Как бихти реагирали в подабна ситуация в градината

  • 3 928
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 17 407
ani 69, антибиотици се изписват и при вирусни инфекции, защото много често те започват като такива, но се наслагва и бактериална. При малки деца пък усложненията могат да настъпят за часове. Вирусните инфекции в много случаи отключват алергична рекация, но тов ане означава, че не могатда бъдат заразени други деца. ДА пратиш дете на ясла/градина без Т, но  сдруги симптоми на инфекция е по- скоро оправдание  за пред себе си( че нищо му няма) и не е коректно спрямо останалите.
Що ли се хабя да пиша....

Относно това какво е сипал таткото в шишето- каквото и да е сипал е странно, освен ако детето няма да го изпие в момента с малко количество течност. Авторката обаче писа, че видяла какво е, и името е написала дори.
Дори да приема вашата гледна точка, пак не бих се доверила някой друг да дава лекарства на детето ми.

# 91
  • Мнения: 2 270
ani 69, антибиотици се изписват и при вирусни инфекции, защото много често те започват като такива, но се наслагва и бактериална. При малки деца пък усложненията могат да настъпят за часове. Вирусните инфекции в много случаи отключват алергична рекация, но тов ане означава, че не могатда бъдат заразени други деца. ДА пратиш дете на ясла/градина без Т, но  сдруги симптоми на инфекция е по- скоро оправдание  за пред себе си( че нищо му няма) и не е коректно спрямо останалите.
Що ли се хабя да пиша....

Относно това какво е сипал таткото в шишето- каквото и да е сипал е странно, освен ако детето няма да го изпие в момента с малко количество течност. Авторката обаче писа, че видяла какво е, и името е написала дори.
Дори да приема вашата гледна точка, пак не бих се доверила някой друг да дава лекарства на детето ми.
това,че Българските лекари продължават да изписват антибиотици при вирусни инфекции си е сериозен проблем,както за тях така и за децата  и съответно родителите им.Всеки един лекар трябва да знае,че антибиотика няма да убие вируса и да не го предписва преди да е сигурен,че инфекцията е преминала в бактериална.Защото в противен случай антибиотика не само че може да увреди крехкия детски организъм,ами и да стане така,че когато е нужен да не може да помогне.Невиждам защо се отклоняваме от темата
Въпроса е в това,че всички деца минават през период на аклиматизация с околния свят,разболяват се,изграждат имунната си система и когато посещават някакво заведение където има и други деца този процес се ускорява и в един момент имунитета укрепра и детето започва да се разболява все по малко и по малко.Нима не сте забелязали ,че децата от първа група отсъстват доста по често от градина отколкото децата от 4 гр.Не можем да изолираме децата си в къщи при всяка настинка.Едно дете с по силен имунитет може да бъде вирусоносител без да се разболее или поне видимо нищо да му няма и същевременно да зарази друго с по слаб имунитет.Малкият ми син /през зимата/прекара всички вирусчета които се вихриха в училището на големите ми деца/а те не ги прихващаха/Той нямаше откъде другаде да се зарази освен от тях.Така,че болнави,хремави и кашлящи деца винаги ще има и в градините и в училищата

# 92
  • Мнения: 17 407
Всеки един лекар го знае. Теория и практика са различни неща Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 6 999
ani69, абсолютно си права.

Зимата изкарах всички вируси, които имаше в градината на дъщеря ми... Разминах се само с варицелата, която тя отнесе. Но не ми хрумва да обвинявам някой за слабия си имунитет.  Confused

# 94
  • Мнения: 114
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
Изобщо нямаше да се занимавам нито с бащата, нито с учителката, защото с един скандал или забележка положението ще си остане същото.
Но все пак е странно защо ще сипва лекарството в шишето на детето, като така то ще се лигави цял ден и полза от подобно "лечение" няма да има.

Ами незнам защо го сипва в шишето -за да не го усети сигурно .Не е първото или последното дете което не иска да приема лекарства.Познавам и други такива деца .

# 95
  • Мнения: 114
А цялата тема е в това, че се възмущавам че се нарушават правилата в градината .И аз не мога да си обясня защо изобщо го дава там Аб ,а не извън сградата ,след като се разбра че е на 12 часа и учителката не е молена да дава лекарството Thinking

# 96
  • Мнения: 17 407
Ми сигурно спазва дозовия интервал с точност до секундата човекът... Mr. Green

# 97
  • Мнения: 114
Ми сигурно спазва дозовия интервал с точност до секундата човекът... Mr. Green
hahaha Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт