Абсурда да си майка в тази държава!!

  • 15 274
  • 471
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 9 050
Зина,
Очевидна е твоята позиция, но не е очевидно защо я натрапваш. Съгласна съм с твоето мнение, но не и с начина ти на водене на спор. Нападките ти към всички обезсмислят истината на гледната ти точка и настройваш хората срещу теб.
Да, от икономическа гледна точка, всичко е правилно. Направили са за майките нещо, вероятно каквото минимално са могли, защото до максималното е далече.
Мисля, че щяхме да сме доволни и на това, ако в държавата не се вихреха твърде много корупционни скандали, които подкопаха доверието както в институциите, така и на съвсем битово ниво, до това - какъв е смисълът да се плащат толкова големи осигуровки, след като те не отиват по предназначение. Това е въпросът.
Аз, както казах, съм човек, който плаща всичко до стотинка и смятам, че така е редно. Обаче не смятам, че тези, които са на върха, си вършат работата по какъвто и да било начин. Виждам гадни популисти, които ламтят за власт и нищо повече. Затова този път, за пръв път, няма да отида да гласувам.
Твоята теза е неприложима до тогава, докато не се възстанови доверието.

Така мога - така поднасям мнението си. Не съм завършила ораторско майсторство, какво да направя.....

# 466
  • Мнения: 779
и още нещо,което пропуснах да ти кажа..
"Човекът обясни, че когато се говори за плащания от държавата има т.нар. правило на нулевата сума. Т.е. това, което се дава на една група, то се взема от друга. Плюсът за майките е минус за някой друг "
Хубаво си гледала "човека",ама нещо пак не си разбрала...относно правилото..Това ,че се взема от друг ОК ,само че тоя другия, защо трябва да е пенсионера или инвалида?????..а не контингентите ни в Ирак,дето лапат милиони долари на месец..-от там да вземат парите и не здравната каса да имат луксозни кабинети с луксозно обзавеждане,а да нямат пари за едни прости дефибрилатори,а депутатите да карат коли на жените си или подарени от приятели,чиито имена не си спомнят дори...
ПОнякога е хубаво да си махнем капаците от очите ...
лек ден..

# 467
  • Мнения: 9 050
и още нещо,което пропуснах да ти кажа..
"Човекът обясни, че когато се говори за плащания от държавата има т.нар. правило на нулевата сума. Т.е. това, което се дава на една група, то се взема от друга. Плюсът за майките е минус за някой друг "
Хубаво си гледала "човека",ама нещо пак не си разбрала...относно правилото..Това ,че се взема от друг ОК ,само че тоя другия, защо трябва да е пенсионера или инвалида?????..а не контингентите ни в Ирак,дето лапат милиони долари на месец..-от там да вземат парите и не здравната каса да имат луксозни кабинети с луксозно обзавеждане,а да нямат пари за едни прости дефибрилатори,а депутатите да карат коли на жените си или подарени от приятели,чиито имена не си спомнят дори...
ПОнякога е хубаво да си махнем капаците от очите ...
лек ден..

Защото има правила в разпределението на фондовете. Не може парите на едно министерство да отидат в друго министерство. Обезщетенията се изплащат от фонд ОЗМ. В закона за бюджета на ДОО пише как се разходват тези средства. Преразпределението става с рамките на парите от ДОО. Не можеш да вземеш от производителите на сирене, за да дадеш на инвалидите, защото това са съвсем различни неща. Има си бюджет. Има си планиране.
Не можеш с парите за оправяне на улиците в Добрич да финансираш ремонтите на училищата в Пловдив. Всяка община си има бюджет и разполага със средставта в собствения си бюджет. Аналогично стоят нещата и на ниво държава.
С парите от контингента в Ирак могат да се увеличат заплатите в армията, но не могат да се увеличат заплатите на учителите или лекарите.







# 468
  • Мнения: 779
и още нещо,което пропуснах да ти кажа..
"Човекът обясни, че когато се говори за плащания от държавата има т.нар. правило на нулевата сума. Т.е. това, което се дава на една група, то се взема от друга. Плюсът за майките е минус за някой друг "
Хубаво си гледала "човека",ама нещо пак не си разбрала...относно правилото..Това ,че се взема от друг ОК ,само че тоя другия, защо трябва да е пенсионера или инвалида?????..а не контингентите ни в Ирак,дето лапат милиони долари на месец..-от там да вземат парите и не здравната каса да имат луксозни кабинети с луксозно обзавеждане,а да нямат пари за едни прости дефибрилатори,а депутатите да карат коли на жените си или подарени от приятели,чиито имена не си спомнят дори...
ПОнякога е хубаво да си махнем капаците от очите ...
лек ден..

Защото има правила в разпределението на фондовете. Не може парите на едно министерство да отидат в друго министерство. Обезщетенията се изплащат от фонд ОЗМ. В закона за бюджета на ДОО пише как се разходват тези средства. Преразпределението става с рамките на парите от ДОО. Не можеш да вземеш от производителите на сирене, за да дадеш на инвалидите, защото това са съвсем различни неща. Има си бюджет. Има си планиране.
Не можеш с парите за оправяне на улиците в Добрич да финансираш ремонтите на училищата в Пловдив. Всяка община си има бюджет и разполага със средставта в собствения си бюджет. Аналогично стоят нещата и на ниво държава.
С парите от контингента в Ирак могат да се увеличат заплатите в армията, но не могат да се увеличат заплатите на учителите или лекарите.




ПО глупаво обяснение не бях чувала наистина. Thinking.Ами нали този въпросния бюджет се определя ,не от от кой да е ,а от властимащите политици и те са хората,които казват всяка година каде да отидат парите и по колко??В кой фонд и т н..Виж ,опитвам се вече на няколко пъти да ти кажа,че живота не започва и не свършва с учебника по счетоводство мила,или закона за поддоходното корпоративно облагане-например,който ти сигурно прекрасно знаеш на изуст..Живота не е само черен и бял...има и други цветове..
 Последното изречение е Във връзка с новата ти тема-поздравления!Трябваше да я отвориш доста по-рано,вместо да хабиш енергия и ценно време да се караш с някой момичета тук.,или да чакаш да те провокирам аз.
Това ,че тук  майките  се оплакват от абсурдите в държавата,не означава,че не я обичат,незнам дали знаеш..НЕ може да разглеждаш нещата на такава плоска повърхност!Ако смяташ по този елементарен начин,то тогава сигурно и Левски и Ботев са били терористи номер 1 (ми да ето: Ботев е завзел чужд кораб,отвлякъл го е ..значи е терорист!!),(то и тогава е имало хора,които са били доволни и от законите и от управлението,незабравяй) ......но Напротив!!!Това,че хората   протестират и виждат хилядите абсурди в тази страна ги прави достойни,защото искат нещо да променят и нещата да станат по добри ,ако не за тях,то за тези които идват след тях..
За последен път ще ти кажа,че наистина всеки има право на мнение и,че ако то е различно от твоето не означава,че темата е залята с негативизъм и лоши чувства към Родината..Аз съм убедена,че тези момичета обичат старната ни,но техното ,както и моето недоволство произтича от факта,че тя за едни е майка ,а за други зла мащеха....
Остани си с здраве и хубави чувства... bowuuИ се надявам наистина повече да не се налага да споря с теб,защото това ме оттегчава и уморява..
[/color][/color][/size]

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 09:39 от zlatina_ZZ

# 469
  • Мнения: 11 607
Лелеееее, дали евнетуално не трябва да се заключи тази тема????? newsm78

# 470
  • Мнения: 4 965
Лелеееее, дали евнетуално не трябва да се заключи тази тема????? newsm78

Абсолютно, защото на последната страница има изказвания, които категорично противоречат на правилата във форума Naughty.

# 471
  • Мнения: 24 467
Пък то да беше само на последната...
Всеки вече си изрази мнението, нищо ново не виждам, освен нападки.

Общи условия

Активация на акаунт