Абсурда да си майка в тази държава!!

  • 15 281
  • 471
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 171
Благодаря за отговора, Judy! Трудно ми е да говоря от името на своята позната, все пак аз не съм и адвокат, освен това не съм заявявала, че разбирам от материята. Това, което аз знам, че са водени вече две дела и съдът присъжда и в двата случая възстановяване на работа на ищцата и финансово обезщетение. И в двата случая работодателят отказва да изпълни предписанията на съда и обжалва...И така, вече пет години... Делото е заведено по КТ, как така не е трудовоправен спор? За намесата на Апелативен съд - Велико Търново нищо не съм чувала, но няма да се учудя, ако пак е някакво подхлъзване от страна на работодателя, който между впрочем не е някаква си мижава фирмичка, а голяма компания със силни позиции. И оттам - комплицирането на казуса. Защото в България парите са в състояние да купят съда и това е всеизвестно. Но съм абсолютно сигурна, че моята позната ми посочи датата 28.04.2009 много преди аз да се опитам да направя справка в сайта на ВКС. Така че грешка няма, това е делото, тъй като аз пуснах търсачка по име на работодателя и точно тази информация получих. Съжалявам, че моята позната не е в Бургас, за да я разпитам по-подробно, но вече започвам много сериозно да се замислям дали не прекалявам, защото не желая да превръщам напразните и засега усилия в обществено достояние. За мен тя е изключително борбен човек, всеки на нейно място би се отказал, включително и аз. И това е тъжното в тази държава, когато има абсурди и нещата не се получават, веднага излизат хора като Зина, застават на страната на силния за деня, започват да сочат с пръст и да обвиняват. А това, разбира се, провокира моята реакция към нея, за която между впрочем никак не съжалявам.

# 436
  • Мнения: 9 050
Цитат
Това за делото не го вярвам - дай преписката. Не може да го отложат за Април 2009-та освен ако работодателя и не е в затвор до тогава или ако във фирмата тече процедура, която спира останалите дела ( например ако в момента тече процедура по обявяване в несъстоятелност ).
Цитат
Във ВКС в момента не се насрочват трудови спорове за 2009 година, да не говорим за насрочване в РС или Окръжните съдилища. Ако твърдението за такова дело почива на реални факти кажете кой е съдът и номера на делото. Има начин за подаване жалба за бавност. Особено трудовите спорове по закон се насрочват в кратки срокове. 
 

Първият цитат е твой, Зина, а вторият е на Judy.
P.S.2 Хайде сега да го намериш това, където сме казали, че НЕ МОЖЕ ВКС да насочва дела за 2009. Защото няма такова нещо. Аз помня точно думите на Judy и те не бяха тези. И нещо съвсем се оплете - приятелката ти работодателя си ли съди или държават съди?
И кой пък ти каза, че не мога да проверя едно дело. Ей, ти страшна се извъди бе. Ей сега ти дадоха сайта и вече стана най-големия специалист в проверяването на дела. Дай му пръст, да ти отхапе ръката.
Кой ти отхапал ръката, че не можах да разбера? И на кого си подала пръст? Господ да ме пази от такива като теб. Аман от нравоучения и неизявени таланти, които квичат като настъпани жаби, когато чувстват, че не са успели да блеснат. Посочила съм членовете от КТ, както и точките, по които е заведено делото, аз лично не съм се занимавала с трудовоправни отношения и нямам намерение да го правя. Не публикувам фалшива информация и НЕ ЖЕЛАЯ да помагаш под никаква форма. Дървени философи и буквояди като теб са под път и над път. А приятелката ми ще съди държавата, защото институциите и са пълни с такива като теб, хора без капка съчувствие към проблемите на другите, говорещи наизуст и мислещи единствено за собствената си изява. Ти току-що заяви, че в тази държава е нормално да съдиш работодателя си цели 7 години затова, че те е уволнил неправомерно. Способна си да изкараш всеки виновен, само и само да защитиш собствената си теза. Жалка си!
И да се върна на нещо, което казах доста по-назад в тази тема: Като не можеш да помогнеш, МЪЛЧИ...
Само да допълня, че намирам Judy за доста по-интелигентна и умерена от теб. Не бъркай двата щата, моля!

Пръво - в цитатите по-горе не виждам да пише, че ВКС НЕ МОЖЕ да насрочва дела за 2009-ма. В моя цитат не съм споменавала изобщо ВКС, и съм написала, че не може да е насрочено за 2009-та БЕЗ ПРИЧИНА ЗА ТОВА!!!!
В цитата на Judy пък пише, че ВКС НЕ НАСРОЧВА, а не НЕ МОЖЕ да насрочва.

Призовах те да разкажеш цялата история, за да ни убедиш, че приятелката ти е права, ти не го направи. Затова аз продължавам да се съмнявам....

Присъединявам се към Judy, защото и аз знам, че трудовите дела не минават през Апелативен съд. Така че, или дело с входящ номер 11363/2006 не е делото на приятелката ти, или това дело не е трудово.


Последното, което му трябва на съда е съдии със съчувствие към проблемите. Точно обратното - съдът е безпристрастен!!! Там се гледат фактите. Не се съчувства!

P.S. Жабите не квичат, дори и когато ги натъпиш. Жабите крякат.
P.S.2 Ти изобщо разбираш ли значението на думата щат?

И още нещо- далеч не съм искала да блесвам. Особено пък в тази тема. Наистина, като предложих да помогна и двата пъти го предложих искрено и с най-добри намерения. Ти обаче, явно не желаеш помощ. ОК, така кажи и няма да ти натрапвам повече подобни предложения.

# 437
  • Мнения: 9 050
Благодаря за отговора, Judy! Трудно ми е да говоря от името на своята позната, все пак аз не съм и адвокат, освен това не съм заявявала, че разбирам от материята. Това, което аз знам, че са водени вече две дела и съдът присъжда и в двата случая възстановяване на работа на ищцата и финансово обезщетение. И в двата случая работодателят отказва да изпълни предписанията на съда и обжалва...И така, вече пет години... Делото е заведено по КТ, как така не е трудовоправен спор? За намесата на Апелативен съд - Велико Търново нищо не съм чувала, но няма да се учудя, ако пак е някакво подхлъзване от страна на работодателя, който между впрочем не е някаква си мижава фирмичка, а голяма компания със силни позиции. И оттам - комплицирането на казуса. Защото в България парите са в състояние да купят съда и това е всеизвестно. Но съм абсолютно сигурна, че моята позната ми посочи датата 28.04.2009 много преди аз да се опитам да направя справка в сайта на ВКС. Така че грешка няма, това е делото, тъй като аз пуснах търсачка по име на работодателя и точно тази информация получих. Съжалявам, че моята позната не е в Бургас, за да я разпитам по-подробно, но вече започвам много сериозно да се замислям дали не прекалявам, защото не желая да превръщам напразните и засега усилия в обществено достояние. За мен тя е изключително борбен човек, всеки на нейно място би се отказал, включително и аз. И това е тъжното в тази държава, когато има абсурди и нещата не се получават, веднага излизат хора като Зина, застават на страната на силния за деня, започват да сочат с пръст и да обвиняват. А това, разбира се, провокира моята реакция към нея, за която между впрочем никак не съжалявам.

Само два коментара. Първо, не съм на страната на силния, защото аз дори не знам кой е силния в случая. Не познавам страните по това дело и не съм на ничия страна. За сметка на това обаче, знам, че тъй като трудовите дела са безплатни за ищците, работниците злоупотребяват масово с това. ( Не казвам, че случая на приятелката ти е такъв. Просто това е факт. Не отричам и че има много работодатели, които заслужават да бъдат съдени до дупка. )

Второто е по-важно. Когато съдът постанови парично обезщетение, независимо от това дали страната, която трябва да плати ще обжалва или не, тя трябва да погаси това задължение към ищеца. Мисля че, срокът беше 14 дневен от влизане в сила на решението. Ако не го направи доброволно, съдът запорира банковите сметки и служебно взима тези пари. В последствие, ако обжалването е успешно, взетото се дължи обратно, но това е друг въпрос.
Това, защо не е направено? Приятелката ти трябва да провери. Адвокатът и е трябвало да се занимае с това и да се погрижи парите да бъдат взети, най-малкото за да може да си вземе той хонорара.

# 438
  • Мнения: 171
Тук темата заприлича на бойно поле, но както и да е... Съвестта ми е чиста и не отдавам значение на липсата или присъствието на глаголни форми като напр. НЕ МОЖЕ в изреченията, т.е. не търся "под вола теле". Това правят хора, които в безсилието си се опитват да защитят на всяка цена позицията си. Аз тълкувам написаното по смисъл като един лаик и моето тълкувание в случая е, че ако ВКС си е позволил да отложи дело за 2009, то може да се заведе жалба за бавност, тъй като очевидно не се спазват правата на една от страните. Нямам намерение да се оплитам в лексикални формалности, някак не ми се струва градивно подобно едно начинание. Това за жабите би могла да го обясниш на детето си, все пак за него може би е важно какъв точно звук издават те...
Само да поясня, че спорът започна, защото приведох пример за абсурд в нашата държава, не съм молила конкретно за помощ и не съм убедена, че ти си правилният човек, към когото да се обърна, ако имам нужда от такава. Това че ти се смяташ за безгрешна личност, не означава, че и другите го вярват, за мен в твоето отношение към проблемите на околните липсва добронамереност, аз лично намирам, че си склонна да раздаваш съвети, за да изтъкнеш колко си веща и колко си учила и работила върху това да си в подобна позиция, а аз лично се опасявам, че ако се доверя на такъв човек с подобна мотивация и ако той сгреши, то грешката ще бъде жестока и безпощадна.
Не мисля, че някъде съм твърдяла, че съдът трябва да съчувства на ищците, това твърдение само по себе си е инфантилно. От съда се очаква единствено да е безпристрастен и неподкупен, което на този етап все още е неосъществима кауза.
Та да поясня още веднъж, че помощ не съм търсила, просто цитирах съответните номера на делата, защото Judy ги искаше, за да повярва, че твърдението ми почива на фактология. Ти разбира се, ми лепна автоматично етикета, че си измислям, прозаична реакция от твоя страна към всеки, който изказва различно от твоето мнение. Искам да те уверя, че е очевАдно при изчитане на темата, че всяко нещо, което ти не знаеш, е обезателно с невярно съдържание и съответно лъжа.
Моята приятелка не използва възможността да изстисква държавата като се възползва от наемането на служебни адвокати, вече за съжаление се сблъска със системата на подкупи, защото "безплатен обяд" в тази държава не съществува и много внимава при подбора си на адвокат, който да я представлява. И не мисля, че някой ще води трудови дела за собствено забавление, това си е чист мазохизъм в България, а твърдения от този характер намирам за антихуманни и безпочвени.
И на последно място, не всичко е пари в този живот. Да, с пари можеш да си купиш много, дори и образование, което не заслужаваш, да не говорим за блага като здраве и спокойствие, но когато се обърнеш, другите ще те претеглят според положителните усещания, които евентуално си им дарил. Наистина можеш да помогнеш на някой и след като си го навикал,  нагрубил и унижил, но на човек въпреки това му остава една горчивина в душата и не съм сигурна, че помощта ти ще бъде оценена...

# 439
  • Мнения: 9 050
Дорка, аз повече по твои постинги няма да отговарям и те моля и ти да не отговаряш на мои.
Искам само да отбележа, че до този момент аз съм коментирала само и единствено информацията, която си давала, както и поведението ти в темата, но никога не съм коментирала твои качества като личност. Определения като " жалка, груба, недоброжелателна" са тези, които ти отправяш към мен, без да имаш никакво право, защото ти не ме познаваш. За да наречеш един човек жалък, трябва най-малкото да имаш лично впечатление от него. А ти от мен нямаш такова. Но ето сега пък ще си позволя за пръв и последен път нещо лично към теб. Поведението ти ми се струва елементарно и невъзпитано.

Ако не си разбрала, загубих каквото и да е желание да ти помагам първо, защото не ти го дължа, второ защото ти не си струваш усилията и не го заслужаваш и трето, защото на теб не може да ти се помогне.

Има много неща, които не знам и които не са неверни. Но има и такива, които са неверни. Затова, когато ми се каже нещо ново, аз обичам да проверявам дали то е вярно. Ако е вярно съм доволна, че съм научила нещо ново. Ако не е вярно съм доволна, че не съм допуснала да бъда заблудена. Имам достатъчно самочувствие, за да се чувствам добре и нямам нужда от това да се харесвам на негативисти като теб, които не харесват нищо около себе си, но и не правят нищо, за да променят нещата, които не харесват.



# 440
  • Мнения: 171
Зина, радвам се че няма да си общуваме повече с теб, защото и аз не намирам нищо градивно в такава комуникация. Не мисля, че тонът ти и изразните ти средства са много възпитани, предлагам да си изчетеш постингите, за да провериш дали е така. Когато влезеш в спор, обикновено изпадаш в чувство на афект и стилът ти е доста заядлив и самомнителен. Не съм съгласна да подценяваш околните, в т.ч. и мен, като натрапваш правотата си по презумпция, това, че си доволна от собствената си реализация не те прави еталон за поведение на останалите. Нито пък трябва да се вадят заключения, че чувствителността към проблемите на другите те прави негативист, прави те просто по-съпричастен. Но...твоето мнение няма никакво значение за мен, защото аз никак не съм самотен човек, а негативистите са обикновено самотни хора.
Няма да те квалифицирам повече, просто ще те игнорирам, защото в живота си не бих допуснала някой да ми говори по този начин, да ми вменява непрекъснато вина за несъществуващи прегрешения, да ме назидава и да се опитва да ми внуши авторитета си.
Това са в общи линии нещата, които бих искала да кажа. Останалото вече съм го казала. Остани си със здраве!
П.С. Думичката "щат" съм я употребила в смисъл на самостоятелна административна единица, а теб те съветвам преди да правиш забележки на другите, да си преговориш българската граматика и най-вече спряжението на глаголите, конкретен пример - в трето лице мн.число глаголите завършват на -ат, а не на -ът. Това вече мисля, че е изключително елементарна грешка и колкото и да внимаваш като пишеш, надали можеш да го избегнеш. Учителката ти по български сигурно би потънала от срам, ако чете твоите постинги.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 14:53 от Dorka76

# 441
  • Мнения: 9 050
Зина, радвам се че няма да си общуваме повече с теб, защото и аз не намирам нищо градивно в такава комуникация. Не мисля, че тонът ти и изразните ти средства са много възпитани, предлагам да си изчетеш постингите, за да провериш дали е така. Когато влезеш в спор, обикновено изпадаш в чувство на афект и стилът ти е доста заядлив и самомнителен. Не съм съгласна да подценяваш околните, в т.ч. и мен, като натрапваш правотата си по презумпция, това, че си доволна от собствената си реализация не те прави еталон за поведение на останалите. Нито пък трябва да се вадят заключения, че чувствителността към проблемите на другите те прави негативист, прави те просто по-съпричастен. Но...твоето мнение няма никакво значение за мен, защото аз никак не съм самотен човек, а негативистите са обикновено самотни хора.
Няма да те квалифицирам повече, просто ще те игнорирам, защото в живота си не бих допуснала някой да ми говори по този начин, да ми вменява непрекъснато вина за несъществуващи прегрешения, да ме назидава и да се опитва да ми внуши авторитета си.
Това са в общи линии нещата, които бих искала да кажа. Останалото вече съм го казала. Остани си със здраве!
П.С. Думичката "щат" съм я употребила в смисъл на самостоятелна административна единица, а теб те съветвам преди да правиш забележки на другите, да си преговориш българската граматика и най-вече спряжението на глаголите, конкретен пример - в трето лице мн.число глаголите завършват на -ат, а не на -ът. Това вече мисля, че е изключително елементарна грешка и колкото и да внимаваш като пишеш, надали можеш да го избегнеш. Учителката ти по български сигурно би потънала от срам, ако чете твоите постинги.

Не подценявам околните. Подценявам само теб. Дори не бих казала, че те подценявам. Просто не те оценявам много високо. Вероятно, защото не те познавам лично и съдя за теб само по това, което пишеш в тази тема. Не съм се засичала с теб в други теми.

Колкото до правописа - не веднъж съм признавала, че това ми е слабост. Дори съм се шегувала с този си недостатък. Никога не съм била силна по литература. Но това не ми е проблем. избрала съм си професия, в която това да не ми пречи. Аз може да не пиша изключително правилно, но мога много други неща. Педантично правилното писане не ми е цел. Не ми е и толкова важно. За мен съдържанието е по-важно от формата.

Не съм аз самомнителна, просто ти си с ниско самочувствие явно и всички други ти се струват надути. Дано не съм права, но така ми се струва.

Знам какво значи щат, и въпреки това си го използвала неправилно. Judy не е административна единица. Аз също.

Радостта на този етап е взаимна. Сега остава и да спреш вече да си започваш постингите с обръщение към мен и всичко ще е наред.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 21:21 от ZinaSt

# 442
  • Мнения: 779
 SadМомичета!
...точно за нас майките на България най-много несправедливост!! Sad
Не мислите ли че пак ни забравиха политиците???   newsm11 newsm11
Прави ли ви впечатление,че вдигнаха  малко майчинството от 2007 Януари и пак ни забравиха.. smile3515Призовавам за протести..!!!!!!.Да ходим да врякаме пак . smile3511 smile3514 smile3514.,ние майки ли сме или какво???Депутатите си увеличават заплатите непрекъснато а ние духаме саупата с бедните си дечица..даже някой от нас нямат право и на детцки в размер на 18 лв, понеже няма как да си "скрият" дохода ,а се осигуряват на реалните си заплати,макар и те да са смешни,а  жените на разни бизнесмени със сумати пари ги взимат....ама че несправедливост!!!Докога ще се подиграват с нас ???КОято и страна да взема  за пример в Европа , майките са много по добре от нас и с много повече права!! smile3513
 

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 22:09 от zlatina_ZZ

# 443
  • Мнения: 6 624
Е, през 6-7 месеца ли да го вдигат?
Според мен 90% от заплата не са малко / не ,че са и много/ .
Защо точно сега пък дойде на ум ,че трябва да има промени тя годината не е преполовила?
Относно майчинството в Европа от това което съм чела тук във форума там е доста по-кратко.

# 444
  • Мнения: 779
ами явно има и доволни от сегашното положение...може би пък аз съм прекалено нахална и си мисля,че има какво да се желае...

# 445
  • София
  • Мнения: 622
Можеш да се оплачеш тук   Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187291.0

# 446
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз съм чела тук,че в доста европейски държави майчинството е по-кратко.Нормално е да има и доволни-например аз винаги съм била осигурена на реалната си заплата и в момента получавам съвсем прилична сума за майчинство.Въпросните 18 лв. нямам и намерение да си ги търся,дори и да имах право на тях.
А относно Европа и останалия свят-навсякъде има майки които са по-добре от повечето от нас-все пак стандарта им на живот е съвсем различен от нашата реалност.

# 447
  • Мнения: 46 562
И аз не смея да врякам, зълва ми след месец ще ражда във Франция, има право на 2 месеца майчинство, след това трябва да тръгва на работа ...

# 448
  • Мнения: 6 624
Абе,май все трябва да сме недоволни и все някой друг да ни е длъжен.
Хайде да не се задълбавам ........

# 449
  • Мнения: 9 050
SadМомичета!
...точно за нас майките на България най-много несправедливост!! Sad
Не мислите ли че пак ни забравиха политиците???   newsm11 newsm11
Прави ли ви впечатление,че вдигнаха  малко майчинството от 2007 Януари и пак ни забравиха.. smile3515Призовавам за протести..!!!!!!.Да ходим да врякаме пак . smile3511 smile3514 smile3514.,ние майки ли сме или какво???Депутатите си увеличават заплатите непрекъснато а ние духаме саупата с бедните си дечица..даже някой от нас нямат право и на детцки в размер на 18 лв, понеже няма как да си "скрият" дохода ,а се осигуряват на реалните си заплати,макар и те да са смешни,а  жените на разни бизнесмени със сумати пари ги взимат....ама че несправедливост!!!Докога ще се подиграват с нас ???КОято и страна да взема  за пример в Европа , майките са много по добре от нас и с много повече права!! smile3513
 
и
Не мога да разбера какво точно искаш. Протест за какво? Или ей така, профилактично. Еми нормално е да не мислят само за майките политиците. В тази страна освен майки има и много друг групи, за които трябва да се помисли. Може ли на всеки 6 месеца да се увеличава по нещо за майките, а лекарите например да си стоят с мизерните си заплати.

Това за майките в Европа, изобщо няма да го коментирам. Ако си беше направила труда да прочетеш дори само тази тема щеше да разбереш, че и там не е един двугодишен рай майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт