ще го пускаш на ясла, при положение че още пие антибиотик? Здраво ли е вече? Мина ли тази вирусна инфекция? newsm78


# 88
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата ни дъщеря има проблеми с очичките,постоянно се зачервяват и я дразнят.Било на някаква алергична основа.Когато обаче се зачервят за пореден път трябва да слагаме капки за да се успокоят.Веднъж помолих в градината да и оставя капките за да и ги сложат на обяд,отговориха ми,че не може.Категорично им било забранено да приемат деца с лекарства /сиропи,капки и каквото и да е там/.Обясних им,че детето не е заразно,те ми казаха,че напълно ме разбират,ще я вземат на градина,но капките не могат да и сложат,защото щели да ги санкционират ако разберат.Според мен така би трябвало да е във всяка градина,и госпожите във вашата може би въобще не знаят,че това дете пие АБ. Sick

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
А в яслата, кой ще даде на детето антибиотика?

И защо ще го пускаш на ясла, при положение че още пие антибиотик? Здраво ли е вече? Мина ли тази вирусна инфекция? newsm78



По-нагоре специално обясних, че антибиотикът беше в случай, че инфекцията е бактериална, а тя, както се оказа в последствие, не е. Здраво е детето вече, разбира се.
И за да се успокоите, само да допълня, че антибиотикът все пак свърши още вкъщи. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт